Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (11)Книжкові видання та компакт-диски (37)
Пошуковий запит: (<.>U=Л961.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Саламатіна С.Є. 
Розробка технології зберігання овочів у розчинах хлоридів при виробництві маринадів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.13 / С.Є. Саламатіна ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2009. — 18 с. — укp.

Науково обгрунтовано та розроблено технології зберігання овочів у розчинах хлориду натрію з метою їх подальшої переробки у консервовані маринади. Досліджено вплив концентрацій хлориду натрію у розчині на фізико-хімічні, біохімічні, мікробіологічні, гістологічні, реологічні й органолептичні показники овочів. Теоретично й експериментально досліджено можливість використання розчину солі підвищених концентрацій для зберігання огірків, перцю солодкого та баклажанів. Розроблено технологію зберігання даних овочів у розчині хлориду натрію з концентрацією 20 % та за умов вакуумної обробки, яка дозволяє продовжити строк зберігання огірків, перцю солодкого та баклажанів до одного року. Вивчено механізм знесолення овочів у водопровідній воді, що зберігались у 20 %-му розчині хлориду натрію. Запропоновано технологію виробництва маринадів з овочів, які зберігались в розчині солі. Розроблено проект технологічних інструкцій щодо нових методів зберігання овочів у розчинах хлориду натрію низьких і підвищених концентрацій. Розроблені технології апробовано за промислових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л961.1 +
Шифр НБУВ: РА364579

Рубрики:

      
2.

Селіванська І.О. 
Розробка технології комплексної переробки сої з отриманням консервованих продуктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.13 / І.О. Селіванська ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2005. — 18 с. — укp.

Науково обгрунтовано доцільність використання та технологію одержання лущеної сої з метою інтенсифікації її переробки, підвищення поживної цінності кінцевого продукту, поліпшення його органолептичних властивостей. Підтверджено технологічну необхідність попередньої волого-екстракційно-теплової обробки лущених соєвих бобів для вилучення антипоживних речовин (сапонінів, олігоцукрів, фітатів) та підготовки сої до етапу диспергування. Оптимізовано умови процесу диспергування у системі "соєве борошно - вода". Уперше визначено термодинамічні властивості молока соєвого сухого (МСС) за різних температурних режимів зберігання та встановлено залежності термодинамічних параметрів вологопереносу від рівноважного вологовмісту та температури. Побудовано математичну модель градуювання органолептичних показників режимів сушіння МСС. Проведено експериментальне дослідження кінетики сушіння побічного продукту виробництва МСС (окари) у кип'ячому шарі. Вивчено харчову цінність та біологічну дію МСС в експерименті на лабораторних тваринах. Визначено його нешкідливість, позитивний вплив на стан кісткової системи, специфічну дію на моделях пародонтиту та цукрового діабету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.43 + Л961.1 +
Шифр НБУВ: РА340828

Рубрики:

      
3.

Колеснікова М.Б. 
Розробка технології сумішей сухих функціональних для виробництва емульсійних соусів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / М.Б. Колеснікова ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу літературних даних обгрунтовано необхідність розробки технології сумішей сухих функціональних для емульсійних соусів та актуальність використання в їх складі камедей, зокрема, ксантану та гуару. Визначено умови підготовки, вплив технологічних чинників на функціонально-технологічні властивості полісахаридів (ксантану та гуару) і білоквмістної сировини (молока сухого, яєчного порошку). Встановлено оптимальні співвідношення компонентів у дисперсійному середовищі для одержання стійких емульсій. Доведено, що комплексне використання ксантану та гуару доцільно під час виробництва соусів зі зниженим вмістом жирової фази. Розроблено та обгрунтовано технологію виробництва сумішей сухих функціональних та емульсійних соусів на їх основі трьох груп (молочних, яєчних, яєчно-молочних) із вмістом олії 20 - 70 %. Досліджено комплекс фізико-хімічних, функціонально-технологічних показників, показників безпеки для сумішей та соусів на їх основі. Здійснено впровадження запропонованих розробок у виробництво. Наведено рекомендації щодо використання сумішей сухих функціональних за умов підприємств харчування та спеціалізованих цехів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л961.11 + Л991.3
Шифр НБУВ: РА320502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Рейад Шамхі Алі 
Удосконалення технології виробництва консервованого зеленого горошку: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.13 / Рейад Шамхі Алі ; Одес. нац. акад. харч. технол. — О., 2010. — 18 с. — укp.

Науково обгрунтовано запобігання крохмальному помутнінню заливи в процесі зберігання консервованого зеленого горошку. Розглянуто використання термостійкої alpha-амілази для ферментативного розщеплення крохмального клейстеру, який утворюється в процесі стерилізації зеленого горошку. Вперше запропоновано спростити технологічну схему виробництва консервованого зеленого горошку за рахунок виключення зі схеми технологічного процесу бланшування й охолодження горошку холодною питною водою. Досліджено фізико-хімічні процеси, які відбуваються за бланшування горошку, визначено втрати розчинних сухих речовин, які досягають 20 - 30 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л961.1
Шифр НБУВ: РА374126 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Шапорова Т.М. 
Формування споживних властивостей паст із гарбуза та моркви: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.15 / Т.М. Шапорова ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Висвітлено питання оптимізації споживних властивостей паст з гарбуза та моркви гарантованої якості та заданого складу. Вивчено видову та сортову специфічність господарсько-ботанічних сортів моркви та гарбуза у накопиченні токсичних речовин. Досліджено локалізацію радіонуклідів, солей важких металів в анатомічних компартаментах плодів гарбуза та коренеплодів моркви. Розглянуто вплив чинників технологічної обробки на ступінь зниження у сировині нітратів, солей важких металів, радіонуклідів, пестицидів і мікотоксинів. Розроблено спосіб технологічної обробки, який дозволяє значно зменшити вміст токсичних речовин у гарбузі та моркві. Методом математичного моделювання визначено та експериментально підтверджено раціональні склади рецептурних компонентів паст із гарбуза та моркви, що забезпечують високі органолептичні показники та хімічний склад, який відповідає вимогам нутріціології. Встановлено соціальну та економічну ефективність від впровадження паст у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л812.9 + Л961.11
Шифр НБУВ: РА320482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського