Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (98)Книжкові видання та компакт-диски (24)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=О643$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Транспорт   
1.

Сушич О.П. 
Доступність супутникових навігаційних систем при управлінні повітряним рухом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.13 / О.П. Сушич ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Створено експериментально-теоретичну модель та апаратно-програмний комплекс оцінки доступності супутникових радіонавігаційних систем для довільних маршрутів і часу польоту повітряного корабля (ПК), обладнаного засобами супутникової радіонавігації, з метою підтримки гарантованого рівня безпеки польотів. Розроблено методику оцінки доступності супутникових навігаційних систем (СНС) з застосуванням агрегативної моделі та узагальненої моделі доступності СНС. Запропоновано узагальнений алгоритм визначення доступності СНС на всіх етапах польоту ПК і визначено його основні характеристики. Розроблено нову структуру та створено апаратно-програмний комплекс оцінки доступності СНС, а також структуру керуючої програми апаратно-програмного комплексу. Наведено детальний опис програмних функцій обробки даних навігаційних супутників (НС). Достовірність та ефективність розроблених методик та алгоритмів підтверджено шляхом верифікації одержаних результатів розрахунку доступності СНС на макеті апаратно-програмного комплексу з даними високоточних супутникових навігаційних приймачів GG24 та ProPak-G2.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О643.1 +
Шифр НБУВ: РА344034

Рубрики:

      
2.

Рачинська А.Л. 
Еволюція швидких обертань супутника відносно центру мас під дією збурюючих моментів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.01 / А.Л. Рачинська ; Ін-т приклад. математики і механіки НАН України. — Донецьк, 2008. — 16 с. — укp.

Вивчено швидкі обертальні рухи супутника відносно центра мас під дією збурювальних моментів. Досліджено дію цих моментів на еволюцію основних характеристик обертального руху супутника відносно його центра мас. Розглянуто збурювальні моменти різної фізичної природи: гравітаційний момент, момент сил світлового тиску, момент сил опору, момент сил в'язкої рідини, що знаходиться у порожнині супутника, комбінації зазначених силових факторів. Дослідження проведено для супутника за припущення, що кутова швидкість руху твердого тіла відносно центру мас суттєво більше його кутової швидкості орбітального руху. Породжуючим незбуреним рухом супутника відносно центра мас є рух Ейлера - Пуансо. Для аналізу нелінійної системи рівнянь руху застосовується асимптотичний метод усереднення у першому наближенні. У разі необхідності до усередненої системи застосовується модифікований метод усереднення. Вивчено швидкі обертальні рухи супутника відносно центра мас за випадків: обертання тіла в околі осі найменшого та найбільшого моментів інерції; малих діагональних коефіцієнтів опору середовища; динамічно симетричного супутника. Проведено дослідження стійкості знайдених квазістаціонарних рухів супутника у середовищі з опором.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.303.3,022 + О643-015 +
Шифр НБУВ: РА360395

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Шостачук Д.М. 
Оптимізація магнітометричних систем орієнтації штучних супутників Землі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.03 / Д.М. Шостачук ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Запропоновано алгоритм роботи моментного магнітоприводу системи орієнтації штучних супутників Землі (ШСЗ), що базується на використанні прогнозних моделей накопиченого кінетичного моменту (НКМ) та геомагнітного поля. Встановлено, що застосування даного методу дозволить зменшити потужність споживання та масу НКМ, покращити точність орієнтацій. Розроблено методику одержання магнітометричних систем орієнтації ШСЗ з покращеними метрологічними та енергетичними характеристиками. Виявлено, що в основі методики лежить розв'язання задачі оптимізації за критерієм мінімуму електрорушійної сили (ЕРС) небалансу нуля поблизу другої гармоніки вихідного сигналу. Зазначено, що у процесі одержання математичної моделі використовувалась арктангенсна апроксимація середньої кривої намагнічування матеріалу осердя, у разі цього коефіцієнти апроксимації обчислюються за допомогою чисельних методів нелінійної регресії. Досліджено вплив струму збудження на вихідну ЕРС. Показано, що остання зменшується у значно меншій мірі за рахунок насиченості осерця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О643.1-082.022.51 +
Шифр НБУВ: РА323958

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Мелащенко О.М. 
Робастні та нейроадаптивні алгоритми стабілізації навігаційного супутника: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.03 / О.М. Мелащенко ; Нац. техн. ун-т "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 18 с. — укp.

Вперше на підставі підходу лінійних матричних нерівностей запропоновано алгоритм синтезу параметрично-робастних фільтрів з обмеженням на локалізацію їх полюсів, що дозволило здійснити оцінювання фазового вектора космічного апарата з гнучкою динамікою (КАГД) за заданих вимог до перехідного процесу похибки оцінювання. Вдосконалено метод синтезу регуляторів Попова в частині синтезу таких регуляторів з формуванням спектра замкненої системи, що дозволило синтезувати параметрично-робастний закон стабілізації КАГД з заданою якістю перехідного процесу. Запропоновано підхід нейроадаптивного керування, який грунтується на доповненні існуючої системи керування РБФ-нейромережею та внутрішньою еталонною моделлю в частині використання спостерігача похибки адаптації для формування сигналу навчання нейромережі, що дозволило спростити побудову нейроадаптивної системи стабілізації КАГД з одночасним збереженнянм її точності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О643.1-01 +
Шифр НБУВ: РА344304

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського