Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (21)Журнали та продовжувані видання (59)
Пошуковий запит: (<.>U=Ж.г(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Звонкова Г.Л. 
Розвиток природничих і технічних наук у Харкові в другій половині ХІХ - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. техн. наук: 07.00.07 / Г.Л. Звонкова ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Розглянуто особливості та умови стимулювання прогресивного розвитку природничих і технічних наук у дореволюційному Харкові та у перше десятиліття існуванння Радянської України. Висвітлено особистий внесок учених університету, а також ветеринарного, технологічного та сільськогосподарського інститутів у розвиток європейської науки, зокрема у галузях фізики, хімії, біології, математики, медицини, ветеринарії, машинобудування. Визначено роль і місце професійних здобутків вітчизняних учених у контексті становлення європейської науки. Визначено чинники, що сприяли покращанню умов підготовки спеціалістів та активізації наукової роботи прикладного характеру та соціальної спрямованості. Проаналізовано діяльність наукових товариств як об'єктивний процес інтелектуального збагачення учених, підвищення їх загальної та професійної культури. Виявлено особливості управління вищою освітою, специфіку організації наукової роботи та основні принципи підготовки молодих учених у дореволюційний та радянський періоди. Здійснено більш повний у порівнянні з попередніми дослідженнями історіографічний аналіз робіт учених Харкова у XIX - на початку XX ст. у галузі природничих і технічних наук. До наукового обігу вперше введено маловідомі архівні документи та висвітлено нові факти діяльності та впливу наукових товариств на соціальне та культурне життя міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.г(4УКР) + Б.г(4УКР-4ХАР-2Х),022 + Б.р(4УКР-4ХАР-2Х),022 +
Шифр НБУВ: РА335843

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Сухотеріна Л.І. 
Становлення і розвиток технічних наук в Україні у 20-30-ті роки XX ст. в загальноісторичному контексті: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.07 / Л.І. Сухотеріна ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2005. — 31 с. — укp.

З використанням широкого кола архівних джерел і праць українських фахівців у галузі технічних наук показано становлення та розвиток технічних наук в Україні у 1920 - 1930-ті рр. у загальноісторичному контексті. Досліджено аспект пошуку організаційних форм розвитку науки, діяльність науково-дослідних кафедр як осередків розвитку технічних наук та розвиток даних наук у науково-дослідних інститутах у 1930-ті рр. Показано основні напрямки розвитку технічної механіки, гірничої механіки, електрозварювання, енергетики, чорної металургії, сільськогосподарської механіки. Висвітлено здобутки, надбання у цій сфері, а також труднощі, які довелося долати представникам технічних наук на шляху розвитку науки та техніки. Показано величезні духовні втрати, яких зазнала Україна через недоліки використання творчого потенціалу технічної інтелігенції, а також внаслідок жорстоких репресій тоталітарного режиму проти кращих представників українського народу. Значну увагу приділено дослідженню біографій видатних діячів науки та техніки, повернуто забуті імена. Висвітлено внесок багатьох провідних вчених у розробку оригінальних технічних ідей, технологій, винаходів і створення технічних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА340903

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського