Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (98)Книжкові видання та компакт-диски (116)Журнали та продовжувані видання (60)
Пошуковий запит: (<.>U=Н79$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія: Будівництво   
1.

Банах А. В. 
Вплив динамічних дій на міцність і комфортність будівель, що експлуатуються у складних інженерно-геологічних умовах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / А. В. Банах ; ДВНЗ "Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт.". — Д., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше створено методику формування динамічних розрахункових моделей будівель і споруд, що експлуатуються в складних інженерно-геологічних умовах, з урахуванням нормативних вимог щодо міцності та комфортності. Вперше запропоновано динамічні розрахункові моделі взаємодії будівель з основами з урахуванням початкових деформацій будівель від нерівномірних осідань основ. Досліджено вплив динамічних характеристик на параметри напружено-деформованого стану розрахункових моделей несучих конструкцій будівель за динамічних дій у складних інженерно-геологічних умовах. Розроблено рекомендації зі складання розрахункових моделей для врахування динамічних дій під час реконструкції будівель, що експлуатуються, з урахуванням нормативних вимог до міцності та комфортності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н5-028.6 + Н581.1 + Н79
Шифр НБУВ: РА384777 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Ларцева І. І. 
Закріплення зсувонебезпечних територій за допомогою цементації грунтів за бурозмішувальною технологією: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.02 / І. І. Ларцева ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка. — Полтава, 2010. — 21 с. — укp.

Проведено числове моделювання напружено-деформованого стану закріпленого грунту методом скінченних елементів, результати якого узгоджуються з експериментальними даними. Вивчення покращання структурного зчеплення цементацією проведено на лабораторному та стендовому приладі шляхом проведення випробувань на одноплощинне зрушення закріплених зразків. Запропоновано методику визначення характеристик міцності закріпленого грунту, зокрема, структурного зчеплення. Досліджено водонепроникність та водостійкість грунтоцементу, доведено доцільність його застосування для протифільтраційних завіс.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.302.5 + Н777.2 + Н793
Шифр НБУВ: РА375765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Хохлін Д. О. 
Конструктивний захист житлових будинків масових серій, які експлуатуються за умов просідаючих грунтів сейсмонебезпечних територій: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / Д. О. Хохлін ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено комплекс питань, пов'язаних з конструктивним захистом житлових будинків масових серій, які експлуатуються за умов просідаючих грунтів сейсмонебезпечних територій України. Досліджено особливості та проблеми технічного стану житлових серійних будівель, які експлуатуються за складних умов. Розроблено засади дослідження та визначення їх технічного стану. Створено детальну скінчено-елементну модель будівлі серії 67с, за допомогою якої досліджено динамічні характеристики та напружено-деформований стан будівлі за дії даних складних впливів. Запропоновано та досліджено комплекс з конструктивних та інших заходів відновлення, підсилення та збереження житлових будинків масових серій за даних умов з використанням нових і спеціальних методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711-082 + Н791.53 + Н798
Шифр НБУВ: РА371333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Кухар Г. В. 
Конструктивні заходи захисту споруд на карстонебезпечних територіях: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / Г. В. Кухар ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено пристрої для автоматичного збереження проектної відмітки захищуваних конструкцій будівель, які перебувають у зоні просідання основи. Експериментально досліджено кінематичну систему для автоматичного регулювання проектних позначок конструкцій за нерівномірних деформацій основи. Експериментальні дослідження проведено з метою визначення геометричних параметрів і працездатності кінематичної системи. Встановлено, що за співвідношення катетів 1 : 2,22 робочого трикутника такої системи забезпечується компенсація просідань фундаментів і колон з точністю до 5 %. Досліджено напружено-деформований стан конструкцій будівлі за різних параметрів карстового провалу та вигляду карстозахисного заходу. Визначено, що карстозахисний захід у вигляді перехресних стрічок є більш економічним, ніж фундамент у вигляді суцільної плити. Наведено визначення змінного коефіцієнта жорсткості основи довкола карстового провалу. Досліджено вплив розташування карстового провалу під фундаментом будівлі, який показав, що найбільш несприятливою дією карстового провалу є його розташування в центральній частині будівлі. Встановлено закономірності розвитку зон розущільнення грунту довкола карстової порожнини та зміну коефіцієнта жорсткості основи в зоні розущільнення. Досліджено вплив зони розущільнення основи довкола карстової порожнини та встановлено, що за використання карстозахисннх фундаментів у вигляді перехресних балок витрати арматури на фундамент збільшується в 1,2 раза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.12 + Н796
Шифр НБУВ: РА383870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Гуслиста Г.Е. 
Особливості статичного розрахунку будівель та споруд, розташованих на схилах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Г.Е. Гуслиста ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено основні положення методики статистичного розрахунку будівель і споруд, розташованих на схилах. Запропонована методика передбачає здійснення розрахунку конструкцій споруди, що взаємодіє з грунтом, як складової єдиної системи споруда - грунтовий масив. Основні положення методики, сформульовані на основі результатів теоретичних досліджень, стосуються особливостей створення комп'ютерної скінченно-елементної моделі даної системи, зокрема, визначення необхідних розмірів, форми та конфігурації скінченних елементів, що застосовуються під час комп'ютерного моделювання системи споруда - грунтовий масив, необхідних розмірів розрахунової області грунтового масиву в плані та за глибиною, а також умов закріплення грунтового масиву (граничних умов). Наведено приклади застосування розробленої методики для розрахунку різних конструкцій, що взаємодіють з грунтом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.12 + Н79 +
Шифр НБУВ: РА360923

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Бабік К.М. 
Оцінка сейсмічної безпеки будівель, споруд та конструкцій із застосуванням теорії ризику: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / К.М. Бабік ; Держ. НДІ будів. конструкцій (НДІБК). — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методику, що дозволяє виконувати динамічні розрахунки конструкцій будівель на вплив акселерограм й оцінити ризики руйнування конструкцій з урахуванням реальних діаграм деформування матеріалів. Запропоновано спосіб врахування вищих форм коливань для розрахунку багатоповерхових будівель на сейсмічні впливи. Обчислено ризики руйнування для нестабільних конструкцій "Об'єкта "Укриття" Чорнобильської АЕС (ЧАЕС).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-022.7 + Н798 +
Шифр НБУВ: РА335328

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Хлевнюк Т.В. 
Підвищення надійності оцінки cейсмобезпеки будівель різного технічного стану при техногенних вибухах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.03 / Т.В. Хлевнюк ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Удосконалено методику прогнозування сейсмобезпеки будівель різного технічного стану для розрахунку сейсмобезпечних параметрів підривних робіт. Установлено закономірності зміни припустимості швидкості коливань будівлі залежно від діапазону частотного спектра дії сейсмічної хвилі. Встановлено коефіцієнт послаблення міцності для оцінювання послаблених тріщинами будівель залежно від об'ємної тріщинної порушеності капітальних стін. Одержано залежності для визначення припустимої масової швидкості коливань для таких будівель і проведено розрахунки сейсмобезпечних параметрів підривних робіт на кар'єрах з урахуванням амплітудно-часових складових системи грунт - будівля. З використанням сучасної системи контролю й апаратури, призначеної для проведення сейсмовимірювальних досліджень, виконано промислові вибухи. Оцінено вплив сейсмовибухові хвилі через грунтову основу на інженерні будівлі. Встановлено, що критеріями оцінювання сейсмонебезпеки вибуху для охоронних будівель є амплітуда масової швидкості коливань та її частота. Одержано залежності, які дозволяють оцінити припустимі норми сейсмічних коливань для цегляних і глинобитних будівель, зокрема ослаблених тріщинами. Досліджено спільне коливання системи грунт - будівля, з'ясовано вплив частотних характеристик будівель на їх сейсмостійкість під час підривних робіт. Обгрунтовано сейсмобезпечні параметри промислових вибухів у кар'єрах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133-31 + Н798 +
Шифр НБУВ: РА365064

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Чернець О.П. 
Принципи та методи вибору варіантів забудови міських територій, що підтопляються: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.20 / О.П. Чернець ; Київ.нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто містобудівну територію як складну, динамічну, відкриту систему, здатну до саморегулювання, що потребує нетрадиційного підходу до її проектування. Сформульовано необхідність надання оцінки та прогнозу гідрогеологічного стану території як зворотного зв'язку ітераційного процесу розробки проекту планування та забудови підтоплюваних території. Проведено системний аналіз, який дозволив розробити структурну, структурно-логічну моделі підтоплюваної території що підлягає забудові, обгрунтувати уявлення про містобудівну оцінку території як про процес аналізу та прогнозу стану природно-техногенної системи, визначити коло досліджень для формалізації взаємозв'язків природної та антропогенної підсистем містобудівної системи. Виявлено набір антропогенних навантажень і дій для кожної конкретної функціональної зони міста, межі змін параметрів цих впливів, побудовано інформаційну модель. На підставі досліджень взаємозв'язків елементів природно-техногенної системи - забудованої території розроблено математичну модель прогнозу впливу забудови на стан природного середовища та зонування підтоплюваних території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н791.8-02
Шифр НБУВ: РА313912 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Суббота І.Л. 
Раціональне розміщення будівель на пальових фундаментах у складних інженерно-геологічних умовах Південного берега Криму: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / І.Л. Суббота ; Крим. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено методику раціонального розміщення будівель на пальових фундаментах для зсувних і сейсмічно активних територій Південного берега Криму з урахуванням напружено-деформованого стану порід. Проведено аналіз динаміки змін напружено-деформованого стану порід територій у селищах Джемієт та Нижня Ореанда (Велика Ялта). Побудовано карти-схеми полів напружень і часові графіки природних імпульсів електромагнітного поля Землі (ПІЕМПЗ). Наведено комплексну оцінку небезпеки зсувних і сейсмічних процесів за трьома критеріями: ступенем небезпеки, активністю прояву і розміром очікуваного збитку. Визначено параметри пальових фундаментів на основі їх мінімальної вартості, проведено програмну реалізацію запропонованої методики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н793 +
Шифр НБУВ: РА328815

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Полевецький В.В. 
Регіональні особливості протизсувних споруд та зсувонебезпечних схилів Чернівецької області: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.02 / В.В. Полевецький ; Держ. НДІ буд. конструкцій. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено регіональні особливості напружено-деформованого стану зсувної основи та протизсувних споруд Чернівецької області. Вперше визначено та досліджено регіональні особливості зсувної основи схилів краю, виділено три основні схеми та відповідні їм моделі механізмів розвитку зсувного процесу (течія, ковзання, зріз). З'ясовано, що найбільш масштабними є зсуви зрізу (ЗЗ), поверхня ковзання яких проходить у глинах неогенового віку (ГНВ), що відрізняються високими значеннями фізико-механічних характеристик (ФМХ) і переущільненням. Проведено математичне моделювання та натурні спостереження схилів, уражених ЗЗ методом "притулених" відсіків Г.М. Шахунянца. З урахуванням реального тривалого періоду порушення гравітаційної рівноваги, високих значень ФМХ ГНВ, механізму формування поверхні ковзання ЗЗ, значних зсувних товщ доведено, що втрата стійкості схилу можлива і без наявності повністю сформованої поверхні ковзання. Розроблено методику розрахунку стійкості схилів, уражених ЗЗ. Наведено результати експериментальних числових досліджень інженерного захисту з урахуванням регіональних особливостей зсувної основи, розроблено рекомендації щодо проектування та будівництва протизсувних споруд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н793 + Д823.124.1
Шифр НБУВ: РА370336 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Сільченко К. В. 
Робота утримувальної протизсувної споруди у вигляді паль-шпонок: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.02 / К. В. Сільченко ; Держ. НДІ буд. конструкцій. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено взаємодії палі-шпонки зі зсувним грунтом, розроблено та впроваджено в будівельну практику прикладну методику розрахунку протизсувних споруд (ПЗС). Вперше експериментально встановлено картину розподілу епюри зсувного тиску по лобовій поверхні для різних довжин палі-шпонки. Розроблено прикладну методику розрахунку палі-шпонки на переповзання та продавлювання в зсувній товщі та в зоні її закладання в стійких грунтах під дією горизонтального навантаження. Узагальнено алгоритм і виконано програмну реалізацію методики розрахунку ПЗС у вигляді палі-шпонки. Вдосконалено математичне моделювання напружено-деформованого стану зсувних схилів ПЗС у вигляді палі-шпонки під дією сейсмічних навантажень та інших зсувопровокуючих факторів, яке відповідає регіональним особливостям складних грунтових умов Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.308 + Н793 + Н779.3
Шифр НБУВ: РА376998 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Крижанівський О.А. 
Розміщення житлової забудови на намивних територіях відносно динаміки підземних вод: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.04 / О.А. Крижанівський ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розміщення житлової забудови на намивних територіях з урахуванням її взаємодії з динамікою підземних вод і тектонічних розломів. Установлено, що динаміка підземних вод, за наявності взаємодії з геологічними процесами та сформованою планувальною структурою міста, є одним з важливих факторів у визначенні екологічного та функціонального зонувань, вуличної мережі, демографічної ємності, типології забудови та її архітектурно-планувального та композиційного вирішення. На основі запропонованої моделі, що враховує дані фактори, розроблено принципи і методи формування функціонально-планувальної структури житлової забудови, а також методичні рекомендації щодо її розміщення на стадії концепції генплану, ПДП житлових районів, ескізу забудови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711-02 + Н791.8
Шифр НБУВ: РА310747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Лобов І.М. 
Функціонально-планувальна реабілітація забудови порушених територій (на прикладі Донецько-Макіївської агломерації): Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.04 / І.М. Лобов ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено узагальнену класифікацію порушених територій з метою створення науково-обгрунтованої методики реабілітації архітектурного міського середовища. Сформульовано концепцію та розроблено методику реабілітації архітектурного середовища на прикладі порушених територій, як одного з найважливіших резервів покращання якості міського середовища. Удосконалено методику розрахунку економічної ефективності реабілітації порушених територій та напрямки їх використання у міському середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н794 + Н82(4Укр)
Шифр НБУВ: РА319610 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського