Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (502)Книжкові видання та компакт-диски (681)Журнали та продовжувані видання (1152)
Пошуковий запит: (<.>U=Н96$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 66
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Росоха С.В. 
Анімаційне комп'ютерне моделювання деяких процесів в задачах пожежної безпеки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / С.В. Росоха ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено метод створення комп'ютерної анімації для дослідження динамічних процесів, складовими якої є нові способи визначення параметрів: струменя рідини на базі розв'язання системи алгебричних рівнянь за допомогою функції Ламберта; конструктивного оформлення пожежного димового сповіщувача на основі моделювання треків елементарних частинок; відбивальної системи для формування відбитої від циліндричної поверхні вибухові хвилі, фронти якої утворюють "короби"; конструкції прес-екструдера шляхом моделювання траєкторії частки речовини, яка переміщується у процесі обертання двох трикутників Релло, що постійно дотикаються. Результати роботи впроваджено в НВО "Екструдер" у процесі модернізації обладнання для виготовлення високоякісного вогнегасного порошку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-5 +
Шифр НБУВ: РА325121

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Корженко С.В. 
Визначення геометричної форми та відносного об'єму ущільненої речовини в корпусі порошкового вогнегасника: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / С.В. Корженко ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2004. — 21 с. — укp.

Проаналізовано існуючі діагностики та прогнозування працездатності порошкового вогнегасника, з'ясовано причини грудкування, властивості та природу твердої речовини, що утворюється внаслідок ущільнення вогнегасного порошку. Розглянуто апаратні схеми й алгоритми реконструкції об'єктів, які використовуються в промисловій комп'ютерній томографії. На базі R-функцій розроблено метод визначення геометричного об'єкта за інформаційними проекціями Радона та алгоритмічне забезпечення з'ясування геометричної форми об'єкта для середовища математичного пакета MatLab. Створено математичне забезпечення рентгенівського симулятора SLS-9 та перевірено вірогідність складених алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21-59 +
Шифр НБУВ: РА332164

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Тищенко О.М. 
Визначення особливостей зміни вогнегасної ефективності порошків при гасінні полум'я газоповітряного середовища з перемінним вмістом кисню: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.М. Тищенко ; Харк. ін-т пожеж. безпеки. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

На прикладі розробленої експериментальної установки встановлено, що у випадку зменшення вмісту кисню в газоповітряному середовищі вогнегасна ефективність порошків зростає та перебуває в лінійній залежності від його концентрації. У процесі збагачення киснем газоповітряного середовища вогнегасна ефективність порошків змінюється в поліноміальній залежності від його концентрації. Встановлено, що порошки ефективно інгібують полум'я у випадку концентрації кисню в межах 30 - 33 %, найбільш ефективні за таких умов порошки на основі хлориду калію. Розроблено математичну модель визначення коефіцієнта неадитивності, який характеризує залежність вогнегасної ефективності бінарних порошкових сумішей від їх складу та зміни концентрації кисню. Доведено, що бінарна суміш порошків на основі бікарбонату натрію та хлориду калію у межах рівнозначних співвідношень проявляє неадитивні синергічні властивості та з максимальною ефективністю інгібує полум'я газоповітряного середовища з перемінним вмістом кисню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21
Шифр НБУВ: РА311185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Шкоруп О.І. 
Визначення раціональних параметрів комбінованої подачі вогнегасних речовин для підвищення ефективності пожежогасіння: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.І. Шкоруп ; Держ. Макіїв. н.-д. ін-т з безпеки робіт у гірн. пром-сті. — Макіївка, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено теоретичне обгрунтування та розв'язання науково-технічної задачі, що полягає в визначенні раціональних параметрів комбінованої подачі вогнегасних речовин (одночасна, одночасно-послідовна, послідовно-одночасна), розробці нового ручного та лафетного стволів комбінованої їх подачі, особливістю яких є коаксіальність порошкового та водяного струменів (порошковий струмінь виходить зі ствола закільцьованим водяним струменем), створенні технічних засобів комбінованої подачі та тактичних прийомів комбінування подачі даних речовин зі штатної пожежної техніки для гасіння пожеж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-5 +
Шифр НБУВ: РА325594

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Курінний Є.В. 
Визначення часу спрацьовування точкових теплових пожежних сповіщувачів максимального типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / Є.В. Курінний ; М-во України з питань надзв. ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобил. катастрофи. Акад. цив. оборони України. — Х., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Встановлено межі області зміни технічних характеристик теплових пожежних сповіщувачів (ТПС) та обгрунтовано варіант моделі теплового поля, який можна використовувати для визначення часу їх спрацьовування. Побудовано комплекс уніфікованих математичних моделей, що описують динамічні властивості ТПС. Розроблено комплекс уніфікованих математичних моделей, що визначають залежність часу спрацьовування ТПС від їх властивостей, а також від параметрів, які характеризують умови його визначення. Створено комплекс математичних моделей, що виявляють похибки часу спрацьовування ТПС, обгрунтовано вимоги щодо величин даних похибок з урахуванням властивостей ТПС та умов їх визначення. На прикладі одного з типів ТПС доведено адекватність розроблених математичних моделей. Запропоновано рекомендації щодо вибору меж допустимих значень часу спрацьовування ТПС, наведено пропозиції зі створення системи його визначення, яка функціонує в автоматичному режимі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-575 +
Шифр НБУВ: РА330306

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Бабенко О.В. 
Використання явища гелеутворення для підвищення ефективності рідинних засобів пожежогасіння: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.В. Бабенко ; Акад. цивіл. захисту України. — Х., 2004. — 17 с.: рис. — укp.

Запропоновано й обгрунтовано спосіб гасіння пожеж твердих горючих матеріалів з використанням гелеутворювальних систем (ГС) на підставі неорганічних сполук. Досліджено компоненти вогнегасних ГС, визначено їх концентраційні області. Розроблено експериментальні моделі часу гелеутворення за умов зміни кількісного складу даних вогнегасних систем, а також математичні моделі для визначення показників охолоджуючої та вогнезахисної дії ГС. Визначено оптимальні значення масового складу для кожного з запропонованих ГС, наведено рекомендації щодо використання ГС для гасіння пожеж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21 +
Шифр НБУВ: РА335690

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Кязімов К.Т. 
Геометричне моделювання розміщення пожежних підрозділів в сільській місцевості на прикладі Азербайджану: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.01 / К.Т. Кязімов ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Запропоновано рішення задачі раціонального розміщення пожежних депо (ПД) в адміністративному районі сільської місцевості. Задачу визначення оптимальної кількості ПД і параметрів їх розміщення віднесено до класу задач геометричного проектування (розбиття дискретних множин на підмножини та розміщення геометричних об'єктів з урахуванням протипожежних та економічних вимог). Досліджено та формалізовано обмеження задачі, побудовано геометричну та математичну моделі моделювання розміщення геометричних об'єктів з урахуванням характерних обмежень, досліджено їх властивості. З'ясовано, що дана задача має дискретно неперервну структуру. Із урахуванням властивостей моделей запропоновано новий метод розв'язання задачі, складовими якого є оптимізація алгоритмічно заданої функції на комбінаторній множині сполучень і геометричне моделювання розміщення геометричних об'єктів на множині точок області допустимих рішень, аналітичний запис якої враховує геометричні умови неперетину об'єктів зі змінними метричними характеристиками у неоднорідних областях з урахуванням різних характеристик їх підобластей (різної інвестиційної вартості). Розроблено відповідне алгоритмічне та програмне забезпечення, проведено геометричне та комп'ютерне моделювання розбиття дискретних множин (населених пунктів) на підмножини (області захисту) з розміщенням об'єтів (ПД) в областях (населених пунктах) з урахуванням обмежень, характерних для систем забезпечення пожежної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н965.02-4
Шифр НБУВ: РА370388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Биченко А.О. 
Гібридні технології підтримки прийняття рішень при пожежогасінні особливо небезпечних об'єктів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / А.О. Биченко ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено нові гібридні технології підтримки прийняття рішень під час пожежогасіння особливо небезпечних об'єктів за умов невизначеності. Запропоновано нові постановки задач визначення параметрів розвитку пожеж на особливо небезпечних об'єктах на основі формалізації експертних висновків. Розроблено моделі часу поширення пожежі до об'єкта, що становить підвищену небезпеку, на основі продукційних правил і нечітких висновків у формі Мамдані та Сугено. Розроблено методи визначення часу поширення пожежі з використанням нейронечітких мереж. Удосконалено моделі та методи аналізу та дослідження процесів розвитку пожеж і прийняття рішень під час пожежогасіння, а також параметричної ідентифікації нейронечітких мереж. Удосконалено технології прийняття рішень за рахунок розробки та використання нечітких логічних висновків і нейронечітких мереж. На основі розроблених гібридних технологій підтримки прийняття рішень під час пожежогасіння формалізовано експертні висновки та проведено моделювання процесу поширення пожежі. Показано можливість використання таких технологій для інтерпретації експертних висновків і визначення найбільш імовірних варіантів розвитку пожеж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2
Шифр НБУВ: РА371719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Парубок О.М. 
Дидактичні умови застосування ділових ігор у професійній підготовці фахівців пожежної безпеки: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.М. Парубок ; Нац. акад. Прикордон. військ України ім. Б.Хмельницького. — Хмельницький, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано дидактичні умови ефективного використання ділових ігор у професійній підготовці фахівців пожежної безпеки (зорієнтованість на моделювання майбутньої професійної діяльності; проблемність змісту та процесу його розгортання в навчальній діяльності; оптимальне співвідношення ігрового та дидактичного планів ділової гри; партнерську взаємодію учасників ділових ігор на основі діалогічного спілкування). Розроблено зміст та систему ділових ігор, які активізують пізнавальну діяльність курсантів під час вивчення спеціальних дисциплін. Обгрунтовано технологію розробки ділових ігор із спеціальних дисциплін. Розвинуто класифікацію цих ігор у навчальному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н96 р(4УКР) + Ч481.252.46 +
Шифр НБУВ: РА326372

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
10.

Дворянин І.В. 
Динамічні процеси в пожежних установках на основі помп з криволінійно-профільованими роторами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / І.В. Дворянин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено математичні моделі динамічних процесів, що виникають під час роботи насосних установок, побудованих на основі помп роторного типу із багатолопатевими криволінійно-профільованими роторами, проведено дослідження динамічних явищ у насосних установках. Опрацьовано методику аналізу напружено-деформованого стану деталей помпи та оптимізації їх конструктивних і геометричних параметрів на основі твердотільного моделювання досліджуваного об'єкту та подальшого застосування методу скінченних елементів. Доведено, що для забезпечення працездатності та високої продуктивності роботи насосної установки найбільш доцільним є використання помпи з дволопатевими криволінійно-профільованими роторами. Наведено методику, математичну модель, алгоритм і програму оптимізації функціональних зазорів помпи з криволінійно-профільованими роторами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-51 +
Шифр НБУВ: РА326064

Рубрики:

      
11.

Козинець О.В. 
Діяльність добровільних пожежних формувань у Наддніпрянській Україні в другій половині XIX - на початку XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О.В. Козинець ; Чорномор. держ. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2010. — 20 с. — укp.

Класифіковано нормативно-правову базу та розглянуто організаційно-правові засади діяльності добровільних пожежних формувань Наддніпрянської України у другій половині XIX - на початку XX ст. Проаналізовано взаємодію добровільних пожежних організацій з органами місцевого самоврядування, Об'єднаним російським пожежним товариством, професійними пожежними командами. Висвітлено внесок Об'єднаного російського пожежного товариства у розвиток протипожежного законодавства. Проаналізовано напрями та форми діяльності добровільних пожежних товариств, пожежних команд і сільських пожежних дружин, розкрито їх роль у протипожежному захисті населених пунктів Наддніпрянської України. Охарактеризовано фінансово-економічний і матеріально-технічний стан добровільних пожежних підрозділів регіону. Визначено роль Об'єднаного російського пожежного товариства у формуванні протипожежного захисту українських губерній. Вперше досліджено діяльність об'єктових добровільних пожежних дружин на промислових об'єктах. Значно розширено джерельну базу історії добровільних пожежних формувань за рахунок введення у науковий обіг нових джерел і виявлення додаткових інформаційних можливостей вже відомих документів. Висвітлено ставлення населення й органів місцевого самоврядування Наддніпрянської України до діяльності добровільних пожежних організацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-534/536 + Н96 е (4УКР) л7
Шифр НБУВ: РА371091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Цапко Ю.В. 
Дослідження умов флегматизування горючих газових середовищ озононеруйнівними газовими вогнегасними речовинами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / Ю.В. Цапко ; Укр. н.-д. ін-т пожеж. безпеки. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено розрахунково-аналітичний метод визначення концентраційних меж області флегматизування для газових сумішей системи горюча речовина - окисник - флегматизатор і мінімальне безпечне співвідношення флегматизатора та горючого газу (пари) у закритому об'ємі, установлено залежності мінімальних вогнегасних і флегматизувальних концентрацій азотно-кисневих сумішей від вмісту у них кисню (2 - 10 % об.). Проведено дослідження динаміки флегматизування горючого газового середовища в умовно герметичному просторі із заданими витратами надходження кисню, горючої речовини та повітря, запропоновано схему флегматизування, яка виключає застосування озоноруйнівного хладону 13В1 і значно підвищує рівень протипожежного захисту за рахунок вентилювання робочого простору азотом. Розроблено методичну та випробувальну бази для визначення показників якості газових вогнегасних речовин: мінімальної вогнегасної концентрації у процесі гасіння н-гептану та флегматизувальної концентрації для метаноповітряних сумішей, які є складовою частиною Державного стандарту України ДСТУ 3 958-2000 "Газові вогнегасні речовини. Номенклатура показників якості, загальні технічні умови та методи випробувань". Здійснено експериментальні дослідження щодо визначення умов флегматизування горючих газових середовищ і припинення горіння у замкнених просторах ряду речовин класів A, B, C. Результати досліджень упроваджено у вигляді пропозицій щодо флегматизування азотом горючих газових середовищ у виробництвах холодильників і товарів побутової хімії в аерозольних упаковках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21 +
Шифр НБУВ: РА324681

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Джулай О. М. 
Еволюційні моделі та методи аналізу і оптимізації рівня пожежної безпеки житлових об'єктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О. М. Джулай ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2006. — 20 с. — укp.

Запропоновано модель та розв'язано задачу ідентифікації оцінки рівня пожежної безпеки житлових об'єктів на підставі врахування композиції внутрішніх і зовнішніх факторів, що дозволило проводити адекватні профілактичні тазапобіжні заходи. Розроблено метод ідентифікації функції оцінки рівня пожежної безпеки за умов використання двоядерної нейронної мережі, внаслідок чого зменшено вплив шумових ефектів на точність оцінки. Змодельовано функції часу проїзду пожежного підрозділу до місця пожежі та запропоновано метод її оптимізації на базі генетичного алгоритму. Запропоновано процедуру процесу прийняття рішень під час пожежогасіння, яка базується на використанні даних інформаційного банку щодо рівня пожежної безпеки житлового об'єкта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н961 +
Шифр НБУВ: РА342975

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Мовчан І.О. 
Забезпечення ліквідації пожежі на промислових підприємствах з урахуванням надійності пожежної техніки та устаткування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / І.О. Мовчан ; Ун-т цив. захисту України. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень для забезпечення ліквідації пожежі на промислових підприємствах з урахуванням надійності пожежної техніки й устаткування. Проаналізовано існуючі варіанти забезпечення ліквідації пожежі з використанням типової технології та існуючих тактичних прийомів. Визначено ступінь впливу надійності пожежної техніки й устаткування на надійність технологічного процесу ліквідації пожежі. З використанням методу статистичного моделювання досліджено основні показники надійності пожежно-технічного озброєння. Розроблено новий метод і конструкцію стаціонарного вібраційного лафетного ствола для подачі компактного струменя в осередок пожежі. Установлено, що надійність цього ствола вища, ніж надійність існуючих серійних типів стаціонарних лафетних стволів. Проведено експериментальні дослідження конструкції вібраційного лафетного ствола та зазначеного технологічного процесу як багатоваріантної задачі надійності. Розроблено оптимізаційні моделі вибору технологічного процесу ліквідації пожежі класу A і B з метою одержання мінімального прогнозованого часу її ліквідації з забезпеченням заданої надійності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2 +
Шифр НБУВ: РА352063

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Биковська Н.В. 
Застосування гідродинамічно-активних полімерних композицій для підвищення ефективності роботи систем протипожежної техніки і аварійної відкачки води: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Н.В. Биковська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 24 с.: рис. — укp.

Розроблено наукові засади технології приготування рідких (тонкодисперсних суспензій) та твердих (брикетів) полімерних композицій на основі високомолекулярних поліетиленоксиду (ПЕО) та поліакриламіду (ПАА). Одержано нові експериментальні дані щодо впливу полімерних домішок з водорозчинних полімерних композицій на величини турбулентного тертя у трубах, особливо за малих концентрацій полімерів. Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено можливість застосування рідких та твердих полімерних композицій для покращання роботи протипожежної техніки (зниження турбулентного тертя, поліпшення властивостей вогнегасних рідин) та підвищення пропускної здатності систем аварійної відкачки води, включаючи каналізаційні. Розроблено математичні моделі зниження гідродинамічного опору тертя у турбулентних потоках розчинів високомолекулярних полімерів. Обгрунтовано умови, за яких застосування полімерних домішок для зниження турбулентного тертя є технічно та економічно вигідним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.203 + Н960.2-511 + Л719.96:Н +
Шифр НБУВ: РА331565

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Безуглов О. Є. 
Методи визначення часових характеристик теплових пожежних сповіщувачів при автономних випробуваннях: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.02 / О. Є. Безуглов ; Нац. ун-т цивіл. захисту України. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано метод визначення часових характеристик теплових пожежних сповіщувачів під час їх автономних випробувань. Побудовано математичну модель інтегрального типу для середньооб'ємної температури в приміщенні на початковій стадії пожежі. Розглянуто три випадки: тепловиділення пожежі є сталим у часі, тепловиділення пожежі зростає за лінійним у часі законом, тепловиділення пожежі зростає за квадратичним у часі законом. В першому випадку середньооб'ємна температура в приміщенні зростає асимптотично наближуючись до свого межового значення, а в другому та третьому - асимптотично лінійною й асимптотично квадратичною у часі. За умов цього похибка запропонованих апроксимацій не перевищує 20 %. Побудовано стохастичну модель пожежі в приміщенні, що враховує випадковий характер тепловиділення пожежі й описує зміну середньооб'ємної температури як випадковий процес. Показано, що перший момент випадкового процесу, що описує зміну середньооб'ємної температури в приміщенні, з похибкою, що не перевищує 1,5 %, співпадає з детермінованою моделлю інтегрального типу. Розроблено методи визначення постійної часу чутливого елемента та часу спрацювання сповіщувача під час проведення автономних випробувань, що базуються на виділенні математичного очікування вихідного сигналу чутливого елемента ТПС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-57
Шифр НБУВ: РА380557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Ратушний Р.Т. 
Методи та моделі управління конфігурацією проекту вдосконалення системи пожежогасіння в сільському адміністративному районі (на прикладі Львівської області): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Р.Т. Ратушний ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено методи синтезу виробничих, технічних та організаційних чинників ефективностості функціонування пожежних підрозділів віртуальної системи пожежогасіння, що уможливлює конфігурацію проекту удосконалення системи пожежогасіння у сільському адміністративному районі (СПАР). Обгрунтовано множину ймовірнісно-статистичних моделей чинників ефективності функціонування СПАР. Удосконалено метод визначення оптимального розташування заданої кількості пожежних підрозділів у проекті удосконалення СПАР, який враховує ймовірність виникнення пожеж, виробничі умови населених пунктів та транспортне забезпечення. Вперше розроблено статистичну імітаційну модель функціонування віртуальної системи СПАР на підставі визначення ймовірнісного характеру появи пожеж у населених пунктах, причинно-наслідкових зв'язків їх гасіння та основних чинників даного процесу, а також транспортного забезпечення (мережі доріг) сільського району. Вперше розроблено метод обгрунтування конфігурації проекту удосконалення СПАР, який грунтується на використанні статистичного імітаційного моделювання процесу функціонуванян даної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н965 +
Шифр НБУВ: РА340591

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Дядюшенко О.О. 
Моделі та метод підтримки прийняття рішень інспектором держпожнагляду з причин та наслідків пожеж: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / О.О. Дядюшенко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Удосконалено технологію автоматизації процесу кваліфікації класифікаторів надзвичайних ситуацій. Розроблено знанняорієнтований метод інформаційної пітримки прийняття рішень у процесі первинної обробки даних інспектором. Створено моделі, методи, засоби підтримки прийняття рішень інспектором держспожнагляду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н96 н607
Шифр НБУВ: РА373836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Підгорний М.В. 
Моделі, методи та засоби системного проектування автоматизованих систем керування оперативним пожежогасінням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / М.В. Підгорний ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2007. — 20 с. — укp.

Розвинуто модель забезпечення пожежної безпеки об'єктів народного господарства, на базі якої сформовано нові задачі підвищення ефективності функціонування систем керування оперативним пожежогасінням з урахуванням композиції внутрішніх і зовнішніх факторів. Запропоновано системний підхід до побудови логічної схеми задач системного проектування, що упорядковує слабоструктуризований процес розробки автоматизованих систем керування оперативним пожежогасінням (АСКОП). Розроблено модель такої системи, що дозволяє побудувати алгоритм розв'язку функціональних задач на різних рівнях ієрархічної системи керування та розв'язати проблеми міжрівневої координації. Запропоновано процедуру одержання основних параметрів мінімальної структури автоматизованої системи керування оперативним пожежогасінням, процедуру процесу прийняття рішень під час побудови структури кабельних трас (з використанням методу найкоротшого ланцюга), що забезпечує економію коштів за умов створення АСКОП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-5-05 +
Шифр НБУВ: РА352112

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
20.

Куценко С. В. 
Моделі, методи та компоненти для комп'ютерних систем пожежних сигналізацій на базі технології ZigBee: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / С. В. Куценко ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено методи побудови топологій комп'ютерних мереж із стельових і настінних первинних перетворювачів пожежних сигналізацій із застосуванням бездротової технології передачі даних ZigBee. Удосконалено метод визначення граничних відстаней між компонентами бездротової комп'ютерної мережі з застосуванням променевих моделей з наближенням різниці потужностей сигналів до заданого значення. Запропоновано та досліджено схемофункціональне моделювання блоків комп'ютерних систем. Розроблено програмне забезпечення, яке реалізує одержані математичні моделі. Проведено експериментальні дослідження з розробленими комп'ютерними системами та компонентами до них на території кількох приміщень, що підтвердили достовірність одержаних теоретичних положень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-575
Шифр НБУВ: РА381022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського