Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (119)Книжкові видання та компакт-диски (89)
Пошуковий запит: (<.>U=Г263.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Нагорічна І. В. 
1,3-дигідрооксазино-, фуро-, спіропіранокумарини та 6-гетарилкумарини, синтез і властивості: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.10 / І. В. Нагорічна ; НАН України ; Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2011. — 15 с. — укp.

Синтезовано модифіковані аналоги природного фурокумарину - пcоралену,а також похідні, що містять фрагмент природного алкалоїда - цитизину. Проведено реакції С-амінометилування, проведеено синтез і вивчено антиоксидантні властивості 3-заміщених 5,7-дигідрокси-4-метилкумаринів. Під час використання в конденсації Каббе циклічних кетонів одержано спіроаналоги природного піранокумарину гарвеолону. Для синтезу 6-піразоліл- і піримідинілкумаринів вперше застосовано гетероциклізацію єнамінокетонів з гідразинами та гуанідином. В результаті конденсації 6-ацетилкумаринів з N-фенілгідразином за умов реакції Фішера одержано нові кумаринові системи, що містять індольний цикл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.14,0
Шифр НБУВ: РА381826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Шабликіна О.В. 
3-Гетарил(арил)кумарини та ізокумарини. Синтез і властивості: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.В. Шабликіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено синтез великої групи 3-гетарилкумаринів та їх функціональних похідних (різноманітних алкільних, ацильних похідних аліфатичної, ароматичної та гетероароматичної природи, а також основ Маніха), серед яких знайдено речовини з оригінальними спектральними (за показниками інтенсивної флуоресценції, залежності частоти випромінюваня від pH та квантового виходу флуоресценції від полярності розчинника) та біологічними (антикоагулянтною та гемостатичною активністю) властивостями. Вперше синтезовано ізокумарини з піридиновим та кумариновим замісником у 3-ому положенні, удосконалено методики синтезу ізокумаринів з арильним замісником та залишками фурану та тіофену. Встановлено, що за конденсації гомофталевої кислоти та тієнілкарбонілхлориду залежно від температури утворюється 3-(2-тієніл)ізокумарин або 3-(5-тієноїл-2)тієніл-2)-ізокумарин. Вперше застосовано моноестери гомофталевої та нітрогомофталевої кислот для синтезу 4-карбетоксиізокумаринів з арильним та гетероциклічним замісником у 3-ому положенні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.14,0 +
Шифр НБУВ: РА342481

Рубрики:

      
3.

Пласконь А.С. 
3-формілхромони в реакціях рециклізації з бінуклеофілами: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.С. Пласконь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено реакції рециклізації 3-формілхромонів з 1,3-CCN- 1,3-NNC-, 1,3-I>NCN- і 1,2-NC-бінуклеофілами. Показано, що триметилсилілхлорид є ефективним конденсуювальним агентом для рециклізацій 3-формілхромонів. Розроблено селективний метод синтезу 5-(2-гідроксибензоїл)піридин-2-онів шляхом реакції Гуареші між 3-фомілхромонами й ацетамідами, які містять в alpha-положенні електронно-акцепторну групу. Розроблено новий метод синтезу похідних хіноліну з 3-формілхромону й анілінів, а також зручну процедуру одержання піридо[1,2-a]бензімідазолів та імідазо[1,2-a]піридинів з 3-формілхромону. Запропоновано новий підхід до синтезу піридо[1,2-a]піримідин-4-онів на основі 2-метилпіридин-4(3H)-онів і 3-формілхромону. Уперше досліджено взаємодію 3-формілхромонів з 1,3-NNC-бінуклеофілами. Розроблено ефективну процедуру одержання заміщених піримідинів на основі 1,3-NCN-бінуклеофілів і 3-формілхромонів. Синтезовано нові похідні піролу на основі 3-формілхромону та гетарилметиламінів або похідних гліцину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.15-27 +
Шифр НБУВ: РА363251

      
4.

Новікова О.О. 
Азиди ксантону і флуорану та їх фотоініціююча здатність: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / О.О. Новікова ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено синтезу та дослідженню будови, фотохімічних і спектрально-люмінесцентних властивостей нових органічних азидів, похідних ксантону і флуорану з метою використання їх в матеріалах для запису інформації. Досліджена фотоініційована полімеризація метилметакрилату в присутності синтезованих азидів в розчині і масі, методом дилатометрії вивчена кінетика процесу, визначені молекулярні маси продуктів полімеризації. Виявлено ефект "темнової" полімеризації після припинення опромінення. Досліджені азиди можуть бути використані як фотоотверджувачі в фотополімеризаційних композиціях на основі олігоефіракрилатів, як фотоініціатори радикальної полімеризації метилметакрилату, що дають полімер з досить високим значенням ступеня полімеризації, але невисоким виходом, причому процес можна проводити в темряві після попереднього опромінення зразка. При застосуванні синтезованих азидів як світлочутливих компонент були розроблені композиції і одержані зразки фотографічних матеріалів для везикулярного і люмінесцентного процесів запису інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.1

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Шилін С.В. 
Амінокислотні та пептидні похідні кумаринів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / С.В. Шилін ; Київ. Нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано шляхи модифікації амінокислотами та пептидами різноманітних за будовою кумаринів і фурокумаринів, а саме: С- амінометилювання (реакція Манніха) та реакції ацилювання і амідування за активними гідроксильними та карбоксильними групами. Синтезовано вихідні кумарини з різноманітними замісниками у 3, 4, 5, 6, 7, 8 положеннях бензопірону. Вперше одержані аміди на основі даних амінокислотних похідних кумаринів і конформаційно ускладненого 10-гідроксидекагідроізохіноліну. Вивчено біологічну активність деяких з синтезованих гетероциклів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.4 + Г263.14 +
Шифр НБУВ: РА364651

Рубрики:

      
6.

Ткачук О.О. 
Взаємодія лантаноїдних зсуваючих реагентів з біфункціональними флавоноїдами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.О. Ткачук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено взаємодію лантаноїдних зсувальних реагентів (ЛЗР) з похідними флавоноїдів, за якої виникають різні аномалії, а саме: розширення сигналів, зумовлені обмінними процесами; незвичний вплив введення замісників; зміна основної конформації молекули за впливу ЛЗР; нестандартний напрямок магнітної осі комплексу. Завдяки цьому для конформаційного та конфігураційного дослідження слід застосовувати зсуваючі реагенти на основі ітербію, а для вивчення асоціативної динаміки молекул - ЛЗР на основі європію. За умов взаємодії різних ЛЗР з тозилатами хромон-3-ілтіазолію утворюються ізоструктурні комплекси, що свідчить про відсутність ефекту хелатування. Установлено будову адукту, знайдено переважну конформацію хромонового фрагмента відносно тіазольного кільця та показано можливість вивчення атропоізомерії у сполуках такого типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.16-5 +
Шифр НБУВ: РА341084

Рубрики:

      
7.

Москвіна В.С. 
Гетероциклічні системи (O-,N-,S-вмісні) на основі 4-арилкумаринів: синтез та властивості: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / В.С. Москвіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено синтизацію неофлавонів з різноманітними функціональними групами. Визначено, що піранеофлавони були одержані як добудовою кумаринового циклу до 2,2-деметилпіранової системи, так і добудовою 2,2-деметилпіранового циклу до кумаринової системи. Зазначено, що піранохромендіони лінійної й ангулярної будови із залишками тіазолів, спіротіадіазолів і їх галогенопохідні одержані шляхом конденсації o-гідроксиформіл (ацетил) - неофлавонів з метиленактивними сполуками, а також шляхом внутрішньомолекулярної циклізації енамінокетонів неофлавонів. Модифікація по екзоциклічному атому оксигену за С-2 кумаринового циклу здійснена з використанням тіоксопохідних спіропіранонеофлавонів, модифікація по екзоциклічному атому оксигену за С-6 піранового циклу здійснена за умов дії гідразину, гідроксиламіну та тіосемікарбазидів на відповідний піранонеофлавон. Зазначено, що для синтезу 6- і 8-піразолін-, піримідинілнеофлавонів вперше застосовано гетероциклізацію енамінокетонів неофлавонів з гідразинами, гідроксиламіном і амідинами. Шляхом рециклізації ізоксазол-5-ілнеофлафонів за умов послідовної обробки DMFDMA та 1,2-N,N- і 1,3-N,N--бінуклеофілами синтезовано 6- та 8-амінопіразолілкарбоніл-неофлавони і 6- та 8-амінокарбонітрилпіримідинілнеофлавони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.14,0 +
Шифр НБУВ: РА366367

Рубрики:

      
8.

Львовська М.І. 
Електронна будова і спектральні властивості 3-гетарилхромонів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / М.І. Львовська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено електронну будову та спектральні властивості 3-тіазоліл- та 3-фенілпохідних хромону. Проведено теоретичний розрахунок електронних переходів, до яких включено експериментальні смуги поглинання та флуоресценції. Встановлено, що більшість інтенсивних електронних переходів у молекулах 3-тіазоліл- та 3-фенілхромонів мають однакову природу. Вивчено прототропні перетворення похідних хромону в основному та збудженому станах. Показано, що в основному стані 7-гідроксипохідні хромону проявляють схожі кислотні властивості. На підставі вивчення експериментальних спектральних характеристик 3-тіазолілхромонів, порівняння експериментальних і теоретичних спектрів поглинання, а також зіставлення величини енергії Гіббся для можливих рівноваг встановлено, що в основному та збудженому станах 3-тіазолілхромони мають однаковий механізм протонування: приєднання протона на першій стадії до атома Нітрогена тіазольного цикла, на другій - протонування карбонільної групи. Розглянуто вісім вірогідних протолітичних форм 3-тіазолілхромонів у збудженому стані. Показано, що серед них відповідним за флуоресценцію є дикатіонна, монокатіонна, катіон-таутомерна та аніонна форми. Вивчено спектральні характеристики усіх форм 3-тіазолілхромонів, що флуоресціюють, встановлено механізм їх протолітичних взаємоперетворень у збудженому стані.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.15,0 +
Шифр НБУВ: РА344481

      
9.

Туриця В. В. 
Застосування реакцій орто-алкоксикарбоніларендіазоній галогенідів з ненасиченимми сполуками у синтезі ізокумаринів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / В. В. Туриця ; "Львівська політехніка", національний університет. — Л., 2010. — 19 с.: схеми — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г223.72 + Г263.14-4
Шифр НБУВ: РА370202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Веселовська М. В. 
Модифікація 3,4(6,7)(7,8)-заміщених кумаринів амінокислотами та пептидами: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.10 / М. В. Веселовська ; НАН України, Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Синтезовано нові фуро-, пірано- та спіропіранокумаринові системи, проведено їх модифікацію амінокислотами та пептидами. Вперше використано гідразонові й оксимні функції для створення амінокислотних ансамблів на основі гідразонів та оксимів системи спіродигідропіранохромен-2-ону. Зазначено, що цей підхід може успішно використовуватись для зв'язування амінокислот і пептидів з іншими біомолекулами. Досліджено взаємодію гідразонів та оксимів спіропіранокумаринів з ізоціанатами й ізотіоціанатами. Вперше синтезовано їх семикарбазони, тіосемикарбазони, амінокарбонілоксими. Проведено модифікацію природного алкалоїду цитизину кумариновими системами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.14-27
Шифр НБУВ: РА382393 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Горбуленко Н. В. 
Модифіковані нітрогеновмісними гетероциклами ізофлавоноїди. Синтез і властивості: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / Н. В. Горбуленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання розробки простих та ефективних методів синтезу нітрогеновмісних гетероциклічних аналогів ізофлавонів, досліджено їх фізико-хімічні та біологічні властивості, визначено можливі напрями їх подальшої модифікації. Досліджено трансформації 3-азагетарилхромонів під впливом нуклеофільних реагентів. Розглянуто будову та досліджено фізичні та спектральні властивості синтезованих сполук. Вивчено вплив природи гетерозалишку на легкість утворення, властивості та трансформації хромонового циклу. Розроблено метод синтезу 3-азагетарилхроманонів і досліджено їх перетворення під впливом нуклеофільних реагентів. Виявлено серед одержаних гетероциклічних аналогів ізофлавонів і продуктів їх трансформацій перспективні біологічно активні сполуки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.15-4 + Г252.512,0
Шифр НБУВ: РА379784 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Леницька О.Б. 
Пошук речовин з антиалергічною активністю в ряду похідних 3-(тетрагідробензо[b]тієно[2,3-d]піримідин-2-іл)кумаринів та експериментальне обгрунтування їх клінічного застосування: автореф. дис. ... канд. фармац. наук: 14.03.05 / О.Б. Леницька ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.72 + Г263.14
Шифр НБУВ: РА370701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Мороз В.В. 
Протолітичні рівноваги та комплексоутворення похідних дифлавонолу в основному та збудженому станах: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.В. Мороз ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

На підставі дослідження спектральних характеристик смуг поглинання та випромінення, а також квантово-хімічного аналізу електронних переходів виявлено, що залежно від замісників довгохвильові смуги поглинання дифлавонолів обумовлені переходами, локалізованими на піронохромоновому фрагменті або переходами з міжфрагментним перенесенням заряду. За допомогою експериментальних і теоретичних методів встановлено, що молекули дифлавонолів мають симетричну електронну будову в основному та асиметричну у збудженому станах. Доведено, що зміни кислотно-основних властивостей дифлавонолів у разі збудження призводять до фотопереносу тільки одного з протонів та утворення тільки однієї з двох можливих фототаутомерних форм. На підставі квантово-хімічних розрахунків та аналізу спектральних характеристик комплексів зроблено припущення щодо їх вірогідної структури та запропоновано механізми комплексоутворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.16 + Г562.187.2 +
Шифр НБУВ: РА362595

Рубрики:

      
14.

Якубовська Г.Г. 
Протолітичні рівноваги та фотофізичні властивості функціоналізованих ксантенів і деяких інших барвників в організованих розчинах: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Г.Г. Якубовська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено протолітичні та фотофізичні властивості аміно- та гідроксисантенових індикаторів, а також динітрофенолів в організованих розчинах. Протолітичні та фотофізичні властивості певних родамінових барвників досліджено в міцелярних розчинах іонних і неіонних поверхнево-активних речовин (ПАР), прямих мікроемульсіях у змішаних (аніон-неіонних) міцелах. Визначено константи зв'язування динітрофенолів міцелярними розчинами катіонної та цвітеріонної ПАР за допомогою концентраційних залежностей "уявних" констант іонізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.16 + Г252.714 +
Шифр НБУВ: РА365033

Рубрики:

      
15.

Гаразд 
Синтез і властивості анельованих аналогів природних кумаринів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / Яна Леонідівна Гаразд ; НАН України; Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.14-4 + Р281.7/9-29 кумарин
Шифр НБУВ: РА342837

Рубрики:

      
16.

Гаразд М.М. 
Синтез і властивості модифікованих неофлавонів та 3-феноксихромонів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / М.М. Гаразд ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено синтезу модифікованих аналогів природних 3-феноксихромонів та 4-фенілкумаринів з резорциновою, флороглюциновою, пірогалольною та орциновою орієнтацією гідроксигруп. З метою отримання нових фізіологічно активних сполук на основі 3-феноксихромонів та неофлавонів, вивчення їх хімічних властивостей було проведено реакції ацилювання, алкілювання та арилювання за фенольним гідроксилом, електрофільного заміщення в ядро (реакція Манніха), реакції за участю карбонільної групи хромонового циклу, добудови дигідрооксазинового та фуранового циклу за відповідним положенням кумаринової системи, а також синтезовано різноманітні за будовою амінокислотні і пептидні похідні 3-фенокси-хромонів та неофлавонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.16
Шифр НБУВ: РА308364 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Сизова З.О. 
Синтез і реакційна здатність органічних люмінофорів - 3-бензазолілпохідних імінохромену та кумарину: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / З.О. Сизова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Синтезовано систематичні ряди 3-(N-метилбензімідазоліл-2)- і 3-(безотіазоліл-2)-2-імінохроменів і кумаринів, а також їх солей, 2-феніліміно-3-(безімідазоліл-2)хроменів і ряд продуктів конденсації 3-(бензімідазоліл-2)-2-імінохроменів з ароматичними альдегідами (3-діетиламіно-7H-бензо[4,5]імідазо[1,2-c]хромено[3,2-e]піримідину є внутрішньомолекулярний перенос електрона з діалкіланілінового на 3-бензімідазолілкумариновий фрагмент. Досліджено кислотно-основні рівноваги синтезованих сполук у водно-спиртовому середовищі. Встановлено, що швидкість реакції гідролізу солей 2-аміно-3-(бензазоліл-2)-1-бензопірилію залежить від природи замісника в положенні 3 і збільшується в ряду N-метилбензімідазол, бензотіазол. Показано можливість розширення діапазону стійкості похідних імінохромену шляхом зниження основності іміногрупи внаслідок направленої модифікації структури цих молекул. Виявлено та кількісно охарактеризовано таутомерію 3-(N-метилбензімідазоліл-2)- і 3-(бензотіазоліл-2)-7-гідроксіімінохроменів. Виявлено реакції фотодисоціації катіонів 7-гідрокси-2-7-гідроксіімінохроменів, а також фотодисоціації катіонів 7-гідрокси-2-аміно-бензопірилію і 2-(7-гідроксикумариніл-3)-N-метилбензімідазолію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.14-4 +
Шифр НБУВ: РА323591

Рубрики:

      
18.

Кобрин Л.О. 
Синтез і спектральні характеристики заміщених кумаринів та їхніх функціональних похідних: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Л.О. Кобрин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

З'ясовано регіоселективність взаємодії заміщених кумаринів з арендіазонієвими солями: у всіх випадках арилювання відбувається у положення 3 кумарину. Установлено, що 4,5-бензофуран-2-карбонова кислота арилюється хлоридами арендіазонію у положення 3 фуранового циклу. Запропоновано методи одержання 2-функціонально заміщених 3-арилкумаринів - 3-арил-2H-2-хроментіонів, оксимів, моно- і дизаміщених гідразонів, тіосемікарбазонів, 4-тіазолідинонів, а також 6-арилазо- і 6-азометинових барвників. Уперше одержано тетрафлуороборат o-феніленбісдіазонію. Здійснено квантово-хімічні розрахунки електронної будови та енергій електронних переходів у наближеннях ППП і АМІ та встановлено закономірності впливу електронної будови на спектральні характеристики синтезованих сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.14,0 +
Шифр НБУВ: РА334293

Рубрики:

      
19.

Толмачова Н.А. 
Синтез і хімічні властивості 6-поліфторалкілвмісних піронів-2: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / Н.А. Толмачова ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Синтезовано та вивчено хімічні властивості 3-ациламіно-6-поліфторалкіл-2H-піран-2-онів. На основі доступних beta-алкоксивініл(поліфторалкіл)кетонів синтезовано 3-ациламіно-6-поліфторалкіл-2H-піран-2-они. Знайдено закономірності перебігу реакцій beta-алкоксивініл(поліфторалкіл)-кетонів з різноманітними гетероциклічними сполуками, які містять екзо-циклічну активну метиленову групу. Пірони та піридони утворюються в результаті циклоконденсації за участі естерної чи нітрильної групи, а реакції за участі ендо-циклічного атома нітрогену призводять до піридоазолів. На прикладі 6-трифторометилпірону-2 вивчено реакцію 6-поліфторалкілпіронів-2 з O та N-нуклеофілами й одержано: 3-Nбензоїламіно-6-гідрокси-6-трифторометил-5,6-дигідро-2H-піран 2-он, 3-N-бензоїламіно-6-гідрокси-6-трифторметил-5,6-дигідро-2H-піридин-2-он, 3-Nбензоїламіно-6-трифторометил-2H-піридин-2-он. Досліджено реакцію Дільса - Альдера 6-поліфторалкілпіронів-2 з фторостиролами, ацетиленами та вініловими етерами. Розроблено препаративний метод синтезу N-бензоїл-4-поліфторалкіланілінів з 6-поліфторалкілпіронів-2 й ацетиленів. У випадку реакції з циклічними вініловими етерами одержано дигідробензини. На основі одержаних поліфторалкілвмісних піронів-2 і піридонів-2 синтезовано невідомі раніше поліфторалкілвмісні похідні норлейцину й орнітину відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.1-4 +
Шифр НБУВ: РА356844

Рубрики:

      
20.

Власов С.В. 
Синтез та реакційна здатність 3-гетерилкумаринів з азольними та азиновими фрагментами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / С.В. Власов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено взаємодію 2-імінокумарин-3-карбоксамідів з 2-амінотіофен-3-карбоксамідами та запропоновано ефективний метод синтезу 2-(кумарин-3-іл)тієно[2,3-d]піримідин-4-онів для проведення заключної стадії синтезу у ДМФА. Одержано 3-(4-хлор-5,6,7,8-тетрагідробензо[4,5]тієно[2,3-d]піримідин-2-іл)кумарини та досліджено їх взаємодію з різними N- та S-нуклеофілами. Встановлено, що їх реакція з тіосечовиною за м'яких умов призводить до утворення 3-(4-тіоксо-5,6,7,8-тетрагідробензо[4,5]тієно[2,3-d]піримідин-2-іл)кумаринів. Розглянуто можливі підходи до синтезу 2-(кумарин-3-іл)-3H-хіназолін-4-тіонів, визначено напрямок взаємодії 2-(кумарин-3-іл)-3H-хіназолін-4-онів із реагентом Лауссона та пентасульфідом фосфору. Здійснено синтез нових 3-(кумарин-3-іл)-2H,6H-піримідо[2,1-b][1,3,4]тіадіазин-6-онів та 3-(7-R-імідазо[2,1-b]бензотіазол-2-іл)кумаринів, а також комбінаторного комплексу амідів 3-[4-(R-кумарин-3-іл)-1,3-тіазол-2-ілкарбамоїл)пропанових кислот. Будову синтезованих сполук підтверджено даними елементного аналізу, ІЧ-, УФ-, ЯМР-спектроскопії, хроматомас-спектрометрії та рентгеноструктурного аналізу. Серед одержаних сполук знайдено речовини зі значним рівнем протиалергічної та протигрибкової активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.14,0 +
Шифр НБУВ: РА349882

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського