Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (32)Книжкові видання та компакт-диски (36)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Н7-022.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Будівництво   
1.

Копилов О.Є. 
Аеродинамічна інтерференція систем висотних будівель і споруд циліндричної форми: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.Є. Копилов ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив аеродинамічної інтерференції на вітрове навантаження, що діє на висотні будівлі та споруди циліндричної форми, на прикладах групи двох, трьох, чотирьох колових циліндрів, поміщених у потік. Здійснено вимірювання розкладів тисків на поверхнях моделей та в їх сліді у аеродинамічній трубі. Запропоновано методику виконання аеродинамічних досліджень, необхідну для вирішення завдань сучасного будівництва. Наведено експериментально одержані значення основних аеродинамічних коефіцієнтів (коефіцієнта аеродинамічного опору, бічної аеродинамічної сили та числа Струхаля), необхідних для розрахунку груп висотних будівель і споруд циліндричної форми щодо дії вітру. Описано новий метод активного керування аеродинамічним слідом, який виникає за поодиноким коловим циліндром, який полягає у зміні циркуляції потоку навколо циліндра, що досягалося випорскуванням з поверхні циліндра струменів газу з заданою частотою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-022.7 +
Шифр НБУВ: РА339867

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Кузнецов С.Г. 
Вітрова дія на висотні будівлі в умовах міської забудови: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.01 / С.Г. Кузнецов ; Донбаська нац. академія будівництва і архітектури. — Макіївка, 2009. — 38 с. — укp.

Вперше одержано експериментальні дані про аеродинамічні спектри обтікання висотних забудов, які доводять виникнення ефектів хвилеутворення у швидкісному полі збуреного потоку навколо моделей, що дозволило розробити теорію, яка описує підвітряні хвилі у міській забудові. Проведено масштабні, натуральні та теоретичні дослідження забудов з висотною будівлею, розроблено методику та лабораторну установку масштабного моделювання. Проведено експерименти в гідродинамічній трубі, розвинено числову модель аеродинамічних досліджень, створено апаратно-програмний комплекс технічної діагностики, розроблено інженерний метод визначення додаткових вітрових навантажень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-022.7 + Н82-027 +
Шифр НБУВ: РА365240

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Запривода В.І. 
Геометричне моделювання надходження сонячної радіації на поверхні просторових покриттів архітектурних об'єктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / В.І. Запривода ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 17 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу досвіду використаннчя геліосистем в архітектурі обгрунтовано актуальність задачі оптимізації розміщення геліоприймальних пристроїв на складних поверхнях архітектурних об'єктів. Сформульовано вимоги до геометричних моделей надходження та досліджкення розподілу сонячної радіації. Створено, узагальнено та з використанням числового методу досліджено неперервну та дискретну геометричні моделі надходження сонячної радіації на поверхні архітектурних об'єктів. На основі методів системного аналізу визначено раціональні межі використання даних моделей. Розроблено геометричні алгоритми розрахунку миттєвої, добової, річної (сезонної) сонячних радіаційних зон. Запропоновано алгоритм дискретного сумування миттєвих значень радіації, досліджено його точність. З метою підвищення ефективності дискретного підходу наведено ряд допоміжних алгоритмів сканування об'єктів, трасування, визначення видимості. Висвітлено геометричні моделі управління формою поверхні для забезпечення наперед заданих параметрів сонячної радіаційної зони та формоутворення поверхні з наперед заданими властивостями сонячної радіаційної зони. Проаналізовано ієрархію задач моделювання, описано особливості реалізації моделей на містобудівельному, архітектурно-планувальному та конструктивному рівнях проектного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-022.7
Шифр НБУВ: РА318624 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Нефьодова А.Л. 
Методи ергономічної експертизи акустичного та світлового середовища пробування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.04 / А.Л. Нефьодова ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено методам ергономічної експертизи середовища пробування, що проектується, за шумом, інсоляцією, затіненням та природним освітленням. Запропонована загальна методика створення технології ергономічної експертизи. Розроблені технології ергономічної оцінки акустичного та світлового середовища пробування, що дозволяють оцінити не тільки кількісні значення вибраних фізичних факторів, але й встановити та візуалізувати зони комфорту та дискомфорту з обчисленням їх ергономічних показників. Запропоновані комп'ютерна технологія ергономічної експертизи та засоби взаємодії експерта з ЕОМ у вигляді дружнього інтерфейсу професійною мовою користувача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-022.7 + Щ110.16

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Лопатка С.С. 
Методи оцінювання вертикальних профілів вітрового навантаження на висотні будівлі і споруди: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / С.С. Лопатка ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше виконано дослідження вітрового тиску на висотні споруди та у вільній атмосфері за дистанційним методом з використанням цифрової техніки. Створено універсальне програмне забезпечення для динамічних вимірювань з високою роздільною здатністю для вирішення довільних завдань автоматизації експерименту з великою кількістю параметрів. Уперше досліджено вертикальні потоки вітру вздовж споруди та зміну напрямку вітрового тиску з висотою з використанням дистанційного методу. Уперше встановлено взаємозв'язок профілів вітрового навантаження для окремих міст України та різних умов забудови за умови високої роздільної здатності спостережень з висотою. Створено й апробовано методику натурних випробувань параметрів профілів вітрового тиску у межовому шарі атмосфери, яка дозволяє розв'язувати задачі проектування висотних споруд та вітроенергетичних станцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-022.7 +
Шифр НБУВ: РА339825

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Бабік К.М. 
Оцінка сейсмічної безпеки будівель, споруд та конструкцій із застосуванням теорії ризику: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / К.М. Бабік ; Держ. НДІ будів. конструкцій (НДІБК). — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методику, що дозволяє виконувати динамічні розрахунки конструкцій будівель на вплив акселерограм й оцінити ризики руйнування конструкцій з урахуванням реальних діаграм деформування матеріалів. Запропоновано спосіб врахування вищих форм коливань для розрахунку багатоповерхових будівель на сейсмічні впливи. Обчислено ризики руйнування для нестабільних конструкцій "Об'єкта "Укриття" Чорнобильської АЕС (ЧАЕС).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-022.7 + Н798 +
Шифр НБУВ: РА335328

Рубрики:

      
7.

Хуссейн Рамез Мехді 
Принципи формування комфортного світлового архітектурного середовища у країнах Арабського Сходу: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Хуссейн Рамез Мехді ; Харк. держ. техн. ун-т буд. та архіт. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розвинуто актуальний напрямок у в теорії архітектури - комфортність світлового середовища у контексті урбоекологічного підходу. Проаналізовано кліматологічні й історико-культурні передумови розвитку архітектурних методів формування такого середовища за умов спекотного клімату. Систематизовано традиційні та високотехнологічні архітектурно-композиційні прийоми формоутворення, які сприяють створенню комфортного світлового середовища за природно-кліматичних умов арабо-ісламських країн. Наведено результати експериментальних досліджень функціональної та формоутвірної дії світлотіньових співвідношень у традиційній і сучасній арабській архітектурі. Розроблено принципи та рекомендації щодо формування комфортного світлового середовища у сучасних житлових і громадських будинках країн Арабського Сходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(53) + Щ110.541 + Н113.7 + Н7-022.7 +
Шифр НБУВ: РА348466

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського