Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (214)Книжкові видання та компакт-диски (108)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=З884.1-01$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Євсюк М.М. 
Аналіз і синтез надширокосмугових сигналів із заданими кореляційними функціями: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.12.13 / М.М. Євсюк ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розв'язано задачі аналізу спектральних і кореляційних властивостей поліноміальних сигналів (ПС) та узагальненого гауссового імпульсу (УГІ). Розроблено метод синтезу оптимальних ПС з заданими кореляційними властивостями в часовій та частотній областях, оптимальних УГІ на підставі їх комбінації. Запропоновано метод аналізу спектральних і кореляційних властивостей надширокосмугових сигналів, УГІ, досліджено його спектральні та кореляційні властивості. Розроблено метод синтезу оптимальних ПС з заданими властивостями в часовій та частотній областях, оптимальних кореляційних функцій, заданих дискретними та неперервними значеннями на підставі комбінованого УГІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-01 + З95-5-01 +
Шифр НБУВ: РА370317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Нікіфоренко К.Б. 
Дослідження та розробка алгоритмів підвищення ефективності передачі інформації в каналах з частотною і фазовою модуляцією: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / К.Б. Нікіфоренко ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Установлено, що неефективне використання радіоканалів стандарту 802.11 стосовно випадків передачі пакетів дискретних повідомлень зумовлено невисокою завадозахищеністю радіоканалів внаслідок використання в інформаційних системах малопотужних передавальних пристроїв, що змушує для одержання достатньо великої завадостійкості та надійності проводити роботи за високих співвідношень сигнал/шум. Виведено аналітичні залежності для знаходження основних характеристик радіосигналу на виході складового радіоканалу, які дозволяють досліджувати їх з необхідною точністю й одержати результати, що відрізняються великою достовірністю. Розроблено математичну модель, адекватну розв'язуваним реальним задачам передачі інформації у системах CDMA, DECT, GSM та їх подібних, в якій замість довільного розподілу імовірностей, заданих у просторі, всіх можливих входів і виходів проміжних комутаторів розглядаються імовірністні характеристики кожного проміжного комутатора, що дозволяє одержати однозначне відображення вихідного сигналу з урахуванням всіх впливових параметрів складового тракту. Розроблено алгоритм і програму оцінки завадостійкості синтезованого цифрового приймача, які дозволяють розрахувати та проаналізувати імовірність його помилкової роботи. Розроблено метод роботи приймального пристрою, який базується на зміні його структури за рахунок використання адаптивних і непараметричних алгоритмів обробки сигналу, що призводить до підвищення ефективності інформаційної радіомережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-01 +
Шифр НБУВ: РА349356

Рубрики:

      
3.

Білик Н.М. 
Дослідження та розробка методів достовірного визначення характеристик радіоканалів з випадково змінними параметрами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / Н.М. Білик ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Наведено розрахункові співвідношення для відображення інформаційного сигналу та його спектра на виході радіоканалу на базі одержаних взаємозв'язаних функцій, а також співвідношення, що дозволяють розрахувати та проаналізувати комплексні огинаючі інформаційного сигналу. Розроблено метод синтезу складного сигналу для імпульсного зондування радіоканалу, який має певну автокореляційну функцію та дозволяє проводити зондування, рівноцінне імпульсному зондуванню, але за цього наявний незначний пік-фактор. Створено методику вимірювання імпульсної реакції короткохвильового каналу, який передбачає використання лінійного частотно-модульованого сигналу, що дозволяє одержати вірогідні дані про стан каналу в реальному масштабі часу. Розроблено модель каналу з кінцевим числом шляхів розповсюдження для розв'язання задач оптимального прийому сигналів, переданих за каналом з параметрами, що випадково змінюються. Сформульовано правило одержання вірогідних оцінок на випадок різних моделей каналу: з частотно-селективними, часовими селективними та частотно-часовими селективними завмираннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-012 +
Шифр НБУВ: РА355771

Рубрики:

      
4.

Ананьїн О.В. 
Математичні моделі адаптивного радіоканалу зв'язку з системами ПІД-регулювання потужності передавача: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / О.В. Ананьїн ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Розроблено математичні моделі адаптивних радіоканалів зв'язку з системами автоматичного регулювання потужності випромінювання передавача (АРПП) у прямому радіоканалі зв'язку, у яких для забезпечення потрібної якості систем використовуються цифрові ПІД-регулятори. Удосконалено методику параметричного синтезу цифрових ПІД-регуляторів на базі оптимізації параметрів регуляторів у замкненій системі АРПП. Розроблено ефективний засіб компенсації збуджувальних діянь у радіоканалі управління систем автоматичного регулювання потужності випромінювання передавача АРПП у прямому радіоканалі зв'язку. Представлено результати досліджень за методом математичного моделювання адаптивних радіоканалів зв'язку з цими системами, які містять цифрові ПІД-регулятори. Представлено результати порівняльного аналізу розроблених моделей адаптивних радіоканалів зв'язку з нечіткими (що працюють на базі нечіткої логіки) регуляторами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-012 с116 +
Шифр НБУВ: РА345451

Рубрики:

      
5.

Францевич О.М. 
Математичні моделі адаптивного радіоканалу зв'язку з системами регулювання потужності передавача на базі нечіткої логіки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / О.М. Францевич ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2005. — 17 с.: рис. — укp.

Розроблено математичні моделі адаптивних радіоканалів зв'язку - фазі-систем (систем з нечіткими регуляторами) автоматичного регулювання потужності передавача (АРПП). Удосконалено методику параметричного синтезу нечітких (що працюють на базі нечіткої логіки) регуляторів. З використанням запропонованої методики синтезу нечітких регуляторів в інтерактивній системі MATLAB для зазначених фазі-систем розроблено основну модель нечіткого регулятора з описом її функціонування, шляхом моделювання цих систем одержано оптимальні параметри нечітких регуляторів, за яких системи забезпечують максимальну динамічну точність і швидкодію. Наведено результати досліджень, здійснених за методом математичного моделювання адаптивних радіоканалів зв'язку з системами автоматичного регулювання потужності передавача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-012 +
Шифр НБУВ: РА338428

Рубрики:

      
6.

Качур Л. М. 
Метод синтезу дискретних сигналів для підвищення абонентської ємності систем радіозв'язку з кодовим розділенням каналів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / Л. М. Качур ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Одержав подальший розвиток метод синтезу дискретних сигналів для систем радіозв'язку з кодовим розділення каналів, який відрізняється від відомих формуванням великих ансамблів псевдовипадкових послідовностей з малими значеннями бічних викидів функції кореляції, що дозволяє без погіршення завадостійкості систем радіозв'язку суттєво підвищити абонентську ємність багатостанційного доступу. Обгрунтовано правило формування узагальнених матриць перестановки для побудови недвійкових дискретних сигналів, яке грунтується на врахуванні структурних властивостей упаковки векторного простору множиною циклічних орбіт, що дозволяє за критерієм мінімізації ймовірності перетворення двох і більше елементів в елементи однієї орбіти "повного коду" формувати великі ансамблі дискретних сигналів із покращеними властивостями. Удосконалено методику оцінки кореляційних та ансамблевих властивостей дискретних сигналів, яка відрізняється від відомих врахуванням особливостей формування великих ансамблів псевдовипадкових послідовностей, що дозволяє адекватно обирати параметри формованих дискретних сигналів і режими функціонування радіосистем з кодовим розділенням каналів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-012
Шифр НБУВ: РА377340 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Гаркуша С.В. 
Методи підвищення завадостійкості ліній доступу до базових станцій транкінгових систем зв'язку: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / С.В. Гаркуша ; Укр. держ. акад. залізн. трансп.. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Удосконалено метод спільного використання просторово-часової обробки сигналу і стрибкоподібної зміни частоти шляхом проведення попередньої оцінки сигнально-завадної обстановки на вході в адаптивну антенну решітку базової станції, вибору частот, що мають найвище відношення сигнал/завада, переналаштування на них сигналу. Сформульовано теоретичні й практичні положення, на базі яких розроблено пропозиції, що дають можливість у складній електромагнітній обстановці забезпечити необхідний рівень якості зв'язку в транкінговій системі зв'язку, під час успішного вирішення проблеми забезпечення високого рівня завадостійкості. Показано, що вирішення задачі підвищення завадостійкості ліній доступу до базових станцій лежить у розробці нових рішень щодо використання просторового, часового й енергетичного ресурсу в транкінгових системах зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-017 +
Шифр НБУВ: РА364657

Рубрики:

      
8.

Барсуков О. М. 
Методи підвищення скритності хаотичних сигналів та їх обробки: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.17 / О. М. Барсуков ; "Харк. авіац. ін-т", нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського . — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Удосконалено методи виділення бінарного повідомлення за спостереженням хаотичної несучої, сформованої динамічною системою з затримкою, що відрізняється від відомих евристичних методів більшою стійкістю до шуму. Уперше запропоновано метод ускладнення атрактора хаотичної несучої, що дозволяє підвищити її скритність у порівнянні з існуючими потоковими динамічними системами з затримкою без суттєвого зменшення якості виділення повідомлення у присутності шуму. Подальшого розвитку набув підхід до виявлення хаотичних сигналів, який базується на використанні непараметричної BDS-статистики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-017
Шифр НБУВ: РА377256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Лисечко В.П. 
Методи формування ансамблів складних сигналів із покращеними взаємокореляційними властивостями для систем радіозв'язку з кодовим розділенням каналів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / В.П. Лисечко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено методи формування ансамблів складних сигналів з покращеними взаємокореляційними властивостями, які застосовуються в системах радіозв'язку з кодовим розділенням каналів з метою зменшення внутрішньосистемних завад. Ансамблі складних сигналів з покращеними взаємокореляційними властивостями формуються на базі розроблених ансамблів кодових послідовностей з мінімальною енергетичною взаємодією. Мінімальна енергетична взаємодія досягається шляхом відповідного розташування імпульсів у кодових послідовностях за часовою віссю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-01 +
Шифр НБУВ: РА350184

Рубрики:

      
10.

Москалець М.В. 
Методика аналізу електромагнітної сумісності систем абонентського радіодоступу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / М.В. Москалець ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено методику аналізу електромагнітної сумісності (ЕМС) у радіолініях системи абонентського радіодоступу (САРД) з метою прогнозування ЕМС радіоелектронних засобів (РЕЗ) САРД шляхом вибору відповідних критеріїв ЕМС й адекватних моделей, що враховують множинний імовірнісний характер електромагнітної взаємодії мережних елементів САРД, на підставі яких розроблено методику аналізу. Показано, що методи аналізу ЕМС РЕЗ і методи експертних оцінок, що використовуються за умов введення нових САРД і грунтуються на методиці розробленої для стаціонарних систем радіозв'язку, більш придатної для дуельних взаємодій. На підставі розгляду таких методів показано, що для САРД детермінований підхід до аналізу ЕМС припустимий лише за окремих випадків. За умов динамічної та важко прогнозованої сигнально-завадової обстановки потрібний більш загальний стохастичний підхід, що дає змогу враховувати групові взаємодії. Запропоновано методику аналізу ЕМС САРД базується на виборі критеріїв оцінки ЕМС САРД і адекватних моделях взаємодії мережних елементів САРД. Моделі взаємодії мережних елементів САРД містять моделі випадкового розміщення мережних елементів, моделі поширення радіохвиль САРД, модель динаміки взаємодії та фазових станів угруповань РЕЗ САРД. Як найбільш важливі показники оцінки якості функціонування САРД рекомендовано вибрати відношення сигнал/завада + шум, імовірність помилки у каналі зв'язку, пропускну здатність каналу. Методика дає змогу фахівцям обгрунтовано проводити аналіз ЕМС угруповання мереж систем абонентського радіодоступу, оцінювати ЕМО діючих мереж і розробляти рекомендації з мереж, що розгортаються, здійснювати якісне планування мереж САРД в аспекті виконання умов ЕМС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-01 +
Шифр НБУВ: РА345053

Рубрики:

      
11.

Туманов Ю.Г. 
Оптимізація структури і ієрархічного управління формуванням сітки частот мереж радіозв'язку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / Ю.Г. Туманов ; Укр. держ. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Висвітлено питання розробки, оптимізації та дослідження формувачів сітки частот мереж радіозв'язку, які можуть використовуватись у нових мережах електрозв'язку, наприклад, стільникових; в оборонній техніці, зокрема, у сучасних системах протирадіостояння, де виникають задачі генерації сітки опорних частот з дуже малим кроком перебудови за частотою та малою тривалістю перехідних процесів у разі переключення з однієї частоти на іншу; забезпечення малого рівня спектральних складових; низького рівня фазових шумів; якісної розв'язки за частотою в широкому частотному діапазоні, високою точністю та стабільністю частоти тощо. Розроблено теоретичні основи побудови оптимальних структур ієрархічного керування формуванням сітки частот мереж радіозв'язку з використанням швидкодіючих систем фазової автопідстроювання частоти, а також структурні та принципові схеми ФСЧ. Досліджено основні характеристики експериментальних зразків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-012.5
Шифр НБУВ: РА314560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Войтер А.П. 
Підвищення ефективності радіомереж з пакетною комутацією методами та засобами управління доступом до радіоканалу: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.02 / А.П. Войтер ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 36 с. — укp.

Удосконалено теорію радіомереж з пакетною комутацією шляхом розробки нових ефективних методів і засобів покращання основних параметрів їх функціонування на MAC рівні та забезпечення адаптації до динаміки системних параметрів у разі наявності конкурентного доступу до радіоканалу. Запропоновано методи та засоби адаптивного керування стійкістю до перевантажень, пропускною здатністю радіомереж і затримкою передачі за рахунок процедур розв'язання конфліктів, блочного резервування, варіації довжини пакетів даних. Розроблено методи локалізації конфліктів, які дозволяють оптимізувати структуру радіомережі, мінімізувати вплив прихованих абонентів на ефективність ретрансляції та забезпечити відносні пріоритети для виділеного трафіку. Створено методи та засоби ефективного використання радіоканалу для пакетних радіомереж з орбітальними ретрансляторами, які у порівнянні з відомими дозволяють підвищити пропускну здатність радіоканалу за рахунок ущільнення каналу резервування та дозавантаження каналу передачі даних. Обгрунтовано ефективність і переваги розроблених методів і засобів за допомогою математичних моделей, які дозволяють кількісно визначати основні параметри функціонування радіомереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-012 +
Шифр НБУВ: РА357051

Рубрики:

      
13.

Ільїн Д.Ю. 
Підвищення спектральної ефективності систем з парціальним кодуванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Д.Ю. Ільїн ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено методи поліпшення спектральної ефективності цифрових систем передачі на основі парціального кодування та математичного моделювання для дослідження спотворень, що виникають у каналах зв'язку з ненормованими та нестабільними характеристиками. Запропоновано нові види апроксимації спектральних характеристик у перехідній області для сигналів з компактним спектром, що задовольняють критеріям Найквіста. Наведено методику розрахунку спектра сигналу частотної модуляції з неперервною фазою за методом ДПФ для системи з парціальним кодуванням та оцінено точність обчислень. Розроблено алгоритм розрахунку впливу характеристик радіотракту на величину спотворень сигналу в системах з парціальним кодуванням четвертого класу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-01
Шифр НБУВ: РА319542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Руденко О.А. 
Підвищення точності систем фазового автопідстроювання за допомогою розімкненнених компенсаційних каналів пристроїв зв'язку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / О.А. Руденко ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Розроблено та досліджено системи фазового автопідстроювання (ФАП) високої точності та швидкодії за умов детермінованих та випадкових діянь і врахування параметричних збурень. Запропоновано методику синтезу параметрів масштабуючого коригуючого пристрою (МКП) за умов підвищення порядку астатизму, з врахованням фізичної реалізації МКП. Показано, що за допомогою МКП можна досягти будь-якого потрібного порядку астатизму, який забезпечує підвищення точності до потрібного значення. Аропбовано нові структури оптимальних за швидкодією комбінованих систем ФАП з МКП. Роглянуто особливості побудови цифрових коригуючих пристроїв систем ФАП і алгоритмів управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-01
Шифр НБУВ: РА310368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Кирпач Л.А. 
Підвищення швидкодії систем фазового автопідстроювання за допомогою розімкнених компенсаційних каналів управління: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / Л.А. Кирпач ; Держ. ком. зв'язку та інформатизації України, Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Проаналізовано шляхи зменшення перехідної складової похибки систем фазового автопідстроювання та показано, що умова інваріантності перехідної похибки застосовується у цих системах. Показано можливість досягнення квазіінваріантності перехідної похибки комбінованої системи ФАП за умов збереження порядку астатизму та різних місцезнаходжень інтегруючої ланки у замкненому контурі. Запропоновано методику синтезу оператора розімкнених компенсаційних каналів управління (РККУ) комбінованої системи ФАП за умови компенсації початкових значень повільно загасаючих компонент перехідної складової фазової похибки з урахуванням умови фізичної реалізовності оператора зв'язку. Створено методику синтезу оптимальних параметрів фізично реалізовного зв'язку за задавального діяння комбінованих систем ФАП з умови мінімізації квадратичних інтегральних оцінок. Одержано нові результати дослідження впливу умов фізичної реалізуємості оператора зв'язку на мінімум квадратичної та покращеної квадратичної інтегральної оцінок. Показано, що за наявності обмежень на квадратичні інтегральні значення швидкості та прискорення керувальної величини дані системи мають більш широкі можливості мінімізації квадратичної інтегральної оцінки, ніж системи з управлінням за відхиленням. Запропоновано методику оцінки чутливості оптимальних за швидкодією систем ФАП до варіацій параметрів об'єкта управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-012 +
Шифр НБУВ: РА329484

Рубрики:

      
16.

Гура В.І. 
Підвищення якості управління системами телекомунікацій на основі модернізації мережних протоколів: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.12.02 / В.І. Гура ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання використання електромагнітних коливань для передачі та прийому інформації на відстань, розвитку теорії зв'язку та методики побудови систем управління мережами телекомунікацій. Розроблено методи підвищення пропускної спроможності, завадостійкості, якості передачі та надійності функціонування систем передачі дискретних повідомлень у каналах радіозв'язку з постійними, змінними та випадковими параметрами. Визначено аналітичну модель (АМ) локальної безпроводової мережі (БМ), яка базується на використанні протоколу ІЕЕЕ 802.11. Показано, що модель допомагає оцінити продуктивність мережі за довільного режиму навантаження, враховує всі основні особливості зазначеного протоколу за ідеального каналу. Проведено модифікацію моделі, яка враховує вплив радіозавад і проаналізовано БМ з неоднорідними станціями. Визначено АМ бездротової локальної мережі (БЛМ), що враховує взаємний вплив станцій зазначеної мережі. Проведено порівняльну числову оцінку продуктивності локальної мережі з протоколом ІЕЕЕ 802.11 і проаналізовано ефективність роботи різних механізмів даного протоколу на основі зазначених аналітичних методів та імітаційного моделювання. Визначено основні показники продуктивності БЛМ і ефективність роботи різних механізмів даного протоколу. Описано алгоритми оптимізації основних параметрів протоколу. Показано, що одержані алгоритми - основа для створення автоматичного налаштування параметрів протоколу для досягнення оптимальних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-01 +
Шифр НБУВ: РА370318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Гладкіх В.І. 
Розробка рекурентних методів рішення задач радіозв'язку, модельованих інтегральними рівняннями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / В.І. Гладкіх ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено та розроблено рекурентні методи рішення задач радіозв'язку, модельованих інтегральними рівняннями. Одержано та проаналізовано двочленні рекурентні формули рішення інтегральних рівнянь Фредгольма другого роду, до яких зводяться задачі радіозв'язку. Обгрунтовано переваги застосування рекурентних формул у порівнянні з класичними методами під час рішення інтегральних рівнянь. На основі рекурентних формул розроблено нові ефективні алгоритми вирішення задач радіозв'язку, модельованих інтегральними рівняннями. Обгрунтовано постановку нових задач синтезу оптимального розподілу імпедансу. Розроблено алгоритми вирішення двомірної задачі синтезу оптимального розподілу імпедансу. Одержано формули, що визначають місце розміщення та імпеданс одиночної канавки, яка забезпечує максимальну розв'язку. Обгрунтовано доцільність використання імпедансних структур шириною не більше п'яти довжин хвиль. Розроблено конструкцію неоднорідної ребристої структури, що забезпечує більшу розв'язку, ніж однорідна імпедансна структура.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-01с116
Шифр НБУВ: РА331393

Рубрики:

      
18.

Коломицев М.О. 
Синтез некомутованих радіомереж з мінімізацією сумарної смуги частот: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / М.О. Коломицев ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 23 с. — укp.

Розроблено метод синтезу радіомереж з мінімізацією сумарної смуги частот. Задачу синтезу мережі розглянуто як дві взаємопов'язані між собою задачі - синтезу структури та частотного планування. Запропоновано модифіковані методи синтезу деревовидних структур мережі з мінімальними взаємними завадами між прольотами. Створено методику частотного планування радіомережі з максимізацією кількості прольотів, що працюють на одній частоті (за виконання вимог ЕМС), за рахунок зміни робочої частоти прольотів, які створюють найбільші завади, а також оптимізації параметрів обладнання кожного прольоту. Розроблено методику прискореного визначення статистичних залежностей корисного сигналу і завади від відсотка часу за рахунок узгодження різних моделей вимірювань, рекомендованих Міжнародним союзом електрозв'язку (ITU), та використання цифрових карт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-01 +
Шифр НБУВ: РА351137

Рубрики:

      
19.

Трубчанінова К.А. 
Синтез систем прийому сигналів у каналах зв'язку з "пам'яттю": автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / К.А. Трубчанінова ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2008. — 25 с. — укp.

Із використанням марковського підходу обгрунтовано розв'язок задачі статистичного синтезу оптимальних методів і систем прийому сигналів, які пройшли канал зв'язку з "пам'яттю" за наявності адитивних завад і невизначеності постійних параметрів сигналу та завад. Удосконалено марковську модель сигналу на виході багатопроменевого каналу зв'язку за неповної апріорної інформації відносно параметрів сигналу та завади. Вперше розроблено метод оптимального прийому АМ радіосигналів у каналах з "пам'яттю" за наявності адитивних завад з випадковими початковою фазою та коефіцієнтом зносу корисного повідомлення. Вперше розроблено метод оптимального прийому АМ радіосигналів у каналах з "пам'яттю" за наявності структурних вузько- та широкосмугових адитивних завад з випадковими початковою фазою, затримкою, коефіцієнтом зносу корисного повідомлення та фазою і затримкою структурної завади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-01 + З884.1-01
Шифр НБУВ: РА357855

Рубрики:

      
20.

Чекунова О.М. 
Синтез швидкодіючих систем фазового автопідстроювання частоти синтезаторів частот для впровадження завадозахищеного режиму засобів радіозв'язку: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / О.М. Чекунова ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Розроблено метод визначення основних властивостей систем ФАП синтезаторів частот з динамічним регулюванням параметрів додаткового зворотного зв'язку за фазою за нелінійними законами у частині визначення параметрів системи: значення динамічного діапазону фазового модулятора, оптимального коефіцієнта підсилення регульованого підсилювача та значення параметра пропорційно-інтегрувального фільтра. З використанням даного методу вдосконалено методику синтезу нелінійних систем ФАП, яка передбачає визначення постійних часу фільтрів, що використовуються, за вимогами фільтрувальних здібностей; параметра пропорційно-інтегрованого фільтра нижніх частот, значення динамічного діапазона фазового регулятора за рахунок реалізації оптимального коефіцієнта підсилення регульованого підсилювача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-017 +
Шифр НБУВ: РА358453

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського