Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (1720)Книжкові видання та компакт-диски (818)Журнали та продовжувані видання (1191)
Пошуковий запит: (<.>U=Л42$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 95
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Деркач М.В. 
Алюмосилікатні і кремнеземисті вогнетривкі бетони з підвищеними термомеханічними властивостями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / М.В. Деркач ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2002. — 20 с. — укp.

Оптимізовано склади вогнетривких бетонів на шамотних, кварцитових і динасокварцитових заповнювачах, досліджено їх властивості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л424.95
Шифр НБУВ: РА317406 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Костирко І.Ю. 
Анортитові легковагі вироби з мікропоруватою структурою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / І.Ю. Костирко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено спосіб одержання анортитової легковаги з мікропоруватою структурою та низькою теплопровідністю. Показано можливість регулювання текучості та строків схоплювання каоліногіпсошамотних мас. Виконано термодинамічний аналіз і вивчено процес фазоутворення у зразках з компонентів оптимальних шихт, що відрізняються за складом від стехіометрії анортиту. Установлено, що утворення анортиту з зазначених природних матеріалів відбувається за більш низьких температур та інтенсивніше, ніж з хімічно чистих речовин. З'ясовано, що характер поруватої структури в одержаних анортитових легковагих виробах впливає на теплопровідність. Найменшу теплопровідність має анортитова легковага з максимальною часткою мікропор 90 % (радіус пор від 1 до 6 мкм). Показано, що розроблені мікропоруваті анортитові вироби можна використовувати у середовищах, які контролюються, замість мулітокремнеземистої та шамотної легковаг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л424.92-3 +
Шифр НБУВ: РА343354

Рубрики:

      
3.

Шибко М.І. 
Безвипалювальний теплоізоляційний матеріал на основі гранульованих доменних шлаків та вскришних глин: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / М.І. Шибко ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт.. — Д., 2009. — 19 с. — укp.

Дослідження присвячено питанням одержання безвипалювальних теплоізоляційних матеріалів, виготовлених за піногазовим методом, на основі доменних шлаків і вскришних глин. Розроблений склад і технологія дозволяють наносити цей матеріал на криволінійну поверхню. Міцність напівфабрикатів підвищується також за рахунок армування виробів дискретними мулитокремнеземистими волокнами. Перевіркою експериментальних даних на виробництві доведено, що внаслідок застосування розробленого методу виготовлення скоротився час виготовлення, витрати енергетичних ресурсів та витрати теплової енергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л425 + Н307.6 + Н312.307.6 +
Шифр НБУВ: РА367002

Рубрики:

      
4.

Єфремов О.М. 
Вогнетривкі бетони на основі лужних в'яжучих з підвищеними термомеханічними властивостями: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.05 / О.М. Єфремов ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2009. — 36 с. — укp.

Запропоновано один зі шляхів вирішення проблеми підвищення довговічності та зниження енергоємності виробництва вогнетривких матеріалів. Pозроблено наукові основи та технічні рішення одержання вогнетривких бетонів з однаковою вогнетривкістю в'яжучої матриці та заповнювачів, з підвищеними термомеханічними властивостями, що дозволяє проектувати склади вогнетривких бетонів з прогнозованою температурою застосування та довговічністю. Вивчено їх властивості, необхідні для виробництва та застосування. На підставі результатів промислового впровадження показано доцільність використання розроблених бетонів для монолітних і збірних футеровок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л424.95-3 +
Шифр НБУВ: РА364100

Рубрики:

      
5.

Пітак Я.М. 
Вогнетривкі та жаростійкі неформовані матеріали на основі композицій системи RO - $Eroman bold R sub 2 O sub 3 ~-~RO sub 2 ~-~P sub 2 O sub 5 }: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.11 / Я.М. Пітак ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 35 с.: рис. — укp.

Досліджено субсідусну будову чотирикомпонентних систем: M - A - S - P, C - A - S - P, Zn - Z - S - B, Zn - A - Z - S, C - M - S - P, A - Z - S - P, M - Z - S - P, C - A - S - B, C - M - A - S, C - Sr - A - Z. Визначено співіснуючі фази у системах, виконано триангуляцію потрійних підсистем та тетраедрію чотирикомпонентних систем, визначено їх об'єми та ступінь асиметрії, побудовано топологічний граф взаємозв'язку елементарних тетраедрів, надано геометро-топологічну характеристику фаз систем, проведено оцінку евтектичних температур у перерізах систем та побудовано поверхні ліквідусу перетинів. На підставі даних фізико-хімічних досліджень систем розроблено принципи одержання нових вогнетривких і жаростійких неформованих матеріалів. Створено нові склади вогнетривких теплоізоляційних матеріалів, жаростійких і вогнетривких ферментів і бетонів на їх основі, набивних мас з високими фізико-механічними і технічними властивостями. Установлено закономірності фазоутворення та розроблено принципи одержання цих матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л424.92 + Л457 +
Шифр НБУВ: РА340908

Рубрики:

      
6.

Рищенко Т.Д. 
Вогнетривкі цементи на основі системи iCaO - Alsub2/subOsub3/sub - HfOsub2/sub: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Т.Д. Рищенко ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2001. — 18 с. — укp.

Розроблено цементи, що містять у собі гафній та застосовуються як в'яжуча основа у вогнетривкових бетонах. Проведено дослідження бетонів на змачування розплавами рідкоземельних металів, надано рекомендації для їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л424.95 + Л458.4
Шифр НБУВ: РА315909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Чурілова 
Волокнисті теплоізоляційні матеріали на основі композицій системи Al2O3- SiO2-MgO-P2O5: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Юлія Вікторівна Чурілова ; Національний технічний ун-т "Харківський політехнічний ін-т". — Х., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л424.92
Шифр НБУВ: РА322233

Рубрики:

      
8.

Бошицька Н.В. 
Вплив структури і дисперсності порошків тугоплавких нітридів на їх взаємодію з біохімічними та неорганічними середовищами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / Н.В. Бошицька ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.853-1 + Р284.420
Шифр НБУВ: РА312786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Клим 
Вплив структурної неоднорідності на вологосорбційні фізичні процеси в нанопоруватій діелектричній кераміці MgAl2O4: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Галина Іванівна Клим ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7-101
Шифр НБУВ: РА355826

Рубрики:

      
10.

Даніленко І.А. 
Вплив фізичних дій на фазові перетворення та властивості порошкових і консолідованих систем на базі діоксиду цирконію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.А. Даніленко ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2005. — 29 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.251,022 + Л428.61-1 +
Шифр НБУВ: РА337086

Рубрики:

      
11.

Кубицька Н.В. 
Гончарські осередки Кульчина та Рокити кінця ХІХ - ХХ ст. (Історія, типологія, художні особливості): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / Н.В. Кубицька ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження історично-культурних і художніх особливостей керамічних виробів гончарських осередків Кульчина та Рокити у контексті розвитку народної кераміки Волинського Полісся кінця XIX - XX ст. Проаналізовано передумови виникнення та виділено основні етапи становлення та розвитку гончарства на даній території. У мистецтвознавчому аспекті розглянуто локальні відмінності технології виготовлення гончарних виробів Кульчина та Рокити, розроблено типологію форм і здійснено класифікацію композиційних схем декорування поліського глиняного начиння. Вперше розглянуто проблему спадковості гончарних традицій у даному регіоні, зокрема, у науковий обіг введено нові імена провідних гончарів, висвітлено їх творчість і показано внесок у формування художніх особливостей народної кераміки Кульчина та Рокити кінця XIX - XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.13(4УКР36)6 + Л423.4 г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344556

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Пискун Т.В. 
Діоксидцирконієві неформовані вогнетриви для футерівки індукційних печей виробництва прецизійних сплавів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Т.В. Пискун ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Створено металонепроникну структуру діоксидцирконієвої набивної футерівки, призначену для плавлення в індукційних печах аморфних сплавів. Установлено залежність підвищення міцності алюмінату стронцію від уведення солей стронцію під час його синтезу. Визначено вплив термператури випалу цирконатів кальцію та стронцію на ступінь їх гідратації та властивості в'яжучих. Досліджено механізм взаємодії діоксидцирконієвої футерівки з аморфними сплавами та встановлено механізм її спрацьовування. Розроблено нові складові набивних діоксидцирконієвих мас для монолітної футерівки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л424.98 + К314.120.3-51-037
Шифр НБУВ: РА326941

Рубрики:

      
13.

Ткаля О.І. 
Дослідження властивостей та розробка складів мас глинувмісних дисперсних систем в тонкокерамічному виробництві: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / О.І. Ткаля ; Укр. держ. хім.-технолог. ун-т. — Д., 2005. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено та запропоновано для інтенсифікації помелу фарфорових мас неіоногенні поверхнево-активні речовини (дибутилфталат і оксиетилований феноксол ВІС-15), які прискорюють час тонкого помелу на 20 - 25 %. Виявлено позитивний вплив на розрідження та інтенсивність помелу фарфорових мас, а з використанням вогнетривких полозьких глин і каолінів, лужного електроліту - триполіфосфату натрію. Зроблено припущення щодо можливого механізму дії досліджених домішок триполіфосфату натрію та поверхнево-активних речовин (неіоногенних- оксиетилованих алкілфеноменів і феноксолу, стеароксу-920, поліетиленгліколів, дибутилфталату, гліцерину та іоногенних - олеїнової та стеаринової кислот, стеарину, метациду та стеарату метациду) на глинисту складову фарфорових мас. Розроблено комплексні домішки неорганічних і органічних речовин, що значною мірою знижують в'язкість фарфорових шлікерів (до 29 - 63 сП), а саме: триполіфосфату натрію зі стеароксом-920 і триполіфосфату натрію зі стеаратом метациду. Установлено, що оптимальні концентрації комплексних домішок (триполіфосфату натрію та діоксиду титану) забезпечують зниження вологості фарфорових мас до 27 % зі збереженням необхідних литтєвих властивостей шлікерів (в'язкість до 94 сП). Розроблено комплексні домішки для фарфорових суспензій, що скорочують час одержання стінок зразків у гіпсових формах, а саме: триполіфосфату натрію та дибутилфталату, триполіфосфату натрію і метациду - з 90 хв до 20 хв; триполіфосфату натрію та технічного глинозему, триполіфосфату натрію та гідрату алюмінію - з 90 хв до 40 хв; трифосфату натрію та стеарату метациду - з 90 хв до 45 хв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л427-31 +
Шифр НБУВ: РА335965

Рубрики:

      
14.

Чайка Е.В. 
Дослідження процесу деформування ультрадисперсних оксидних порошків при холодному ізостатичному пресуванні з метою одержання високоміцної кераміки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / Е.В. Чайка ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 21 с. — укp.

Вирішено актуальну задачу формування з агрегованих ультрадисперсних оксидних порошків пресовок зі структурою, що забезпечує одержання конструкційної кераміки з покращеними функціональними властивостями. Досліджено процес ущільнення порошків за умов холодного ізостатичного пресування (ХІП). Визначено вплив властивостей порошків на процес ХІП, властивості пресовок і спеченої кераміки. Показано, що для виготовлення якісної кераміки є необхідним одержання пресовок з рівномірною структурою, що складається з часток порошку. Розроблено спосіб визначення робочого тиску ХІП, що його забезпечує. За допомогою розробленої математичної моделі досліджено процес ущільнення порошкового матеріалу навколо великої межагрегатної пори. Установлено закономірності процесу та надано рекомендації щодо поліпшення властивостей вихідних порошків. З кераміки на основі диоксиду цирконію виготовлено дослідні партії виробів, що показали високу працездатність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7 +
Шифр НБУВ: РА339530

Рубрики:

      
15.

Лукашук В. В. 
Електронні збудження та люмінесценція вісмутових та вольфрамових оксианіонів у полікристалічних оксидних сполуках: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / В. В. Лукашук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено кристалічну структуру, морфологію поверхні й якісний склад одержаних сполук. Встановлено, що в процесі використання методу дискретного випаровування на аморфних підкладках з плавленого кварцу осаджуються полікристалічні плівки відзначеного хімічного складу. Визначено дисперсійні залежності показника заломлення в спектральній області 400 - 900 нм для тонких плівок. Визначено центри люмінесценції у досліджених зразках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24 + В379.271 + Л428.7-106
Шифр НБУВ: РА373746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Скуратовський І.А. 
Електрофізичні властивості кераміки на основі діоксиду олова для варисторів та сенсорів вологості: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.А. Скуратовський ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено електрофізичні властивості нових матеріалів на основі діоксиду олова, які мають певні функціональні властивості - чутливість до відносної вологості в області слабких електричних полів і варисторний ефект в області сильних полів. Розроблено феноменологічну модель для опису варисторних властивостей кераміки, на основі якої введено й обгрунтовано фізичний параметр (показник нелінійності alpha), що характеризує нелінійність вольт-амперних характеристик варисторних матеріалів. Показано, що величина показника нелінійності alpha є пропорційною швидкості зменшення висоти потенціальних бар'єрів на межах зерен зі збільшенням напруги. Запропоновано механізм чутливості варисторної кераміки до відносної вологості навколишнього середовища, який грунтується на керуванні висотою потенціальних бар'єрів на межах зерен за рахунок дисоціативної адсорбції води на поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7-106 + З843.3 +
Шифр НБУВ: РА360802

Рубрики:

      
17.

Згалат-Лозинський О.Б. 
Закономірності структуроутворення та формування властивостей нанокомпозитів на основі тугоплавких нітридів титану, алюмінію та кремнію в умовах спікання з контрольованою швидкістю ущільнення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / О.Б. Згалат-Лозинський ; НАН України. Ін-т матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено їх механічні та електричні властивості, а також поведінку в режимі деформації за високих температур для одержання матеріалів з суттєво поліпшеними фізико-механічними властивостями. Охарактеризовано кінетику спікання кераміки на основі нітриду титану в неізотермічних режимах з різною швидкістю нагріву та контрольованою швидкістю ущільнення. Оптимізовано режими спікання нанокристалічних порошків тугоплавких сполук для одержання наноструктурної кераміки. Проаналізовано основи аномально високих фізико-механічних властивостей нанокристалічних матеріалів, а також їх поведінку під час деформації за високих температур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.85 +
Шифр НБУВ: РА319692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Джелялов 
Закономірності формування структури та властивостей керамічного матеріалу інструментального призначення в системі ZrO2-Al-C: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Сервер Ідрісович Джелялов ; НАН України; Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М.Бакуля. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л420.412
Шифр НБУВ: РА360229

Рубрики:

      
19.

Левицька К.Є. 
Заміщені високотемпературні надпровідники типу R123 та R124 на основі купратів рідкісноземельних елементів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / К.Є. Левицька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7
Шифр НБУВ: РА371466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Волков В.І. 
Застосування барабанно-валкових агрегатів для активації металургійних шлаків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.02 / В.І. Волков ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено закономірності взаємодії робочих органів барабанно-валкового агрегату (БВА) з товстим шаром зволоженого металургійного шлаку. Обгрунтовано використання агрегату як активатора у складі мінікомплексів, призначених для виробництва безцементної цегли. Розроблено методику його розрахунку. Досліджено умови захоплення та достатнього ущільнення розпушеного товстого шару шлаку валком БВА. Створено математичну модель для визначення зусилля притискання валка з використанням компресійних кривих. Визначено робочі параметри процесу активації шлаку в БВА. Запропоновано конструкції БВА для використання у складі комплексів різної продуктивності та методику розрахунку його основних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К309.3 + Л422.2-5 +
Шифр НБУВ: РА329937

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського