Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (59)Книжкові видання та компакт-диски (36)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Е0*820*801.1-652.15$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Григор'єва О.О. 
Вплив надвисокочастотного опромінення як екологічного фактора на деякі гідробіонтні організми: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.О. Григор'єва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше виявлено характерні особливості впливу мікрохвиль дециметрового діапазону на досліджені біологічні об'єкти та встановлено критичні дози поглиненої радіації. Розроблено та уперше застосовано метод визначення поглиненої дози радіації гідробіонтів за різницею температур води, в якій ці об'єкти перебувають, методи попереднього охолодження води перед опроміненням біологічних об'єктів та циклічної перестановки опромінених ділянок у разі роботи з V. sprilis. З використанням методу багаторазового опромінення та методу попереднього охолодження організмів зроблено висновок щодо відсутності накопичувального ефекту внаслідок впливу мікрохвильової радіації на досліджених тварин та відсутність опосередкованого впливу радіації (через опромінену воду) на їх життєздатність. Запропоновано гіпотезу щодо механізму впливу надвисокочастотного опромінення на біооб'єкти - гіпотезу електромеханічного резонансу. Уперше виявлено відмінність у значеннях критичних доз для об'єктів рослинного й тваринного походження: рослини витримують значно вищі дози опромінння. На прикладі Ch. vulgaris доведено, що різні показники її життєдіяльності характеризуються різними критичними поглиненими дозами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.1-652.15 +
Шифр НБУВ: РА337956

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Лазоренко Г. Є. 
Природний радіонуклід полоній-210 у компонентах екосистеми Чорного моря: концентрації, розподіл і дози опромінення: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.01 / Г. Є. Лазоренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 35 с. — укp.

Розроблено та створено системний підхід визначення радіоекологічної та радіобіологічної значимості природних радіоактивних елементів на прикладі Po в екосистемі Чорного моря. Вперше виявлено та встановлено загальні тенденції розподілу Po в абіотичних компонентах Чорного моря та розраховано його потоки із поверхні моря залежно від кількості зваженої речовини у стовбурі води. Побудовано просторові карти його розподілу у поверхневій воді та донних відкладах Чорного моря загалом і прибережних районів Криму, зокрема, включаючи бухти Севастопольського морського регіону. Визначено залежність рівнів накопичення Po донними відкладами від їх гранулометричного складу та наявності органічних домішок різного походження. Висвітлено залежність рівнів акумулювання Po гідробіонтами Чорного моря від їх приналежності до різних ланок трофічного ланцюга. Встановлено, що для чорноморських риб Po слугує індикатором їх приналежності до різних екологічних груп. На основі вимірів Po у мезо- та макрозоопланктоні з урахуванням їх харчових відносин у планктонному угрупованні та трофіко-паразитарних зв'язків в іхтіоценозі чорноморського шпрота живлення визнано головним джерелом надходження цього природного радіонукліда до пелагічних видів риб Чорного моря. Залежність акумулювання Po чорноморськими молюсками від стадій гаметогенезу, статевої приналежності, типу живлення, їх екологічного стану та середовища їх існування. Розкрито індикаторні властивості Po за визначення екологічного стану чорноморських макрофітів та умов їх існування. Розраховано дози опромінення від акумульованого ними Po та оцінено їх відповідність до рекомендацій МАГАТЕ відносно безпечних рівнів дозового навантаження для популяцій водних організмів. Дози опромінення населення України й її Автономної Республіки Крим як регіону, де традиційно залишається найбільша частина місцевих виловів чорноморських риб, внаслідок споживання виготовлених із них морепродуктів, проведено порівняльний аналіз із граничними рівнями дозових навантажень згідно міжнародних стандартів МАГАТЕ та граничних рівнів опромінення населення, рекомендованих МКРЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.1-652.152 + Д221(922.8)13
Шифр НБУВ: РА382310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Гудков Д.І. 
Радіонукліди в компонентах водних екосистем зони відчуження Чорнобильської АЕС: розподіл, міграція, дозові навантаження, біологічні ефекти: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.01 / Д.І. Гудков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 34 с. — укp.

З'ясовано роль основних рослинних угруповань у процесах розподілу радіонуклідів у біотичній компоненті біогідроценозів і запаси радіонуклідів у вищих водяних рослинах. Досліджено розподіл за основними абіотичними та біотичними компонентами озерних екосистем ближньої (10-кілометрової) зони відчудження ЧАЕС. Вивчено потужність увібраної дози для гідробіонтів різного систематичного положення у водоймах з різним рівнем радіонуклідного забруднення. Розглянуто цитогенетичні ефекти в клітинах ембріонів молюсків і кореневих меристемах повітряно-водяних рослин, а також можливі причини масового ураження очерету звичайного паразитичними грибами та галоутвірними членистоногими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*806(4УКР-4КИЇ) + Е0*820*801.1-652.15(4УКР-4КИЇ) +
Шифр НБУВ: РА343776

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Томілін Ю.А. 
Радіонукліди в компонентах водних екосистем південного регіону України: міграція, розподіл, накопичення і контрзаходи: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.01 / Ю.А. Томілін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 40 с. — укp.

Проаналізовано особливості радіоекологічного стану пониззя рр. Дніпро, Південний Буг, водоймищ Південно-Української (ПУ) та Запорізької АЕС, Інгулецької, Південно-Бузької, Білоусівської, Каховської і Краснознаменської зрошувальних систем.Викладено коефіцієнти накопичення радіонуклідів водяними рослинами і рибою р.Дніпро у перші місяці та віддалений період аварії на Чорнобильській АЕС. Висвітлено динаміку активності радіонуклідів у водоростях Cladophora fracta річкових екосистем. Визначено коефіцієнти переходу "станційних" радіонуклідів у сільськогосподарські культури зі зрошувальної води на півдні України. Обгрунтовано регламентацію вмісту даних радіонуклідів у технологічних водоймах АЕС та розроблено методологію управління радіоємністю водоймища для зниження його радіоактивного забруднення. Доведено ефективність фітодезактивації ПУ АЕС з використанням місцевих водяних рослин (Potamogeton natans).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.1-652.152(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА350712

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Мірзоєва 
Розподіл і міграція 90Sr у компонентах екосистем басейну Дніпра і Чорного моря після аварії на ЧАЕС: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Наталя Юріївна Мірзоєва ; НАН України; Інститут біології південних морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2008. — 23 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.1-652.15 + Е0*827.6
Шифр НБУВ: РА359077

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського