Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (23)Книжкові видання та компакт-диски (25)
Пошуковий запит: (<.>U=М305.073.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Барило О.Г. 
Вогнебіозахист тканин і паперу просочувальною композицією: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.Г. Барило ; Укр. НДІ пожеж. безпеки. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Установлено умови захисту тканин та паперу від загоряння та біологічного руйнування з застосуванням просочувальної композиції на основі фосфату сечовини з полігексаметиленгуанідинфосфатом (ФСГ-1). Теоретично встановлено й експериментально підтверджено межові умови переведення легкозаймистих тканин і паперу у важкозаймистий стан шляхом їх обробки вогнебіозахисною композицією ФСГ-1. Проведено розрахунок швидкості вигоряння матеріалів та оцінювання зміни інтенсивності теплового потоку на матеріал за наявності вогнезахисних речовин. За методом інфрачервоної спектроскопії встановлено та морфологічними дослідженнями підтверджено, що вогнебіозахисна композиція являє собою нову комплексну сполуку фосфату сечовини з полігексаметиленгуанідином. З використанням методу газової хроматографії встановлено, що під час термодеструкції вогнебіозахищених тканин і паперу зменшується кількість горючих газів. На підставі даних експериментальних досліджень підтверджено результати розрахунку оптимальної концентрації компонентів у водному розчині просочувальної композиції. Одержано залежність ефективності вогнезахисту від вмісту просочувальної композиції та хімічної природи тканин і паперу та встановлено, що така композиція забезпечує необхідний рівень їх біостійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.073.83 + Л779.78 +
Шифр НБУВ: РА340849

Рубрики:

      
2.

Скрипко Г.О. 
Підвищення ефективності кислотозахисного оздоблення текстильних матеріалів шляхом комплексної оцінки якості: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / Г.О. Скрипко ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2009. — 24 с. — укp.

Вивчено процес надання кислотозахисних властивостей целюлозовмісним текстильним матеріалам. Досліджено питання підвищення ефективності обробки на підставі результатів проведеного комплексного дослідження з використанням фізико-хімічних і фізичних методів структурних змін, що відбуваються у целюлозі волокон бавовни після впливу агресивних середовищ. Установлено залежність кислотозахисних властивостей текстильних матералів від якісного складу волокон бавовняної пряжі, ступеня деструктивного впливу оздоблювальних препаратів, які використовуються як кислотозахисні, на целюлозу волокон бавовни. Показано, що використання розробленого методу поляризаційної мікроскопії з застосуванням кварцового клину дозволяє оцінювати ефективність кислотозахисного оздоблення текстильних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.073.85 +
Шифр НБУВ: РА363612

Рубрики:

      
3.

Рацук М.Є. 
Розробка композиційних складів для надання антимікробних властивостей бавовняним тканинам: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / М.Є. Рацук ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2009. — 25 с. — укp.

Розроблено нові композиційні склади для надання антимікробних властивостей текстильним матеріалам, запропоновано технології їх застосування. Наведено результати комплексних теоретичних та експериментальних досліджень ефективності застосування нових композиційних апретів на основі плівкотвірних полімерів (крохмалю, натрійкарбоксиметилкрохмалю (Na-КМК) і натрійкарбоксиметилцелюлози (Na-КМЦ)) та антимікробних агентів (четвертинної амонієвої сполуки (ЧАС) - дихлорид етилен-1,2-біс(N,N-диметил-карбодецил-оксиметил)-амонію та сорбінової кислоти) для завершальної обробки текстильних матеріалів. Показано позитивний вплив багатофункціональної оздоблювальної композиції на споживчі властивості текстильних матеріалів. Встановлено, що застосування композиційних складів дозволяє надати тканинам стійких антимікробних властивостей, покращує кольорові характеристики забарвлених текстильних матеріалів, підвищує їх гігроскопічність і капілярність. Виявлено, що апрети мають комплекс технологічних властивостей, які забезпечують підвищення ефективності процесу опорядження текстильних матеріалів. Експериментально підтверджено доцільність використання розроблених композиційних складів для надання атимікробних властивостей бавовняним тканинам (на прикладі ЗАО "Тіротекс", Тернопіль, і Херсонського бавовняного комбінату).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.073.87 +
Шифр НБУВ: РА370470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Пасічник М. В. 
Розробка композиційних складів для формування полімерного покриття на поверхні текстильних матеріалів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.19 / М. В. Пасічник ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2011. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано ймовірний механізм утворення тривимірної структури в результаті реакції зшивання карбоксильних груп акрилових полімерів та аміногруп поліуретанових полімерів з реакційноздатними гліцидиловими групами тригліцидилового ефіру поліоксипропілентріолу та гідроксильними групами волокноутворювального полімеру. Вперше встановлено доцільність використання в ролі зшиваючого агенту тригліцидилового ефіру поліоксипропілентріолу, що забезпечує ефективне зшивання акрилових і поліуретанових полімерів і підвищує адгезію сформованої полімерної плівки до поверхні текстильного матеріалу. Вперше в галузі опоряджувального виробництва обгрунтовано необхідність урахування оптичних характеристик полімерних компонентів композиційних складів з метою забезпечення прозорості полімерної плівки, що дозволить зберегти колірні характеристики попередньо забарвлених тканин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.073.8
Шифр НБУВ: РА380289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Назарова В.В. 
Розробка матеріало- та енергозберігаючої технології гідрофобної обробки тканин кремнійорганічними олігомерами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / В.В. Назарова ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2009. — 23 с. — укp.

Розроблено матеріало- та енергозберігальної технології гідрофобізації текстильних матеріалів кремнійорганічними сполуками з метою підвищення конкурентоспроможності вітчизняної продукції. Запропоновано одно- та двованний способи водовідштовхувальної обробки тканин, які забезпечують надання текстильним матеріалам стійких до фізико-хімічних і фізико-механічних дій гідрофобних властивостей у разі одночасного скорочення витрат полімеру-гідрофобізатора та зниження температури теплового оброблення тканин. Зниження матеріалоємності технології досягнуто за рахунок інтенсифікації процесу гідрофобізації на стадії адсорбції олігомеру-гідрофобізатора волокном. Розглянуто умови для переважної сорбції з просочувального розчину полімеру гідрофобізатора і посилення зв'язку між макромолекулами полімерів гідрофобізатора та волокна. Проведено оцінку екологічної безпеки розробленої технології, а також розрахунки економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.073.81 +
Шифр НБУВ: РА367622

Рубрики:

      
6.

Субботіна Н.Є. 
Створення полімерних композицій для суміщених процесів пігментного фарбування і гідрофобізації текстильних матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / Н.Є. Субботіна ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2006. — 24 с. — укp.

Показано, що дані полімери за одночасного їх застосування здатні забезпечити необхідну якість забарвлень і показники гідрофобної обробки. Встановлено, що для одержання необхідних споживчих властивостей тканини полімер зв'язуючого повинен виконувати роль матриці, а полімер-гідрофобізатор - дисперсійної фази. Обгрунтовано вибір емульгаторів для приготування гідрофобізуючої емульсії на підставі розрахунку термодинамічних параметрів полімеру-гідрофобізатора та емульгатора, що дозволило забезпечити структурну сумісність полімеру з емульгатором, здійснити їх заміщення на надмолекулярному рівні та створити надійну експлуатаційно-сумісну систему. Обгрунтовано схему взаємодії полімер-зв'язуючого з полімером-гідрофобізатором у композиційній плівці, яка формується на поверхні тканини у процесі суміщення фарбування та гідрофобізації, а також з текстильним матеріалом. На підставі результатів виробничих випробувань підтверджено доцільність використання розробленої полімерної композиції у пігментних складах для фарбування пігментами та гідрофобізації текстильних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.03-3 + М305.073.81-3 + Л625.82 +
Шифр НБУВ: РА344277

Рубрики:

      
7.

Сарібєкова Д.Г. 
Фізико-хімічне обгрунтування технології надання текстильним матеріалам кислотозахисних властивостей та розробка композицій для їх одержання: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.03 / Д.Г. Сарібєкова ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2007. — 40 с. — укp.

Розвинуто фізико-хімічні засади технології надання текстильним матеріалам спеціальних властивостей, зокрема кислотозахисних. Розроблено новий підхід до вибору та створення препаратів і композицій для кислотозахисної обробки. На підставі результатів теоретичних і експериментальних досліджень визначено умови використання гідрофобізаторів для надання целюлозовміщувальним текстильним матеріалам кислотозахисних властивостей. Вивчено фтор- і кремнійорганічні препарати та на їх основі розроблено композиції для надання комплексу кислото-захисних властивостей, а саме: кислотостійкості та кислотопроникності. З використанням фізико-хімічних методів проведено оцінювання кислотозахисних властивостей тканин. Визначено взаємозв'язок процесів гідрофобізації та кислотофобності. Показано, що з досліджуваних показників гідрофобності (крайового кута змочування, критичної поверхневої енергії, водопоглинання) для оцінювання ефективності кислотозахисної обробки може бути рекомендований лише один показник - зміна величини крайового кута змочування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.073.85 + М417.1-3 +
Шифр НБУВ: РА353445

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського