Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (7)Книжкові видання та компакт-диски (25)
Пошуковий запит: (<.>U=В64 с0,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Івантишин О.-М.Л. 
Інформаційно-вимірювальний комплекс на базі радіотелескопа УРАН-3 для дослідження слабких акусто-іоносферних збурень: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / О.-М.Л. Івантишин ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Установлено основні властивості акусто-іоносферних збурень (АІЗ) природного та техногенного походження та визначено радіофізичні методи дистанційного зондування іоносфери, потенційно придатні для виявлення зазначених збурень наземними засобами. Розвинуто новий підхід до фізичного моделювання іоносферних збурень, який грунтується на використанні наземного керованого акустичного випромінювача й інформаційно-вимірювального комплексу. Розроблено, створено та досліджено такий високочутливий комплекс на базі декаметрового радіотелескопа УРАН-3. На підставі результатів проведених теоретичних досліджень і експериментальної апробації інформаційно-вимірювального комплексу шляхом натурного моделювання процесів літосферно-іоносферної взаємодії виявлено характерні інформаційні ознаки сигналів, яких одержано у процесі дистанційного акусто-електромагнітного зондування іоносфери внаслідок взаємоді зондувальних радіохвиль з модифікованою акустичними хвилями областю іоносфери за рахунок ефектів відбиття, розсіяння або проходження радіохвиль. Розвинуто метод діагностики іоносфери, який дозволяє виявляти й ідентифікувати АІЗ на базі динамічного інформаційного еталону відгуку іоносфери на штучне акустичне збурення, що відкриває, зокрема, перспективи створення системи виявлення сейсмо-іоносферних передвісників високоенергетичних літосферних явищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.25 + В64 с0,022 +
Шифр НБУВ: РА351371

Рубрики:

      
2.

Цюх О.М. 
Розробка методів підвищення якості систем керування антеною радіотелескопа РТ-70: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / О.М. Цюх ; Нац. косм. агентство України, Ін-т косм. дослідж. НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методи підвищення точності системи управління радіотелескопа РТ-70 для вирішення сучасних задач. Досліджено характеристики великогабаритних антен з метою поліпшення якості роботи системи управління антеною, модернізації окремих підсистем, переводу техніки на сучасну елементну базу. Вивчено явище скручування кутомістної осі антени даного радіотелескопа у разі її нахилу. Визначено функціональну залежність похибки, що вноситься даним явищем, від кута місця. Удосконалено метод перетворення інформації, яка надходить від датчиків кутового положення індукторного типу, у цифровий код, що дозволяє суттєво поліпшити точність визначення кутового положення антени. Розроблено методику та проведено експериментальні дослідження похибок наведення антени радіотелескопа РТ-70 у динамічному режимі, що дозволило їх визначити та врахувати під час підготовки цілевказівок. Розроблено метод високоточного визначення кутових координат радіоджерел щодо радіовісі антени для трьохканальної приймальної системи, радіовісі яких не збігаються. Цей метод передбачає використання одночасного аналізу сигналів у приймальних системах. Одержано аналітичне рішення для знаходження азимута та кута місця. Для радіоджерел з постійним рівнем випромінювання запропоновано часове розділення каналів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В64 с0,022 + В64 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА360662

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського