Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (326)Книжкові видання та компакт-диски (277)Журнали та продовжувані видання (72)
Пошуковий запит: (<.>U=З965,5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Черепанська І.Ю. 
Автоматизація процесу керування вибором пристроїв орієнтування при проектуванні гнучких інтегрованих систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / І.Ю. Черепанська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення якості та зменшення трудомісткості рішень, що приймаються під час проектування складних розподілених у просторі організаційно-технічних об'єктів і комплексів. Розроблено інформаційне, методичне, алгоритмічне та програмне забезпечення системи підтримки прийняття рішень (СППР) з метою автоматизації процесу керування вибором пристроїв орієнтування (ПО) на етапі визначення засобів технологічного оснащення гнучких інтегрованих систем (ГІС). Обгрунтовано новий підхід щодо автоматизації керування вибором ПО, що базується на використанні інтелектуальних моделей прийняття рішень на основі штучних нейроних мереж, що застосовуються в процесі систематизації та групування об'єктів виробництва, ПО та їх подальшому аналізі. Розроблено методику автоматизованого вибору ПО, яку можна використати як базову для формування СППР для автоматизації процесів керування вибором обладнання під час моделювання, проектування та планування ГІС, а також модернізації, переналагодженні та зміні конфігурації гнучких виробничих систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-02 +
Шифр НБУВ: РА357075

Рубрики:

      
2.

Дубина Д.О. 
Дискретно-подійне моделювання гнучких виробничих систем з урахуванням динаміки устаткування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.20 / Д.О. Дубина ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено ієрархічні моделі гнучких виробничих систем із різною семантикою подання процесів на різних рівнях ієрархії. Розв'язано задачу інтенсифікації функціонування гнучкої виробничої системи на основі застосування моделі, що містить дискретно-подійні (на базі апарата, який поєднує властивості часових та інгібіторних сіток Петрі) та неперервні (на основі систем диференціальних рівнянь динаміки устаткування) рівні ієрархії. Запропоновано алгоритми планування та проведення серій експериментів над ієрархічною моделлю. Розроблено програмний комплекс, який виконує інтенсифікацію роботи гнучких виробничих модулів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-010
Шифр НБУВ: РА314722 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Рогачов 
Енергозберігаючі управління нестаціонарними режимами технологічних процесів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / Олександр Іванович Рогачов ; Національний технічний ун-т "Харківський політехнічний ін-т". — Х., 2005. — 30 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-01
Шифр НБУВ: РА336611

Рубрики:

      
4.

Помазан Л.В. 
Ідентифікація об'єктів управління за результатами спостережень вхідного і вихідного сигналів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Л.В. Помазан ; Кіровогр. нац. техн. ун-т. — Кіровоград, 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано побудову автоматизованих систем управління технологічним процесом і визначено напрямок формування автоматизованої системи ідентифікації об'єктів керування за результатами досліджень вхідного та вихідного сигналів діючого об'єкта. Показано, що для реалізації систем управління по збуренню необхідно вирішити основну задачу ідентифікації - визначити математичну модель об'єкта. Запропоновано алгоритм одержання перехідної функції об'єкта, за результатами дослідження якої запропоновано два методи розв'язання задачі непараметричної ідентифікації по визначенню порядку диференціального оператора з подальшим уточненням його параметрів узагальненим методом параметричної. Експериментальні дослідження розроблених методів визначення порядку диференціальних операторів проведено за чисельним значенням перехідних функцій, які є розв'язком диференціальних рівнянь з заданими параметрами. Встановлено, що запропоновані методи дозволяють визначити порядок диференціального оператора, а також його параметри з максимальною похибкою 30 %. Зазначено, що подальше уточнення параметрів доцільно проводити узагальненим методом параметричної ідентифікації. На прикладах застосування нових способів ідентифікації встановлено залежності між розрідженням у вакуумних камерах і кількості отворів, не заповнених зерном. На підставі проведених досліджень доведено можливість керування технологічним процесом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-01 +
Шифр НБУВ: РА332751

Рубрики:

      
5.

Никитенко О.Д. 
Інформаційна технологія оптимізації підсистем збору даних АСУТП в умовах комбінованої невизначеності: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.Д. Никитенко ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2010. — 19 с. — укp.

Розв'язано задачу розвитку інформаційної технології (ІТ) оптимізації структури підсистем збору даних (ПЗД) АСУТП для підвищення їх ефективності за умов комбінованої невизначеності. Розроблено метод моделювання систем за умов невизначеності, який базується на формальній системі алгоритмічних моделей (АМ) і використовує операторне подання перетворень невизначених даних. Удосконалено метод оцінювання характеристик ПЗД за умов невизначеності, який допомагає розширити область застосування АМ та підвищити достовірність оцінок ПЗД. Описано алгоритми та методики ІТ, реалізовані у вигляді програмного забезпечення "Checkout Subsystem Optimizer", яке розвиває існуючі системи моделювання, аналізу і проектування АСУТП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-018.4 +
Шифр НБУВ: РА370302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Уткіна Т. Ю. 
Інформаційна технологія синтезу моделей систем управління автоматизованими процесами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / Т. Ю. Уткіна ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано структурно-функціональну модель цифрового автомату (ЦА) управління виконавчими механізмами (ВМ) фасувально-пакувальних машин (ФПМ), яка дозволяє знизити трудомісткість розробки проектів засобів управління завдяки перетворенню інформації, що міститься на циклограмах, в проміжну форму, зручну для синтезу ЦА за допомогою сучасних інструментальних засобів. Розроблено функціональну модель адаптації процесу управління до можливих відмов ВМ, що дозволяє підвищити продуктивність системи за рахунок вибору оптимального алгоритму роботи. Наведено метод попереджувального багатоверсійного діагностування оперативної пам'яті (ОП), який забезпечує досягнення заданого рівня імовірності безвідмовної роботи (ІБР) ОП за рахунок виконання декількох версій діагностичних тестів на різних стадіях експлуатації пристрою з урахуванням напівперіодів деградації та попереджувальної заміни модулів пам'яті. Удосконалено інформаційну модель систем управління автоматизованими процесами (СУАП) ФПМ, що дозволяє виявляти, змінювати або усувати неефективну або надмірну діяльністьз управління складними процесами, оцінювати вплив на них різних факторів, відповідно до загальної мети. Удосконалено метод моделювання алгоритмів автоматизованого управління ФПМ, який забезпечує прогнозування наслідків несправностей технологічного обладнання (ТОБ) на етапі відлагодження алгоритмів, а також знижує трудомісткість пошуку й усунення несправностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-01
Шифр НБУВ: РА375435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Нестеренко С.А. 
Інформаційна технологія та інструментальні засоби побудови корпоративних комп'ютерних мереж АСУ в динаміці життєвого циклу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / С.А. Нестеренко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2003. — 36 с. — укp.

Розроблено інформаційну технологію побудови корпоративних комп'ютерних мереж АСУ, яка враховує всі етапи та динаміку їх життєвого циклу та забезпечує прийняття на кожному з етапів оптимальних за критерієм "продуктивність/вартість" проектних рішень. Для розв'язання даної задачі розроблено математичні моделі, що відображають функціонування мереж, які працюють за схемою "клієнт - сервер", методи послідовного синтезу мереж різного рівня ієрархії ККМ і методи вибору оптимального плану їх впровадження. Розроблено методику використання інформаційної технології, інструментальних засобів синтезу та аналізу в задачах побудови мереж АСУ на всіх етапах життєвого циклу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.314.5-02 + З965,5-02
Шифр НБУВ: РА327014

Рубрики:

      
8.

Сікора Л.С. 
Лазерні інформаційні технології синтезу робастних автоматичних систем управління: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / Л.С. Сікора ; НАН України. Держ. НДІ інформ. інфраструктури. — Львів, 2001. — 36 с.: рис. — укp.

Досліджено питання синтезу робастних автоматичних систем управління технологічними процесами з лазерними спостерігачами, що функціонують за умов сильних збурень і наявних обмежень на інформаційні, енергетичні, матеріальні ресурси. Створено нові методи та засоби синтезу і методи проектування робастних стійких систем управління з лазерними спостерігачами стану об'єктів у технологічних структурах. Запропоновано робастні алгоритми опрацювання та відбору даних розпізнавання ситуацій про стан технологічних об'єктів на базі інформаційно-ресурсної концепції, ефективність яких обгрунтовано теоретично та підтверджено практично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-02
Шифр НБУВ: РА313330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Заморьонова Д.В. 
Математичні моделі функціонування і метод визначення безпеки системи "оператор - синхронна автоматизована лінія": автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / Д.В. Заморьонова ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Побудовано модель функціонування трифазної систематизованої автоматизованої лінії (САЛ) з вільним ритмом роботи з застосуванням апарату напівмарковських процесів з загальним фазовим простором. Знайдено вид функції розподілу часу обслуговування продукції та його математичне очікування. Побудовано напівмарковську модель багатофазної САЛ з вільним ритмом роботи. Наведено модель функціонування оператора за умов обслуговування САЛ, що дозволила знайти стаціонарну вірогідність його перебування біля тієї чи іншої технологічної чарунки, а також середні відносні частоти попадання у дані стани. Вдосконалено метод диференціальних і інтегральних оцінок рівня виробничого травматизму оператора під час обслуговування САЛ з вільним ритмом роботи з урахуванням різних видів відмов на кожній з фаз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-08
Шифр НБУВ: РА372164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Романовський В.І. 
Методи та інформаційна технологія вибору ефективних режимів роботи систем з регульованим електроприводом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.І. Романовський ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розвинуто теорію та проблемно-орієнтований інструментарій вибору ефективних режимів роботи складних систем управління, до складу яких входить регульований електроприлад. Сформульовано вимоги до моделей систем управління, введення яких дозволяє автоматизувати процес діагностики й оптимізації параметрів таких систем за допомогою інформаційних технологій. Наведено узагальнену інфомаційну модель автоматизованого комп'ютерного процесу дослідження систем управління, яка дає змогу підвищити точність та швидкодію процесу вибору параметрів систем управління. Розроблено метод комп'ютерного дослідження складних систем управління з метою здійснення комп'ютерного дослідження таких об'єктів за межових режимів роботи. Створено інформаційну технологію, яка дозволяє проводити комп'ютерне дослідження автоматизованих систем управління з урахуванням їх особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-01 с116 + К621.4-52-043-05 +
Шифр НБУВ: РА338087

Рубрики:

      
11.

Кухаренко С.В. 
Методи, моделі і алгоритми оптимізації автоматизованого планування і управління промисловим виробництвом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / С.В. Кухаренко ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено системний аналіз діяльності підприємств, що функціонують за ринкових умов, висвітлено суть планування та використовуваних для цих цілей алгоритмів і сучасних технологій, а також критеріїв - оцінки ефективності їх функціонування. Запропоновано модель стратегічного планування за умов невизначеності та ризику, вирішено задачу календарного планування, виконано уніфікацію та типізацію аспектів управлінської діяльності. Розроблено узагальнену модель розв'язання задачі автоматизованого управління трудовими, енергетичними та іншими ресурсами. Запропоновано теоретико-множиний підхід до синтезу структури ієрархічної системи управління виробництвом, визначення способу підвищення ефективності локальних систем. Розроблено модифікований підхід до розробки алгоритмів адаптованого управління й алгоритми автоматизованого синтезу організаційної та функціональної структур інтегрованої автоматизованої системи управління виробництвом. Створено програмний інструментарій - пакет програм, який частково впроваджений на ВАТ "Мікрон".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-01 +
Шифр НБУВ: РА337309

Рубрики:

      
12.

Тищенко І.О. 
Моделі та інструментарій синтезу автоматизованого управління гнучкими виробничими системами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / І.О. Тищенко ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано новий уніфікований методологічний підхід щодо автоматизованого багатоальтернативного синтезу структур технологічних операцій, технологічних процесів та систем управління гнучкими виробничими системами складання на базі використання нечітких множин, що забезпечує можливість їх функціонування за умов невизначеності. Встановлено загальну структуру інформаційної технології оптимізації технологічних процесів, в основу якої покладено принцип модульності. На основі розроблених моделей створено пакети прикладних програм, що використовуються на виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-01 +
Шифр НБУВ: РА328839

Рубрики:

      
Категорія:    
13.

Казимир В.В. 
Модельно-орієнтоване управління інтелектуальними виробничими системами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / В.В. Казимир ; Ін-т пробл. мат. машин і систем НАН України. — К., 2006. — 35 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади, методи та технології модельно-орієнтованого управління (МОУ) інтектуальними виробничими системами (ІВС) з використанням комп'ютерних моделей, вбудованих у контур управління, з метою підвищення ефективності вироблення та здійснення керуючих рішень у реальному масштабі часу на всіх рівнях управління виробничим процесом. Розкрито концептуальні засади МОУ ІВС на підставі використання комп'ютерних моделей реалізації, прогнозування та відновлення, вбудованих у контур управління. Наведено методи формалізованого опису алгоритмів управління з використанням агрегативних моделей реалізації, а також оцінки в реальному часі динамічних властивостей алгоритмів управління на підставі моделей прогнозування. Запропоновано комп'ютерні моделі відновлення, що базуються на використанні методів розпізнавання зображень, комп'ютерної графіки та віртуальної реальності. Досліджено технології створення та вбудовування комп'ютерних моделей у контур управління за допомогою реалізації відкритої модульної архітектури на рівні автоматизованої системи управління технологічними процесами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з965,5-01 +
Шифр НБУВ: РА342789

Рубрики:

      
14.

Карташов Л.Є. 
Моделювання гнучких виробничих систем з часовим резервуванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.20 / Л.Є. Карташов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 20 с. — укp.

Побудовано напівмарківську модель функціонування виробничої комірки, яка забезпечується постійним часовим резервом (ділянки гнучких асинхронних автоматизованих ліній (ГААЛ)), що дозволяє визначити у загальному вигляді функції розподілу часів напрацювання на відмови та відновлення ділянки у цілому, тобто еквівалентно замінити його найпростішим елементом, що має два факторних стани. Розроблено математичну модель однопотокової багатофазної синхронної автоматизованої лінії, що дозволяє у процесі моделювання ГААЛ заміняти синхронні ділянки однією еквівалентною коміркою. Розв'язано задачу математичного опису функціонування накопичувальних елементів автоматизованих ліній на базі дифузійної апроксимації для системи G/G/1/N для стаціонарного та перехідного режимів, що дозволяє визначити середню довжину черги, а також часовий об'єм запасу, який забезпечує накопичувач. На базі ітераційного алгоритму побудовано напівмарківську модель однопотокової ГААЛ, що оперує функціями розподілу (ФР) параметрів надійності її елементів загального виду, що дозволяє враховувати горизонтальні та вертикальні зв'язки, обчислювати ФР довжин черг і середні значення довжин черг у накопичувачах, еквівалентно замінювати лінію найпростішим елементом з визначенням ФР часу його відновлення та напрацювання на відмову, а також часу обслуговування, що дозволяє визначати продуктивність лінії з урахуванням надійності її елементів. У рамках задачі оперативного планування виробницва запропоновано модель планування виробництва з постійним фондом робочої сили. Наведена модель дає змогу визначити мінімум витрат функціонування ГААЛ, взаємопов'заних з оплатою праці постійних співробітників і використанням міжопераційних накопичувачів, а також оцінити економічну доцільність збільшення місткостей міжопераційних накопичувачів, які використовуються у ГААЛ, з метою досягнення заданої продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-01 +
Шифр НБУВ: РА341369

Рубрики:

      
15.

Заморьонов М. В. 
Напівмарківські моделі автоматизованих ліній та їх елементів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / М. В. Заморьонов ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Побудовано напівмарківську модель технологічної комірки (ТК) з абсолютною надійністю еквівалентної за продуктивністю реальної ТК зі знецінювальними відмовами, а також напівмарківська модель ТК з абсолютною надійністю еквівалентної за продуктивністю реальної ТК у разі обліку різних видів знецінювальних простоїв, що дозволяє визначати функції розподілу часу циклу обслуговування одиниці продукції ТК з абсолютною надійністю. Одержав подальший розвиток ітераційно-обчислювальний метод, покладений в основу напівмарківської моделі, який описує стаціонарний і перехідний режими функціонування синхронної автоматизованої лінії (САЛ) з вільним ритмом роботи, яка містить довільне число фаз, що дозволяє визначати продуктивності та функції розподілу часу перебування продукції на кожній фазі за знятого обмеженні на проходження продукції по САЛ. Розроблено напівмарковську модель синхронної автоматизованої лінії, терміни обслуговування на ТК якої є випадковими величинами, обмеженими кінцевими межами, що дозволяє визначати продуктивність лінії та функції розподілу часу перебування продукції на кожній фазі. Розроблено ітераційну напівмарківську модель багатопотокової автоматизованої лінії, що містить збіжні, попередньо розділені потоки, яка дозволяє визначити продуктивність такої лінії, а також середні довжини черг в накопичувачах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-01
Шифр НБУВ: РА381658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Шпинковська М.І. 
Нерекурсивні цифрові фільтри шумоподібних сигналів для систем керування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / М.І. Шпинковська ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено формалізовані методи та засоби створення нерекурсивних цифрових фільтрів (НЦФ) шумоподібних сигналів (ШПС), що забезпечують зниження їх складності та спрощення побудови за рахунок використання структурних особливостей ШПС. На підставі аналізу результатів досліджень показано необхідність розвитку НЦФ ШПС. Сформульовано та доведено положення про особливості належності та розшарування елементів узагальнювальної матриці передатних функцій, побудови НЦФ ШПС з використанням спільних частин передатних функцій та на підставі структурних особливостей ПВП. Створено програмні засоби для одержання ПВП, моделювання систем керування з використанням структур НЦФ ШПС за розробленими методами. Базуючись на моделюванні системи передачі інформації з використанням НЦФ ШПС, які було створено за запропонованими методами, підтверджено теоретичні результати та доведено працеспроможність системи за різних рівнів перешкод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5 +
Шифр НБУВ: РА352146

Рубрики:

      
17.

Луценко І.А. 
Оптимальне управління технологічними процесами багатопродуктової переробки сировини за критерієм ефективності використання ресурсів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / І.А. Луценко ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2007. — 36 с. — укp.

Досліджено актуальну наукову проблему - підвищення ефективності автоматичного управління технологічними процесами багатопродуктової переробки сировини шляхом синтезу автоматичних систем керування технологічними процесами (АСК ТП), що забезпечують погоджене управління за всіма ієрархічними рівнями, підвищення якості алгоритмічного й інформаційного забезпечення. Розвинуто загальну теорію оптимального управління. Розроблено показник ефективності, що є критерієм управління для підсистем всіх ієрархічних рівнів АСК ТП. Для підсистем нижнього ієрархічного рівня синтезовано моделі ланок, які підтримують технологію ефективного управління. Здійснено синтез інтегрованої АСК ТП багатопродуктової переробки сировини, оптимізація й адаптація якої здійснюється за єдиним критерієм ефективності використання ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5 +
Шифр НБУВ: РА351692

Рубрики:

      
18.

Вармінська Н.І. 
Оптимізація транспортування об'єктів маніпуляторами кінцевої жорсткості на технологічній ділянці: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.20 / Н.І. Вармінська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено оптимальні керування транспортуванням об'єктів у технологічних ділянках маніпуляторами скінченої жорсткості з виключенням коливань у скінченій крапці позиціонування центра мас схвату. Доведено, що запропоновані керування забезпечують продуктивність і точність позиціонування, характерні жорстким маніпуляторам, з повною відсутністю коливань наприкінці руху. Досліджено коливання маніпуляторів, породжених оптимальними рухами. Запропоновано такі керування, що усувають відносні переміщення центра мас схвату маніпулятора (коливання), обумовлені пружними деформаціями та забезпечують задану швидкість наприкінці переносного руху. Розглянуто варіант стабілізації жорсткості телескопічної руки, що дозволяє об'єднувати поступальний рух усієї руки з її висуванням. На підставі розробленої моделі оптимізації транспортування досягнуто керування зусиллями в приводах для оптимальних рухів маніпулятора. Показано, що такі рухи під час виконання робочих операцій можливо реалізувати пневматичними приводами з керованим дроселюванням. Доведено, що під час проектування роботизованих технологічних ділянок необхідно погоджувати структурно-компонувальні схеми розташування устаткування з траєкторіями руху об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5 +
Шифр НБУВ: РА344682

Рубрики:

      
19.

Худенко Н.П. 
Оптимізація управління складеними процесами шляхом адаптивної варіації критерієв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Н.П. Худенко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Визначено клас складених технологічних процесів, окремі етапи яких оптимізовано за різними критеріями оптимальності. Розроблено алгоритми оптимізації багатокритеріальних прикладних задач для складних комбінованих систем на різних стадіях технологічних процесів. Наведено методику постановки та розв'язання задач синтезу оптимальних керуючих впливів. Класифіковано багатокритеріальні задачі стратегічної оптимізації, для деяких з них розроблено алгоритми розв'язання прикладних задач. Запропоновано теорію стратегічної оптимальності управління складеними процесами, на базі якої розроблено математичне забезпечення, алгоритми та програми стратегічної оптимізації управління навантаженням транспортної платформи та остиганням виливка у ливарні форми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-016.7
Шифр НБУВ: РА319771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Лісовиченко О.І. 
Розробка об'єктно-орієнтованого середовища моделювання матеріальних потоків гнучкої виробничої системи: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.20 / О.І. Лісовиченко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності моделювання матеріальних потоків гнучких виробничих систем (ГВС). Досліджено сучасні методи та засоби формального відображення властивостей процесів функціонування ГВС. Зроблено висоновок про актуальність розробки алгоритму проектування моделей з використанням базової компонувальної структури, до якої включено набори класів, що складаються з об'єктів та відносин, які їх об'єднують. Показано, що даний підхід дозволяє уніфікувати проектні рішення в межах систем певного класу, встановити раціональний порядок їх прийняття та починати проектування з деякого вихідного "каркаса", що задовольняє вихідні вимоги системи. Розроблено структуру та принципи реалізації діалогового об'єктно-орієнтованого програмного комплексу, призначеного для автоматизації вирішення завдань синтезу/аналізу матеріальних потоків гнучких виробничих систем та їх елементів. У даний комплекс включено блок компонувальних структур і відповідних їм аналітичних моделей та використано діалоговий режим на базі підсистеми когнітивних функцій спілкування з кінцевим користувачем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-01 +
Шифр НБУВ: РА353124

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського