Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (71)Книжкові видання та компакт-диски (35)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=К722.541.56$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Христенко В.В. 
Литі сплави на основі міді, зміцнені включеннями, які утворюються при емульгуванні розплавів в області незмішування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / В.В. Христенко ; НАН України. Фізико-техн. ін-т металів та сплавів. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Створено нові литі дисперсно зміцнені мідні сплави на базі монотектичних систем. Розроблено технологічний процес отримання виливків із даних сплавів. Характерною рисою розроблених сплавів визначено формування дисперсних зміцнюючих включень безпосередньо в рідкому стані. З'ясовано достатні умови обмеженої взаємної розчинності компонентів у розплавах бінарних металічних систем. Розраховано значення термодинамічних параметрів фаз для системи Cu - Cr. Побудовано лінію ліквідусу й оцінено концентраційну протяжність області двофазного стану розплаву. Встановлено вплив додатків третіх елементів на параметри області двофазного стану розплаву системи Cu - Cr. Запропоновано використання вуглецю як третього елемента, введення якого в аналізовану систему забезпечило мінімальний вміст розчинених елементів у рідкій фазі на основі міді за монотектичної температури. З метою створення сплавів на основі міді, зміцнених дисперсними включеннями, які формуються в рідкому стані, запропоновано використання четверної системи Cu - Cr - Fe - C (мідь + хромистий чавун). Досліджено процеси структуроутворення. Розроблено технологічний процес і впроваджено виробництво литих заготовок зі сплавів системи мідь + хромистий чавун.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.104.3 + К61,321 + К722.541.56-3
Шифр НБУВ: РА312187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Желавський С.Г. 
Моніторінг та управління наводнюванням металів у електрохімічних процесах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / С.Г. Желавський ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Для управління кількістю поглинутого металом електролітичного водню запропоновано введення у технологічні середовища ряду азот- і фосфоровмістних гетерокарбонових кислот, визначено їх електронну будову та хімічні властивості. Побудовано топологічну модель системи метал-водень, що враховує сукупність елементарних стадій та дозволяє застосувати для моделювання поведінки та прогнозування кінетичних параметрів даної електрохімічної системи штучні нейронні мережі. Встановлено, що головні результати досліджень застосовуються для інгібування сорбцію водню вуглецевими сталями у разі електрохімічного вогневого руйнування у розчинах електролітів та емульсій для електроліза та у відкритих системах, а також для безперервного неруйнівного контролю стану технологічних об'єктів за допомогою нової конструкції електрохімічного сенсора дифузійно-рухливого водню у металах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.1 + К722.541.56 +
Шифр НБУВ: РА322232

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Рюмін В.В. 
Наплавочний матеріал для відновлення зношених стрілочних переводів рейкової колії й усунення ливарних дефектів траків гусеничних машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / В.В. Рюмін ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено наплавний матеріал для відновлення деталей, виготовлений з сталі 110Г13Л, що експлуатуються за умов інтенсивного ударно-абразивного зносу з високими контактними навантаженнями. На підставі проведених досліджень системи легування Fe-C-Mn-Cr-Si визначено хімічний склад наплавного металу. Оптимізовано вміст запропонованого матеріалу вуглецем, марганцем і хромом, завдяки чому підвищено схильність аустенітної матриці до деформаційного мартенситного перетворення. Протікання деформаційного мартенситного перетворення поряд із наклепом є додатковим фактором його зміцнення під впливом контактних навантажень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О211-083.581.30 + О336.77-060.11-7 + К722.541.56
Шифр НБУВ: РА317721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Кассов В.Д. 
Розвиток наукових основ виробництва порошкових електродів та удосконалення технології зносостійкого наплавлення: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.06 / В.Д. Кассов ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2006. — 35 с. — укp.

Обгрунтовано рішення науково-технічної проблеми підвищення прдуктивності наплавлювальних робіт, якості наплавленого металу, забезпечення необхідної зносостійкості та економії матеріальних ресурсів на підставі удосконалення методів розрахунку та розробки технологічних рекомендацій. Запропоновано комплекс математичних моделей і програмних засобів з автоматизованого розрахунку та проектування технології процесу виготовлення порошокової стрічки, що враховують особливості чинної технологічної схеми та вимоги щодо якості готового електрода. Створено математичні моделі теплового стану вильоту порошкової стрічки та порошкового дроту, що дозволяють визначити температуру у будь-якій точці електрода. Розроблено програмно-методичний комплекс для розрахунку технологічних параметрів процесу наплавлення та складу порошкового електрода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К644 + К722.541.56 +
Шифр НБУВ: РА343316

Рубрики:

      
5.

Білик О.Г. 
Удосконалення технології виробництва порошкової стрічки для зносостійкого наплавлення деталей, працюючих в умовах абразивного та газоабразивного зношування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / О.Г. Білик ; Приаз. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2007. — 22 с. — укp.

Розроблено методику розрахунку масоперенесення у процесі плавлення порошкової стрічки, яка дозволяє визначити ступінь взаємодії осердя й оболонки на різних стадіях процесу плавлення порошкової стрічки. Проаналізовано основні чинники, що впливають на коефіцієнт заповнення у процесі виробництва порошкової стрічки, дозволяють виготовляти порошкову стрічку з необхідним коефіцієнтом заповнення та зварювально-технологічними властивостями залежно від складу шихти та металу оболонки. Наведено метод підвищення якості формування структури наплавленого металу, що полягає у використанні подовжнього магнітного поля, який забезпечує одержання в наплавленому шарі необхідної структури. На підставі аналізу чинників, що впливають на коефіцієнт заповнення, запропоновано спосіб пошарової засипки шихти в оболонку з попереднім ущільненням кожного попереднього шару перед засипкою подальшого, який дозволить у випадку постійних геометричних розмірів оболонки порошкової стрічки збільшити її коефіцієнт заповнення на 10-15% залежно від складу компонентів осердя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К395 + К722.541.56 +
Шифр НБУВ: РА352511

Рубрики:

      
6.

Стовпченко Г.П. 
Фізико-хімічні та технологічні основи одержання композитних сталевих зливків для виробництва зварювальних дротів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.02 / Г.П. Стовпченко ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2000. — 36 с. — укp.

Одержано та узагальнено результати теоретичних та експериментальних досліджень, які забезпечили наукове обгрунтування та практичне рішення важливої прикладної науково-технічної проблеми - створення принципів конструювання та економічної високопродуктивної технології металургійного одержання та переробки сталевих композитних зливків для виробництва ефективних зварювальних дротів. На основі дослідження фізико-хімічних властивостей мікролегуючих елементів, фізичного та математичного моделювання кристалізації сталевих композитних зливків із порошковими вставками, заповнених металевими та неметалевими матеріалами, лабораторного та промислового експерименту, визначено широкі технологічні можливості композитного способу введення різноманітних домішок (мікролегуючих, розкислюючих, флюсуючих) у зливки сталі для створення ефективних композитних зварювальних дротів різного складу та призначення з використанням металу зливка як уніфікованої матриці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К616.37 + К722.541.56
Шифр НБУВ: РА310735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського