Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (31)Книжкові видання та компакт-диски (33)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П064.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Багорка М.О. 
Агроекологічні особливості родючості змитих грунтів в підзоні чорноземів звичайних: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / М.О. Багорка ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2002. — 21 с. — укp.

Досліджено агроекологічні особливості родючості змитих грунтів схилів різної експозиції та господарського призначення в підзоні чорноземів звичайних у зв'язку з їх генезисом і морфологією. Зазначено, що за допомогою індикаторних культур (гороху, ячменю) можна оцінити родючість грунтів схилів за профілем. На підставі даних про кількісний та якісний склад гумусу, азоту, фосфору, калію, фізико-хімічні властивості та ферментативну активність орних і цілинних грунтів схилів і плакору виявлено залежність між рівнем родючості грунтів схилів та еклогічними умовами. Встановлено, що в процесі грунтоутворення в грунтах схилів відбувається перерозподіл мікроелементів у грунтовому профілі: накопичення в гумусово-акумулятативному горизонті та акумуляція розчинної форми мікроелементів, зумовлена зміною кислотно-лужних умов. Доведено, що ефективна родючість грунтів схилів і плакору за профілем, виражена продуктивністю гороху та ячменю, визначається, переважно, орним шаром. За тривалого використання гумусово-перехідних горизонтів і породи продуктивність зазначених культур підвищувалася на 70 - 90 %, інколи вдвічі, що свідчить про мобілізацію поживних речовин грунту. Зроблено висновок, що споживання горохом та ячменем макро- та мікроелементів залежить від вмісту та доступності їх в грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П064.62(4УКР) + П140.88(4УКР)
Шифр НБУВ: РА318369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Бліндер Ю.С. 
Моделювання і картографічне відтворення площинного змиву грунтів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.02 / Ю.С. Бліндер ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 21 с.: рис. — укp.

Установлено топографо-геоморфологічні передумови ерозійних процесів для умов Волинської височини. Запропоновано новий метод дослідження мікроструктури грунтів. З використанням методів растрової електронної мікроскопії (РЕМ) здійснено вивчення мікроструктури основних типів грунтів даного регіону. Обгрунтовано на теоретико-емпіричних засадах доцільність радіоізотопного методу ретроспективного аналізу ерозійної динаміки. За методами кількісної стереолого-стереометричної інтерпретації РЕМ-зображень одержано просторову характеристику нетрадиційних показників мікроморфології грунту. Розроблено теорію та модиковано USLE-модель площинного змиву з врахуванням сукупної дії факторів на базі R-функцій. На підставі комп'ютерного аналізу РЕМ-зображення одержано морфометричні дані про поровий простір основних геотичних типів грунтів Волині. Виявлено специфіку організації макропор і мезопор в орних горизонтах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.121 + П064.6 +
Шифр НБУВ: РА345145

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

П'яткова А. В. 
Просторове моделювання водної ерозії грунту як основа наукового обгрунтування раціонального використання ерозійно-небезпечних земель: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.11 / А. В. П'яткова ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано модифікований варіант логіко-математичної моделі змиву грунту на предмет адекватності та чутливості до вхідних параметрів. Виконано кількісне оцінювання просторової та часової динаміки протиерозійної стійкості грунту. Розроблено методику кількісного врахування просторової неоднорідності гідрометеорологічних умов зливового змиву грунту у межах схилів. встановлено та реалізовано з використанням сучасних геоінформаційних технологій просторову модель змиву-акумуляції грунту, яка враховує просторову внутрішньосхилову неоднорідність усіх факторів зливового змиву, а також ступінь концентрації схилових тимчасових водотоків. Виконано просторову геоінформаційну технологію-реалізацію моделі урожайності сільськогосподарських культур. Реалізовано модель раціонального використання ерозійно-небезпечних земель і виконано її апробацію на прикладі тестової ділянки Банівка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.121 + П064.6
Шифр НБУВ: РА379550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Хрик В. М. 
Протиерозійні властивості соснових насаджень на яружно-балкових системах центральної частини Придніпровського Правобережного Лісостепу: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.01 / В. М. Хрик ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Вперше для умов Правобережного Придніпров'я проведено комплексні дослідження впливу різних технологій лісорозведення на ріст середньовікових штучних насаджень сосни звичайної на яружно-балкових системах та їх протиерозійних властивостей. Досліджено стан і особливості росту штучних насаджень сосни звичайної на еродованих землях. Поглиблено дослідження щодо впливу штучних насаджень сосни звичайної на властивості лісової підстилки та грунтів на еродованих землях. Наведено дані щодо скріплювальних властивостей і будови кореневих систем сосни, яка зростає на яружно-балкових схилах різної крутизни. Запроваджено алгоритм використання моніторингових досліджень для оцінювання санітарного стану, росту та продуктивності соснових насаджень на еродованих землях Правобережного Придніпров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П064.6 + П381.1
Шифр НБУВ: РА384279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського