Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (20)Книжкові видання та компакт-диски (54)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=В379.27,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Гончар 
Вплив термопружних характеристик компонентів товстих плівок на основі SnOsub2/sub- Sb на їх електрофізичні властивості: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Артур Григорович Гончар ; НАН України; Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2009. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + В379.27,022
Шифр НБУВ: РА363894

Рубрики:

      
2.

Кончиць А.А. 
Динаміка спінових систем та мікрохвильове поглинання в напівпровідниках та низькоомних твердих розчинах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / А.А. Кончиць ; Ін-т фізики напівпровідників НАН України. — К., 2002. — 31 с. — укp.

Досліджено природу та механізм спін-залежних процесів носій-домішкових взаємодій та виявлено новий фізичний ефект - індуковану процесами захоплення носіїв спінову орієнтацію локальних центрів у напівпровідниках. У кремнії з протяжними дефектами виявлено новий тип сигналів резонансного мікрохвильового поглинання в електричній компоненті НВЧ поля - електродипольний спіновий резонанс, пов'язаний з особливостями руху електронів у низьковимірних структурах. Вперше описано природу сигналів мікрохвильового відгуку систем під час переходу до стану надпровідності, зокрема, дислокаційно-індуковану (надгратки PbTe - PbS). Вивчено вплив взаємодії спін-систем вільних та локалізованих електронів за умов виродження електронного спектру на магнітні та магніто-механічні властивості 3d твердих розчинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.27,022 + В379.224,022
Шифр НБУВ: РА318789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Попенака А. М. 
Електро- і фотофізичні властивості плівок молекулярних напівпровідникових композитів з координованими іонами металів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / А. М. Попенака ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 23 с.: рис. — укp.

Досліджено електро- та фотофізичні властивості плівок напівпровідникових молекулярних композитів на основі полімерів і полікомплексів азобензолу та гетерополіядерних Cu(II)Mn(II) комплексів з координованими іонами металів. Експериментально доведено, що досліджувані полімерні композити мають напівпровідниковий тип провідності, а композити з гетерополіядерними комплексами - донорний та акцапторний типи фотопровідності. Актентовано на тому, що наявність координованих іонів металу не спричиняє суттєвого впливу на електро- та фотопровідність досліджуваних полімерних композитів. Вперше виявлено вплив зовнішнього електричного поля на оптичні властивості полікомплексів на основі азобензолу та композитів з гетерополіядерними комплексами. Запропоновано феноменологічні моделі, в межах яких якісно пояснюються наведені експериментальні результати. В полімерних композитах на основі полікомплексів азобензолу вперше проведено голографічний запис, який може бути охарактеризований як поляризаційний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.27,022 + В379.22,022 + Л719.4-106
Шифр НБУВ: РА383020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Шовак І.І. 
Електрофізичні та оптичні властивості градієнтних структур на основі склоподібного Assub2/subSsub3/sub: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук / І.І. Шовак ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено структури змінного складу за товщиною, одержані на основі склоподібного As2S3 та модифікаторів Al, Bi, Pb. Розглянуто фізико-технологічні умови одержання градієнтних структур з керованим і відтворюваним розподілом складових компонентів, проведено теоретичну оцінку параметрів осадження компонентів пари на підкладку, вибрано й оптимізовано умови напилення шарів. Досліджено вплив концентрації модифікаторів, що вводяться, на електрофізичні та оптичні властивості градієнтних структур. Показано, що енергія активації електропровідності та оптична ширина забороненої зони змінюються монотонно (майже лінійно) зі зміною введеного металу. Виявлено темнову та фотоелектрорушійну сили, досліджено вплив на її величину та полярність концентраційного профілю та типу металів, які містить градієнтна структура. Виникнення електрорушійної сили віднесено до інтегральних ефектів (хімічного й електропольового), вказано на можливість керування спектральними характеристиками структури шляхом зміни її товщини та складу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.224,022 + В379.27,022 + В379.24.022
Шифр НБУВ: РА312016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Михайлевський Я.М. 
Енергетичні спектри напівмагнітного Cdsub1 - x/subMnsubx/subTe та надграток типу (CdTe)subm/sub / (Cdsub1 - x/subMnsubx/subTe)subn/sub: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Я.М. Михайлевський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено енергетичні спектри носіїв заряду в об'ємних кристалах твердих розчинів Cd1 - xMnxTe, кристалів із поверхнею та надграток типу (CdTe)m / (Cd1 - xMnxTe)n. Спектри розраховано у наближенні сильного зв'язку з урахуванням 3d-станів Mn і 4d-станів Cd. Встановлено парціальні вклади Mn до густини станів валентної зони та зони провідності даних структур. Досліджено поведінку одноелектронних станів марганцю на ідеальній [100] поверхні телуриду кадмію. Показано, що характер розщеплення даних станів поблизу катіонної та аніонної поверхонь різний. Величина розщеплення близька до 1 еВ для атома на поверхні та практично зникає на глибині 4 - 5 атомних площин. Вклад Mn до повної густини поверхневих станів залежить від складу твердого розчину Cd1 - xMnxTe і складає 20 - 30 % за x = 0,75. Найбільш суттєвий вклад для поверхневих станів спостерігається з хвильовим вектором, близьким до краю зони Бріллюена. Проведено розрахунок залежності інтегралів sp-d обміну від хвильового вектора по всій зоні Бріллюена. Дані інтеграли набувають максимальних значень в точці Г і в декілька разів менші за абсолютною величиною на краю зони Бріллюена. Інтеграл надобмінної взаємодії Mn-Mn розраховано через проміжні атоми аніону. Результати розрахунку добре корелюють з експериментальними даними. Розраховано енергетичний спектр короткоперіодичних надграток (CdTe)m / (Cd1 - xMnxTe)n та отримано залежності ширини забороненої зони від вмісту магнітної компоненти та товщини шарів надгратки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.223,022 + В379.27,022
Шифр НБУВ: РА315119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Міхерський Р.М. 
Магнітна структура епітаксіальних плівок ферит-гранатів в просторово-неоднорідних магнітних полях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Р.М. Міхерський ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2000. — 16 с. — укp.

Експериментально та теоретично встановлено, що в епітаксіальних плівках ферит-гранатів з перпендикулярною анізотропією та підвищеною коерцитивністю існує температурний гістерезис доменної структури. Показано, що у певному співвідношенні констант одноосьової та ромбічної анізотропій в епітаксіальних плівках ферит-гранатів з кристалографічною орієнтацією поверхні може існувати анізотропія типу "похила легка площина".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + В379.27,022
Шифр НБУВ: РА312306 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Григоришин О.М. 
Повздовжні флуктуації струму в анізотропних напівпровідниках з непружним розсіюванням носіїв: Автореф. дис. канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.М. Григоришин ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 20 с. — укp.

Узагальнено теорію поздовжніх флуктуацій струму на випадок напівпровідників із анізотропним і непараболічним енергетичним спектром носіїв та непружними механізмами їх розсіювання за наявності зовнішніх гріючого електричного та неквантуючого магнітного полів. Оцінено вплив непараболічності закону дисперсії енергії носіїв на величину і характер залежностей спектральної щільності та коефіцієнта анізотропії флуктуацій струму від температури. Показано, що в області низьких частот магнітне поле зменшує інтенсивність флуктуацій, а зі збільшенням частоти призводить до виникнення резонансних явищ, подібних до резонансу в коливній системі за наявності сил тертя. Встановлено, що електричне поле збільшує величину спектральної щільності флуктуацій струму і спричинює зміну її спектральної залежності за рахунок перерозподілу механізмів релаксаційних процесів. Уперше з єдиних позицій виявлено головні закономірності сумісної дії зовнішніх факторів (температури, напруженості електричного та індукції магнітного полів) на частотні залежності спектральної щільності та коефіцієнта анізотропії флуктуацій струму в напівпровіднику з параметрами p-телуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.27,022 +
Шифр НБУВ: РА327883

Рубрики:

      
8.

Баужа О.С. 
Роль спін-орбітальної та електрон-електронної взаємодій у формуванні магнітних властивостей квантових точок та кілець: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / О.С. Баужа ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив ефектів спін-орбітальної та електрон-електронної взаємодій на намагніченість і магнітну сприйнятливість у нанорозмірних квантових точках (КТ) та кільцях (КК). Знайдено залежності намагніченості та магнітної сприйнятливості від параметрів точки (кільця) та величини прикладеного зовнішнього магнітного поля. Встановлено незвичну поведінку у низькотемпературній області, а саме стрибкоподібну зміну магнітних властивостей КТ і КК у разі невеликої зміни прикладеного магнітного поля. Використано в роботі теорію функціоналу густини та рівня Кона-Шема для розрахунку енергетичних рівнів електронів у дворозмірній параболічній квантовій точці (квантовому кільці), заповненій 2 - 6-ма електронами. Виявлено вплив складових Рабши та Дрессельхауза спін-орбітальної взаємодії на енергетичні рівні електронів і магнітні властивості квантових точок (кілець).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.13,022 + В379.27,022 + В371.236,022
Шифр НБУВ: РА373691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Лінник Т.Л. 
Теоретичні дослідження спінових та електрон-фононних взаємодій в твердотільних структурах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Т.Л. Лінник ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Одержано аналітичний розв'язок задачі мілкого акцептора в кубічних напівпровідниках у наближенні нульової маси легкої дірки та знайдено асимптотику хвильової функції у випадку довільного відношення мас дірок. Показано, що форма діркового магнітного полярона анізотропна за рахунок складної валентної зони в напівмагнітних напівпровідниках типу CdMnTe. Наведено новий електричний метод генерації високочастотних акустичних фононів у надгратках у разі стрибкового транспорту. Запропоновано електричний метод спектрально чуттєвого детектування нерівноважних акустичних фононів у напівпровідникових надгратках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24,022 + В379.27,022
Шифр НБУВ: РА317182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Мигаль 
Технологічно успадковані стани кристалів AII BVI: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / Валерій Павлович Мигаль ; НАН України; Науково-технологічний концерн "Інститут монокристалів". Інститут монокристалів. — Х., 2002. — 32 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.27,022 + В379.27,022
Шифр НБУВ: РА321363

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського