Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (36)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>U=Г65$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Суходуб Л.Б. 
Гідрогелеві кальцій-фосфатні нанокомпозити: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / Л.Б. Суходуб ; Ін-т біоколоїдної хімії ім. Ф.Д.Овчаренка НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено, що гідрогелеві матриці на основі акрилових мономерів, характерною ознакою яких є наявність локальних об'ємів, спроможних виконувати функції своєрідних нанореакторів щодо інкорпорованих прекурсорів (наприклад, гідроксипатиту), були використані в різних консистентних станах для одержання нового композитного матеріалу. Зазначено, що сумарний вміст зшитого полімеру в гідрогелях варіювався в діапазоні 5 - 50 %, а концентрація зшивального агенту - 0,01 - 1 %. А також, що гелеутворення відбувалося за умов кімнатної температури, ініціювання полімеризації здійснювалося з використанням окиснювально-відновної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г652 + Е0*725.111.32 +
Шифр НБУВ: РА366391

Рубрики:

      
2.

Самченко Ю.М. 
Гідрогелеві носії лікарських препаратів з керованими колоїдно-хімічними властивостями: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.11 / Ю.М. Самченко ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2007. — 37 с. — укp.

Розроблено наукові основи колоїдно-хімічного керування властивостями гелевих систем за допомогою тривимірної кополімерізації різних мономерів. Досліджено, що за допомогою гідрофільних, гідрофобних та іоногенних акрилових мономерів формуються гідрогелеві системи, що поєднують високу біосумісність з покращеними механічними властивостями та високою пролонгуючою здатністю щодо лікарських препаратів. Визначено взаємозв'язки між хімічним складом гідрогелів (співвідношення мономерів, частота зшивання, вміст дисперсної фази), а також їх консистентним станом та фізико-хімічними характеристиками (ступінь набухання, сорбційна та пролонгуюча здатність, об'ємно-механічні та реологічні властивості). На основі синтезованих зшитих полімерів отримано гідрогелеві нанореактори для формування та стабілізації нанорозмірних часток благородних металів, магнетиту, силікатів, гідроксиапатиту, а також вироби медичного призначення - стрічкові та трубчасті дренажі для лікування гнійних ран, антиглаукомні очні плівки та антипарадонтозні стоматологічні аплікації, протиопікове мазеподібне покриття, штучний еквівалент шкіри з іммобілізованими мезенхимальними стовбуровими клітинами, ендопротези для контурної пластики обличчя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г65-2 + Л719.96:Р +
Шифр НБУВ: РА350920

Рубрики:

      
3.

Журавльов І.З. 
Золь-гель синтез і властивості іонітів на основі складних фосфатів багатовалентних металів і кремнезему: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / І.З. Журавльов ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії і хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості гелеутворення, синтезу, складу, будови та фізико-хімічні властивості складних фосфатних іонітів, що містять одночасно три-, та чотиривалентні метали та кремнеземи. Уперше знайдено, що завдяки зміні вмісту трьохвалентних катіонів є можливим регулювання швидкості утворення гелів цих фосфатів, а зміні складу вихідних розчинів та умови синтезу - поруватості та сорбційних властивостей іонітів. Розроблено відповідні методики синтезу цих іонітів у сферично-гранульованому вигляді, а також синтезовано та досліджено ряд фосфатів. З використанням методу ядерно-магнітно-резонансної спектроскопії твердого тіла для іонітів з кремнеземом визначено умови синтезу простих і складних гібридних сполук. Знайдено, що поруватість цих іонітів є вищою, ніж у відомих аналогів. Запропоновано методику розрахунку вмісту всіх функціональних груп таких фосфатів, за якою розраховано повний хімічний склад дев'ятьох темплатованих фосфатів титану та цирконію. Під час вивчення іонообмінних властивостей складних фосфатів іонітів з'ясовано, що їх водневі форми мають більшу обмінну ємність, а метал-заміщені є більш селективні до іонів важких металів та миш'яку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.45,0 + Г65-4 +
Шифр НБУВ: РА336386

Рубрики:

      
4.

Миронюк І.Ф. 
Наукові основи керованого синтезу пірогенного кремнезему та його фізіко-хімічні властивості: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 01.04.18 / І.Ф. Миронюк ; НАН України. Ін-т хімії поверхні. — К., 2001. — 38 с. — укp.

Розроблено фізико-хімічні основи керованого синтезу високодисперсних кремнеземів. Розглянуто особливості структуроутворення під час одержання кремнезему шляхом гідролізу тетрахлориду кремнію за умов рідкофазного та пірогенного синтезу. Значно поліпшено якісні показники одержуваної продукції. Вперше у вітчизняній практиці реалізовано синтез кремнезему з дуже низьким вмістом води. Створено ряд нових перспективних кремнеземних матеріалів різноманітного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г65-5 + Л43-3
Шифр НБУВ: РА314241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського