Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (19)Книжкові видання та компакт-диски (26)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=И336.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Чернієнко Н. М. 
Геолого-економічні критерії комплексного освоєння Мазурівського родовища польовошпат-нефелін-рідкіснометалевих руд Східного Приазов'я: автореф. дис. ... канд. геол. наук: 04.00.19 / Н. М. Чернієнко ; НАН України, Ін-т геол. наук. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Встановлено, що розвиток споживання рідкісних металів (РМ) та рідкісноземельних елементів (РЗЕ) у різних галузях промисловості, а також перспективи подальшого зростання споживчого ринку, визначають постійний інтерес до проведення досліджень з розробки нових напрямів у технології виробництва РМ та РЗЕ, стимулюють розвідку й освоєння нових сировинних джерел. Визначено, що потенціал рідкіснометалевих руд України - найбільший у Європі; в промислових масштабах в державі налагоджено виробництво цирконієвих продуктів, зокрема, залучення до розробки руд ніобію, танталу, берилію, літію, рідкісних земель та інших рідкісних металів. Обгрунтовано перспективи освоєння Мазурівського родовища у Східному Приазов'ї та його розробки як "еталонного комплексного пілотного об'єкту у контексті розвитку власної рідкіснометалевої-рідкісноземельної та польовошпатової сировинної бази в Україні на основі геолого-економічних, геолого-технологічних та геолого-екологічних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)16 + И336.5 + И343.2
Шифр НБУВ: РА380828 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Піддубна Т.Д. 
Екологічні і геолого-економічні параметри максимального безпечного промислового освоєння розсипних титано-цирконієвих родовищ України: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.19 / Т.Д. Піддубна ; НАН України. Ін-т геохімії навколиш. середовища. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано проблему екологічної безпеки розробки розсипних титано-цирконієвих родовищ України, здійснено геолого-економічну оцінку природовідтворних заходів у районі їх експлуатації. На прикладі Малишевського родовища досліджено джерела та об'єкти техногенної дії, розглянуто питання екологічної якості основних компонентів геологічного середовища (титано-цирконієвих руд, покривних порід, відкладів хвостосховищ), проведено оцінку екологічно оптимального та доцільного режиму рекультивації порушених земель для забезпечення найменшого впливу техногенного навантаження на довкілля. Обгрунтовано показники для розрахунку економічної ефективності природоохоронних заходів. Визначено шляхи та можливість технологічно безпечного освоєння розсипних титано-цирконієвих родовищ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И336.51 +
Шифр НБУВ: РА332275

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Собко Б.Ю. 
Наукове обгрунтування технології відкритої розробки розсипних титано-цирконієвих родовищ України: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.15.03 / Б.Ю. Собко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 35 с. — укp.

Розглянуто використання показника концентрації гірничих робіт в кар'єрі, що рекомендовано застосовувати для оцінки та вибору ефективних систем розробки розсипних горизонтальних родовищ. Розроблено математичну модель процесу формування робочої зони кар'єру під час освоєння горизонтальних родовищ, що дозволяє розглядати параметри системи розробки родовища з урахуванням параметрів робочої зони кар'єру, його виробничої потужності, а також продуктивності основного гірничотранспортного устаткування. Наведено методики вибору раціональної технологічної схеми розкривних і видобувних робіт, гірничо-технічні параметри селективної розробки розсипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И336.510.2
Шифр НБУВ: РА371707 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Воловик В. П. 
Обгрунтування параметрів землезберігаючих технологій при відкритій розробці розсипних родовищ титанових руд і бурштину: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.03 / В. П. Воловик ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено нові технології освоєння обводнених родовищ титанових руд і бурштину із розташуванням устаткування для попереднього збагачення руди поблизу кар'єрного поля та складуванням відходів гірничого виробництва: порід розкриву та хвостів збагачення корисних копалин, у виробленому просторі діючих кар'єрів на підтопленій підставі. Визначено концепцію ефективного освоєння розсипів, наведено їх систематизацію за важкістю розробки й оцінено стійкість внутрішніх сховищ відходів. Обгрунтовано методи й організацію будівництва кар'єрів з відновленням продуктивності порушених земель із застосуванням основного технологічного гірничотранспортного обладнання та використанням попередньо знятих чорноземів і суглинків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И336.510.2 + И363.02 + И419
Шифр НБУВ: РА374570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Баранов Ю.Д. 
Обгрунтування технологічних параметрів селективно-валової розробки розсипних титано-цирконієвих родовищ: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.03 / Ю.Д. Баранов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Виявлено закономірності зміни горизонтальної та вертикальної неоднорідності поширення мінералів у рудному покладі на ділянці ведення гірничих робіт. Встановлено межі зон з підвищеною мінералізацією різних компонентів і проведено гірничо-геометричний аналіз кар'єрного поля із застосуванням методів геоінформаційного та геологічного моделювання. Розроблено технологію та принципові технологічні схеми селективно-валової розробки та роздільного складування титано-цирконієвих руд за мінеральним складом. Розкрито математичну модель руху кар'єрного автосамоскида та колісного навантажувача, яка дозволяє оперативно визначати оптимальну швидкість його руху на ділянках кар'єрної дороги з різним рельєфом за умов мінімальної питомої витрати палива. Випробувано та впроваджено систему оперативного контролю технічних і технологічних параметрів кар'єрного автотранспорту, в якій реалізована теоретична модель розрахунку оптимальних швидкостей руху автосамоскида й технічні рішення з оперативного керування вантажопотоками в реальному режимі часу відповідно до вимог технології селективно-валової розробки руд. Охарактеризовано, що результати досліджень використані під час розробки "Рекомендацій із застосуванням технологій частково-селективної розробки титано-цирконієвих руд на основі тривимірних геологічних моделей ", що впроваджені у ВАТ "Укрдіпроруда" і "Рекомендацій з підвищення ефективності технологічних параметрів кар'єрного автотранспору при видобутку титано-цирконієвих руд", що впроваджені в ДПІ "Кривбаспроект".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И336.51 +
Шифр НБУВ: РА366312

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського