Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (64)Книжкові видання та компакт-диски (31)
Пошуковий запит: (<.>U=Л719.96:Р$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Гончаренко Я.М. 
Високодисперсні кремнеземисті порошки для стоматологічних пластмас: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Я.М. Гончаренко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено кремнеземисті порошки для стоматологічних пластмас із регульованим показником заломлення в інтервалі 1,480 - 1,510 з кроком 0,01 і розміром частинок у межах 5 - 10 мкм за допомогою золь - гель технології. Вивчено взаємозв'язок передісторії етилсилікатних гелів і фізико-хімічних властивостей порошків. Запропоновано безпомельну технологію синтезу кремнеземистого порошку. Випробування композиційних матеріалів на основі розроблених порошків виявили можливість ефективного їх застосування як наповнювача для стоматологічних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л71-382.2 + Л719.96:Р
Шифр НБУВ: РА319289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Самченко Ю.М. 
Гідрогелеві носії лікарських препаратів з керованими колоїдно-хімічними властивостями: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.11 / Ю.М. Самченко ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2007. — 37 с. — укp.

Розроблено наукові основи колоїдно-хімічного керування властивостями гелевих систем за допомогою тривимірної кополімерізації різних мономерів. Досліджено, що за допомогою гідрофільних, гідрофобних та іоногенних акрилових мономерів формуються гідрогелеві системи, що поєднують високу біосумісність з покращеними механічними властивостями та високою пролонгуючою здатністю щодо лікарських препаратів. Визначено взаємозв'язки між хімічним складом гідрогелів (співвідношення мономерів, частота зшивання, вміст дисперсної фази), а також їх консистентним станом та фізико-хімічними характеристиками (ступінь набухання, сорбційна та пролонгуюча здатність, об'ємно-механічні та реологічні властивості). На основі синтезованих зшитих полімерів отримано гідрогелеві нанореактори для формування та стабілізації нанорозмірних часток благородних металів, магнетиту, силікатів, гідроксиапатиту, а також вироби медичного призначення - стрічкові та трубчасті дренажі для лікування гнійних ран, антиглаукомні очні плівки та антипарадонтозні стоматологічні аплікації, протиопікове мазеподібне покриття, штучний еквівалент шкіри з іммобілізованими мезенхимальними стовбуровими клітинами, ендопротези для контурної пластики обличчя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г65-2 + Л719.96:Р +
Шифр НБУВ: РА350920

Рубрики:

      
3.

Литвиненко Є.І. 
Одержання полімерних композиційних матеріалів на основі акрилоксиду з антибактеріальною активністю: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / Є.І. Литвиненко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 19 с. — укp.

Висвітлено проблеми розробки полімерних композиційних матеріалів (ПКМ) на основі Акрилоксиду та модифікованого лікарськими препаратами синтетичного цеоліту, які можуть застосовуватися як пломбувальний матеріал і полімерні системи пролонгованої дії. Визначено технологічні параметри одержання ПКМ на підставі порівняльних досліджень впливу наповнювачів (модифікованого, немодифікованого цеоліту та меленого кварцу) на комплекс найважливіших властивостй ПКМ. У межах класичної лінійної моделі множинної регресії одержано математичні моделі (лінійні та степеневі), що пов'язують залежно від ступеня наповнення усадку, мікротвердість, вміст залишкового мономера та зміну їх у часі. Вивчено модифікацію синтетичного цеоліту лікарськими препаратами, які мають антибактеріальну та фунгіцидну дію. Визначено оптимальний режим адсорбційної модифікації, у результаті якої лікарська речовина іммобілізується на носії. Досліджено вплив адсорбційної модифікації поверхні синтетичного цеоліту лікарськими препаратами на антибактеріальну активність ПКМ. Встановлено особливості вивільнення та дії лікарської речовини із ПКМ на збудників гнійно-запальних захворювань. Створено математичну модель процесу дифузії розчинника (вода) з ПКМ, одержано в аналітичному вигляді систему рівнянь процесу. Розроблено технологічну схему та норми технологічного режиму одержання ПКМ з антибактеріальною активністю на основі акрилоксиду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96:Р +
Шифр НБУВ: РА367398

Рубрики:

      
4.

Жернова Л.М. 
Синтез і дослідження властивостей біологічно активних полімерних матеріалів на основі лінійних поліуретанів: Автореф. дис... канд. хім. наук / Л.М. Жернова ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Створено біологічно активні полімерні матеріали на базі лінійних поліуретанів. Синтезовано нові біосумісні та біостабільні поліуретани, що мають ароматичні фторовані фрагменти в жорсткому блоці полімерного ланцюга. Доведено будову синтезованих поліуретанів, проведено їх фізико-хімічні, фізико-механічні та біологічні дослідження. Показано, що пара-заміщений фторовмісний поліуретан має більш високу біостабільність та фізико-хімічні показники, ніж мета-, орто-заміщені на нефторовані аналоги та може бути використаний як матеріал для імплантатів тривалої дії. Одержано нові біологічно активні полімерні композиції з пролонгованою лікувальною дією модифікацією гідрогелями поліуретанової матриці, що містить антибіотики цефалоспоринового ряду та антисептичний препарат декаметоксин. Одержано нові біологічно активні полімерні композиції з пролонгованою лікувальною дією. Показано, що введенням гідрогелів у поліуретанову матрицю можна регулювати швидкість надходження лікарської речовини до оточуючого водного середовища, а також одержувати матеріали з заданими фізико-хімічними та фізико-механічними характеристиками. На базі полімерних композицій одержано плівкові матеріали з стійкою антибактеріальною дією, які можна використовувати в хірургічній практиці для пригнічення дії патогенних мікроорганізмів у разі операцій на черевній порожнині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96:Р
Шифр НБУВ: РА323474

Рубрики:

      
5.

Мазур Л.М. 
Синтез і дослідження нових поліуретанів, створення композицій на їх основі як носіїв лікарських речовин: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Л.М. Мазур ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Створено нові полімерні матеріали з пролонгованою антинаркотичною та протизапальною дією. Проведено хімічну модифікацію поліуретанової матриці кополімером N-вінілпіролідону з вініловим спиртом і синтезовано новий біосумісний гідрофільний блок-кополіуретан як полімерний носій лікарських речовин. Вперше проведено іммобілізацію протизапального лікарського препарату "Амізон" на поліуретановому носії за рахунок хімічних та фізичних зв'язків. Наведено результати фізико-хімічних, фізико-механічних та біологічних досліджень одержаних полімерних матеріалів, модифікованих лікарським препаратом "Амізон". Визначено вплив вмісту кополімеру N-вінілпіролідону з вініловим спиртом на динаміку вивільнення лікарських речовин і процеси біодеструкції in vitro. З'ясовано, що поєднання фізико-хімічних властивостей полімерного носія та способу іммобілізації амізону дає можливість регулювати швидкість виходу лікарського препарату до навколишнього водного середовища. Виявлено, що збільшення гідрофільності полімерної матриці за рахунок введення блоків кополімеру N-вінілпіролідону з вініловим спиртом у структуру поліуретанової матриці обумовлює більш повний вихід лікарського препарату до модельного середовища. На підставі результатів гістологічних досліджень встановлено біосумісність одержаних полімерних матеріалів з іммобілізованим амізоном, показано перспективи їх використання в медичній практиці. Створено нові гідрофільні поліуретанові композиції шляхом модифікації полімерної матриці полівінілпіролідоном та антинаркотичним препаратом антаксоном. Здійснено токсикологічні досліження нових біологічно активних полімерних матеріалів антинаркотичної дії, наведено рекомендації щодо їх подальших клінічних випробувань та використання як імплантатів для лікування наркотичної залежності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.41-4 + Л719.96:Р +
Шифр НБУВ: РА353971

Рубрики:

      
6.

Тарнавчик І.Т. 
Формування гідрогелів, прищеплених до пероксидованої полімерної поверхні: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / І.Т. Тарнавчик ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено способи закріплення полімерних гідрогелів на полімерних поверхнях з використанням гетерофункціональних поліпероксидів як активаторів цих поверхонь. Для формування прищеплених гідрогелів одержано новий поліпероксидний макроініціатор на підставі синтезованого N-[(трет-бутилперокси)метил]акриламіду октилметакрилату. Досліджено кінетичні закономірності кополімеризації цих мономерів. Показано, що за допомогою одержаних поліпероксидних макроініціаторів є можливим формування прищеплених шарів гідрофільних полімерів, а за присутності біфункціональних зшиваючих агентів - прищеплених до поверхні гідрогелів. Розроблено спосіб одержання прищеплених гідрогелів за технологічно зручним методом стосовно конденсаційного механізму формування полімерного каркасу гелю. Прищеплення гідрогелів до полімерної поверхні з використанням поліпероксидних макроініціаторів дозволяє покращити механічні властивості гідрогелів, а також надати полімерним поверхням (виробам) не характерних їм гемосумісних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.74 + Л719.96:Р +
Шифр НБУВ: РА360408

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського