Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (19)Книжкові видання та компакт-диски (40)
Пошуковий запит: (<.>U=В372.314.2,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Сорокін О.В. 
Властивості екситонних збуджень J-агрегатів в умовах статичного та динамічного безладу (зв'язок із структурою): Автореф. дис...канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / О.В. Сорокін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 17 с. — укp.

Установлено структуру J-агрегатів amphi-PIC й особливості формування локалізованих і поляронних екситонних станів за умов великого ступеня безладу. Показано, що залежно від умов приготування J-агрегати amphi-PIC можуть формувати одношарову (циліндричну) чи двошарову (циліндричну та дискову) структури. Установлено, що за умов опромінення коротко-хвильовим збудженням окремих (обособлених) J-агрегатів відбувається фотоіндукована реорганізація їх молекулярного впакування. Виявлено локальні екситонні стани у даних агрегатів, які мають прояв у спектрах окремих J-агрегатів за низької температури як багатьох окремих ліній. Досліджено процес безвипромінювального переносу енергії у нанорозмірних системах на прикладі J-агрегатів і міцел поверхнево активних речовин. Показано, що за умов великого ступеня безладу короткохвильову частину J-смуги формують делокалізовані екситони, а довгохвильовий край - локалізовані екситонні стани. Установлено складний характер температурної залежності процесу міграції екситонів, взаємопов'язаний з дією статичного та динамічного безладів. Показано головну роль безладу у розвитку поляронної релаксації нижче дна екситонної зони й у формуванні бар'єра автолокалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314.2,022 +
Шифр НБУВ: РА345152

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Гриньов Р.С. 
Екситонний транспорт у J-агрегатах з контрольованим ступенем безладу: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / Р.С. Гриньов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Зазначено, що міграція екситонів досліджувалась завдяки використанню двох інших барвників, інкорпорованих до J-агрегатів, які служать акцепторами енергії. Ефективність екситонного транспорту визначено з гасіння люмінесценції J-агрегатів екситонними пастками завдяки використанню модифікованого рівняння Штерна - Фольмера. Встановлено, що ефективність міграції екситонів можна збільшити майже в 1,5 раза, якщо зменшити ступінь статичного безладу в J-агрегатах за рахунок формування комплексу "J-агрегат-ПАР ЦПБ".Дослідження температурної залежності сенсибілізованої люмінесценції екситонних пасток в J-агрегатах з великим ступенем статичного безладу показало, що основним механізмом екситонного транспорту в J-агрегатах amphi-PIC є когерентний, тобто розповсюдження екситонів як хвильових пакетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*715.4 + В372.314.2,022 +
Шифр НБУВ: РА369590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Гольський В.Б. 
Електронні та екситонні стани у наногетеросистемах з тунельно-зв'язаними квантовими точками різної форми: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.Б. Гольський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено спектр одного електрону та двох електронів для двох тунельно-зв'язаних квантових точок (КТ) сферичної форми з урахуванням розриву зон на межах поділу середовищ та залежності ефективної маси частинок від координат. Проаналізовано ймовірність перебування електрона у даній гетеросистемі. Розв'язано одночастинкову задачу з двома тунельно-зв'язаними КТ циліндричної форми з урахуванням розриву зон для горизонтально та вертикально з'єднаних систем. Досліджено спектр електрона для двох тунельно-зв'язаних КТ кубічної форми. З урахуванням розриву зон уперше знайдено розв'язок рівняння Шредінгера екситона у двох тунельно-зв'язаних КТ циліндричної форми. Проаналізовано залежність енергії зв'язку екситона від відстані між КТ. Досліджено генезис сили осцилятора переходу у екситонний стан. Проаналізовано залежність величини розщеплення енергетичних рівнів частинки від форми нанокристалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371,022 + В372.314.2,022 +
Шифр НБУВ: РА337865

Рубрики:

      
4.

Григорчук М.І. 
Квантові процеси в анізотропних та низьковимірних кристалах з участю екситонів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / М.І. Григорчук ; НАН України. Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 2000. — 33 с. — укp.

Теоретично досліджено оптичні властивості анізотропних і низьковимірних кристалів в екситонній області спектра. Знайдено функції зв'язку екситонів з поперечними та поздовжніми оптичними й акустичними фононами. На даній основі методом запізнілих функцій Гріна проведено обчислення впливу анізотропії основних фізичних параметрів на частотну й температурну залежність форми контура смуги вбирання та дисперсії світла в одновісних кристалах. Досліджено особливості згасання екситонів на фононах і з'ясовано відносну роль просторової дисперсії, згасання та товщини перехідного шару у відбиванні та зміщенні екстремумів резонансного відбивання світла в кристалах. Вивчено особливості у спектрах молекулярних структур низьких просторових розмірів під час квантових переходів екситонів між найнижчими зонами та за умов переходів у стани зарядженого екситону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314.2,022
Шифр НБУВ: РА312122 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Катрич Г.С. 
Оптичні спектри та екситонна динаміка J-агрегатів з енергетичним та топологічним безладдям: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Г.С. Катрич ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджено оптичні спектри і особливості утворення та руйнування J-агрегатів амфіфільних молекул. Встановлено взаємозв'язок форми екситонної смуги поглинання з енергетичним та топологічним безладдям у молекулярному ланцюжку J-агрегатів. З'ясовано складну структуру низькотемпературної смуги люмінесценції J-агрегатів, котра формується світінням вільних та автолокалізованих екситонів. Виявлено зниження бар'єру автолокалізації екситонів у J-агрегатах з більш сильним топологічним безладдям. Надано мікроскопічну модель J-агрегатів, що дозволяє послідовно пояснювати спостережені особливості оптичних спектрів та динаміки екситонів у J-агрегатах S120 з великим енергетичним та топологічним безладдям.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314.2,022 + В374.7,022

Рубрики:

      
6.

Кравченко Л. Ю. 
Особливості надплинності у двокомпонентних атомарних та екситонних системах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / Л. Ю. Кравченко ; НАН України, Ін-т монокристалів. — Х., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено критичні швидкості надплинного руху в двокомпонентному надлишковому бозе-конденсаті, стаціонарні хвилі, що виникають за їх перевищення, а також критичні параметри надплинного стану магнітоекситонів у багатошарових напівпровідникових системах. Для двокомпонентної атомарної системи у загальному випадку різних швидкостей компонент одержано умови на критичні швидкості надплинного руху й умову стабільності системи відносно просторового розшарування компонент. Побудовано картини гребенів стаціонарних хвиль, які виникають у системі з точковою перешкодою у разі завищення критичних швидкостей. Виявлено збурення густини компонент залежно від відстані до перешкоди. Розглянуто двошарову систему на основі графена в перпендикулярному шарам магнітному полі. Встановлено, що для виникнення стану з міжшаровою фазовою когерентністю в такій системі та формування надплинного газу електрон-діркових пар необхідно прикласти перпендикулярне шарам електричне поле. Одержано залежність критичної температури від міжшарової відстані та магнітного поля. Досліджено надплинні можливості екситонів у чотиришаровій електронній системі в перпендикулярному магнітному полі. На основі критерію Ландау одержано критичні суми та критичні параметри системи. Набула подальшого розвитку теорія ефекту бездисипативного захоплення між надплинними екситонними компонентами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.321,022 + В372.314.2,022
Шифр НБУВ: РА383740 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Коваленко О.М. 
Спектроскопія тонких плівок комплексних сполук на основі галогенідів міді та лужних металів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / О.М. Коваленко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В374.7,022 + В372.314.2,022
Шифр НБУВ: РА307846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського