Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (145)Книжкові видання та компакт-диски (168)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Н307$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Шибко М.І. 
Безвипалювальний теплоізоляційний матеріал на основі гранульованих доменних шлаків та вскришних глин: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / М.І. Шибко ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт.. — Д., 2009. — 19 с. — укp.

Дослідження присвячено питанням одержання безвипалювальних теплоізоляційних матеріалів, виготовлених за піногазовим методом, на основі доменних шлаків і вскришних глин. Розроблений склад і технологія дозволяють наносити цей матеріал на криволінійну поверхню. Міцність напівфабрикатів підвищується також за рахунок армування виробів дискретними мулитокремнеземистими волокнами. Перевіркою експериментальних даних на виробництві доведено, що внаслідок застосування розробленого методу виготовлення скоротився час виготовлення, витрати енергетичних ресурсів та витрати теплової енергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л425 + Н307.6 + Н312.307.6 +
Шифр НБУВ: РА367002

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Невинський О.Г. 
Вермикуліто-силікатний теплоізоляційний матеріал підвищеної міцності: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / О.Г. Невинський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 17 с. — укp.

Розроблено технологію теплоізоляційного матеріалу підвищеної міцності для суднобудування. Обгрунтовано вибір компонентів, а саме: силікатного в'яжучого, спученого вермикуліту та затверджувача. Установлено їх оптимальне співвідношення у суміші. Вивчено вплив сипких і волокнистих заповнювачів, гідрофобізаторів, модифікаторів на процеси взаємодії між компонентами та властивості вермикуліто-силікатного матеріалу (ВСМ). З використанням методів РФА, ІЧС, ДТА, ЕМА показано структурні та фазові перетворення у процеси термообробки суміші з модифікувальними домішками. Розроблено та впроваджено технологічну схему промислового виробництва плит теплоізоляційного матералу. Наведено результати промислових випробувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н307.6 + Л411 +
Шифр НБУВ: РА360855

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Науменко В.Е. 
Жаростійкий конструкційно-теплоізоляційний матеріал на основі техногенних продуктів металургії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / В.Е. Науменко ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

На основі фізико-хімічного підходу вирішено проблему використання техногенних продуктів металургії (шлаку металевого марганцю, пилу газоочищення виробництва феросицилію, гранульованого шлаку від виплавки силікомарганцю) як компонентів жаростійкого штучного каменю та універсального конструкційно-теплоізоляційного матеріалу з високими експлуатаційними властивостями на його основі, розширення сировинної бази будівельних матеріалів. Розглянуто властивості техногенних продуктів металургії, розроблено раціональні склади штучного каменю та композицій на його основі, до складу яких входить гранульований шлак від виплавки силікомарганцю. Досліджено фізико-механічні та теплотехнічні властивості розробленого жаростійкого конструкційно-теплоізоляційного матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н307.6 + Н393
Шифр НБУВ: РА308194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Нагорна Н.П. 
Конструкційні будівельні матеріали підвищеної довговічності з використанням відсіву подрібнення відвального мартенівського шлаку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Н.П. Нагорна ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2005. — 19 с. — укp.

Теоретично й експериментально показано можливість утилізації відсіву подрібнення відвальних мартенівських шлаків як заповнювачів і наповнювачів у виробництві бетонних сумішей у разі виготовлення гідроізоляційної цегли та плит бетонних дорожніх тротуарних. Виявлено закономірності структуроутворення у вододьогтешлакобетонних і цементнобетонних сумішах, що містять відсів подрібнення відвального мартенівського шлаку. Визначено раціональні концентраційні співвідношення у системах "відсів подрібнення відвального мартенівського шлаку - дьоготь - вода - портландцемент" і "відсів подрібнення відвального мартенівського шлаку - цемент - вода - комплексна домішка (СДБ + СДО + NaOH)". Одержано дефомаційно-міцнісні характеристики і корозійну стійкість вододьогтешлакового бетону та дорожньої тротуарної плитки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л459.53 + Н307.5 + Н626.102.165.3 +
Шифр НБУВ: РА336280

Рубрики:

      
5.

Спіріна-Смілка О. Ю. 
Розробка епоксидних полімерних композиційних матеріалів низькотемпературного отвердіння для вогнезахисту будівельних конструкцій: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.02 / О. Ю. Спіріна-Смілка ; Харк. нац. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.7 + Н307.6 + Н5-082.04
Шифр НБУВ: РА385913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Соколовська І.Є. 
Розробка технологічного обладнання і розвиток теоретичних основ виробництва високоефективних теплоізоляційних матеріалів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / І.Є. Соколовська ; Дніпродзержин. держ. техн. ун-т. — Дніпродзержинськ, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено технологічні та теоретичні основи створення пористого теплоізоляційного матеріалу у вихровому апараті. Визначено оптимальні режими його виробництва. Створено вихровий апарат для виробництва гранульованого пористого теплоізоляційного матеріалу, який забезпечує ефективний теплообмін у процесі спучування та можливість контролю процесу даного виробництва. Визначено функціональний взаємозв'язок структурних характеристик пористого матеріалу з його теплофізичними властивостями, що дозволяє їх прогнозувати на стадії виробництва. Установлено теплофізичні властивості нового пористого теплоізоляційного матеріалу та проведено порівняльний аналіз за різними показниками з іншими, близькими за складом, пористими матеріалами. Створено теоретичні основи процесу термообробки нового пористого теплоізоляційного матеріалу у вихоровому шарі у тривимірній постановці. Експериментально визначено залежність між теплофізичними, міцнісними характеристиками готового продукту та термічними режимами його виробництва. Одержано оптимізаційну модель процесу термообробки сировини для даного виробництва, а також математичну модель динаміки потоку газу усередині апарату, на підставі якої розраховано значення поля швидкостей у горизонтальних і вертикальних перетинах апарату. Ця модель дозволяє визначати оптимальні геометричні параметри вихрового апарату та його вузлів, необхідні для конкретного режиму виробництва. Одержано математичну модель витання частинки матеріалу з урахуванням зміни її розмірів залежно від температури у тривимірній постановці для умов сушки у вихровому апараті. Проведено лабораторні дослідження одержаного матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л422.5-5 + Н307.6 +
Шифр НБУВ: РА360870

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Бондаренко Д. О. 
Суха будівельна суміш для отримання теплоізоляційних матеріалів зниженої паропроникності: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / Д. О. Бондаренко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено кількісні співвідношення хімічно активної домішки, цементу та спученого перлітового наповнювача у складі сухої будівельної суміші. Встановлено, що зниження паропроникності є наслідком зменшення просвіту капіляра цементного каменя та перлітового заповнювача, що має негативний знак заряду поверхні, за рахунок новоутворень кристалогідратів у вигляді гідрохлоралюмінатів, гідрокарбоалюмінатів і кальциту з позитивним зарядом поверхні. Розроблено технологічний регламент, виготовлено та застосовано для теплоізоляції зовнішніх стін житлового будинку дослідно-промислову партію сухої суміші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н307.6 + Н332
Шифр НБУВ: РА376582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Дерев'янко В.М. 
Теоретичні основи підвищення стійкості та технологія дисперсно-армованих покриттів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.05 / В.М. Дерев'янко ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2002. — 35 с.: рис. — укp.

Запропоновано гіпотезу залежності стійкості покриттів від співвідношення міцнісних та деформаційних параметрів системи: захисне покриття - контактний шар - підкладка (основа), а також гіпотезу про можливість зміни параметрів покриттів шляхом армування волокнами мінерального або органічного походження та керування їх співвідношеннями залежно від умов експлуатації. Надано відомості про виробництво волокон, їх властивості та області використання. Зроблено тематичний аналіз руйнування покриттів, моделей твердих тіл. Розроблено методологію досліджень армованих покриттів. Розглянуто фізико-хімічні процеси в системах: мінеральні в'яжучі - органічні волокна; покриття - підкладка. Установлено можливість використання органічних волокон для армування захисних покриттів на основі мінеральних в'яжучих. Доведено залежність стійкості покриттів від співвідношення параметрів системи та запропоновано коефіцієнти стійкості. Знайдено нові рівняння для визначення вмісту волокон та їх довжини. Наведено результати досліджень стійкості армованих покриттів в агресивних середовищах, реологічних властивостей армованих розчинів. Розроблено технологію нанесення покриттів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н307 + Н5-082.04
Шифр НБУВ: РА320907 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Кондратьєва Н.В. 
Теплоізоляційний матеріал на основі відходів металургійної промисловості та некондиційних глин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Н.В. Кондратьєва ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено та досліджено теплоізоляційний матеріал ніздрюватої структури на основі відходів металургійної промисловості та некондиційних глин. Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено можливість зниження щільності ніздрюватого матеріалу на керамічній зв'язці за рахунок підвищення стійкості технічної піни шляхом модифікації піноутворювача, підвищення міцності та термостійкості методом регулювання фазового складу співвідношенням компонентів шихти. Вивчено властивості некондиційних глин і техногенної сировини, доведено можливість їх використання для виробництва теплоізоляційних матеріалів. На їх основі визначено оптимальний склад матеріалу та встановлено залежності основних властивостей від співвідношення компонентів шихти. Розглянуто вплив спученого перліту на пористу структуру, міцність, термостійкість розробленого матеріалу. Визначено технологічні параметри виробництва, наведено фізико-механічні та теплофізичні характеристики матеріалу, проведено дослідно-промислові випробування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н300.8 + Н307.6
Шифр НБУВ: РА316297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Кононенко О.М. 
Технологія ремонту і відновлення пошкоджених поверхонь залізобетонних конструкцій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / О.М. Кононенко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2008. — 13 с. — укp.

Розглянуто тенденції проведення гідроізоляційних робіт в Україні та за кордоном. Проаналізовано конструктивні й організаційні рішення проведення відновлення поверхонь залізобетонних конструкцій. Досліджено даний процес і показано, що якість виконуваних робіт значною мірою залежить від вибору матеріалу. Пенетрирувальні гідроізоляційні матеріали є легкими у використанні та характеризуються значним підвищенням показників, що відновлюються. На підставі аналізу статистичних даних, одержаних у процесі будівництва об'єктів у містах України, а також завдяки вивченню відомостей, наявних у публікаціях та зарубіжних наукових журналах, показано, що зазначені матеріали та технології їх застосування дають змогу якісно проводити ремонтно-відновлювальні роботи на поверхнях залізобетонних конструкцій. За результатами дослідження показано, що рівень розробки нормативної документації значно менший у порівнянні з розвитком темпів проведення ремонтних робіт з відновлення поверхонь залізобетонних конструкцій. Розроблено технологію використання пенетрирувальних гідроізоляційних матеріалів ручним методом, а також з використанням механічного нанесення (розчинонасос з насадкою для розпилювання). За результатами досліджень не виявлено різниці в якості поверхонь, що відновлюються за різними технологіями нанесення. Виявлено, що волога не заважає проведенню гідроізоляційних робіт та є необхідною (чим глибше зволодено бетон, тим глибше проникають кристали пенетрирувальних матеріалів та буде досягнуто вищих показників якості проведення гідроізоляційних робіт). Застосування гідроізоляційних матеріалів проникної дії дає змогу підвищити якість і економічність ремонтно-відновлювальних робіт на пошкоджених поверхнях залізобетонних конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н307.5 + Н53-083 + Н637.05 +
Шифр НБУВ: РА360393

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського