Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (44)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>U=Л662.262.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Голота С.М. 
Синтез арил- та гетерилзаміщених 4-тіазолідонів та їх біологічна активність: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / С.М. Голота ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2006. — 19 с. — укp.

Виявлено нові потенційні біологічно активні сполуки серед 4-тіазолідонів з арильними та гетерильними фрагментами у молекулі з використанням методології традиційного органічного синтезу та фармакологічного скринінгу. Синтезовано комбінаторні ряди 5-заміщених 4-тіазолідонів з антипірильними та тіазольними субституентами, вивчено деякі особливості селективності процесів їх утворення та можливості існування таутомерних форм. Проведено фармакологічний скринінг синтезованих сполук на предмет антиексудативної, протипухлинної, антиконвульсантної, протимікробної, протигрибкової та протитуберкульозної активності. Виділено групу високоактивних і низькотоксичних сполук з зазначеними видами фармакологічних ефектів для поглиблених досліджень. Встановлено деякі закономірності взаємозв'язку "структура - активність", які можна використовувати для дизайну біологічно активних 4-тіазолідонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 тіазолідон + Л662.262.5 +
Шифр НБУВ: РА345012

Рубрики:

      
2.

Штойко Н.Є. 
Синтез нових сполук з протитуберкульозною дією на основі ряду похідних азолідонів та ізонікотинової кислоти: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Н.Є. Штойко ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено синтез нових сполук на основі ряду похідних тіазолідину та ізоніазиду, серед яких виявлено ефективні та малотоксичні фізіологічно активні речовини з протитуберкульозною дією. Синтезовано 5-заміщені 4-ізонікотиноїлгідразонтіазолідини на основі реакцій конденсації з коксосполуками та азосполучення з солями діазонію. Одержано 3-аліл-2-ізонікотиноїлгідразонтіазолідин-4-он та запропоновано метод одностадійного синтезу його 5-іліденпохідних, що базується на послідовному проходженні [2+3]-циклоконденсації та взаємодії 4-тіазолідону, утвореного in situ, з оксосполуками. На основі вивчення антимікробної та антигрибкової активності ідентифіковано високоактивну "сполуку-лідер" серед 5-арилазопохідних 4-ізонікотиноїлгідразонтіазолідин-2-ону, що проявила дію відносно поліантибіотикорезистентних штамів стафілококу, ентеробактерій, синьогнійної палички та дріжджеподібного грибка. Встановлено високу антиексудативну активність деяких похідних тіазолідину із залишками сульфаніламідів в положенні 5. Обгрунтовано доцільність вивчення протиракової дії конденсованих 5-ілідентіазолотріазолів та роданінів з піридиновим фрагментом в молекулі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-29 тіазолідин + Л662.262.5 +
Шифр НБУВ: РА341635

Рубрики:

      
3.

Гаврилюк Д.Я. 
Синтез, перетворення та біологічна активність нових спіранових та неконденсованих біциклічних похідних на основі 4-тіазолідонів: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Д.Я. Гаврилюк ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Виявлено нові потенційно біологічно активні сполуки серед спіранових і неконденсованих біциклічних систем з тіазолідиновим фрагментом у молекулі з використанням методів органічного синтезу, традиційного та високоефективного фармакологічного скринінгу, QSAR-аналізу та молекулярного докінгу. Запропоновано ефективний підхід щодо синтезу неконденсованих біциклічних систем з тіазолідиновим фрагментом на базі реакції [2+3]-циклоконденсації 2,4-тіазолідиндіон-2(4)-тіосемікарбазонів і похідних малеїнової кислоти, ароїлакрилових кислот і бромацетофенону, придатний для використання в рідинно-фазовому комбінаторному синтезі. Встановлено, що 2,4-тіазолідиндіон-4-тіосемікарбазон у разі взаємодії з ацетангідридом рециклізує з утворенням похідних 4,5-дигідро-1H-1,2,4-тріазолу, а ізомерний 2,4-тіазолідиндіон-2-тіосемікарбазон утворює 4-тіазолідонзаміщену спіранову систему - 4,6-дитіа-1,2,9-тріаза-спіро[4,4]нонен-2. Встановлено, що ацилоксибензальдегіди 2,4-тіазолідиндіон-5-карбонових кислот легко реагують з 5-(2-гідроксифеніл)-3-арил-1H-піразолінами, гідразидами бензокса(тіа)зол-2-тіоацетатних кислот, роданіном, ізороданіном і меркаптооцтовою кислотою й альдегідами за присутності DCC. Одержано нові 2,4-тіазолідиндіони з піразолобензоксазиновим і бензазольними фрагментами у боковому ланцюзі та серію біциклічних неконденсованих тіазолідонів. Структуру синтезованих сполук підтверджено методами ПМР- і мас-спектроскопії та рентгеноструктурного аналізу. Проведено фармакологічний скринінг синтезованих сполук на предмет протипухлинної, протимікробної, протигрибкової та протитуберкульозної активності. Виділено групу високоактивних і низькотоксичних сполук з зазначеними видами фармакологічних ефектів для поглиблених досліджень. З урахуванням результатів QSAR-аналізу та докінгових досліджень розроблено рекомендації щодо раціонального дизайну антимікробних агентів з групи бензоксазинопіразолінозаміщених тіазолідонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-1 тіазолідон + Л662.262.5 +
Шифр НБУВ: РА350539

Рубрики:

      
4.

Роман О.М. 
Синтез, перетворення та властивості 3,5-дизаміщених 4- тіазолідонів: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / О.М. Роман ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Оптимізовано метод синтезу 5-ариліден-3-R-2-тіоксотіазолідин-4-онів. Запропоновано новий метод синтезу 3-арил-2-метиліден-4-тіазолідонів на основі амідів ціаноцтової кислоти, встановлено реакційну здатність їх метиленової групи у положенні 5 та одержано ряд 5-ариліденпохідних. Наведено метод синтезу 5-ариліден-2,4-тіазолідиндіон-3-алканкарбонових кислот з різною довжиною алкільного радикалу та синтезовано комбінаторну бібліотеку амідів зазначених гетероциклічних кислот. Розроблено оптимальний підхід до синтезу імідів 5-ариліден-4-тіазолідон-3-алкандикарбонових кислот з арильними та амінокислотними фрагментами у молекулах. Синтезовано ряд нових тіазолотіопіранів на основі реакції гетеродієнованого синтезу, одержано неописані у літературі конденсовані гетероциклічні системи з фрагментом борнану у молекулі та запропоновано новий варіант "доміно" реакції для 5-ариліденізороданінів. Зазначено, що структуру сполук підтверджено методами ІЧ-, мас- та ПМР-спектроскопії. На основі фармакологічних досліджень, обгрунтованих віритуальним скринінгом, виділено групу "структур-лідерів", які характерні високою антиексудативною активністю та є практично нетоксичними сполуками. Проведено QSAR-2D аналіз результатів фармакологічного дослідження, на основі якого сформульовано вимоги до структур з протизапальною дією для дизайну та цілеспрямованого синтезу біологічно активних сполук з групи 4-тіазолідонів. На основі вивчення антимікробної активності синтезованих сполук виявлено похідні роданіну та тіазолотіопірану, яким характерна висока активність у відношенні до поліантибіотикорезистентних штамів стафілококу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 тіазолідон + Л662.262.5 +
Шифр НБУВ: РА324120

Рубрики:

      
5.

Петрушова Л.О. 
Синтез, хімічні та біологічні властивості тіазоліл-2-амідів 1-R-2-оксо-4-гідроксихінолін-3-карбонових кислот: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Л.О. Петрушова ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання синтезу великої групи тіазоліл-2-амідів 1-R-2-оксо-4-гідроксихінолін-3-карбонових кислот та їх галоген-заміщених у бензольній частині хінолінового ядра аналогів. Встановлено, що вода визначає напрямок бромування молекулярним бромом етилових ефірів 1-R-2-оксо-4-гідроксихінолін-3-карбонових кислот в середовищі оцтової кислоти, а її присутність призводить до 3-бромпохідних. Виявлено, що після зневоднення розчинника та реагентів утворюються 6-бромзаміщені ізомери. Для підтвердження структури одержаних сполук використано елементний аналіз, хроматомас-спектрометрію, зустрічний синтез і рентгеноструктурний аналіз. Проведено мікробіологічний скринінг синтезованих речовин. Запропоновано тіазоліл-2-амід 1-октил-2-оксо-4-гідроксихінолін-3-карбонової кислоти як потенційний лікарський препарат, придатний для лікування туберкульозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л662.262.5 + Р281.7/9-29 хінолін +
Шифр НБУВ: РА342542

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського