Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (50)Книжкові видання та компакт-диски (17)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Е621.151.24$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Прокопенко О.В. 
Павуки (IAranei/i) природних та трансформованих територій південного сходу України (фауна та екологія): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / О.В. Прокопенко ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2001. — 20 с. — укp.

На південному сході України мешкає не менш 405 видів павуків з 170 родів і 29 родин. Розглянуто вперше для території Європи 1 рід і 4 види, 1 рід та 6 видів - для України, 3 роди та 6 видів - для материкової України, 1 рід і 6 видів - для Лівобережної України, 14 видів - для степової зони Лівобережної України, 84 види - для південного сходу України. Максимальні значення видового багатства (242 види з 25 родин), динамічної щільності павуків у групі герпетобію та чисельності в хортобію відзначено в заплавних біотопах р. Сіверський Донець. У різнотравно-типчаково-ковилових степах регіону зареєстровано 174 види павуків з 24 родин. На косах Північного Приазов'я - 116 видів з 18 родин. Встановлено, що різноманітні типи антропогенного впливу призводять до зниження видового багатства павуків та їх чисельності, внаслідок чого відбувається збільшення ступеня домінування одного або деяких видів, що супроводжується зникненням субрецедентів. Для моніторингу стану екосистем, які перебувають під антропогенним впливом, можливе використання ряду біоценотичних характеристик населення павуків: чисельності, кількості видів, структури домінування та життєвих форм, розмірної структури, конфігурації кривих чисельності видів. Найбільш інформативними показниками є видове багатство, чисельність павуків у групі хортобію, динамічна щільність у герпетобію та характер структури домінування (наявність рецедентів і субрецедентів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.151.24 + Е60*806(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Брушнівська Л.В. 
Структура угруповань павуків (Araneae) як індикатор техногенного забруднення урбоекосистем (на прикладі м. Чернівці): автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / Л.В. Брушнівська ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено фауну та структурну організацію угруповань павуків екосистем з різним рівнем техногенного забруднення Чернівців. Проаналізовано зміни кількісних і якісних характеристик багатовидових угруповань павуків зелених масивів і приміщень промислових підприємств у порівнянні з умовно контрольними біотопами Чернівців. З'ясовано чутливість основних параметрів структури угруповань павуків до техногенного забруднення. Сформовано теоретичне узагальнення проявів ценотичних реакцій угруповань павуків-герпетобіонтів промислових зон. Виокремлено синекологічні показники, а також види павуків, за присутністю яких можна зробити висновок щодо рівня техногенного забруднення території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.151.24*80 + Е60*804*803.1 + Е621.151.24*801.8
Шифр НБУВ: РА373813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського