Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (149)Книжкові видання та компакт-диски (74)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=З845-01$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія: Будівництво   
1.

Аль-Таххан Біляль 
Безпека праці у робочих зонах з джерелами високочастотних та надвисокочастотних випромінювань при проектуванні будівель та приміщень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / Аль-Таххан Біляль ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

На основі аналізу джерел електромагнітного випромінювання (ЕМВ), їх впливу на біологічні та технічні об'єкти досліджено питання безпеки праці. З метою розробки рекомендацій щодо нових організаційних методів захисту вивчено картину розподілення полів у ближній та дальній зонах, що створюються у приміщенні та по фасаду будівлі різними джерелами ЕМВ. Визначено місця розміщення джерел випромінювання, для яких небезпечна зона випромінювань займає мінімальну площу. Отримано аналітичні вирази, що дозволило розрахувати координати розміщення джерела залежно від геометричних розмірів будівлі, приміщення та провідності їх стін. У результаті проведення обчислювального експерименту знайдено зони, в межах яких рівень ЕМВ у приміщенні та по фасаду будівлі мав максимальні значення за умов розташування джерела ЕМВ у середині приміщення та зовні нього. Встановлено, що у випадку опромінення людини амплітудно-модульованими ЕМВ з різними несучими частотами можливий ефект "локальної концентрації" ЕМВ у тілі людини. Розроблено рекомендації стосовно порядку розміщення робочих місць персоналу в даних випадках для зниження шкідливого впливу ЕМВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-022.8 + З845-01н6
Шифр НБУВ: РА311679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Аль-Хеярі Алі 
Екрануючі та поглинаючі огороджуючі конструкції для підвищення безпеки праці при високочастотних та надвисокочастотних випромінюваннях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / Аль-Хеярі Алі ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено методи та засоби забезпечення безпеки праці в процесі впливу високочастотного (ВЧ) та надвисокочастотного (НВЧ) випромінювань за допомогою екрануючих і поглинальних огороджуючих конструкцій. Вивчено екрануючі властивості огороджуючих конструкцій стосовно полів ближньої зони, амплітудно-модульованого та несинусоїдального електромагнітного випромінювань. Визначено властивості спектра радіовипромінювання, що пройшло крізь екран (для гармонічних і негармонічних полів). Вдосконалено моделі оцінки поглинальних властивостей комбінованих поглиначів електромагнітних хвиль, що дозволило отримати більш точне рішення для похилого падіння хвиль. Досліджено конструкцію поглинальної решітки типу "жалюзі". Експериментально підтверджено, що введення в базовий поглинач електромагнітних хвиль "ножової" решітки (за умов нормального та близького до нього падіння надвисоких частот НВЧ-випромінювання), решітки типу "жалюзі" (у широкому діапазоні кутів падіння) призвело до підвищення його поглинальних властивостей. Розроблено рекомендації стосовно вибору параметрів екрануючих і поглинальних огороджуючих конструкцій залежно від характеристик високих частот і НВЧ випромінювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н42-02 + З845-01н6
Шифр НБУВ: РА311678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Грецьких Д.В. 
Енергетичні характеристики крупноапертурних антен-випрямлячів при неспіввісному розміщенні передавальної та приймальної апертур у зоні Френеля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.07 / Д.В. Грецьких ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

Запропоновано удосконалені моделі крупноапертурних ректен у зоні Френеля, що дозволяють, у порівнянні з існуючими, провести достовірні розрахунки їх енергетичних характеристик у НВЧ - ВВЧ діапазонах частот за умови неспіввісного розміщення відносно передавальної апертури. Встановлено, що розробка ректен, як основних елементів систем безпроводової передачі енергії (БПЕ), перспективна у міліметровому діапазоні хвиль. Створено наближену модель приймально-випрямних елементів (ПВЕ) як чарунки періодичності ректени мікрохвильового діапазону, що враховує вплив паразитних елементів корпусу діодів Шотткі та їх опір втрат. Запропоновано новий підхід щодо побудови систем БПЕ, який дозволяє підвищити результат їх ККД за рахунок збудження приймально-випрямної апертури полем з амплітудним розподілом (АР), максимально наближеним до рівномірного. Визначено енергетичні характеристики крупноапертурних ректенних систем на основній частоті та на частотах гармонік залежно від ступеня неспіввісності апертур системи БПЕ за умов незмінного АФР передавальної антени.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845-01
Шифр НБУВ: РА330826

Рубрики:

      
4.

Ревунова О.Г. 
Інформаційна технологія та методи аналізу сумішей сигналів на основі лінійних за параметрами моделей: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.Г. Ревунова ; НАН України. Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено методи та розроблено інформаційну технологію аналізу сумішей сигналів, що містять шум, на основі стійкого оцінювання параметрів лінійних моделей за різних типів невизначеностей. Запропоновано рекурсивний метод розв'язання задачі найменших квадратів для роботи у ковзному робочому вікні на підставі модифікації методу Гревіля. Створено метод розв'язання задачі розрідженої апроксимації шляхом пошуку відповідностей з використанням для останову тесту Грібонваля або критерію вибору моделі. Розроблено цільову функцію для методу виділення прихованих джерел, що відрізняється використанням мінімальної довжини опису. Здійснено реалізацію нової інформаційної технології у вигляді ряду програмних модулів. Експериментально досліджено ефективність її використання в задачах визначення вмісту радіонуклідів в об'єктах довкілля та пригнічення активних радіозавад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845-01 + В325.4,022 +
Шифр НБУВ: РА357178

Рубрики:

      
5.

Бугрова Т.І. 
Квазіоптичні інтегральні діаграмоутворюючі схеми багатопроменевих антен діапазону міліметрових хвиль: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.07 / Т.І. Бугрова ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845-01 +
Шифр НБУВ: РА364802

Рубрики:

      
6.

Савенко П.О. 
Математичні моделі, чисельно-аналітичні й чисельні методи в нелінійній теорії синтезу випромінюючих систем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02 / П.О. Савенко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 34 с. — укp.

Сформульовано варіаційні постановки нелінійних обернених задач стосовно синтезу різних типів випромінювальних систем, характеристики напрямленості яких описуються ізометричними або цілком неперервними операторами. Одержано нелінійні операторні рівняння синтезу, доведено теореми існування розв'язків. Запропоновано методи розв'язання проблеми неєдності розв'язків: установлено, що для задач синтезу випромінюючих систем за заданою амплітудною діаграмою напрямленості (ДН) або за ДН за потужністю є характерними неєдність, галуження та біфуркація розв'язків. Одержано рівняння для знаходження точок галуження. Для простіших типів випромінюючих систем визначено загальну структуру та якісні властивості існуючих розв'язків. Для різних постановок задач синтезу одержано нові типи розв'язків, які є більш ефективними у порівнянні з відомими. Побудовано ітераційні процеси й доведено їх збіжність та застосовність для числового знаходження розв'язків. Запропоновано й обгрунтовано ефективні за часом числові методи синтезу адаптивних фазових антенних решіток. Поставлено нові задачі стосовно синтезу гібридних випромінюючих систем та на їх основі контурних ДН фіксованої та змінної форми, а також синтезу антенних решіток з урахуванням взаємного впливу випромінювачів й запропоновано методи їх розв'язання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845-018.2 +
Шифр НБУВ: РА336718

Рубрики:

      
7.

Смаілов 
Мікрохвильові параметричні перетворювачі комплексних характеристик антенно- фідерних пристроїв: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.07 / Юнус Якубович Смаілов ; Харківський національний ун-т радіоелектроніки. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845-01
Шифр НБУВ: РА355675

Рубрики:

      
8.

Васючка В.І. 
Обернення хвильового фронту дипольно-обмінних спінових хвиль у плівках залізо-ітрієвого гранату: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.І. Васючка ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Уперше експериметально одержано обернення хвильового фронту (ОХФ) короткохвильових повільних дипольно-обмінних спінових хвиль (ДОСХ) у плівках залізо-ітрієвого гранату (ЗІГ) за методом їх парамеричної взаємодії з електромагнітною накачкою подвійної частоти та знайдено умови його оптимальної ефективності. Для генерації ДОСХ крім лінійного збудження використано двомагнонне розсіювання магнітостатистичних хвиль (МСХ) на неоднорідностях плівки ЗІГ. На несучій частині зворотних об'ємних МСХ 4,7 ГГц час затримки оберненого сигналу ДОС становив понад 2,6 мкс, за повних втрат у 47,5 дБ. Відповідно для поверхневих МСХ одержано затримку оберненого сигналу ДОСХ 2 мкс, а повні втрати - 60 дБ. З використанням ОХФ визначено параметри затухання ДОСХ. Вивчено вплив внесених дефектів на поверхню плівки ЗІГ і досягнуто зростання оберненого сигналу ДОСХ до 10 дБ. Одержано багаторазове ОХФ ДОСХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.273.4,022 + З845-01,022 +
Шифр НБУВ: РА350610

Рубрики:

      
9.

Сторож В.Г. 
Пристрої і системи захисту та контролю об'єктів на основі збурення електромагнітного поля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / В.Г. Сторож ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено моделі процесу збурення стороннім діелектричним тілом електромагнітного поля та створено на цій базі високоефективні пристрої та системи захисту та контролю важливих об'єктів. Проведено моделювання процесу збурення електромагнітного поля стороннім тілом, поданим системою ниток струму. Здійснено аналіз моделі давача в режимі модуляційного прийому відбитого сигналу від рухомого тіла. Досліджено вплив паразитної модуляції на параметри давача. Створено давач на базі антени-автогенератора, в якому модуляція відбитого сигналу забезпечується комутацією діаграми спрямованості. З'ясовано особливості формування чутливої зони таких давачів, керування її формою. Розроблено конструкцію двочастотних давачів на базі антен-автогенераторів. Наведено моделі випромінювального кабелю та системи двох зв'язних ліній з неоднорідністю збурення. За результатаи аналізу моделей запропоновано спосіб вирівнювання чутливості та досліджено широкосмугову систему захисту периметра з підвищеною завадостійкістю на випромінювальних кабелях. Результати теоретичних досліджень доведено експериментально.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845-018.2 + З845-018.2
Шифр НБУВ: РА350697

Рубрики:

      
10.

Усіна Г.В. 
Розвиток ближньозонних методів визначення характеристик випромінюючих систем при використанні широкосмугових сигналів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / Г.В. Усіна ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Проаналізовано точність визначення характеристик випромінювальних систем у діапазоні частот за вимірами їх ближнього поля. Розроблено математичну модель розрахунків методичних похибок (похибок обмеження та дискретизації) та випадкових похибок відновлення діаграми спрямованості (ДС) антени та її інших параметрів за вимірами багаточастотних та імпульсних сигналів у ближній зоні. Досліджено статистичні характеристики передатної функції антени та статистику амплітудно-фазового розподілу ближнього поля у діапазоні частот. Оцінено потенційні можливості методів ближнього поля, сформульовано вимоги до умов вимірювань та їх точності, виконання яких гарантує високу точність відновлення ДС відповідно до вибраного критерію. Розроблено методику та визначено точність амплітудних методів відновлення ДС антен за вимірами параметрів багаточастотних та імпульсних сигналів. Запропоновано метод визначення амплітудного та фазового розподілу (АФР) у розкритті фазованої антенної решітки за вимірами амплітуди динамічного ближнього поля за умов роботи решітки у режимі сканування, визначено точність даного методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845-018.2 +
Шифр НБУВ: РА323508

Рубрики:

      
11.

Сухаревський І. О. 
Розсіяння електромагнітних хвиль на викривлених екранах скінченної товщини і діелектричних обтікачах антен: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.03 / І. О. Сухаревський ; НАН України, Ін-т радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова. — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто задачу дифракції монохроматичної електромагнітної хвилі викривленим ідеально провідним екраном скінченної товщини, що знаходиться в нескінченному однорідному ізотропному просторі, а також задачу про випромінювання апертурної антени в присутності діелектричного обтікача. Поверхневі інтегральні рівняння задачі про електромагнітну дифракцію на незамкнених екранах зведено до розв'язання перевизначеної системи алгебричних рівнянь методом найменших квадратів. Розглянуто розсіювачі різної геометрії (круговий диск, сферичний екран скінченної товщини й еліптичну вирізку зі сферичного сегменту скінченної товщини), що збуджуються плоскою електромагнітною хвилею або горизонтальним електричним диполем. Задачу про випромінювання апертурної антени в присутності обтікача в двовимірній постановці розв'язано через відповідне об'ємне інтегральне рівняння, а в тривимірній постановці - через використання теорії дзеркальних відображень і подальшу високочастотну апроксимацію поля плоскої хвилі, що розсіяне на симетризованому обтікачеві. Запропоновано способи зменшення спотворень діаграми спрямованості антени, які викликані присутністю обтікача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845-018.2
Шифр НБУВ: РА384815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Велієв З.М. 
Спрямовані, фокусуючі й розсіюючі властивості модифікованих лінз Френеля: автореф. дис... канд. тех. наук: 05.12.07 / З.М. Велієв ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено електродинамічні характеристики нового різновиду апертурних антен з дискретною робочою поверхнею - оптимізованих і модифікованих зонованих лінз Френеля (ЛФ). Наведено математичні моделі та розроблено принципи побудови даних лінз з ідеально провідною дискретною поверхнею, які розглянуто як елементи апертурних антен і фокусувальних пристроїв. З використанням двовимірних математичних моделей проаналізовано властивості ЛФ з дискретними поверхнями різного типу. Обчислено амплітудно-фазові розподіли щільності поверхневих струмів на елементах ЛФ, полів на поздовжній осі, у фокальній області й у розкриву, діаграми розсіювання та діаграми спрямованості. Наведено результати проведених експериментальних досліджень діаграм спрямованості й особливостей амплітудного розподілу поля в області фокуса ЛФ з модифікованою дискретною робочою поверхнею, які розглянуто у порівняльному аспекті з аналогічними результатами, одержаними розрахуноковим шляхом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845-01 +
Шифр НБУВ: РА366338

Рубрики:

      
13.

Должиков В.В. 
Статистичний аналіз і синтез випромінюючих систем в зоні Френеля: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.04 / В.В. Должиков ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 33 с. — укp.

Удосконалено розділ статистичної теорії випромінюючих систем (ВС) для середніх локальних характеристик поля у сфокусованій ВС зоні Френеля, з круглою апаратурою за наявності флуктуацій поля збудження. Досліджено особливості просторового розподілу середньої інтенсивності електромагнітного поля за наявності флуктуацій фази джерел різного походження. З'ясовано основні відмінності від характеру розподілу середньої інтенсивності лінійних ВС. Удосконалено загальний підхід щодо визначення та розв'язання задач синтезу ВС за заданим у загальному випадку тривимірним розподілом електромагнітного поля у зоні Френеля з урахуванням флуктуацій амплітудно-фазового розподілу (АФР), які формулюються у статистичному обгрунтуванні. Зазначено, що даний метод дозволяє знайти оптимальні показники середнього АФР та допустимого значення дисперсії флуктуацій. Обгрунтовано доцільність його використання для зони Френеля та для дальньої зони. Досліджено можливість вияву ефектів надспрямованості (НС) і надпідсилення (НП) за наявності у ВС флуктуацій АФР. Розв'язано задачу синтезу передавальної антени тракту передачі енергії НВЧ променем за критерієм максимуму середнього ККД передачі та перетворення енергії в постійний струм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845-018.2 +
Шифр НБУВ: РА336205

Рубрики:

      
14.

Токарський П.Л. 
Теорія випромінювальних систем із джоулевими і поляризаційними втратами: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.03 / П.Л. Токарський ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 33 с. — укp.

Розглянуто питання побудови теорії багатовходових випромінювальних систем (ВС) довільної геометрії, розташованих у вільному просторі та над межею поділу двох середовищ, яка дозволяє виконувати їх аналіз і синтез з урахуванням присутніх у них джоулевих і поляризаційних втрат енергії. Зазначено, що розроблена теорія є логічно зв'язаною сукупністю вихідних припущень, коректних математичних моделей і співвідношень для розрахунку їх внутрішніх і вихідних параметрів, методів числового аналізу й оптимізації ВС з застосуванням розроблених моделей, даних про властивості, притаманні випромінювальним системам з втратами, а також фізичної інтерпретації одержаних результатів. З використанням запропонованої теорії здійснено дослідження пласкої відбивної антенної решітки подвійної поляризації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845-018.2 +
Шифр НБУВ: РА337648

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського