Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (17)Книжкові видання та компакт-диски (51)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=В379.273.4,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Гомоннай О.О. 
Баричні ефекти у квазідвовимірних халькогенідних фероїках: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / О.О. Гомоннай ; Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено діаграми стану й індуковані гідростатичним тиском і температурою фізичні ефекти у шаруватих сегнетоелектриках-напівпровідниках з неспівмірно-модульованими фазами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.273.4,022 +
Шифр НБУВ: РА366895

Рубрики:

      
2.

Короновський В.Є. 
Вплив електричного поля на фізичні властивості в епітаксійних плівках ферит-гранатів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.Є. Короновський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено механізми впливу зовнішнього електричного поля на магнітні характеристики магнетиків, досліджено в плівках ферит-гранатів магнітооптичні явища, індуковані зовнішніми електричними полями в широкому діапазоні змін магнітного поля. Наведено результати досліджень магнітоелектричних ефектів у плівках ферит-гранатів оптичними методами - електромагнітооптичний ефект. Розкрито вплив електричного поля на локальні ділянки плівок з різним просторовим розділенням - сотні мкм. та одиниці мкм. Показано можливість співіснування за відповідних умов лінійного та квадратичного електромагнітооптичних ефектів. Описано механізм зміни магнітної анізотропії в гранатових плівках під дією електричного поля. Висвітлено можливість магнітних фазових переходів у однорідний стан, індукованих зовнішніми електричними полями в присутності магнітного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.273.4,022 +
Шифр НБУВ: РА340659

Рубрики:

      
3.

Бобков В.Б. 
Електромагнітно-спінові хвилі в структурах з епітаксіальними феритовими плівками: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.Б. Бобков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено модель магнітної кристалографічної анізотропії епітаксіальних феритових плівок і методи аналізу характеристик електромагнітно-спінових хвиль у шаруватих структурах з такими плівками. Проведено послідовний аналіз анізотропії епітаксіальних плівок, що включає розв'язання статичної задачі та отримання тензора динамічної магнітної проникності. З'ясовано межі справедливості відомої раніше моделі анізотропії. Запропоновано методи розв'язання спектральної задачі для магнітостатичних хвиль в неоднорідному феритовому шарі. Апрбовано метод зшивання імпедансів на випадок феритових шарів з градієнтною неоднорідністю, побудовано ефективний алгоритм для обчислення дисперсії та розподілу потоків енергії електромагнітно-спінових хвиль, які поширюються перпендикулярно підмагнічувальному полю в дотично намагнічених структурах з довільною кількістю шарів. Виявлено ряд особливостей дисперсії, згасання та розподілу потоків енергії поверхневих хвиль у неоднорідних феритових структурах. Теоретично обгрунтовано методику визначення магнітних параметрів феритових плівок за спектрами магнітостатичних хвиль. Наведено ефективні алгоритми обробки спектрів та рекомендації щодо зменшення впливу похибок на результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + В379.273.4,022
Шифр НБУВ: РА315645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Чамор Т.Г. 
Електромагнітно-спінові хвилі і коливання міліметрового діапазону в багатошарових структурах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / Т.Г. Чамор ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження електромагнітно-спінових хвиль і коливань в багатошарових структурах. Експериментально вивчено особливості спектрів елементарних магнітних збуджень в епітаксіальних плівках одновісних гексаферитів у стані з циліндричною доменною структурою (ЦДС) і плоскопаралельною доменною структурою (ППДС) та в області насичення за нормального намагнічування. Показано, що експериментальні результати добре узгоджуються з розрахунковими. Досліджено вплив підкладки на параметри взаємодії плівок гексафериту барію з надвисокочастотним (НВЧ) полем, проведено порівняльний аналіз для плівок різних товщин. Вперше виявлено гістерезис частотно-польової залежності феромагнітного резонансу (ФМР) в епітаксіальних плівках та монокристалічних пластинках барієвих гексаферитів. Показано, що в епітаксіальних плівках перехід з однодоменного в багатодоменний стан відбувається плавно, а в монокристалічних об'ємних зразках - стрибком. Дане явище обумовлене тим, що епітаксіальна плівка не є однозв'язною магнітною областю, а складається з окремих блоків, в яких зародження доменної структури (ДС) відбувається за різних значень зовнішнього магнітного поля. Показано можливість використання характеру частотно-польової залежності як параметра якості епітаксіальних плівок. Вперше одержано спектри зв'язаних коливань у структурі епітаксіальна плівка гексафериту барію - підкладка з гексагалату стронцію, що добре узгоджуються з теорією гібридизації електромагнітних і магнітостатичних коливань Олда. Експериментально досліджено зміну ширини лінії ФМР в області гібридизації. Створено та досліджено одно- та двочастотні НВЧ резонатори, де як резонуючий елемент використано епітаксіальну плівку з ППДС та ЦДС. Запропоновано технічні рішення, які рекомендовано застосовувати для розробки невзаємних пристроїв, які функціонують у міліметровому діапазоні довжин хвиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.273.4,022 + З843.514 +
Шифр НБУВ: РА344497

Рубрики:

      
5.

Шурінова О.В. 
Міжчастинкова магнітна взаємодія в системах частинок високоанізотропного фериту барію різної дисперсності: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / О.В. Шурінова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 22 с. — укp.

Експериментально досліджено параметри результативної міжчастинкової взаємодії в щільноупакованих системах однодоменних частинок в інтервалі температури 300 - 700 К і напруженості магнітного поля до 20 кЕ - у високоанізотропного гексагонального фермиту барію у вигляді систем нанористалів (10 - 100 нм) і мікрокристалів (0,1 - 1 мкм). Експериментально підтверджено вагому роль у формуванні колективних ефектів магнітних моментів, локалізованих на відкритій поверхні частинок і прилеглих до неї шарах. Для усунення виявленого сильного ефекту міжчастинкової взаємодії, візуалізуючої SW характер основної кривої намагнічування, запропоновано й апробовано методику відтворення істинної залежності. Це дозволило однозначно ідентифікувати процеси намагнічування в однодоменних частинках різної дисперсності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.273.4,022 +
Шифр НБУВ: РА364475

Рубрики:

      
6.

Васючка В.І. 
Обернення хвильового фронту дипольно-обмінних спінових хвиль у плівках залізо-ітрієвого гранату: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.І. Васючка ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Уперше експериметально одержано обернення хвильового фронту (ОХФ) короткохвильових повільних дипольно-обмінних спінових хвиль (ДОСХ) у плівках залізо-ітрієвого гранату (ЗІГ) за методом їх парамеричної взаємодії з електромагнітною накачкою подвійної частоти та знайдено умови його оптимальної ефективності. Для генерації ДОСХ крім лінійного збудження використано двомагнонне розсіювання магнітостатистичних хвиль (МСХ) на неоднорідностях плівки ЗІГ. На несучій частині зворотних об'ємних МСХ 4,7 ГГц час затримки оберненого сигналу ДОС становив понад 2,6 мкс, за повних втрат у 47,5 дБ. Відповідно для поверхневих МСХ одержано затримку оберненого сигналу ДОСХ 2 мкс, а повні втрати - 60 дБ. З використанням ОХФ визначено параметри затухання ДОСХ. Вивчено вплив внесених дефектів на поверхню плівки ЗІГ і досягнуто зростання оберненого сигналу ДОСХ до 10 дБ. Одержано багаторазове ОХФ ДОСХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.273.4,022 + З845-01,022 +
Шифр НБУВ: РА350610

Рубрики:

      
7.

Сірюк Ю.А. 
Особливості доменних структур у ферит-гранатових плівках з точкою компенсації і спіновою переорієнтацією: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.11 / Ю.А. Сірюк ; Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна НАН України. — Донецьк, 2009. — 33 с. — укp.

Наведено результати візуальних досліджень особливостей рівноважної доменної структури (ДС) у разі змін температури і/або магнітного поля у плівках феритів-гранатів за температур 90 - 500 К. З застосуванням феноменологічного та мікроскопічного підходів пояснено результати експериментальних досліджень. Виявлено, що у регулярних доменних структурах (ДС) (гратці ЦМД і стільниковій ДС) відбуваються спонтанні фазові переходи (ФП) I роду зі збереженням числа частинок (доменів) та з їх зменшенням. Характер фазових переходів визначається магнітостатичним тиском цих доменних структур і знаком зміни характеристичної довжини плівки. Досліджено механізми спін-переорієнтаційного фазового переходу в плівках зі змішаною анізотропією. Показано, що фазові переходи відбуваються в доменних межах і, як наслідок, усередині домена. З'ясовано, що спіральні домени з великим числом витків стабілізуються граткою ЦМД, яка їх оточує, а також оточенням інших спіральних доменів (у гратці спіральних доменів). Фазові переходи у співіснуючих доменних структурах взаємопов'язані. Зародком спірального домена є гантелеподібний домен. За результатами проведених досліджень визначено механізм, закономірності й особливості фазових переходів, що відбуваються в доменній структурі ферит-гранатових плівок у разі зміни температури і/або магнітного поля. Показано можливість моделювання фазових переходів у твердих тілах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.273.4,022 + В379.273.4,022 + В379.273.4,022
Шифр НБУВ: РА363942

Рубрики:

      
8.

Мазур А.С. 
ЯМР спектроскопія неоднорідного феромагнітного стану манганітів: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.04.11 / А.С. Мазур ; Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна НАН України. — Донецьк, 2009. — 22 с. — укp.

Відзначено, що збільшення зовнішнього високого гідростатичного тиску сильно зменшує величину питомого опору феромагнітної провідної фази та слабо збільшує об'єм цієї фази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.273.4,022 +
Шифр НБУВ: РА363363

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського