Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (25)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>U=И343$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Шевченко С.В. 
Гемолого-економічна оцінка, вимоги і критерії якості декоративних джеспілітів Горишньоплавнинського родовища залізних руд Українського щита: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.19 / С.В. Шевченко ; НАН України. Мін-во України з питань надзвичайн. ситуацій. Ін-т геохімії навколиш. середовища. — К., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено критерії оцінки їх якості: розміри та форму зразків; тріщинуватість; різновиди текстури, контрастності малюнка, кольору та потужності текстурних елементів, що визначають сортність сировини й асортимент продукції. Виявлено закономірний взаємозв'язок між гемологічними характеристиками та вартістю джеспіліту. Запропоновано модель використання декоративних джеспілітів у межах концепції розвитку каменесамоцвітного ринку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ПОЛ)305.551.511 + Д452(45УКР4-4ПОЛ)8 + И343.9 +
Шифр НБУВ: РА330410

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Чернієнко Н. М. 
Геолого-економічні критерії комплексного освоєння Мазурівського родовища польовошпат-нефелін-рідкіснометалевих руд Східного Приазов'я: автореф. дис. ... канд. геол. наук: 04.00.19 / Н. М. Чернієнко ; НАН України, Ін-т геол. наук. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Встановлено, що розвиток споживання рідкісних металів (РМ) та рідкісноземельних елементів (РЗЕ) у різних галузях промисловості, а також перспективи подальшого зростання споживчого ринку, визначають постійний інтерес до проведення досліджень з розробки нових напрямів у технології виробництва РМ та РЗЕ, стимулюють розвідку й освоєння нових сировинних джерел. Визначено, що потенціал рідкіснометалевих руд України - найбільший у Європі; в промислових масштабах в державі налагоджено виробництво цирконієвих продуктів, зокрема, залучення до розробки руд ніобію, танталу, берилію, літію, рідкісних земель та інших рідкісних металів. Обгрунтовано перспективи освоєння Мазурівського родовища у Східному Приазов'ї та його розробки як "еталонного комплексного пілотного об'єкту у контексті розвитку власної рідкіснометалевої-рідкісноземельної та польовошпатової сировинної бази в Україні на основі геолого-економічних, геолого-технологічних та геолого-екологічних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)16 + И336.5 + И343.2
Шифр НБУВ: РА380828 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Панасюк А.В. 
Оцінка просторового розміщення та продуктивності пегматитів з метою їх геометризації для обгрунтування параметрів їх розробки підземним способом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.01 / А.В. Панасюк ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено оцінку просторового розміщення та продуктивності пегматитів з метою їх геометризації для підвищення ефективності видобування кристалосировини підземним способом розробки. На підставі результатів проведених досліджень визначено основні закономірності впливу структури пегматитових тіл, на основі яких створено модель родовища каменесамоцвітної сировини та п'єзокварцу. На підставі теоретичних й експериментальних досліджень встановлено та підтверджено аналітично, що використання об'єднаного критерію перспективності пегматитового тіла дає змогу визначити запаси ділянки розміщення пегматитів, що забезпечує визначення місцезакладення головних розривних виробок і раціональні напрямки проведення підготовчих гірничих виробок. Запропоновано методи оцінки продуктивності ділянок, на яких ведеться видобування, на підставі врахування особливостей будови покладів пегматитів. Основні результати наукового дослідження рекомендовано до практичного використання з метою зменшення обсягу проведення підземних гірничих виробок і забезпечення збільшення прибутків видобувних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432(45УКР)326 + И343(4УКР)901 +
Шифр НБУВ: РА344555

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Калініченко В.О. 
Розвиток наукових основ раціонального використання сировинної бази Кривбасу при включенні в розробку втрачених руд і магнетитових кварцитів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.02 / В.О. Калініченко ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2008. — 36 с. — укp.

Вирішено проблеми раціонального використання сировинної бази Кривбасу шляхом підвищення ефективності видобування руди з надр за максимального збереження природної якості сировини. Уточнено закономірності взаємодії відбитої руди, яка випускається в області контакту з ущільненими вибухом обваленими пустими породами та штучними твердіючими масивами. Розроблено концептуальний підхід, заснований на принципах обгрунтування параметрів випуску обваленої руди в області контакту з різномодульними масивами пустих порід і твердіючої закладки, що відповідає вимогам високоефективного видобутку "умовно втрачених" багатих руд і магнетитових кварцитів. Обгрунтовано параметри фігур випуску руди на контакті з ущільненими пустими породами та штучними масивами, які набувають форми диспропорційних сегментних еліпсоїдів випуску з диферентними горизонтальними півосями. Розроблено технологічні схеми видобування залізних руд, впроваджених на шахтах Криворізького басейну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И332.301 + И343.301 +
Шифр НБУВ: РА360603

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського