Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (466)Книжкові видання та компакт-диски (356)Журнали та продовжувані видання (59)
Пошуковий запит: (<.>U=Е50*44$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Попов В.М. 
Використання молекулярно-генетичних маркерів в генетико-селекційних дослідженнях соняшнику: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / В.М. Попов ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено внутрішньовидову мінливість ізоферментних систем і можливості їх використання в селекції та генетиці соняшника. Визначено характер спадкування і генетичного контролю анодної естерази, катодної кислої фосфатази, катодної естерази та НАД-залежної малатдегідрогенази за допомогою електрофорезу в поліакриламідному гелі. Встановлено генетичний контроль генів анодної та катодної естерази в листках. Розглянуто міжлінійний поліморфізм, проведено біохімічну паспортизацію та класифікацію інбредних ліній соняшника , а також встановлено рівень гібридності простих гібридів соняшнику за допомогою ізоферментних систем. Досліджено можливість використання ізоферментних маркерів для прогнозування ефекту гетерозису у соняшника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-31 + Е50*447.236
Шифр НБУВ: РА318191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Кучук М.В. 
Використання прийомів генетичної інженерії і клітинної біології для отримання нових форм у видів з родини бобових і деяких інших рослин: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.22;03.00.15 / М.В. Кучук ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 1998. — 32 с. — укp.

Розроблено методику культивування протопластів і регенерації рослин у люцерни, конюшини, гороху і у Oenothera hookeri. Протопласти сої, люпину, голубиного гороху при використанні розроблених методів культивування здатні до утворення клітинних колоній з високим ступенем ефективності. Отримано канаміцинстійкі рослини люцерни і клітинні лінії сої та гороху шляхом електропорації протопластів. Запропоновано метод, що підвищує ефективність трансформації у гороху та люцерни - "подвійна трансформація", що включає 1) отримання лінії рослин, які здатні до регенерації в культурі in vitro, за рахунок трансформації мутантом "shooty" A. tumefaciens pGV2206; 2) - трансформація ліній, які здатні до регенерації, селективним геном. Таким шляхом було отримано регенераційні лінії люцерни і гороху і далі трансгенні рослини гороху з Ds транспозоном кукурудзи та з геном стійкості до фосфінотрицину. Присутність генів в геномі рослин було доказано за допомогою методів полімеразної ланцюгової реакції, блот-гібридизації за Саузерном, NPT II аналізу, аналізу GUS активності, імуноферментного аналізу (ELISA). Міжвидові соматичні гібриди Medicago sativa_+ M.varia і M.borealis+ M.lupulina були отримані за допомогою асиметричної гібридизації. Хромосомний аналіз та блот-гібридизація рибосомальної ДНК підтвердили гібридну природу отриманих ліній. Було проведено гістологічний аналіз процесу регенерації у конюшини, гороху та цукрового буряка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.4,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Хаблак 
Вплив мутантних алелів генів API, BPI і TFL1 на структуру суцвіття Arabidopsis thaliana (L.) Heynh.: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Сергій Григорович Хаблак ; УААН ; Селекційно-генетичний ін-т - Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення. — О., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.4 + Е522.925.16Bra*444*696.22 + Е50*441.221
Шифр НБУВ: РА368081

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Ісаєнков С.В. 
Вплив потужності дози на вихід пошкоджень ДНК в клітинах рослин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / С.В. Ісаєнков ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто дані виходу пошкоджень ДНК у рослинних клітинах, що були опромінені з різною потужністю дози іонізуючим низькодозовим опроміненням. Досліджено вплив фактора потужності дози у низькодозовому діапазоні на характер виходу пошкоджень ДНК. Доведено, що потужність дози є важливим чинником у формуванні реакції відповіді клітин тютюну (Nicotiana tabacum) та сосни звичайної (Pinus silvestris), за критерієм виходу пошкоджень ДНК, на низькодозове опромінення. Залежності виходу пошкоджень ДНК від потужності дози опромінення мають складний характер і не корелюють з величиною потужності дози опромінення. За деяких режимів опромінення виявлено підвищений вихід пошкоджень ДНК у порівнянні з контролем. Встановлено факт реалізації прихованих пошкоджень в насінні сосни, що було опромінено в низькодозовому діапазоні. Визначено більшу радіочутливість паростків сосни, ніж протопластів даної рослини на вплив низькодозового опромінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.224-638-601.2,022
Шифр НБУВ: РА307675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Пазюк О.А. 
Генетична мінливість симбіотичних ознак люцерни посівної: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.А. Пазюк ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.2-31,022 + Е50*444*72,022
Шифр НБУВ: РА310723 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Радчук В.В. 
Генетична трансформація хрестоцвітних генами біосинтезу лантибіотику нізину з метою їх ефективного комбінування у трансгенних рослинах: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / В.В. Радчук ; НАН України. Ін-т клітин. біології і генет. інженерії. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розроблено методи отримання трансгенних рослин у родині хрестоцвітих, а також досліджено взаємодію перенесених генів у трансформованих лініях. Оптимізовано методику генетичної трансформації за допомогою агробактерії трьох сортів рапсу і трьох сортів білоголовкової капусти. Запропоновано методику прямого переносу генів у мезофільні протопласти цвітної капусти з наступною регенерацією трансгенних рослин. За допомогою полімеразної ланцюгової реакції, саузерн-, нозерн-, вестерн-гібридизацій встановлено наявність і експресію сторонніх генів у трансформованих рослинах. Апробовано метод одночасного переносу кількох генів у геном арабідопсису шляхом трансформації in planta.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.4,022
Шифр НБУВ: РА311313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Долгова Т.А. 
Індукція та прояв радіоадаптивної відповіді у поколіннях рослин з різним генотипом: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Т.А. Долгова ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Вперше на клітинному та організмовому рівнях рослин з різним генотипом виявлено можливість індукції радіоадаптивної відповіді (РАВ) внаслідок впливу на насіння, що перебуває у стані спокою, адаптивною (окремо та сумісно мм-радіохвилями та гамма-радіацією) та тестовою (гамма-радіацією) дозами опромінення. Встановлено важливе значення рівня синхронізації першого мітозу під час проростання опроміненого насіння як показника стимуляції мітотичної активності за прояву РАВ. Виявлено зберігання прояву РАВ у поколіннях опроміненого насіння за комплексом показників (проліферацією клітин, ростовими реакціями, рівнем хромосомного мутагенезу, урожайністю).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*441.2 + П21-271.25
Шифр НБУВ: РА330913

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Шкарупа 
Кількісний аналіз цитогенетичних ефектів діоксидину, тіофосфаміду та мітоміцину в клітинах Allium cepa L.: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Володимир Миколайович Шкарупа ; Державна установа "Науковий центр радіаційної медицини АМН України". — К., 2008. — 22 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*441.226-64
Шифр НБУВ: РА361286

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Парижак 
Клонування генів формальдегіддегідрогенази FLD1 і формальдегідредуктази ADH1 дріжжів Hansenula polymorpha та генно-інженерне конструювання продуцентів дегідрогенази та редуктази формальдегіду: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Соломія Ярославівна Парижак ; НАН України; Інститут клітинної біології та генетичної інженерії. — К., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.5511 Sac*440.44 + Е50*440.4
Шифр НБУВ: РА369134

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Льошина Л.Г. 
Клонування коренеспецифічного та світлозалежного промоторів генів рослин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / Л.Г. Льошина ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Одержано та досліджено дві регуляторні послідовності, що забезпечують коренеспецифічну та світлозалежну експресію химерних генів у бактеріальних і рослинних клітинах. Промотор, що має коренеспецифічні властивості, одержано в результаті клонування фрагментів ядерної ДНК тютюну перед кодувальною послідовністю безпромоторного гена неоміцинфосфотрансферази -II (npt-II). Підібрано фрагменти, що ініціюють транскрипцію у бактеріальних клітинах. Промоторну послідовність гена малої субодиниці рибулозо-1,5-дифосфаткарбоксилази (rbcS-3A) одержано шляхом її ампліфікації за допомогою полімеразної ланцюгової реакції. Одержані послідовності проклоновано у плазмідних векторах. Рекомбінантні плазміди, що містять ці фрагменти перед репортерними генами, введені в клітини тютюну. Регуляторну активність й органоспецифічність доведено за допомогою генів npt-II хлорамфеніколацетилтрансферази (cat). У сконструйовані вектори введено ген металотіонеїна. Показано підвищену здатність трансгенних рослин до акумуляції іонів важких металів у клітинах органів з експресією гена металотіонеїну, що вибірково індукується досліджуваними промоторами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.44 +
Шифр НБУВ: РА346320

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Медвідь О. М. 
Мінливість будови плоду та квітки Arabidopsis thaliana (L.) Heynh. під впливом мутантних алелів генів CLV1 та AP1: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.15 / О. М. Медвідь ; Нац. акад. аграр. наук України ; Селекційно-генетичний ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення. — О., 2010. — 19с. с. — укp.

Встановлено, що фенотиповим проявом алеля clv1-1 є три-чотиригніздий плід, який розкривається трьома-чотирма стулками - коробочка. Виявлено плейотропний ефект дії рецесивного алеля ap1-1 на чашолистки, пелюстки, тичинки та плодолистки, який призводить до зменшення середніх значень даних органів. Встановлено відмінність в організації геному ліній арабідопсиса NW20, N28, N45 та Lug228. Одержано нові три-, пента- та гептамутантні рецесивні лінії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.4 + Е522.925.16 Bra*444*696.22 + Е50*441.221
Шифр НБУВ: РА372867 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Зеленіна 
Морфогенез в культурі in vitro сегментів стебла і клональне мікророзмноження Arnica chamissonis Less. ssp. foliosa (Nutt.) Maguire: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / Галина Артемівна Зеленіна ; УААН; Нікітський ботанічний сад - Національний науковий центр. — Ялта, 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.44 + П214.3-319
Шифр НБУВ: РА349550

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Пороннік О.О. 
Одержання і характеристика нового високопродуктивного штаму культивованих клітин арнебії барвної IArnebia euchroma/i (Royle) Jonst: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / О.О. Пороннік ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Із використанням методів клітинної селекції отримано новий високопродуктивний штам АЕ-3 з культивованих клітин арнебії барвної. Він накопичує під час вирощування як суспензійної культури до 8 % шиконіну у сухій тканині, вихід якої становить 16 - 18 г/л за 14 днів росту, або до 1,12 г шиконіну з 1 л суспензії за пасаж. У разі вирощування в рідкому живильному середовищі штам перевищує за накопиченням шиконіну вихідний штам АЕ-2 в 2,5 - 3,5 рази. Дослідження мінливості ознаки "вміст шиконіну" в сухій біомасі у клітинному штамі АЕ-2 та отриманому від нього штамі АЕ-3 показало її варіювання у широких межах. Встановлено, що фенотипова гетерогенність штаму АЕ-2 зумовлена, головним чином, спадковою гетерогенністю (коефіцієнт успадкування h2 = +0,82), відселектованого від нього штаму АЕ-3 - переважно паратипічною мінливістю (h2 = +0,07). Проведено порівняльний аналіз динаміки клітинних популяцій за параметрами росту, накопичення шиконіну, розмірів клітин і клітинних ядер і пошук можливих кореляцій між параметрами продуктивності та структурою клітинних популяцій у ході вирощування їх у суспензійній і калюсній культурах. Встановлено, що умови калюсної культури сприяють більш повній експресії ознаки "вміст шиконіну", ускладнюють характер експресії ознаки "накопичення біомаси", виявляють кореляцію показників продуктивності та динаміки кількості клітин і ядер великих розмірів. Такі ознаки, як характер похідних від кривої накопичення шиконіну, а також негативна кореляція між кривими накопичення біомаси і динамікою середніх за розмірами клітин і ядер, мало залежать від умов (способу) вирощування ізольованих клітин арнебії барвної. Вони, вірогідно, більшою мірою визначаються спадковими факторами. Ростові та біосинтетичні характеристики нового штаму АЕ-3 дозволяють рекомендувати його як об'єкт для біотехнологічного отримання шиконіну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*334.20*72 + Е50*441.4
Шифр НБУВ: РА313741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Медведєва Т.В. 
Отримання трансгенних рослин тютюну та картоплі з коренеспецифічною та бульбоспецифічною експресією химерних генів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 08.00.15 / Т.В. Медведєва ; НАН України. Ін-т клітин. біології і генет. інженерії. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена отриманню трансгенних рослин тютюну та картоплі з експресією химерних генів, що направляється клонованими органоспецифічними промоторами. Злиттям мезофільних протопластів з плазмідною ДНК отримані трансгенні рослини тютюну з коренеспецифічною експресією гену Inpt-ІІD, що направляється клонованим промотором IгрS12D. В трансгенних рослинах картоплі, регенерованих з мікробульбочкових дисків після співкультивування з IAgrobacteriumD, продемонстрована бульбоспецифічна експресія генів IcatD та IhEGFD, що направляється промотором гену пататину lambda pat 122 та коренеспецифічна експресія гену IHBsAgD під контролем I35SD промотору IВМККD.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.4,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Куцоконь Н.К. 
Радіаційна індукція множинних хромосомних пошкоджень у рослин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / Н.К. Куцоконь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 24 с. — укp.

Уперше проаналізовано залежність виходу множинних хромосомних аьберацій, зокрема складні невизначені, від дози <$Egamma>-опромінення у рослин і показано, що процес утворення мультиаберантних клітин (МАК) не відбувається за законом випадкових подій, додаткові аберації з'являються у вже пошкоджених клітинах. Зауважено, що поява однієї аберації в клітині може сприяти появі інших пошкоджень. Запропоновано припущення щодо залежності частоти аберантних клітин та кількості аберацій щодо аберантної клітини від мутагенного навантаження, згідно якого значно більша кількість клітин з множинними абераціями хромосом індукується у разі високої частоти аберантних клітин у порівнянні з контролем. Зважаючи на спільність процесів утворення хромосомних аберацій в еукаріот це припущення пояснює відсутність чітких залежностей між дозою опромінення та появою МАК, що виявляється в популяційних дослідженнях різними авторами. Уперше за умов порівняння динаміки цитогенетичних показників двох видів Allium показано, що старіння насіння цибулі батун (A. fistulosum) супроводжується швидким наростанням частоти клітин з абераціями та появою мультиаберантних клітин, а у A. cepa виявлено більш повільне наростання мутаційного процесу, для якого виникнення МАК не є характерним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*441.221.2 + П241.5-315 +
Шифр НБУВ: РА333092

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Шиліна Ю.В. 
Радіобіологічні властивості реакції надчутливості у рослин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / Ю.В. Шиліна ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанню дослідження радіобіологічних характеристик реакції надчутливості (РНЧ) у рослин тютюну Nicotiana sanderae заражених бактеріями Pseudomonas syringae pv. phaseolicola. При впливі гамма-випромінювання в дозах 50-600 Гр найбільшою радіочутливістю характеризувався етап взаємодії рослин і бактерій, коли відбувається індукція реакції рослини-господаря. Встановлено, що визначальною ланкою для розвитку РНЧ є функціональна активність бактеріальних клітин, які виявляють значну радіочутливість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*441.226-638,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Шевченко С.В. 
Репродуктивна біологія ряду цінних субтропічних плодових та декоративних рослин Криму: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.05 / С.В. Шевченко ; Нікіт. ботан. сад - Нац. наук. центр УААН. — Ялта, 2001. — 33 с. — укp.

Здійснено порівняльне дослідження репродуктивної біології представників шести родин квіткових рослин (Annonaceae, Ericaceae, Anacardiaceae, Rhamnaceae, Davidiaceae, Oleaceae). Досліджено закономірності формування та будови елементів їх генеративної сфери, особливості насіннєвого відтворення. Вперше наведено ембріологічну характеристику Arbutus andrachne, Pistacia mutica, Davidia involucrata та істотно доповнено дослідження ембріології Asimina triloba, Zizyphus jujuba та Olea europaea. Визначено типи генеративних структур. Доведено висунуту гіпотезу про можливість подвійного шляху подальшого розвитку спорогенної тканини мікроспорангія та здатності її диференціюватися не лише в мікропороцити, але і в тапетум. Виявлено морфогенетичні кореляції у генезисі репродуктивних структур. Відзначено, що біологічна пластичність системи репродукції здійснюється системами несумісності та структурними особливостями квітки і має адаптивне значення. Підтверджено виділення роду Davidia в самостійну родину Davidiaceae та самостійного порядку Annonales. Встановлено явище гетеробатмії, яке свідчить, що еволюційні перетворення генеративної сфери відбуваються гетерохронно та не завжди співпадають з темпами еволюції інших морфологічних ознак, хоча і простежено тенденцію до прогресивної еволюції комплексу ознак. Висвітлено високу спеціалізацію елементів репродуктивної системи таксонів незалежно від їх філогенетичного рівня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*444*736(4Укр-4КРИ) + П278-275.8(4Укр-4КРИ) + П25-275.8(4Укр-4КРИ)
Шифр НБУВ: РА316094 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Ситник К.С. 
Розробка модельної системи отримання транспластомних рослин на прикладі представників родини пасльонових: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / К.С. Ситник ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано новий ефективний підхід щодо одержання транспластомних рослин для видів, які мають низький трансформаційний і регенераційний потенціал. Вперше одержано трасформовані пластоми рослин Salpiglossis sinuata, Scopolia carniolica, Physochlaine officinalis. Здійснено генетичну трансформацію пластомів, що функціонують у клітинах іншого виду. Проведено соматичну гібридизацію між рослинами Lycium barbarum та транспластомними представниками NIcotianf tabacum.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.4 + Е522.927.17 Sol*440.4 +
Шифр НБУВ: РА333695

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Орел 
Розробка трансгенних ліній Arabidopsis thaliana чутливих до хімічних мутагенів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Надія Олександрівна Орел ; Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.4
Шифр НБУВ: РА327661

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Сігідіненко 
Створення нових ліній арабідопсису (Arabidopsis thaliana (L.) Heynh.), що марковані мутантними генами: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Людмила Іванівна Сігідіненко ; НАН України; Інститут фізіології рослин і генетики. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.4
Шифр НБУВ: РА358089

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського