Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (102)Книжкові видання та компакт-диски (142)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>U=М305$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Барило О.Г. 
Вогнебіозахист тканин і паперу просочувальною композицією: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.Г. Барило ; Укр. НДІ пожеж. безпеки. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Установлено умови захисту тканин та паперу від загоряння та біологічного руйнування з застосуванням просочувальної композиції на основі фосфату сечовини з полігексаметиленгуанідинфосфатом (ФСГ-1). Теоретично встановлено й експериментально підтверджено межові умови переведення легкозаймистих тканин і паперу у важкозаймистий стан шляхом їх обробки вогнебіозахисною композицією ФСГ-1. Проведено розрахунок швидкості вигоряння матеріалів та оцінювання зміни інтенсивності теплового потоку на матеріал за наявності вогнезахисних речовин. За методом інфрачервоної спектроскопії встановлено та морфологічними дослідженнями підтверджено, що вогнебіозахисна композиція являє собою нову комплексну сполуку фосфату сечовини з полігексаметиленгуанідином. З використанням методу газової хроматографії встановлено, що під час термодеструкції вогнебіозахищених тканин і паперу зменшується кількість горючих газів. На підставі даних експериментальних досліджень підтверджено результати розрахунку оптимальної концентрації компонентів у водному розчині просочувальної композиції. Одержано залежність ефективності вогнезахисту від вмісту просочувальної композиції та хімічної природи тканин і паперу та встановлено, що така композиція забезпечує необхідний рівень їх біостійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.073.83 + Л779.78 +
Шифр НБУВ: РА340849

Рубрики:

      
2.

Приймак О.В. 
Енергоресурсозберігаючі рідинні технології обробки текстильних матеріалів на основі теплових, електричних та магнітних методів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.19 / О.В. Приймак ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2009. — 44 с. — укp.

Створено енергоресурсоефективні рідинні технології оздоблення текстильних матеріалів. На підставі термодинамічного аналізу стадій, процесів і циклів рідинних технологій текстильних матеріалів доведено, що їх ефективність можна збільшити за рахунок максимально повного використання скидних низькопотенційних теплових вторинних енергетичних ресурсів і покращання технологічних властивостей води, розчинів. Проведено повний комплекс досліджень розробленого тепломасообмінника змішувальної дії (контактного типу) водяна пара - вода, вода - вода на основі змішування диспергованого струменя середовища, що гріє, та відцентрового закрученого струменя середовища, що нагрівається. Досліджено оброблення води, розчинів в електричних і магнітних полях і змочених ними текстильних матеріалів з метою зменшення природного ресурсу води, теплоти пароутворення (випаровування), скорочення часу обробки та покращення якості оздоблення матеріалів. Розроблено схеми рідинних технологій обробки текстильних матеріалів зі створеним високоефективним обладнанням і використанням вторинних енергетичних ресурсів, нетрадиційних і відновлювальних джерел енергії. Проведено дослідно-промислові випробування нових технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305 +
Шифр НБУВ: РА370469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Куліш І.М. 
Застосування сумішей полімерів для створення модних ефектів на текстильних матеріалах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / І.М. Куліш ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2001. — 21 с.: рис. — укp.

Розроблено полімерні композиції для створення оптичних ефектів на текстильних матеріалах. Розвинуто новий напрямок, на базі термодинамічного підходу до вибору полімерних компонентів друкувальної композиції, що грунтується на оцінці термодинамічних параметрів полімерів та розрахунку критерію термодинамічної сумісності. Встановлено, що цілеспрямоване використання несумісності полімерів дозволяє за допомогою сумішей полімерів формувати на текстильних матеріалах матові ефекти. Розроблено й експериментально підтверджено склад суміші для створення матових ефектів. Знайдено та досліджено ряд домішок до суміші полімерів, що забезпечують підвищення якості та стійкості ефекту. Запропоновано композиційний полімерний склад суміші, яка містить формальдегід.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.043.9
Шифр НБУВ: РА313625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Данилевич Н.С. 
Інтенсифікація процесів опорядження текстильних матеріалів у магнітному полі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / Н.С. Данилевич ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано застосування магнітного поля у технологічних процесах фарбування та промивки текстильних матеріалів. Проведено комплексні дослідження та визначено раціональні параметри омагнічування води, робочих органів і тканин під час фарбування та промивки текстильних матеріалів. За результатами дослідження вологообмінних властивостей цих матеріалів визначено показники, зокрема, повну вологоємність, гігроскопічну вологу, адсорбовану вологу полі- та моношару, об'єму мікро- та макропор, питому поверхню. Вивчено залежність концентрації відмитого барвника від напруженості магнітного поля та часу промивки. Встановлено раціональні режимні параметри омагнічування води під час промивки тканин. Для реалізації процесу промивки текстильних матеріалів за наявності манітного поля запропоновано технологічну схему цього процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.017 + М305.03 +
Шифр НБУВ: РА364402

Рубрики:

      
5.

Тулученко Г.Я. 
Моделі та алгоритми оптимізації технологічних режимів опорядження текстильних матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Г.Я. Тулученко ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання ефективного використання інформаційних технологій для вдосконалення технологічних процесів обробки текстильних матеріалів. Розроблено низку модулів, що входять до складу інформаційної технології оптимізації технологічних процесів опоряджувального виробництва. Кожен модуль містить необхідне математичне, алгоритмічне та програмне забезпечення. Висвітлено математичні моделі процесів: вибілювання тканин із сумішей льону перекисом водню, фарбування тканин пігментами, фарбування ниток у бобінах. Для оцінки ефективності незминальної обробки тканин запропоновано нову методику. Математичні моделі побудовано за допомогою різних прийомів, у межах емпірико-аналітичного підходу до моделювання названих процесів. Стуктура моделей дозволила розробити алгоритми розв'язання задач оптимізації відповідних технологічних процесів, які використовують у значних обсягах точні математичні методи, що позитивно позначилося на достовірності результатів їх оптимізації. З використанням розроблених моделей та алгоритмів створено три пакети прикладних програм. Пакети передбачили можливості моделювання результатів перебігу процесів за різних умов, заданих технологами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305
Шифр НБУВ: РА312469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Костиря М.І. 
Модифікування поліуретанових загусток на основі побудови моделі зсувної течії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / М.І. Костиря ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням створення ресурсоенергоощадних технологій опоряджувального виробництва текстильної промисловості. Наведено результати комплексних теоретичних та експериментальних досліджень, пов'язаних із застосуванням поліуретанових гелів як загусток друкарських пігментних сумішей та їх модифікацією на основі побудови моделі зсувної течії з метою підвищення псевдопластичних властивостей. Виявлено ефект зсувного загущення поліуретанових загусток друкарських сумішей, а також запропоновано модель змінної структури гелю. Розроблено математичну модель зсувного загущення поліуретанових гелів. Запропоновано технологічні та результативні способи модифікацій реологічних властивостей загусток у процесі їх приготування. Визначено оптимальні режими виготовлення загусток та апробовано ефективну систему розчинників загусника, яка забезпечує зменшення вмісту органічних розчинників у готовій загустці у 2,2 рази. Встановлено, що використання модифікованої поліуретанової загустки у пігментних композиціях на основі поліуретанових зв'язуючих забезпечує покращання їх псевдо-пластичних властивостей, досягнення високих показників міцності та якості забарвлення текстильних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.043.91
Шифр НБУВ: РА311465 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Скрипко Г.О. 
Підвищення ефективності кислотозахисного оздоблення текстильних матеріалів шляхом комплексної оцінки якості: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / Г.О. Скрипко ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2009. — 24 с. — укp.

Вивчено процес надання кислотозахисних властивостей целюлозовмісним текстильним матеріалам. Досліджено питання підвищення ефективності обробки на підставі результатів проведеного комплексного дослідження з використанням фізико-хімічних і фізичних методів структурних змін, що відбуваються у целюлозі волокон бавовни після впливу агресивних середовищ. Установлено залежність кислотозахисних властивостей текстильних матералів від якісного складу волокон бавовняної пряжі, ступеня деструктивного впливу оздоблювальних препаратів, які використовуються як кислотозахисні, на целюлозу волокон бавовни. Показано, що використання розробленого методу поляризаційної мікроскопії з застосуванням кварцового клину дозволяє оцінювати ефективність кислотозахисного оздоблення текстильних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.073.85 +
Шифр НБУВ: РА363612

Рубрики:

      
8.

Сис В.Б. 
Розвиток наукових основ створення низькомодульної технології рідинної обробки ниток у пакуваннях: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.19 / В.Б. Сис ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2008. — 47 с. — укp.

Встановлено, що існуючу технологію ріддиної обробки ниток у пакуваннях розроблено на базі принципу масової обробки пакувань, що призводить до перевитрат енергетичних ресурсів, вартість яких у світі безупинно зростає. Удосконалено наукові засади та створено принципово нову технологію рідинної обробки ниток у пакуваннях, що відповідає сучасним світовим вимогам гнучкості, економічності й екологічної безпеки. Розглянуто етап, що лімітує процес рідинної обробки - стан проникання часток барвника у ділянки контактних площадок перетинання витків. Складено математичні співвідношення та побудовано комп'ютерну модель, що відтворює безперервну просторову криву траєкторії навівання нитки в обсязі всього тіла пакування з урахуваням міжвиткової взаємодії, а також відтворює зміну структури пакування у полі відцентрових сил. Експериментально вивчено деформований стан нитки в контактній площадці. Встановлено, що у полі відцентрових сил відбувається істотне розущільнення тіла пакування (до 28 %) і зменшення, аж до повної відсутності, деформованого стану нитки в контактних площадках. Розроблено принципово нову технологію й установку зі зменшеними у п'ять разів питомою витратою енергії й часом обробки та виключенням непродуктивних втрат енергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305 +
Шифр НБУВ: РА357532

Рубрики:

      
9.

Рацук М.Є. 
Розробка композиційних складів для надання антимікробних властивостей бавовняним тканинам: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / М.Є. Рацук ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2009. — 25 с. — укp.

Розроблено нові композиційні склади для надання антимікробних властивостей текстильним матеріалам, запропоновано технології їх застосування. Наведено результати комплексних теоретичних та експериментальних досліджень ефективності застосування нових композиційних апретів на основі плівкотвірних полімерів (крохмалю, натрійкарбоксиметилкрохмалю (Na-КМК) і натрійкарбоксиметилцелюлози (Na-КМЦ)) та антимікробних агентів (четвертинної амонієвої сполуки (ЧАС) - дихлорид етилен-1,2-біс(N,N-диметил-карбодецил-оксиметил)-амонію та сорбінової кислоти) для завершальної обробки текстильних матеріалів. Показано позитивний вплив багатофункціональної оздоблювальної композиції на споживчі властивості текстильних матеріалів. Встановлено, що застосування композиційних складів дозволяє надати тканинам стійких антимікробних властивостей, покращує кольорові характеристики забарвлених текстильних матеріалів, підвищує їх гігроскопічність і капілярність. Виявлено, що апрети мають комплекс технологічних властивостей, які забезпечують підвищення ефективності процесу опорядження текстильних матеріалів. Експериментально підтверджено доцільність використання розроблених композиційних складів для надання атимікробних властивостей бавовняним тканинам (на прикладі ЗАО "Тіротекс", Тернопіль, і Херсонського бавовняного комбінату).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.073.87 +
Шифр НБУВ: РА370470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Пасічник М. В. 
Розробка композиційних складів для формування полімерного покриття на поверхні текстильних матеріалів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.19 / М. В. Пасічник ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2011. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано ймовірний механізм утворення тривимірної структури в результаті реакції зшивання карбоксильних груп акрилових полімерів та аміногруп поліуретанових полімерів з реакційноздатними гліцидиловими групами тригліцидилового ефіру поліоксипропілентріолу та гідроксильними групами волокноутворювального полімеру. Вперше встановлено доцільність використання в ролі зшиваючого агенту тригліцидилового ефіру поліоксипропілентріолу, що забезпечує ефективне зшивання акрилових і поліуретанових полімерів і підвищує адгезію сформованої полімерної плівки до поверхні текстильного матеріалу. Вперше в галузі опоряджувального виробництва обгрунтовано необхідність урахування оптичних характеристик полімерних компонентів композиційних складів з метою забезпечення прозорості полімерної плівки, що дозволить зберегти колірні характеристики попередньо забарвлених тканин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.073.8
Шифр НБУВ: РА380289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
11.

Назарова В.В. 
Розробка матеріало- та енергозберігаючої технології гідрофобної обробки тканин кремнійорганічними олігомерами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / В.В. Назарова ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2009. — 23 с. — укp.

Розроблено матеріало- та енергозберігальної технології гідрофобізації текстильних матеріалів кремнійорганічними сполуками з метою підвищення конкурентоспроможності вітчизняної продукції. Запропоновано одно- та двованний способи водовідштовхувальної обробки тканин, які забезпечують надання текстильним матеріалам стійких до фізико-хімічних і фізико-механічних дій гідрофобних властивостей у разі одночасного скорочення витрат полімеру-гідрофобізатора та зниження температури теплового оброблення тканин. Зниження матеріалоємності технології досягнуто за рахунок інтенсифікації процесу гідрофобізації на стадії адсорбції олігомеру-гідрофобізатора волокном. Розглянуто умови для переважної сорбції з просочувального розчину полімеру гідрофобізатора і посилення зв'язку між макромолекулами полімерів гідрофобізатора та волокна. Проведено оцінку екологічної безпеки розробленої технології, а також розрахунки економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.073.81 +
Шифр НБУВ: РА367622

Рубрики:

      
12.

Кулігін М.Л. 
Розробка низькомодульної технології заключної обробки текстильних матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / М.Л. Кулігін ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2001. — 21 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень стосовно низькомодульних технологій заключної обробки тканин. Обгрунтовано вибір конструкції установки для нанесення хімічних розчинів на тканину розпиленням. Виготовлено лабораторну модель установки. Знайдено оптимальні параметри приросту ваги тканини в мокрому стані (30 - 40 %), у межах яких досягнуто задовільну рівномірність розподілу оздоблювального розчину. Методами математичного планування експерименту - повного факторного експерименту та симплекс-планування знайдено оптимальні оздоблювальні склади для здійснення низькомодульних технологій одержання малозминальної обробки та малозмивальних апретів на бавовняних тканинах. Показано доцільність застосування способу розпилення для здійснення комбінованої гідрофобної та малоусадочної обробки бавовняних тканин. Створено експериментальний промисловий зразок установки для розпилення хімічних розчинів і проведено виробничу апробацію, що підтвердила принципову можливість її використання для низькомодульних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.073
Шифр НБУВ: РА313548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Погоріла О.В. 
Розробка полімерної композиції для фарбування тканин пігментами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / О.В. Погоріла ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто процес фарбування пігментами як утворення адсорбційного комплексу, у формуванні якого визначальну роль відіграє адсорбція. Досліджено процес адсорбції полімерних в'яжучих бавовняною тканиною під час фарбування пігментами та проаналізовано вплив на даний процес різних факторів, зокрема концентрації полімеру в'яжучого, капілярності тканини, наявності в розчинах домішок поверхнево-активних речовин різного типу, електролітів. Визначено домішки, що підвищують швидкість адсорбції полімеру, встановлено склад пігментного фарбувального розчину. Оптимізовано кількісний вміст основних компонентів фарбувального розчину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.033.91
Шифр НБУВ: РА319324 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Іщенко О.В. 
Розробка технології застосування карбоксиметильованого крохмалю в друкуванні і заключній обробці текстильних матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / О.В. Іщенко ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2006. — 24 с. — укp.

Розроблено технологію застосування карбоксиметильованого крохмалю в друкуванні та заключній обробці текстильних матеріалів з метою вирішення проблем розширення асортименту загусників і підвищення ефективності технологічного процесу, які мають місце у разі використання в опоряджувальному виробництві дорогих загусників на основі імпортного альгінату натрію. Теоретично обгрунтовано механізм структурних перетворень крохмалю під час обробки дугами та карбоксиметилюванні, що пояснює високу розчинність одержаного продукту у холодній воді. На підставі дослідження фізико-хімічних властивостей Na-карбоксиметильованого крохмалю (КМК) визначено умови одержання з нього в'язких систем з необхідними друкарсько-технічними властивостями та виконано їх оцінку у порівнянні з реологічними властивостями альгінатних загусників та модифікованих крохмалів імпортного виробництва. Запропоновано новий спосіб й обгрунтовано механізм підвищення стійкості висококонцентрованих розчинів Na-КМК шляхом застосування як антикоагулянта карбаміду у концентрації 2 - 5 %, що дає можливість їх постачання опоряджувальним підприємствам у вигляді пасти, та виключити з технологічного циклу виробництва процес сушіння. Науково обгрунтовано технологію застосування Na-КМК як загусника друкарських фарб на основі встановлених високих друкарсько-технологічних властивостей фарб та ефективності технологічного процесу друкування тканин з целюлозних волокон. Проведено позитивну апробацію розробленої технології за виробничих умов на АТЗТ "Тіротекс", Тираспіль, АТЗТ "Черкаський шовковий комбінат".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.04-38 + М305.07-38 +
Шифр НБУВ: РА344278

Рубрики:

      
15.

Гараніна 
Розробка технології фарбування похідними парафенілендіаміну: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / Ольга Олександрівна Гараніна ; Київський національний ун-т технологій та дизайну. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.033.9
Шифр НБУВ: РА365857

Рубрики:

      
16.

Сарібєкова Д.Г. 
Розробка технології фарбування тканин із суміші целюлозних та поліефірних волокон пігментами, поєднаної з заключною обробкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / Д.Г. Сарібєкова ; Держ. акад. лег. пром-сті України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

У дисертації наводяться результати комплексних теоретичних і експериментальних досліджень, пов'язаних з використанням поліуретанових іономерів у якості зв'язуючих при сумісному фарбуванні пігментами і малозминальній обробці. Запропоновано механізм підвищення адгезійної міцності поліуретану, заснований на утворенні другого полімеру з предконденсату термореактивної смоли в присутності полімеру зв'язуючого. Здійснено вибір каталітичних систем, що забезпечують зниження вільного формальдегіду на тканині в 3-7 разів. Розроблено технологію фарбування пігментами бавовнополіефірних тканин, поєднану з заключною обробкою, яка відрізняється раціональним і ефективним використанням усіх видів матеріальних ресурсів та забезпечує випуск екологічно чистих текстильних матеріалів з необхідними споживчими властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.033.91

Рубрики:

      
17.

Діхтяренко М.Г. 
Створення безаміачної технології пігментного друку текстильних матеріалів із використанням електроактивованих водних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / М.Г. Діхтяренко ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2008. — 24 с. — укp.

Описано безаміачну технологію пігментного друку текстильних матеріалів за допомогою заміни у складі друкарської фарби водопровідної води та 25 % розчину аміаку, що виконує функції стабілізатора, рідким продуктом електроактивації води католітом. Досліджено реологічні властивості загусток та друкарських композицій, виготовлених за базовою та створеною технологіями. Визначено вплив католіту на властивості загусника, що допомагає підвищити термін зберігання загустки в 4,5 раза. Встановлено, що реологічні характеристики друкарської композиції приготовленої з католітом більш стійкі в межах напруги зсуву виробничих умов (100 - 200 Па). Проаналізовано структурні зміни пігментів в католіті. Досліджено, що в активованому середовищі католіту відбувається диспергування частинок пігментів, молекули барвників збуджуються максимально (в порівнянні з іншими розчинниками), збільшується інтенсивність кольору пігменту. Доведено, що більш інтенсивне забарвлення тканини за даних умов зменшує кількість загусника, зв'язуючого компонента та пігменту у складі друкарської фарби на 10 %, забезпечує якість та стійкість забарвлень тканин на рівні базової технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.043.91 +
Шифр НБУВ: РА360713

Рубрики:

      
18.

Субботіна Н.Є. 
Створення полімерних композицій для суміщених процесів пігментного фарбування і гідрофобізації текстильних матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / Н.Є. Субботіна ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2006. — 24 с. — укp.

Показано, що дані полімери за одночасного їх застосування здатні забезпечити необхідну якість забарвлень і показники гідрофобної обробки. Встановлено, що для одержання необхідних споживчих властивостей тканини полімер зв'язуючого повинен виконувати роль матриці, а полімер-гідрофобізатор - дисперсійної фази. Обгрунтовано вибір емульгаторів для приготування гідрофобізуючої емульсії на підставі розрахунку термодинамічних параметрів полімеру-гідрофобізатора та емульгатора, що дозволило забезпечити структурну сумісність полімеру з емульгатором, здійснити їх заміщення на надмолекулярному рівні та створити надійну експлуатаційно-сумісну систему. Обгрунтовано схему взаємодії полімер-зв'язуючого з полімером-гідрофобізатором у композиційній плівці, яка формується на поверхні тканини у процесі суміщення фарбування та гідрофобізації, а також з текстильним матеріалом. На підставі результатів виробничих випробувань підтверджено доцільність використання розробленої полімерної композиції у пігментних складах для фарбування пігментами та гідрофобізації текстильних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.03-3 + М305.073.81-3 + Л625.82 +
Шифр НБУВ: РА344277

Рубрики:

      
19.

Сарібєкова Д.Г. 
Фізико-хімічне обгрунтування технології надання текстильним матеріалам кислотозахисних властивостей та розробка композицій для їх одержання: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.03 / Д.Г. Сарібєкова ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2007. — 40 с. — укp.

Розвинуто фізико-хімічні засади технології надання текстильним матеріалам спеціальних властивостей, зокрема кислотозахисних. Розроблено новий підхід до вибору та створення препаратів і композицій для кислотозахисної обробки. На підставі результатів теоретичних і експериментальних досліджень визначено умови використання гідрофобізаторів для надання целюлозовміщувальним текстильним матеріалам кислотозахисних властивостей. Вивчено фтор- і кремнійорганічні препарати та на їх основі розроблено композиції для надання комплексу кислото-захисних властивостей, а саме: кислотостійкості та кислотопроникності. З використанням фізико-хімічних методів проведено оцінювання кислотозахисних властивостей тканин. Визначено взаємозв'язок процесів гідрофобізації та кислотофобності. Показано, що з досліджуваних показників гідрофобності (крайового кута змочування, критичної поверхневої енергії, водопоглинання) для оцінювання ефективності кислотозахисної обробки може бути рекомендований лише один показник - зміна величини крайового кута змочування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.073.85 + М417.1-3 +
Шифр НБУВ: РА353445

Рубрики:

      
20.

Поліщук С.О. 
Фізико-хімічне обгрунтування технологій кольорування текстильних матеріалів новими випускними формами органічних барвників: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.03 / С.О. Поліщук ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням створення більш продуктивних, економічних та екологічно чистих технологій кольорування текстильних матеріалів за допомогою нових випускних форм органічних барвників. На основі теоретичних і практичних досліджень запропоновано новий підхід щодо вивчення стану органічних барвників у розчинах та за умови утворення твердої фази. За одержаними результатами запропоновано шляхи створення конкурентоспроможних, стійких в умовах зберігання і процесах застосування, некурних і малоцінних, з більш високими ступенями фіксації і поглинання за умови безперервних і періодичних способів фарбування, зі зниженою міграцією у процесі проміжної сушки випускних форм органічних барвників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л625.82 + М305.033.9
Шифр НБУВ: РА307919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського