Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (375)Книжкові видання та компакт-диски (253)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Г263$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 62
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Нагорічна І. В. 
1,3-дигідрооксазино-, фуро-, спіропіранокумарини та 6-гетарилкумарини, синтез і властивості: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.10 / І. В. Нагорічна ; НАН України ; Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2011. — 15 с. — укp.

Синтезовано модифіковані аналоги природного фурокумарину - пcоралену,а також похідні, що містять фрагмент природного алкалоїда - цитизину. Проведено реакції С-амінометилування, проведеено синтез і вивчено антиоксидантні властивості 3-заміщених 5,7-дигідрокси-4-метилкумаринів. Під час використання в конденсації Каббе циклічних кетонів одержано спіроаналоги природного піранокумарину гарвеолону. Для синтезу 6-піразоліл- і піримідинілкумаринів вперше застосовано гетероциклізацію єнамінокетонів з гідразинами та гуанідином. В результаті конденсації 6-ацетилкумаринів з N-фенілгідразином за умов реакції Фішера одержано нові кумаринові системи, що містять індольний цикл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.14,0
Шифр НБУВ: РА381826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Красніков Д. О. 
2-Тіоксопіридин-3-карбоксаміди: синтез, будова та властивості: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / Д. О. Красніков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено препаративні підходи до синтезу нових похідних 2-тіоксопіридин-3-карбоксамідів взаємодією активованих алкенів з заміщеними ацетанілідами в лужному середовищі. Виявлено особливості перебігу вказаних реакцій залежно від будови реагентів, зокрема, одержано продукти альтернативної бінуклеофільної взаємодії цинамату з CH-кислотою, обміну метиленовими компонентами у реакції Міхаеля та [3,3]-сигматропного перегрупування проміжного продукту алкілювання. Досліджено можливості модифікації одержаних сполук, синтезовано нові ароматичні та частково гідровані 2-алкілтіопіридин-3-карбоксаніліди, тієно[2,3-b]піридини та тіазоло[3,2-a]піридини. Проаналізовано потенційну біологічну активність нових сполук за допомогою комп'ютерної програми PASS та вивчено антиоксидантні властивості одержаних сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.218,0 + Г252.615.7,0
Шифр НБУВ: РА385929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Грищук Л.В. 
3,4,6-тризаміщені 1,2-дигідрохінолін-2-они і похідні на їх основі: синтез, структура, властивості: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Л.В. Грищук ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2005. — 22 с. — укp.

Розроблено методи синтезу нових похідних 1,2-дигідрохінолін-2-ону й анельованих структур на їх основі - 1,2,4-триазоло[a]-, 1,2,3-триазоло[b]- та імідазо[b]хінолінів, вивчено їх будову, хімічні властивості та біологічну дію. Розроблено методи одержання 3,4,6-тризаміщених 1,2-дигідрохінолін-2-онів, їх 2-хлоро-, 2-меркапто-, 2-гідразино-, 2,3-діамінопохідних і хінолінів з анельованими ядрами азолів на їх основі. Показано, що у разі обробки похідних 5-R-2-хлорацетиламінобензофенонів амінами та "неорганічними" нуклеофілами утворюються 3,4,6-тризаміщені 1,2-дигідрохінолін-2-они, що є зручним методом синтезу 3-амінохінолінів, заміщених за аміногрупою. З'ясовано, що за умов нагрівання розчинів 2-(6-R-3-нітро-4-феніл-хінолін-2-іл-сульфаніл)-1-фенілетанонів у середовищі ДМФА реалізується нова реакція: у результаті екструзії атома сірки та перегрупування замісника утворюються 2-(6-R-3-нітро-4-феніл-1H-хінолін-2-іліден)-1-фенілетанони. За результатами PASS і QSAR аналізів визначено потенційні області практичного використання одержаних сполук для пошуку у їх ряді нових фізіологічно активних речовин. протисудомну й антибактеріальну активність 3,4,6-тризаміщених похідних 1,2-дигідрохінолін-2-ону й анельованих структур на їх основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.25,0 +
Шифр НБУВ: РА339642

      
4.

Шабликіна О.В. 
3-Гетарил(арил)кумарини та ізокумарини. Синтез і властивості: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.В. Шабликіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено синтез великої групи 3-гетарилкумаринів та їх функціональних похідних (різноманітних алкільних, ацильних похідних аліфатичної, ароматичної та гетероароматичної природи, а також основ Маніха), серед яких знайдено речовини з оригінальними спектральними (за показниками інтенсивної флуоресценції, залежності частоти випромінюваня від pH та квантового виходу флуоресценції від полярності розчинника) та біологічними (антикоагулянтною та гемостатичною активністю) властивостями. Вперше синтезовано ізокумарини з піридиновим та кумариновим замісником у 3-ому положенні, удосконалено методики синтезу ізокумаринів з арильним замісником та залишками фурану та тіофену. Встановлено, що за конденсації гомофталевої кислоти та тієнілкарбонілхлориду залежно від температури утворюється 3-(2-тієніл)ізокумарин або 3-(5-тієноїл-2)тієніл-2)-ізокумарин. Вперше застосовано моноестери гомофталевої та нітрогомофталевої кислот для синтезу 4-карбетоксиізокумаринів з арильним та гетероциклічним замісником у 3-ому положенні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.14,0 +
Шифр НБУВ: РА342481

Рубрики:

      
5.

Пласконь А.С. 
3-формілхромони в реакціях рециклізації з бінуклеофілами: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.С. Пласконь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено реакції рециклізації 3-формілхромонів з 1,3-CCN- 1,3-NNC-, 1,3-I>NCN- і 1,2-NC-бінуклеофілами. Показано, що триметилсилілхлорид є ефективним конденсуювальним агентом для рециклізацій 3-формілхромонів. Розроблено селективний метод синтезу 5-(2-гідроксибензоїл)піридин-2-онів шляхом реакції Гуареші між 3-фомілхромонами й ацетамідами, які містять в alpha-положенні електронно-акцепторну групу. Розроблено новий метод синтезу похідних хіноліну з 3-формілхромону й анілінів, а також зручну процедуру одержання піридо[1,2-a]бензімідазолів та імідазо[1,2-a]піридинів з 3-формілхромону. Запропоновано новий підхід до синтезу піридо[1,2-a]піримідин-4-онів на основі 2-метилпіридин-4(3H)-онів і 3-формілхромону. Уперше досліджено взаємодію 3-формілхромонів з 1,3-NNC-бінуклеофілами. Розроблено ефективну процедуру одержання заміщених піримідинів на основі 1,3-NCN-бінуклеофілів і 3-формілхромонів. Синтезовано нові похідні піролу на основі 3-формілхромону та гетарилметиламінів або похідних гліцину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.15-27 +
Шифр НБУВ: РА363251

      
6.

Якунін Я.Ю. 
4-незаміщені З-ціанопіридин-2(1H)-тіони: синтез реакцією карбонілфункціоналізованих етоксиолефінів з ціанотіоацетамідом, будова та властивості: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Я.Ю. Якунін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Розроблено методи синтезу нових 4-незаміщених 3-ціанопіридин-2(1Н)-тіонів на базі взаємодії електрофільних олефінів (етоксиметилен-похідних диетилового естеру малонової кислоти, ацетилацетону, трифтортеноїлацетону, трифторбензоїлацетону та ацетаніліду) з ціанотіоацетамідом, вивчено будову та властивості продуктів реакції. Виявлено особливості перебігу даних реакцій у присутності N-метилморфоліну, вивчено алкілування отриманих піридинтіонів за атомом сірки, синтез тієно[2,3-b]піридинів і бромідів 2,3-дигідротіазоло[3,2-a]піридинію. Продемонстровано деякі препаративні можливості вперше отриманого 5-бромацетил-6-метил-2-метилтіо-3-ціанопіридину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.21 + Л662.263.21
Шифр НБУВ: РА313657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Новікова О.О. 
Азиди ксантону і флуорану та їх фотоініціююча здатність: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / О.О. Новікова ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено синтезу та дослідженню будови, фотохімічних і спектрально-люмінесцентних властивостей нових органічних азидів, похідних ксантону і флуорану з метою використання їх в матеріалах для запису інформації. Досліджена фотоініційована полімеризація метилметакрилату в присутності синтезованих азидів в розчині і масі, методом дилатометрії вивчена кінетика процесу, визначені молекулярні маси продуктів полімеризації. Виявлено ефект "темнової" полімеризації після припинення опромінення. Досліджені азиди можуть бути використані як фотоотверджувачі в фотополімеризаційних композиціях на основі олігоефіракрилатів, як фотоініціатори радикальної полімеризації метилметакрилату, що дають полімер з досить високим значенням ступеня полімеризації, але невисоким виходом, причому процес можна проводити в темряві після попереднього опромінення зразка. При застосуванні синтезованих азидів як світлочутливих компонент були розроблені композиції і одержані зразки фотографічних матеріалів для везикулярного і люмінесцентного процесів запису інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.1

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Шилін С.В. 
Амінокислотні та пептидні похідні кумаринів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / С.В. Шилін ; Київ. Нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано шляхи модифікації амінокислотами та пептидами різноманітних за будовою кумаринів і фурокумаринів, а саме: С- амінометилювання (реакція Манніха) та реакції ацилювання і амідування за активними гідроксильними та карбоксильними групами. Синтезовано вихідні кумарини з різноманітними замісниками у 3, 4, 5, 6, 7, 8 положеннях бензопірону. Вперше одержані аміди на основі даних амінокислотних похідних кумаринів і конформаційно ускладненого 10-гідроксидекагідроізохіноліну. Вивчено біологічну активність деяких з синтезованих гетероциклів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.4 + Г263.14 +
Шифр НБУВ: РА364651

Рубрики:

      
9.

Муравйова О. О. 
Багатокомпонентні реакції гетероциклізації карбонільних сполук і азотовмісних бінуклеофілів у синтезі частково гідрованих похідних піридину та піримідину: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / О. О. Муравйова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі багатокомпонентної реакції alpha,beta-ненасичених кетонів, карбонільних сполук та аміаку запропоновано та реалізовано метод синтезу 2,(2),4,6-три(тетра)арил(гетарил)заміщених 1,2,5,6-тетрагідропіримідинів і 1,5,9-триазаспіро[5.5]ундец-1-енів. Вивчено вплив S-проліну на співвідношення діастереомерів. Досліджено залежність перебігу трикомпонентних реакцій амідів ацетооцтової кислоти й альдегідів з 2-заміщеними 3-аміно-1,2,4-триазолами та 4-заміщеними 5-амінопіразолами від параметрів взаємодії. Встановлено, що найбільший вплив має температурний режим, який ефективно керує спрямованістю гетероциклізацій. Досліджено взаємодію 3-заміщених 5-амінопіразолів з альдегідами й амідами ацетооцтової кислоти та встановлено вплив природи замісника в альдегідній й азольній компонентах на позиційну та регіоспрямованість гетероциклізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.21-4 + Г264.11-4
Шифр НБУВ: РА375349 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Ткачук О.О. 
Взаємодія лантаноїдних зсуваючих реагентів з біфункціональними флавоноїдами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.О. Ткачук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено взаємодію лантаноїдних зсувальних реагентів (ЛЗР) з похідними флавоноїдів, за якої виникають різні аномалії, а саме: розширення сигналів, зумовлені обмінними процесами; незвичний вплив введення замісників; зміна основної конформації молекули за впливу ЛЗР; нестандартний напрямок магнітної осі комплексу. Завдяки цьому для конформаційного та конфігураційного дослідження слід застосовувати зсуваючі реагенти на основі ітербію, а для вивчення асоціативної динаміки молекул - ЛЗР на основі європію. За умов взаємодії різних ЛЗР з тозилатами хромон-3-ілтіазолію утворюються ізоструктурні комплекси, що свідчить про відсутність ефекту хелатування. Установлено будову адукту, знайдено переважну конформацію хромонового фрагмента відносно тіазольного кільця та показано можливість вивчення атропоізомерії у сполуках такого типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.16-5 +
Шифр НБУВ: РА341084

Рубрики:

      
11.

Тарасов А.В. 
Гетероароматичні бета-хлороальдегіди та заміщені ацетонітрили в реакціах гетероциклізації: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.В. Тарасов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено хінолінові, ізохінолінові й індольні beta-хлороальдегіди у реакціях гетероциклізації з заміщеними ацетонітрилами. Досліджено реакції N-дезалкілування іонних сполук, одержаних у разультаті взаємодії гетероароматичних beta-хлороальдегідів з 1-заміщеними 1H-(бенз)імідазол-2-ілацетонітрилами на проміжній стадії. Виявлено закономірності порядку конкурентного N-дезалкілування іонних сполук, синтезованих на базі 1-заміщених 2-хлоро-1H-індол-3-карбальдегідів. Установлено неочікуваний напрямок гетероциклізації за 1-N атомом азоту (4-оксо-3,4-дигідрохіназолін-2-іл)ацетонітрилів за умов взаємодії з 1-арил-3-хлороізохінолін-4-карбальдегідами. Досліджено таутомерію синтезованих продуктів. Одержано похідні семи нових гетероциклічних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.52-27 + Г263.23-4 +
Шифр НБУВ: РА366343

Рубрики:

      
12.

Москвіна В.С. 
Гетероциклічні системи (O-,N-,S-вмісні) на основі 4-арилкумаринів: синтез та властивості: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / В.С. Москвіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено синтизацію неофлавонів з різноманітними функціональними групами. Визначено, що піранеофлавони були одержані як добудовою кумаринового циклу до 2,2-деметилпіранової системи, так і добудовою 2,2-деметилпіранового циклу до кумаринової системи. Зазначено, що піранохромендіони лінійної й ангулярної будови із залишками тіазолів, спіротіадіазолів і їх галогенопохідні одержані шляхом конденсації o-гідроксиформіл (ацетил) - неофлавонів з метиленактивними сполуками, а також шляхом внутрішньомолекулярної циклізації енамінокетонів неофлавонів. Модифікація по екзоциклічному атому оксигену за С-2 кумаринового циклу здійснена з використанням тіоксопохідних спіропіранонеофлавонів, модифікація по екзоциклічному атому оксигену за С-6 піранового циклу здійснена за умов дії гідразину, гідроксиламіну та тіосемікарбазидів на відповідний піранонеофлавон. Зазначено, що для синтезу 6- і 8-піразолін-, піримідинілнеофлавонів вперше застосовано гетероциклізацію енамінокетонів неофлавонів з гідразинами, гідроксиламіном і амідинами. Шляхом рециклізації ізоксазол-5-ілнеофлафонів за умов послідовної обробки DMFDMA та 1,2-N,N- і 1,3-N,N--бінуклеофілами синтезовано 6- та 8-амінопіразолілкарбоніл-неофлавони і 6- та 8-амінокарбонітрилпіримідинілнеофлавони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.14,0 +
Шифр НБУВ: РА366367

Рубрики:

      
13.

Волочнюк Д.М. 
Дезактивовані єнаміни як С-нуклеофіли: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Д.М. Волочнюк ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано новий підхід до синтезу 5,6-дигідропірид-2-онів, який базується на взаємодії зазначених "пуш-пульних" єнамінів з 1-хлоралкіл-ізоціанатами. Знайдено, що N-бензил-3-ціано-1,4-дигідропіридин селективно вступає в реакції електрофільного заміщення тільки з обмеженим колом високоактивних електрофільних агентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.21-4 +
Шифр НБУВ: РА339810

Рубрики:

      
14.

Львовська М.І. 
Електронна будова і спектральні властивості 3-гетарилхромонів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / М.І. Львовська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено електронну будову та спектральні властивості 3-тіазоліл- та 3-фенілпохідних хромону. Проведено теоретичний розрахунок електронних переходів, до яких включено експериментальні смуги поглинання та флуоресценції. Встановлено, що більшість інтенсивних електронних переходів у молекулах 3-тіазоліл- та 3-фенілхромонів мають однакову природу. Вивчено прототропні перетворення похідних хромону в основному та збудженому станах. Показано, що в основному стані 7-гідроксипохідні хромону проявляють схожі кислотні властивості. На підставі вивчення експериментальних спектральних характеристик 3-тіазолілхромонів, порівняння експериментальних і теоретичних спектрів поглинання, а також зіставлення величини енергії Гіббся для можливих рівноваг встановлено, що в основному та збудженому станах 3-тіазолілхромони мають однаковий механізм протонування: приєднання протона на першій стадії до атома Нітрогена тіазольного цикла, на другій - протонування карбонільної групи. Розглянуто вісім вірогідних протолітичних форм 3-тіазолілхромонів у збудженому стані. Показано, що серед них відповідним за флуоресценцію є дикатіонна, монокатіонна, катіон-таутомерна та аніонна форми. Вивчено спектральні характеристики усіх форм 3-тіазолілхромонів, що флуоресціюють, встановлено механізм їх протолітичних взаємоперетворень у збудженому стані.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.15,0 +
Шифр НБУВ: РА344481

      
15.

Волочнюк Д. М. 
Електрофільна функціоналізація похідних pi-збагачених аміногетероциклів: автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.03,02.00.08 / Д. М. Волочнюк ; НАН України, Ін-т орган. хімії. — К., 2011. — 35 с.: рис. — укp.

Розроблено методологію регіоселективного анелювання ядра піридину, піримідину та фосфагетероциклів з ендоциклічним С-Р зв'язком до pi-збагачених аміногетероциклів, анілінів і фенолів, яка стала основою для створення нових підходів до конденсованих гетероциклічних систем. Запропоновано нові методи анелювання піридинового циклу (до піразолу, ізооксазолу, тіофену, фурану, піролу, імідазолу, тіазолу, індолу, бензофурану, бензотіофену й урацилу), та піримідинового циклу (до піразолу, імідазолу, тіазолу та піролу). Розроблено методи введення та зняття захисних груп з атома азоту азольного циклу ядра біциклічної системи конденсованих піридинів і піримідинів. На основі одержаних N-незахищених пуриноміметиків синтезовано ряд нуклеозидів та їх аналогів, перспективних кандидатів для пошуку інгібіторів ІМФД (інозин-5'-монофосфатдегідрогенази) й АДА (аденозин-деамінази). На основі похідних аміногетероциклів створено нову стратегію синтезу конденсованих фосфагетероциклів з ендоциклічним С-Р зв'язком (оксоазафосфінінів, діазафосфінінів, оксазафосфінанонів, діазафосфінанонів) і з'ясовано межі її застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.217-4 + Г264.1-4
Шифр НБУВ: РА385101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Туриця В. В. 
Застосування реакцій орто-алкоксикарбоніларендіазоній галогенідів з ненасиченимми сполуками у синтезі ізокумаринів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / В. В. Туриця ; "Львівська політехніка", національний університет. — Л., 2010. — 19 с.: схеми — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г223.72 + Г263.14-4
Шифр НБУВ: РА370202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Костирко О.О. 
Ізохіноліновмісні спірани на основі циклоалкілованих о-бромометилфенілацетонітрилів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.О. Костирко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Одержані сполуки є потенційними синтонами для одержання спіроциклічних ізохінолінів. Досліджено взаємодію циклоалкілованих бромонітрилів з первинними амінами, біофункціональними амінами бензенового та гетероциклічних рядів, з похідними гідразину. Продуктами реакції є відповідні спірани, в яких тетрагідропіранове кільце спіросполучене за 4-ма, а циклопектанові - за 1-м положенням з ядрами ізохоліну та конденсованих ізохолінів з вузловим атомом азоту. Розроблено методи синтезу похідних 14-ти невідомих раніше складних поліядерних гетероциклічних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.23-4
Шифр НБУВ: РА321732

Рубрики:

      
18.

Волювач О.В. 
Колоїдно-хімічні закономірності вилучення солей гексадецилпіридинію із водних розчинів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / О.В. Волювач ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Установлено колоїдно-хімічні закономірності вилучення солей гексадецилпіридинію (СГДП) з водних розчинів за методами осаджувальної флотації, екстракції, флотоекстракції. Установлено, що для ефективного проведення осаджувальної флотації у розчині СГДП необхідно додавати у стехіометричній кількості неорганічні (гексаціаноферати (III,II) калію) або органічні (тридецилкарбоксилат калію, тетрадецилсульфат натрію) реагенти. Водні розчини сумішей СГДП з алкілсульфатами натрію різного складу виявляють синергетичний ефект у процесах міцелоутворення, адсорбції на межі розділу фаз розчин - повітря, солюбілізації н-декану та піноутворення. Екстракційне вилучення СГДП з розчинів за умов введення аніонної поверхнево активної речовини у водну або н-пентадеканову фазу доцільно здійснювати у лужному середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.21,0 + Г614,0 +
Шифр НБУВ: РА345965

Рубрики:

      
19.

Лисенко А.Б. 
Комплекси перехідних металів з піридинвмісними ізоксазолідинами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / А.Б. Лисенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено координаційно-хімічні властивості піридинізоксазолідинів. Вивчено процеси комплексоутворення в системах, що містять Pd(II), Pt(II), Zn(II), Cu(II), Ir(II) та 3,5-дизаміщені піридинізоксазолідини. Встановлено, що даний клас органічних сполук може виявляти амполідентатні властивості та, залежно від природи центрального атома, здатний координуватись монодатно та бідентатно (N,N- і N,O- координації). Вперше одержано комплекси з координованими гетероатомами ізоксазолідинового циклу. Визначено основні типи комплексів, утоворених у досліджених системах. Синтезовані сполуки охарактеризовано методами ІЧ-, електронної, 1М- і 2М-ЯМР спектроскопій. Будову 2-х органічних і 7 координаційних сполук встановлено за допомогою повного рентгеноструктурного аналізу. Доведено, що в досліджених системах процес комплексоутворення може призводити до утворення кристалів різних типів зі співвідношенням між цис- і транс-діастереомерами. Синтезовані координаційні сполуки застосовано для розділення сумішей діастереомерів піридинізоксазолідинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.21
Шифр НБУВ: РА312516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Теслюк О.І. 
Комплекси Eu(III) та Tb(III) з похідними хінолонкарбонової кислоти та застосування їх в аналізі: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.І. Теслюк ; Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено комплексоутворення іонів лантанідів з похідними хінолонкарбонової кислоти. Встановлено оптимальні умови люмінесценції комплексних сполук Eu(III) та Tb(III) з хінолонкарбоновими кислотами. Знайдено залежність спектрально-люмінесцентних характеристик комплексів від величини pH, природи розчинника, присутності поверхнево-активних речовин. Визначено механізм дії аніонних поверхево - активних речовин на досліджені комплекси. Розраховано константи іонізації кислот і стійкості комплексних сполук. Доведено можливість використання в якості нових проявних реагентів у імунофлуоресцентному аналізі окремих похідних хінолонкарбонової кислоти. Запропоновано експресний тест - метод для визначення ципрофлоксацину і норфлоксацину та високочутливі методики визначення хінолонкарбонових кислот у сечі та плазмі крові без попереднього вилучення препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.236
Шифр НБУВ: РА312854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського