Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (42)Реферативна база даних (161)Книжкові видання та компакт-диски (329)Журнали та продовжувані видання (223)
Пошуковий запит: (<.>U=Е71$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Сегеда С.П. 
Антропологічний склад українського народу: етногенетичний аспект: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.05; 03.00.14 / С.П. Сегеда ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2002. — 35 с. — укp.

Проаналізовано антропологічний склад українського народу на основі широкого комплексу морфологічних ознак: соматологічних, одонтологічних, дерматогліфічних. На території України виділено чотири антропологічних зони - північну, центральну, західну та південну, відмінності між якими незначні. Усі залучені антропологічні системи вказують на поступове посилення південноєвропеоїдного компонента з Півночі на Південний Захід, Південь і Південний Схід України. Стверджено, що українці як носії дніпровсько-карпатської групи антропологічних варіантів займають проміжне місце між представниками північної та півенної гілки європеоїдів, тяжіючи до останніх. Реконструйовано основні напрями давніх етногенетичних процесів на території України, в яких брали участь різні за походженням компоненти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=Укр)-31 + Е71*60(4УКР)
Шифр НБУВ: РА318742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Гасюк П.А. 
Антропологічні варіанти ікол, їх мікротвердість та особливості біомінералізації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / П.А. Гасюк ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 15 с. — укp.

Уперше встановлено структурну організацію ікол чотирьох антропологічних варіантів, кожен з яких має свої одонтогліфічні особливості, одонтометричні показники, що мають певну кореляцію з іншими класами зубів (різцями, молярами). Уточнено показники мікротвердості емалі та дентину, в окремих ділянках коронки ікол різних антропологічних варіантів. Доведено, що гістологічно емалевий валик на лінгвальні поверхні за другого варіанта є потовщенням центрального гребеню, лінгвальний горбик за умов третього варіанта нагадує будову стилю і у разі четвертого варіанта - має типову будову та наближається до основного горбика. Одержано дані щодо розташування пучків емалевих призм і дентинних канальців, у них уточнено топографію ліній біомінералізації. Визначено хімічний вміст кальцію та фосфору у лініях біомінералізації, за цього можна зробити припущення, що є можливим ізоатомне й ізоіонне їх заміщення у кристалі гідроксиапатиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*694.13*67 +
Шифр НБУВ: РА345429

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Інджикулян А.А. 
Антропометричні та соматотипологічні особливості морфологічних показників серця чоловіків зрілого віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / А.А. Інджикулян ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено антропометрію, кардіометрію, гістометрію стінки серця. Визначено соматотип досліджених. Здійснено статистичну обробку оптимальних результатів для вивчення взаємозв'язків антропометричних і соматотипологічних особливостей тіла з морфологічними показниками серця. Визначено взаємозв'язки між антропометричними, соматотипологічними та морфометричними показниками серця на трупному матеріалі чоловіків зрілого віку, померлих від чинників, не пов'язаних з патологією серця. Уперше взаємозв'язки зазначених параметрів виявлено під час аналізу на різних рівнях структурної організації - на рівні цілого організму, органному та клітинному рівні. З урахуванням особливостей антропометричних і соматотипологічних показників, на базі методу покрокової регресії у чоловіків зрілого віку побудовано вірогідні моделі морфометричних показників серця, які характеризують його тотальні розміри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*692.12 + Е71*692.12 +
Шифр НБУВ: РА353519

Рубрики:

      
4.

Процак Т. В. 
Вікові зміни будови і синоптії стінок верхньощелепних пазух в онтогенезі людини: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / Т. В. Процак ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. — Вінниця, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

За допомогою комплексу методів анатомічного дослідження вивчено особливості закладки, розвитку та становлення топографії стінок верхньощелепних пазух в онтогенезі людини. Встановлено динаміку змін форми та розмірів верхньощелепних пазух у різні вікові періоди. Вперше визначено топографо-анатомічні взаємовідношення стінок верхньощелепних пазух з суміжними структурами, вікові зміни будови, періоди інтенсивного та сповільненого їх росту, анатомічну мінливість і варіантну анатомію. Виявлено критичні періоди, морфологічні передумови та час виникнення природжених вад верхньощелепних пазух. Уточнено та доповнено дані літератури щодо вікових закономірностей будови стінок верхньощелепних пазух упродовж усього онтогенезу людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682-9 + Е71*69*631
Шифр НБУВ: РА385734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Кузнєцов І.П. 
Електроенцефалографічні особливості когнітивної діяльності за умов ліво- та праворукості: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / І.П. Кузнєцов ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено характеристики основних діапазонів електроенцефалографії (ЕЕГ) під час когнітивної діяльності залежно від типу мануальної асиметрії обстежуваних. Установлено, що ліворуким притаманний більш генералізований тип електричної активності кори головного мозку за вербальної та невербальної діяльності. За основними показниками електричної активності мозку у праворуких спостережено більшою мірю виражену міжпівкульову асиметрію. Ліворуки характеризуються більш високочастотним типом ЕЕГ. У передньоасоціативних і центральних відділах кори лівої півкулі головного мозку осбтежувані з лівим типом мануальної асиметриії, насамперед чоловіки, мають вищі показники інтенсивності ЕЕГ. Показано, що найбільш чутливими до мануальної асиметрії виявилися тета- та бета-діапазони ЕЕГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*602*604 + Е71*602*604 + Е71*602*604
Шифр НБУВ: РА345796

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Варивода В.О. 
Зв'язки ехокардіографічних параметрів з особливостями будови тіла у міських підлітків різних соматотипів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.О. Варивода ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено зв'язки ехокардіографічних (ЕхоКГ) показників з особливостями будови тіла у практично здорових міських підлітків різних соматотипів, мешканців Подільського регіону України. Із використанням результатів аналізу одержаних кореляційних зв'язків побудовано регресійні моделі нормативних індивідуальних сонографічних параметрів серця. Вперше у практично здорових міських підлітків Поділля різних соматотипів визначено особливості кореляцій між ЕхоКГ параметрами й антропометричними, соматотипологічними параметрами та показниками компонентного складу маси тіла. Встановлено, що розподіл підлітків на різні соматотипи дозволяє визначити зростання сили та кількості достовірних кореляцій. Виявлено виражені статеві відмінності зв'язків за силою, кількістю та напрямком. З'ясовано, що у більшості випадків відсутня упорядкованість кореляцій між структурними та функціональними ЕхоКГ параметрами й окремими групами антропометричних і соматотипологічних показників. Вперше проаналізовано регресійні моделі ЕхоКГ параметрів у підлітків різних соматотипів, побудованих на підставі особливостей будови тіла. Встановлено, що кількість моделей, які мають практичне значення для медицини, найбільша у підлітків мезо- й ектомезоморфного соматотипу (з вищою точністю опису модельованої ознаки у дівчаток, ніж у хлопчиків).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*692 + Е70*732 + Р343.37 +
Шифр НБУВ: РА368516

Рубрики:

      
7.

Станішевська Т.І. 
Індивідуально-типологічні особливості мікроциркуляції крові у дівчат-студенток з різним соматотипом: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.І. Станішевська ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі комплексного морфофункціонального дослідження одержано нові дані про індивідуально-типологічні особливості мікроциркуляції крові у дівчат-студенток південно-східного регіону України з різним соматотипом. За допомогою використання методу лазерно доплерівської флоуметрії (ЛДФ) здійснено графічну реєстрацію тканинного кровотоку, розроблено нормативні ЛДФ-метричні параметри жіночого організму та надано об'єктивну оцінку стану мікроциркуляції в різні фази оваріально-менструального циклу. Уточнено дані про добову динаміку показників і досліджено реакції системи мікроциркуляції на теплову пробу у різних фазах менструального циклу. Встановлено індивідуально-типологічні особливості мікроциркуляції крові у дівчат-студенток з різним соматотипом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.154 + Р731.90 + Е71*602 + Е70*732.13*05 +
Шифр НБУВ: РА342621

Рубрики:

      
8.

Антіпов В.М. 
Кровопостачання провідної системи серця при звичайному та аномальному його розвитку: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.М. Антіпов ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2010. — 19 с. — укp.

Наведено модель ішемічного пошкодження структур передсердно-шлуночкового відділу з визначенням ролі судин у формуванні аритмогенного серця. Визначено щільні об'єми судин гемоциркуляції провідної системи в нормі, експерименті та за вроджених вад серця у порівнянні з даними показниками прилеглого скорочувального міокарда. Встановлено, що у ранньому постнатальному онтогенезі відбуваються важливі морфогенетичні відтворення у вигляді компактизації, резорбційних і фібропластичних процесів провідної системи, збільшення щільного об'єму її міоцитів і судин гемоциркуляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-2 + Е71*692 +
Шифр НБУВ: РА370887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Аветіков Д. С. 
Морфофункціональні особливості будови м'яких тканин різних ділянок голови людини: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.01 / Д. С. Аветіков ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 35 с. — укp.

Вперше визначено мінімальні та максимальні середні значення товщини шкіри на різних топографоанатомічних ділянках. Визначено ступінь деформації м'яких тканин різних топографоанатомічних ділянок голови залежно від її форми, віку, статі та часу деформації. Надано гістотопографічну характеристику змінам, які відбуваються на різних етапах деформації шкірно-жирових ділянок голови. З'ясовано критичні точки у різних топографоанатомічних ділянках голови. Вперше виділено зони ковзання, фіксації та проміжні зони між зонами ковзання та фіксації. Розроблено математичну модель деформації м'яких тканин різних ділянок голови на етапах розтягнення та релаксації шкіри. Встановлено типи ковзання й оптимальну глибину відшарування шкірно-жирових ділянок залежно від їх підйому та мобілізації на різних топографоанатомічних ділянках. Розроблено алгоритм планування та виконання пластики місцевими тканинами щодо підйому та мобілізації шкірно-жирових ділянок голови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*69*631 + Р665.63
Шифр НБУВ: РА379765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Литвинова Л.В. 
Населення Нижнього Подніпров'я 12 - початку 15 ст. за антропологічними даними: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.09 / Л.В. Литвинова ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2007. — 19 с. — укp.

На підставі комплексного вивчення антропологічного матеріалу наведено загальну реконструкцію етнічної історії населення Нижнього Придніпров'я напередодні монгольської експансії та у період Золотої Орди. За результатами аналізу краніологічних серій Мамай Сурка, Благовіщенка, Кам'янка та Каїри показано змішаний антропологічний склад і наявність різних морфологічних типів. Виявлено, що формування осілого населення Нижнього Придніпров'я відбувалось на підгрунті аланського, слов'янського, болгарського, сарматського та кочового компонентів. Установлено міграції осілого та кочового населення напередодні монгольської експансії та у період Золотої Орди з різних територій - Середнього Подніпров'я, Криму, Подоння, Поволжя та Північного Кавказу. Виявлено значний морфологічний зв'язок між осілим населенням Нижнього Подніпров'я та українцями XVII - XIX ст. З'ясовано, що антропологічний тип українців, особливо східних і південних районів сформувався під впливом морфологічних типів, що репрезентують осіле населення XII - початку XV ст. Південної та Центральної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*60 в767 + Т493.11 + Т4(45УКР)41-431.1 +
Шифр НБУВ: РА355729

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Назарова Т.О. 
Населення Херсонеса в I - XIV ст. за антропологічними даними: Автореф. дис... канд. іст. наук: 03.00.14 / Т.О. Назарова ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено антропологічний склад населення Херсонеса Таврійського періоду I - XIV ст. з використанням результатів аналізу експонатів краніологічної колекції, що нараховує 468 черепів. Наведено краніологічну характеристику населення міста згідно з основними періодами його існування. Херсонеські краніологічні серії розглянуто на підставі антропологічних матеріалів, що характеризують різноманітні етнічні групи, з якими взаємодіяло населення міста та представники яких могли потрапляти до його складу. Проаналізовано демографічні покажчики, що відображають рівень тривалості життя людей за період більше ніж півтора тисячоліття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*224*85(4Укр-4Кри)
Шифр НБУВ: РА317538 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Рудич Т.О. 
Населення черняхівської культури України за матеріалами антропології: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.09 / Т.О. Рудич ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Проаналізовано антропологічний склад населення черняхівської культури, базуючись на даних чисельних серій (409 черепів). Краніологічні серії з 36-ти могильників черняхівської культури порівняно з 50-ма європейськими групами (III ст. до н.е. - V ст. н. е.). Проведено міжгруповий аналіз та з'ясовано змішаний характер антропологічного складу черняхівського населення, а також визначено, що основними напрямками його генетичних зв'язків були: північно-західний (балтські групи I - V ст., серії готів, вельбарська культура північної Польщі); західний (масломенчська група вельбарської культури, латенські групи Центральної Європи); південний (пізні скіфи, населення античних міст). Зазначено, що мезокранний тип, що домінує в жінок Західної України, за доби Київської Русі буде характерним для східних слов'ян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)273.123.01 + Е715.8(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341101

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Таран О.Г. 
Наукова спадщина Федора Вовка в галузі антропології: спадкоємність традицій та сучасне бачення: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / О.Г. Таран ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Подано характеристику двох основних періодів наукової біографії Ф.Вовка як антрополога - "паризького" (1887 - 1905 рр.) та "петербурзького" (1906 - 1918 рр.). Проаналізовано методологію наукових праць ученого як представника французької антропологічної школи. Уперше введено до наукового україномовного обігу праці Ф. Вовка, написані французькою мовою, висвітлено основні етапи його організаційно-наукової роботи зі створення власної антропологічної школи. Здійснено спробу надати оцінку антропологічній діяльності науковця як комплексу теоретичних пошуків та практичної реалізації теоретичних завдань. Подано розгорнутий аналіз праць Ф. Вовка в галузі української антропології з урахуванням здобутків сучасної антропологічної науки, висвітлено його участь у співкерівництві гуртками Українознавства, Географічного та Землезнання при Санкт-Петербурзькому університеті, а також роботу в Російському Антропологічному товаристві при згаданому університеті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71 д(4УКР) Вовк,Ф.К. +
Шифр НБУВ: РА326218

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Риженкова І. В. 
Нейроно-гліально-капілярні взаємовідношення передцентральної звивини головного мозку людини: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / І. В. Риженкова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто нейроно-гліально-капілярні взаємовідношення передцентральної звивини в середній її частині залежно від віку, статі та півкуль головного мозку людини. Під час дослідження нейроно-гліально-капілярних взаємовідношень у третьому та п'ятому шарах кори головного мозку людини, а саме: в середній частині передцентральної звивини, в віковому аспекті виявлено такі особливості - з віком простежується тенденція до зменшення середньої кількості нейронів і капілярів і збільшується середня кількість гліальних клітин у полі зору. Під час дослідження статевого диморфізму нейроно-гліально-капілярних взаємовідношень у третьому та п'ятому шарах передцентральної звивини кори головного мозку людини виявлено, що у чоловіків середня кількість нейронів, гліальних клітин і капілярів у полі зору більша, ніж у жінок. Під час дослідження асиметрії нейроно-гліально-капілярних взаємовідношень у півкулях головного мозку людини (третьому та п'ятому шарах кори передцентральної звивини) виявлено, що в лівій півкулі середня кількість нейронів, гліальних клітин і капілярів у полі зору більша, ніж у правій півкулі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177.5*04 + Е71*699.177
Шифр НБУВ: РА381352 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Вовк О.Ю. 
Особливості будови, розмірів, форми та положення великого отвору черепа людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.Ю. Вовк ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості будови, розмірів, форми та положення великого отвору черепа у осіб різного віку та статі. Встановлено просторові співвідношення отвору з навколишніми утвореннями. Проведено дослідження морфо- та краніометрії великого отвору, рентгено- та томометрії вертебро-базілярної ділянки. Одержано краніограму, розроблено та досліджено моделі-відбитки великого отвору. Проаналізовано вікові особливості будови, розмірів, форми та положення великого отвору черепа людини. Визначено індивідуальну анатомічну мінливість розмірів і форми великого отвору та внутрішньої основи черепа. Наведено краніометричну характеристику співвідношень великого отвору та внутрішньої основи черепа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*698.131 +
Шифр НБУВ: РА346280

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Бобровська О. А. 
Особливості зв'язків антропометричних показників з параметрами центральної гемодинаміки у підлітків різних соматотипів: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.03.01 / О. А. Бобровська ; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського". — Т., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше встановлено кореляційні зв'язки між антропометричними показниками та параметрами центральної гемодинаміки у практично здорових дітей екто-, мезо- та екто-мезоморфного соматотипів. Виявлено відмінності показників центральної гемодинаміки, що встановлені між підлітками однієї статі з різними соматотипами та зафіксовано статеві розбіжності показників центральної гемодинаміки в межах однакових соматотипів. Вперше побудовано достовірні математичні моделі параметрів центральної гемодинаміки для міських дітей з різним соматотипам і вказано виражені статеві відмінності точності опису ознак (параметрів) гемодинаміки та параметрів (показників) тіла для даного контингенту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*732.13*05
Шифр НБУВ: РА380374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Довгаль Г.В. 
Особливості розвитку і будова папілярно-трабекулярного апарату серця людини в онтогенезі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Г.В. Довгаль ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 15 с. — укp.

Уточнено джерела, місце та час закладення сосочкових мязів шлуночків серця, сухожилкових ниток. Досліджено послідовність їх розвитку та формування у плодів та у людей віком до 70 років. Віділено основні етапи інтенсивного й уповільненого зростання м'язів і сухожилкових ниток в онтогенезі. Встановлено можливі варіанти розташування сухожилкових ниток у шлуночках різних вікових груп. Визначено етапи формування та кількісний склад додаткових сухожилкових ниток в онтогенезі. Виявлено тенденцію до значної зміни ваги шлуночків і міжшлункової перетинки та папілярно-трабекулярного апарата різних вікових груп. З'ясовано критичні періоди, морфологічні передумови та час можливого виникнення деяких природжених вад сосочкових м'язів і сухожилкових ниток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*692.12*33
Шифр НБУВ: РА314553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Ясько В.В. 
Рентгеноанатомічні особливості утворень грудної клітки у здорових міських юнаків і дівчат з різним соматотипом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.В. Ясько ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено регіонарні статеві та соматотипологічні особливості рентгеноанатомічних показників утворень грудної клітки та оцінки їх взаємозв'язку з антропометричними та соматотипологічними параметрами. На підставі проведеного комплексу досліджень уперше вивчено статеві та соматотипологічні особливості рентгеноанатомічних показників грудної клітки та ребер у практично здорових міських юнаків і дівчат Подільського регіону України й установлено взаємозв'язки антропометричних і соматотипологічних характеристик з рентгеноанатомічними показниками утворень грудної клітки. З використанням методів покрокового регресійного та дискримінантного аналізу у міських юнаків різної статі побудовано достовірні моделі визначення віку, статі, компонентів і соматотипу за Хіт - Картер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*60 в767.2 + Е70*698.133 +
Шифр НБУВ: РА346173

Рубрики:

      
19.

Пахарєва О.С. 
Французько-російське наукове співробітництво в галузі антропології у другій половині XIX - на початку XX ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.С. Пахарєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 17 с. — укp.

З залученням широкого кола джерел і на підставі аналізу наукової літератури досліджено співробітництво у галузі антропології між Францією та Російською імперією у другій половині XIX - на початку XX ст., а також процес зародження та становлення антропологічної науки в обох країнах. Увагу приділено діяльності вчених-природознавців, науковим товариствам і конгресам, які відіграли основну роль у формуванні міжнародної кооперації. Висвітлено основні питання співпраці між ученими Франції та Російської імперії від перших аматорських подорожей на початку XIX ст. до налагодження наукових зв'язків між ученими, їх спільні дослідження та взаємовплив. Проаналізовано наукову діяльність учених XIX ст. та виявлено комплекс фактів, що визначають особливості формування наукової школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4г(2) + Т4г(4ФРА) + Е71г +
Шифр НБУВ: РА363346

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського