Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (40)Книжкові видання та компакт-диски (41)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Н777.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Ковальчук Л. Й. 
Гігієнічна оцінка впливу берегоукріплювальних споруд на морське середовище та здоровТя населення: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / Л. Й. Ковальчук ; Донецький національний медичний університет ім. М. Горького. — Донецьк, 2010. — 20 : a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.1 + Н777.22
Шифр НБУВ: РА371205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Діренко Г. О. 
Екологічно безпечні технології очищення поверхневого стоку з урбанізованих територій (на прикладі м. Києва): автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / Г. О. Діренко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Описано особливості формування поверхневого стоку на Київщині за довгостроковий період. Вдосконалено методику розрахунку кількості річного поверхневого стоку та визначено розрахункові кліматичні параметри для Київщини. Розроблено технологічні схеми очищення поверхневого стоку з урахуванням закономірностей його формування та залежно від потужності споруд, ступеня забрудненості води та необхідної якості очищення. Визначено на пріоритетному рівні принципово нову конструкцію та спосіб роботи інженерної споруди біоплато. Встановлено, що реалізація даних технологій дозволяє скоротити необхідні виробничі площі під очисні споруди, зменшує кількість відходів, забезпечує високу ефективність очищення, покращує екологічну ситуацію в даному місті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222.236 + Н777.2
Шифр НБУВ: РА373016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Ларцева І. І. 
Закріплення зсувонебезпечних територій за допомогою цементації грунтів за бурозмішувальною технологією: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.02 / І. І. Ларцева ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка. — Полтава, 2010. — 21 с. — укp.

Проведено числове моделювання напружено-деформованого стану закріпленого грунту методом скінченних елементів, результати якого узгоджуються з експериментальними даними. Вивчення покращання структурного зчеплення цементацією проведено на лабораторному та стендовому приладі шляхом проведення випробувань на одноплощинне зрушення закріплених зразків. Запропоновано методику визначення характеристик міцності закріпленого грунту, зокрема, структурного зчеплення. Досліджено водонепроникність та водостійкість грунтоцементу, доведено доцільність його застосування для протифільтраційних завіс.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.302.5 + Н777.2 + Н793
Шифр НБУВ: РА375765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Дударенко О.О. 
Моделювання і розрахунки зсувної небезпеки та інженерного захисту територій і об'єктів: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.23.02 / О.О. Дударенко ; Держ. НДІ буд. конструкцій. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано методи та засоби здійснення розрахунків зсувних процесів на варіаційній основі без суб'єктивного завдання поверхні ковзання, запропоновано варіаційні методи вирішення питань забудови зсувонебезпечних територій і проектування їх інженерного захисту. На основі теоретичних положень статики сипучого середовища та відомих, найбільш застосовних на практиці методів розрахунків коефіцієнту стійкості схилу Маслова - Берера та Шахунянца і величині зсувного тиску Шахунянца і Білеуша розроблено математичну модель зсувного процесу. Розглянуто обмеження та умови застосування прийнятої математичної моделі, здійснено її практичну перевірку. Створено та апробовано комп'ютерну програму LandSlip2d для автоматичного визначення на варіаційній основі просторового положення поверхні ковзання конкретних зсувів, що дозволяє уникати суб'єктивності її визначення і підвищує надійність розрахунків зсувної небезпеки і споруд інженерного захисту територій і об'єктів від зсувів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н777.2 +
Шифр НБУВ: РА327879

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Федорова К.Ю. 
Розрахункові моделі хвилезахисних та берегоукріпних споруд морського узбережжя та водосховищ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / К.Ю. Федорова ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2005. — 26 с. — укp.

Запропоновано метод розрахунку характеристик системи споруда - грунтове підгрунтя - водне середовище, побудований на базі принципу максимуму Мізеса у теорії пластичності течії для розрахунку берегоукріпних споруд. Одержано систему рівнянь у приростах в інваріантній формі, здійснено модифікацію функцій навантаження для пластичних деформацій, запропоновано процедуру усунення особливостей сингулярних ліній і точок поверхонь навантаження Кулона - Мора. Створено метод розв'язання хвильових задач, який базується на ідеї деформації простору. З використанням системи хвильових мультиполів уперше визначено характеристики силового впливу прогресивних хвиль кінцевої амплітуди на підводний трубопровід, розташований на дні. Уперше розв'язано гідродинамічну задачу про дифракцію хвиль кінцевої амплітуди на підводному хвилеломі з застосуванням методу межових інтегральних рівнянь, одержано гідродинамічні сили, що діють на хвилелом. Теоретичні результати розв'язання перевірено шляхом їх порівняння з даними спеціальних експериментів на моделях труби та підводного хвилелому у хвильовому лотку ЧМНДІП на дослідному басейні ОНМУ. Розроблено програмний комплекс, який дає змогу виконати розрахунок за двома межовими станами - міцністю та деформацією основних типів берегоукріпних споруд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н777.22-022.8 +
Шифр НБУВ: РА338033

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Петракова Н.О. 
Стійкість та підсилення схилів узбережжя Азовського моря: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Н.О. Петракова ; Держ. НДІ буд. конструкцій. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми визначення стійкості зсувонебезпечних схилів та укосів за допомогою сучасного програмного забезпечення та їх підсилення шляхом застосування підпірних та армуючих конструкцій. Встановлено особливості втрати рівноваги зсувних схилів узбережжя Азовського моря на Донеччині. Запропоновано розрахункові моделі для обчислення коефіцєнтів стійкості схилів за допомогою програмного комплесу "Нелінійний поліфем". Проаналізовано результати досліджень, проведених на математичних моделях зсувних схилів і виявлено особливості перерозподілу зусиль в утримувальних конструкціях. Здійснено порівняльне вивчення результатів теоретичних і натурних досліджень зсувонебезпечних схилів, що знаходяться у стані зсуву. З метою підвищення стійкості зсувонебезпечних схилів та укосів узбережжя Азовського моря запропоновано використовувати Г-подібні підпірні стіни, занурені в грунті, у поєднанні з горизонтальними армуючими в'язами й утримувальними конструкціями з бурових паль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н777.22 +
Шифр НБУВ: РА350470

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського