Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (19)Книжкові видання та компакт-диски (45)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*805.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Башта А.-Т.В. 
Антропогенна трансформація орнітокомплексів Сколівських Бескидів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / А.-Т.В. Башта ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено динамічні тенденції орнітокомплексів Сколівських Бескидів (Українські Карпати) під впливом антропогенних змін у їх біогеоценотичному покриві. Проаналізовано особливості антропогенної трансформації первинних та формування вторинних орнітокомплексів регіону. Зроблено оцінку структурних та функціональних змін орнітокомпонента екосистем Сколівських Бескидів внаслідок впливу діяльності людини. Висвітлено основні риси та закономірності процесу формування орнітофауни початкових стадій створення урбосистем. Значну увагу приділено адаптації птахів трофічного, гніздового, поведінкового характеру до змінених умов існування. Встановлено основні фактори антропогенної елімінації птахів у регіоні. З метою збереження біотичної різноманітності запропоновано здійснити комплекссозологічно зорієнтованих природоохоронних заходів, зокрема, відтворення чисельності популяцій денних хижих сов та глухаря, а також інших рідкісних видів птахів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*80,022 + Е50*805.6*801.4,022 + Е60*805.9,022
Шифр НБУВ: РА309498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Пшеничний С. В. 
Екологічні аспекти зимівлі водоплавних та коловодних птахів на внутрішніх водоймах України: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / С. В. Пшеничний ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Показано, що зимівлі на внутрішніх водоймах України є закономірним поширеним явищем, загальна чисельність континентальних зимових угруповань може складати близько 25 % від усіх урахованих на території України птахів вказаної групи. Виявлено статево-вікову та просторову структуру популяцій в окремих зимових угрупованнях. Проаналізовано ступінь впливу комплексу екологічних факторів на процеси формування та розвитку внутрішніх зимівель. Визначено, що для континентальних зимових угруповань характерною є менша чисельність окремого скупчення та більша дисперсність розподілу у порівнянні з традиційними місцями зимівель. Відзначено залежність динаміки чисельності від соціально-економічних факторів. Досліджено, що зимівлі птахів на внутрішніх водоймах є ключовим етапом у процесі розширення гніздового ареалу та синурбізації окремих видів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*80(4УКР) + Е60*805.9-652.292(4УКР) + Е60*801.56(4УКР)
Шифр НБУВ: РА373858 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Атемасова Т. А. 
Орнітофауна як структурний елемент біогеоценозів північного сходу України: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / Т. А. Атемасова ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2010. — 24 с. — укp.

Досліджено структуру гніздового населення птахів природних біогеоценозів північного Сходу України - лісових, гідрофільних і відкритих трав'янистих угруповань. Для характеристики гніздового населення угруповань використано експоненту індексу видового різноманіття Шенона - Вівера (Н'), індекс полідомінантності Симпсона (D'), індекс вирівнюваності Алатало (G'). Визначено найбільш сталі й уразливі угруповання, описано топоморфічний склад та особливості розподілу трофломорф у населенні птахів природних біогеоценозів. Встановлено фауногенетичну структуру типових біогеоценозів. Проаналізовано динаміку видового складу фауни та причини, які її зумовлюють. Висвітлено склад індикаційних орнітофауністичних ядер у населенні гніздових птахів і надано оцінку вразливості орнітоугруповань. Проаналізовано авіфауністичну репрезентативність чинної системи природних резерватів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*80 + Е60*804*803.1 + Е60*805.9
Шифр НБУВ: РА377487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Мацюра О.В. 
Птахи Чорноморсько-Середземноморського пролітного шляху (екологічні особливості, моніторинг, різноманіття): автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.16 / О.В. Мацюра ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 34 с. — укp.

Проведено комплексне екологічне дослідження різноманіття орнітофауни, а також денної та нічної міграції птахів у межах цілісних ареалів за допомогою радіолокаційної техніки на підставі даних про гніздування та міграцію птахів Чорноморського та Середземноморського басейнів, де проходять найбільш потужні міграційні шляхи птахів. За результатами дослідження створено моделі екологічних параметрів нічної (переважно часових параметрів) і денної міграції птахів Чорноморсько-Середземноморського пролітного шляху на підставі багатофакторного аналізу. За допомогою радіолокаційної техніки та доступних в Інтернеті даних, одержаних супутникових систем, уточнено вплив кліматичних і погодних факторів на денну міграцію птахів Чорноморсько-Середземноморського пролітного шляху та створено прогностичну модель інтенсивності міграції для використання в системі безпеки авіаційних польотів. Обгрунтовано та доведено доцільність проведення оцінювання та моделювання динаміки чисельності й інших екологічних параметрів міграції птахів з використанням радіотелеметрії, візуальних спостережень, радіолокаційної техніки та застосуванням прикладних комп'ютерних програм, а також моделювання трендів популяцій птахів. Проведено порівняльний аналіз трендів популяцій мігруючих і гніздових птахів і встановлено закономірності динаміки чисельності у межах їх цілісних ареалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*80 + Е60*805.9 + Е623.35*801.56 +
Шифр НБУВ: РА363992

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Скільський І.В. 
Структура й особливості формування фауни та населення птахів середнього міста (на прикладі Чернівців): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / І.В. Скільський ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням комплексного вивчення просторово-часових особливостей структури та формування видового складу і населення птахів середнього міста (на прикладі Чернівців) за основними еколого-фауністичними показниками. Розроблено класифікаційну структуру міських екосистем, на основі якої виділено орнітокомплекси. Встановлено, що видовий склад птахів Чернівців не є пропорційно зменшеною копією регіональної авіфауни, а місто виконує роль своєрідного активного фільтра. Досліджено біотопічний розподіл орнітоелементів, з'ясовано ступені синантропізації орнітофауни та значимість видів. Проаналізовано якісний і кількісний склад орнітокомплексів, їх просторово-часову динаміку та шляхи формування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*80,022 + Е60*805.9,022
Шифр НБУВ: РА308282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Штірц А.Д. 
Структура та динаміка населення панцирних кліщів (Acariformes, Oribatei) заповідних степів Південного Сходу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / А.Д. Штірц ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено структуру та динаміку населення орібатид заповідних степів Південного Сходу України. Вперше наведено комплексний порівняльний аналіз структури та динаміки населення панцирних кліщів на ділянках з різними типами степової рослинності та режимом охорони. Для кожного угруповання орібатид наведено основні біоценотичні характеристики, а саме, чисельність, видове різноманіття, структуру домінування та співвідношення морфо-екологічних типів. Показано значення співвідношення морфо-екологічних типів для екологічної характертистики угруповань орібатид та висвітлено можливість використання даного показника як одного з критеріїв у грунтово-зоологічній діагностиці стану навколишнього середовища. Розглянуто циклічну динаміку чисельності панцирних кліщів у різних варіантах різнотравно-типчаково-ковилових степів. Вперше досліджено угруповання панцирних кліщів на степових катенах з різним режимом заповідання (в охоронній і абсолютно заповідній зоні). Подано комплексний порівняльний аналіз основних біоценотичних характеристик орібатид на кожній позиції катени. Вперше розкрито особливості розміщення панцириних кліщів за груповим профілем з урахуванням міграційних особливостей і специфіки життєвих форм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.151.251*80,022 + Е60*805.9-658.12-06(45УКР5),022
Шифр НБУВ: РА308441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського