Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (638)Книжкові видання та компакт-диски (347)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=З970.3-01$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Апраксін Ю.К. 
Автоматизоване управління інформаційною взаємодією у розподілених технічних системах на основі специфікованих протокольних автоматів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / Ю.К. Апраксін ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2004. — 34 с.: мал. — укp.

Запропоновано вирішення проблеми підвищення ефективності функціонування територіально розподілених технічних систем (РТС) шляхом удосконалення процесу керування інформаційним обміном між об'єктами системи. Розроблено концептуальні засади структурної організації розподіленої багаторівневої системи управління РТС, кожний рівень якої визначається двома процесами: управлінням та організацією взаємодій. На основі подвійної інтерпретації процесів, що відбуваються в РТС створено модель протоколу (протокольний автомат - ПА). Розроблено мову первинної специфікації ПА (мову таблиць подій), що дозволяє полегшити процес специфікації та автоматизувати процедури аналізу і синтезу ПА. Встановлено, що єдина математична (автоматна) модель аналізу логічної коректності, синтезу та моделювання ПА, яка є основою процедур специфікації, забезпечує можливість створення автоматизованої системи проектування протоколів. Зазначено, що наявність такого інструмента проектування гарантує розробку логічно коректних, високоефективних та відповідних принципам організації РТС протоколів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-016.5 +
Шифр НБУВ: РА331287

Рубрики:

      
2.

Ложковський А. Г. 
Аналіз і синтез систем розподілу інформації в умовах мультисервісного трафіка: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.12.02 / А. Г. Ложковський ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О. С. Попова. — О., 2010. — 36 с.: a-граф. — укp.

Висвітлено питання розробки нових методів аналізу та синтезу структурно-складних систем розподілу інформації (СРІ), що функціонують за умов мультисервісного трафіка. Розроблено імітаційну модель СРІ для обслуговування трафіка з різноманітними ймовірнісними законами розподілу його параметрів і тривалості обслуговування вимог. Досліджено вплив явища самоподібності трафіка на пропускну здатність мультисервісної мережі зв'язку. Розроблено систему автоматизованого проектування й імітаційного моделювання телекомунікаційних систем і мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-013.3 + З88-01
Шифр НБУВ: РА374602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Касимов Р. Р. 
Вдосконалення алгоритмів QoS маршрутизації в мережах з технологією IP/MPLS на основі прогнозу трафіка: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / Р. Р. Касимов ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Вдосконалено методику короткострокового прогнозування трафіка, яка відрізняється від відомих незалежним прогнозуванням вейвлєт коефіцієнтів нейронними мережами каскадно-корельованої архітектури, що дозволяє підвищити адаптивність системи прогнозування до флуктуації трафіка та забезпечити вищу точність прогнозу. Встановлено систему нейронечіткого висновку в результаті використання її як експертної системи для раннього оцінювання якості прогнозу трафіка, що дозволило проводити оцінювання придатності прогнозу для побудови таблиць маршрутизації. Запропоновано вдосконалений евристичний алгоритм для offline маршрутизації в мережі IP/MPLS, відмінністю якого від відомих є підвищення рівня якості сервісу за рахунок використання ресурсів телекомунікаційної мережі, знайдених на основі аналізу прогнозу та поточної схеми маршрутизації. Надано використання кусково-лінійної функції штрафу на зайняття доступної смути пропускання як компоненти функції вартості шляху, яка на відміну від існуючих залежностей компоненти метрики від смуги пропускання дозволяє ефективніше використовувати ресурси пропускної здатності мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-016.5
Шифр НБУВ: РА380611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Колесник О.Б. 
Інформаційні технології та інструментальні засоби адаптивного управління мобільними безпровідними обчислювальними мережами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.Б. Колесник ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

З метою забезпечення адаптивного управління мобільними безпровідними мережами удосконалено метод поновлення таблиць маршрутів, в якому, на відміну від існуючих, використано менший обсяг інформації, яка зберігається у кожному вузлі мережі. Наведено пропозиції щодо удосконалення методу розподільного обчислення координат мобільних терміналів, який виділяє сегмент безпровідної мережі залежно від щільності або мобільності абонентів, що сприяє підвищенню швидкості визначення положення мобільних терміналів. Запропоновано метод визначення поточного стану мобільного абонента без супутникової навігації, який на відміну від існуючих, базується на тригонометричних методах обчислення положення мобільного об'єкта та напрямку його руху. Показано, що використання розробленого методу дозволяє значно прискорити побудову таблиць оптимальних маршрутів передачі даних, відмовитися від методів обчислення координат мобільних терміналів, що базуються на GPS і потребують значних фінансових затрат, відмовитися від централізованого управляючого модуля і виконувати більшу частину управляючих калькуляцій безпосередньо в мережевих терміналах, значно зменшити обсяг передачі управляючих пакетів даних і розвантажити канали передачі службової інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-016.5 +
Шифр НБУВ: РА360027

Рубрики:

      
5.

Потапов І.Г. 
Логічний аналіз протоколів мереж ЕОМ на основі моделі взаємодіючих автоматів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / І.Г. Потапов ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с.: рис. — укp.

За результатами теоретичних і експериметальних досліджень запропоновано нові формальні методи вирішення відкритих проблем логічної коректності протоколів інформаційно-обчислювальних мереж. Показано, що існування в кожному циклі топології мережі хоча б одного каналу зв'язку з сингулярним алфавітом повідомлень є критерієм алгоритмічної розв'язності у ході перевірки логічної коректності протоколів зі складною топологією мережі. За допомогою цього критерію розроблено метод аналізу логічної коректності, який розширює клас перевірних протоколів. Під час розв'язання проблеми комбінаторного зростання числа аналізованих конфігурацій розроблено метод стиснення логічної структури еквівалентними перетвореннями, застосування якого скорочує число аналізованих ситуацій відносно існуючих методів більш ніж на 25 - 30 %. Під час проведення аналізу протоколів з обмеженою та необмеженою взаємодіями, через черги типу FIFO, одержано умови, які визначають класи протоколів із заздалегідь відомими властивостями. Знайдено достатню умову експоненціального переповнення мережі необробленими кадрами даних, на базі якої розроблено метод ідентифікації проблем в управлінні потоками даних у великих мережах. Запропоновані методи дозволяють розширити клас протоколів, які перевіряються, а також суттєво скоротити витрати часу та пам'яті в процесі їх аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-016.5
Шифр НБУВ: РА313509 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Рвачова Н. В. 
Метод вибору міжсегментного інтервалу в транспортному протоколі телекомунікаційної мережі на основі системи нечіткого виводу: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.12.02 / Н. В. Рвачова ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено методи та моделі вибору міжсегментного інтервалу (МСІ) в транспортному протоколі телекомунікаційної мережі (ТКМ) на основі системи нечіткого виводу (НВ). Проаналізовано протоколи транспортного рівня (ТР) ТКМ та визначено, що існуючі методи управління інтенсивністю відправки даних джерелом в зазначених протоколах не забезпечують ефективну доставку даних та не враховують динамічної зміни стану мережі. Описано методику моделювання поточного значення доступної для трафіку даних пропускної здатності з'єднання ТР зі створенням імітаційних моделей передачі трафіку з різними методами управління інтенсивністю відправки даних. Наведено новий метод вибору МСІ на основі системи НВ. Розроблено аналітичні моделі процесу передачі інформаційного повідомлення в ТКМ з використанням для визначення середнього часу доставки повідомлення за різних варіантів передчасного розриву віртуальних з'єднань. Доведено, що використання запропонованих рішень зменшує середній час доставки даних від джерела до одержувача та мінімізує кількість повторних передач пакетів внаслідок мережевих перевантажень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-016.5
Шифр НБУВ: РА380842 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Мелешко Є. В. 
Метод динамічного управління чергами для підвищення оперативності передачі даних у телекомунікаційній мережі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / Є. В. Мелешко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вдосконалено метод ідентифікації трафіку в телекомунікаційній мережі, що дозволяє підвищити достовірність структурно-параметричної ідентифікації інформаційного трафіку. Визначено математичну модель підсистеми управління й обслуговування в багатопротокольному вузлі зв'язку, що дозволяє підвищити точність оцінки показника варіації часу доставки інформаційних пакетів за умов підвищеної інтенсивності мультисервисного трафіку. Висвітлено метод управління чергами в багатопротокольних вузлах зв'язку телекомунікаційної мережі. Вирішено актуальну науково-прикладну задачу, яка полягає в розробці методу динамічного управління чергами з урахуванням результатів ідентифікації трафіку в багатопротокольних вузлах зв'язку для підвищення оперативності передачі даних у телекомунікаційній мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З88-01 + З970.3-016.5
Шифр НБУВ: РА379558 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Босько В. В. 
Метод підвищення оперативності передачі даних на основі динамічного управління маршрутизацією: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / В. В. Босько ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено метод підвищення оперативності передачі даних в телекомунікаційних мережах (ТКМ). Досліджено структурно-топологічні властивості ТКМ та характер зміни інтенсивності інформаційних потоків між окремими елементами ТКМ. Вдосконалено метод динамічного управління маршрутизацією, який відрізняється від відомих урахуванням обновлювального прогнозу поведінки інформаційного потоку для перерозподілу канальних ресурсів. Висвітлено метод прогнозування поведінки інформаційного потоку в ТКМ, яке підвищує точність оцінювання прогнозу поведінки інформаційного потоку за умов різнорідності інтерактивних служб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-016.5
Шифр НБУВ: РА376905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Слободянюк О.В. 
Метод скорочення об'ємів відеоданих, які передаються в телекомунікаційних системах на основі кодування джерел зображень: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.13 / О.В. Слободянюк ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності функціонування телекомунікаційнх систем. Запропоновано спосіб вирішення протиріччя між зростаючими об'ємами інформації, які потрібно своєчасно обробляти та передавати з необхідною достовірністю й обмеженими технічними можливостями підсистем обробки та передачі відеоданих. Розроблено метод компактного представлення зображень на основі структурного кодування у непозиційному архітектурному просторі мультиізотопного рельєфу. Компактне представлення здійснено за рахунок попередньої обробки зображень і вявлення у них інтегральних характеристик структурної надмірності. Розроблено метод взаємооднозначного відношення зображення без втрат, який базується на основі структурного декодування даних, проведенні оберненого переформатування архітектури рельєфу зображень і розподілі висот рельєфу відповідно до позиціонуючої інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-013.44
Шифр НБУВ: РА372524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Гуржій 
Метод стиску зображень в телекомунікаційних системах на основі змішаного поліадичного кодування: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Павло Миколайович Гуржій ; Українська держ. академія залізничного транспорту. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-013 + З970.632
Шифр НБУВ: РА365581

Рубрики:

      
11.

Кривогубченко Д.С. 
Методи адаптації пристроїв передавання інформації до параметрів каналу зв'язку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Д.С. Кривогубченко ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено методи адаптації пристроїв передавання інформації до параметрів каналу зв'язку з метою застосування їх у системах, що вимагають передавання великих об'ємів інформації. На підставі проведеного аналізу існуючих методів створено методики адаптивного вибору параметрів пристрою передавання, а також алгоритми та структури пристроїв для реалізації адаптивного процесу передавання інформації, які забезпечують надійність та швидкість дослідженого процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.981-013 + З970.3-013 +
Шифр НБУВ: РА334390

Рубрики:

      
12.

Зайцев Д.А. 
Методи аналізу і синтезу моделей телекомунікаційних систем на основі функціональних сіток Петрі: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.02 / Д.А. Зайцев ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2006. — 32 с. — укp.

Розроблено методи верифікації телекомунікаційних протоколів на підставі композиційного аналізу моделей Петрі. Виконано верифікацію телекомунікаційних протоколів ECMA, Ethernet, BGP, TCP, IOTP за допомогою композиційного аналізу сіток Петрі. Побудовано та досліджено моделі Петрі комутованих, маршрутизованих мереж. Розроблено метод вимірювальних фрагментів для оцінки функціональних характеристик моделей у процесі імітації динаміки розфарбованих часових сіток Петрі. Доведено, що породну сім'ю (базис) функціональних підсіток складає множина мінімальних функціональних підсіток, а також що сітка функціональних підсіток є маркованим графом. Запропоновано універсальний метод декомпозиції на мінімальні функціональні підсітки за допомогою логічних рівнянь, що може бути застосований також до довільних класів підсіток з контактними позиціями. Запропоновано спеціальний метод лінійної складності для декомпозиції на мінімальні функціональні підсітки з контактними позиціями, а також спеціальний метод лінійної складності для декомпозиції на дані підсітки. Здобуто подавання передатної функції часової сітки Петрі. Розроблено методи еквівалентних перетворень та редукції сіток Петрі для слабких типів еквівалентності на підставі законів спеціально впровадженої для подавання передатної функції алгебри, а також методи синтезу функцій неперервної логіки. Наведено методи обчислення лінійних інваріантів, розв'язання фундаментального рівняння, визначення пасток і сифонів сіток Петрі у процесі композиції функціональних підсіток, які забезпечують істотні прискорення обчислень. Виконано узагальнення методів композиційного аналізу для довільних лінійних систем у кільцях зі знаком, подане у термінах кланів лінійних систем. Запропоновано послідовну організацію процесів композиції кланів, вивчено властивості послідовної композиції на базі стягування підграфів і стягування ребер. Задачу композиції формалізовано у термінах теорії графів і названо оптимальним колапсом зваженого графа, здобуто оцінки верхньої та нижньої меж ширини колапсу. Виконано теоретичне обгрунтування й оцінку обчислювальної складності методу Тудіка розв'язання лінійних діофантових систем у невід'ємних числах, традиційного для пошуку інваріантів сіток Петрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-016.5 +
Шифр НБУВ: РА345835

Рубрики:

      
13.

Мохаммед К. Мохаммед 
Методи і моделі оцінки ефективності застосування бездротових сегментів в інформаційних системах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / Мохаммед К. Мохаммед ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 17 с. — укp.

Розв'язано науково-практичну задачу розробки нових методів і моделей оцінки ефективності застосування бездротових сегментів в інформаційних системах. Запропоновано розглядати групи параметрів для опису обміну даними в бездротовому сегменті. Розроблено ітераційний метод оцінки ефективності застосування бездротового сегмента в інформаційній системі підприємства, що передбачає формування, порівняння та вибір раціонального варіанта структури сегмента з урахуванням попередньої оцінки його функціональної ефективності. Сформовано узагальнений критерій оцінки. Розроблено модель оцінки функціональної ефективності. Запропоновано імітаційну модель процесів функціонування бездротового сегмента на основі полінгової системи зі штучно введеною по-"кадровою" обробкою. Запропоновані метод і моделі оцінки ефективності застосування бездротового сегмента в інформаційній системі впроваджені на підприємстві та в організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-01
Шифр НБУВ: РА382905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Чунарьова А. В. 
Методи підвищення ефективності захищених інформаційно-комунікаційних систем на основі ідентифікації кодових конструкцій: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.21 / А. В. Чунарьова ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження відомих методів завадостійкого канального кодування/декодування інформаційних потоків сучасних систем захисту інформації. Вперше розроблено метод ідентифікації та відновлення кодових конструкцій, що дозволяє підвищити достовірність і цілісність інформаційного потоку даних систем захисту інформації. Вперше розроблено метод визначення інформативних складових сигналу за введення заданої функції невизначеності. Вперше розроблено структурну та математичну модель процедури статистичних правил прийняття рішення у задачах декодування повної кодової конструкції захищених інформаційно-комунікаційних систем. Розроблено програмно-апаратний комплекс реалізації розроблених методів, моделі, методик з урахуванням забезпечення достовірності та цілісності керуючих кодових конструкцій захищених інформаційно-комунікаційних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-016.8 + З970.40
Шифр НБУВ: РА383937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Усачов О.М. 
Методи представлення й обробки інформації в експертній системі для управління телекомунікаційною мережею спеціального призначення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / О.М. Усачов ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Вперше розроблено метод обгрунтування кількісних вимог щодо ймовірнісно-часових характеристик експертної системи (ЕС) та наведено оцінку її впливу на ефективність функціонування телекомунікаційної мережі спеціального призначення (ТКМ СП). Удосконалено фреймову модель ТКМ СП і сформульовано оптимальне правило вибору альтернатив під час пошуку фрейму на базі використання інформаційного критерію. Розроблено метод оцінки ефективності функціонування ТКМ СП, що забезпечує можливість кількісної оцінки стану ЕС за умов невизначеності або наявності повної інформації. Запропоновано метод ухвалення рішення щодо управління ТКМ СП, що дозволяє за умов невизначеності та багатокритеріальності на основі кількісної оцінки альтернатив здійснювати вибір його прийнятного варіанта. Доведено, що застосування ЕС з використанням розроблених методів представлення та обробки інформації дозволяє зменшити час відновлення робочого стану та підвищити ймовірність зв'язності та зменшити ризик втрати повідомлень, що поліпшує ефективність функціонування ТКМ СП і коефіцієнта готовності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-016.5 +
Шифр НБУВ: РА339565

Рубрики:

      
16.

Коваленко А.А. 
Методи та засоби підвищення оперативності передачі даних у мультисервісних мережах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / А.А. Коваленко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено питання розв'язання задачі зменшення часу передачі пакетів даних на критичній ділянці мережі передачі даних за рахунок перерозподілу обчислювального ресурсу критичної ділянки мережі за умов обмеженої пропускної здатності його елементів з урахуванням властивостей фрактальності вхідних інформаційних потоків та емпіричної ймовірності зміни їх інтенсивності з метою підвищення оперативності обміну інформацією. Розроблено метод предиктового управління передачею даних для критичної ділянки даної мережі, який передбачає врахування властивості фрактальності вхідних інформаційних потоків та емпіричну ймовірність зміни їх інтенсивності, зумовлену довготривалою кореляційною залежністю. Запропонований метод грунтується на властивості фрактального телекомунікаційного трафіка сучасних мультисервісних мереж передачі даних. Це дозволяє на підставі прогнозування зміни інтенсивності інформаційних потоків раціонально перерозподілити обчислювальний ресурс критичної ділянки. Розроблено методику запобігання перевантажень, яка базується на запропонованому методі та дозволяє зменшити час передачі пакета даних на критичних ділянках мережі передачі даних для вхідних інормаційних потоків, що мають властивості фрактальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-013.3 +
Шифр НБУВ: РА357993

Рубрики:

      
17.

Салман А. М. 
Методи та моделі класифікації та прогнозування станів телекомунікаційних систем на базі модифікованих нейронних мереж: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / А. М. Салман ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 15 с.: рис., табл. — укp.

Висвітлено проблеми вдосконалення методів мережевого управління в телекомунікаційних системах. Обгрунтовано вимоги до систем мережевого управління. Оцінено ефективність методів класифікації станів телекомунікаційної мережі, розроблено моделі класифікації та прогнозування станів її елементів. Запропоновано до використання модифіковані нейронні мережі, для яких розроблено методи розрахунку об'єму виборки для навчання, типу та параметрів функції активації, параметрів шару прогнозування, що дозволяє підвищити ефективність систем мережевого управління. Вперше розроблено модель класифікації та прогнозування станів маршрутизатора, яка використовує нейронну мережу як елемент, що приймає рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-01
Шифр НБУВ: РА384521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Зв'ягольська Г.В. 
Методи управління станом в телекомунікаційних мережах при нестаціонарному трафіку: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Г.В. Зв'ягольська ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Показано, що за типової для телекомунікаційних систем нестаціонарної ситуації якість рекурсивної стохастичної оцінки стану мережі і мережних елементів може бути покращена за рахунок збільшення темпу рекурсії обчислювальної процедури або завдяки модернізації цього алгоритму шляхом використання дільничо-стаціонарної моделі, методу розширення простору оцінюваних параметрів, непараметричних методів. За умов обробки поточного трафіку рекомендовано використовувати як оцінку нестаціонарного стану - процедуру локально-стаціонарного фільтру Калмана - Б'юсі. Проаналізовано алгоритми оптимального стохастичного оцінювання стану керованих мережних елементів за нестаціонарних умов. Визначено межі існування стійких режимів цих алгоритмів з використанням аналітичних методів, а також з використанням методів імітаційного моделювання. Запропоновано рекомендації стосовно вибору параметрів алгоритмів оцінювання за нестаціонарних умов з урахуванням розподіленого характеру мережі. Рекомендовано як метод оптимального управління мережею, мережними елементами та режимами мережних елементів замість ситуативних детерміністських процедур застосовувати процедури оптимального стохастичного управління, в яких як аргумент використовується різниця між оцінкою поточного та бажаного стану, що забезпечує необхідний режим функціонування протягом всього інтервалу роботи алгоритму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-016.5 +
Шифр НБУВ: РА355632

Рубрики:

      
19.

Дуравкін Є.В. 
Методика моделювання протоколів інформаційного обміну за допомогою апаратів Е-мереж та ймовірностно часових графів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Є.В. Дуравкін ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено метод використання апарата E-мереж як засобу імітаційного моделювання. Введено їх розширення, призначене для створення моделей протоколів і каналу зв'язку, опису різних законів надходження міток зі зовнішнього середовища. Розвинуто методи трансляції SDL-діаграм і схем алгоритмів стосовно до E-мереж, зокрема формалізовано перехід від автоматної моделі до імітаційної, наведеної у вигляді E-мережі, що підвищує адекватність останньої. Удосконалено метод використання апарата ймовірнісно-часових графів (ЙЧГ) як засобу аналітичного аналізу протоколів інформаційного обміну. Розроблено метод аналізу ЙЧГ, для яких є неможливим застосування еквівалентних перетворень. Розроблено методику аналізу системи протоколів інформаційного обміну за комплексного використання засобів E-мереж і ЙЧГ, що дає змогу підвищити повноту аналізу систем протоколів інформаційного обміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-016.5 +
Шифр НБУВ: РА326377

Рубрики:

      
20.

Боровий В.І. 
Методика прийняття рішення по управлінню мережею обміну даними в умовах невизначеності інформації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / В.І. Боровий ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Удосконалено математичні моделі оцінки ймовірнісно-часових характеристик етапів збору інформації про стан мережі обміну даними (МОД) та прийняття рішення з управління МОД. Розроблено метод оцінки ефективності МОД, який дозволяє враховувати цінність даних, що передаються, та можливість наявності невизначеності про стан елементів мережі. Запропоновано методи оцінки переваг під час прийняття рішення з управління МОД та наслідків прийнятого рішення, відзнаковою особливістю яких є врахування корисності одержаного у процесі управління результату та можливого часу простою мережі обміну даними. Удосконалено метод прийняття рішення під час управління якістю обслуговування, що дозволяє враховувати втрати цінної інформації за рахунок відмови в обслуговуванні та старіння інформації, що передається.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-016.5 +
Шифр НБУВ: РА331360

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського