Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (64)Книжкові видання та компакт-диски (66)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>U=П065.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Кулініч В.В. 
Агроекологічне обгрунтування сільськогосподарського використання рекультивованих земель в умовах південного сухого Степу України (на прикладі Камиш-Бурунського залізорудного родовища): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.В. Кулініч ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Для умов сухого Степу Укаїни запропоновано шляхи оптимізації едафічних характеристик техноземів. Удосконалено технологію рекультиваційних робіт, а саме: на технічному етапі цілеспрямовано запропоновано формувати ущільнений прошарок на глибині 80 - 90 см, який виконує роль водоупору та сприяє акумуляції продуктивної вологи у коренезміщувальному шарі. За умов формування техноземів рекомендовано вносити органічні добрива за норми 100 т/га на глибині 70 - 80 см. Завдяки кращому зволоженню глибоких шарів поживні речовини з органічних добрив більш повною мірою засвоюються рослинами. Установлено, що едафічні системи, сформовані з техногенних сумішок різноякісних потенційно родючих порід, характеризуються більшим екологічним різноманіттям властивостей і режимів, що сприяє кращій реалізації потенціалу біогеоценозів. Досліджено продуктивність основних сільськогосподарських культур сухого Степу залежно від конструкції технозему та рівня удобрення. Якість продукції, вирощеної на рекультивованих землях, відповідає встановленим вимогам за вмістом важких металів і технологічними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П065.82(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351280

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Забалуєв В.О. 
Едафо-фітоценотичне обгрунтування формування та функціонування стійких агроекосистем на рекультивованих землях Степу України: Автореф. дис... д-ра с.- г. наук: 03.00.16 / В.О. Забалуєв ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 40 с. — укp.

Вперше встановлено едафічні та фітоценотичні чинники, що обумовлюють стійкість та високу продуктивність агроекосистем на рекультивованих землях. Удосконалено вчення про біоекологічну роль і спрямованість геохімічних, агрохімічних та агрофізичних процесів, які відбуваються у трансформованих едафотопах степової зони України у разі довготривалого сільськогосподарського використання. Вперше розроблено принципи керування зміною домінантів складного багаторічного агрофітоценозу залежно від динаміки властивостей штучних едафотопів під час їх біологічного освоєння. Обгрунтовано необхідність удосконалення технології рекультивації земель сільськогосподарського призначення шляхом збільшення тривалості стабілізації спланованих відвалів і введення в технологію рекультивації земель стабілізаційно-фітомеліоративного періоду. Вперше запропоновано структурно-функціональні параметри раціональних моделей техноземів для сільськогосподарської рекультивації залізорудних шламосховищ. Визначено найбільш пристосовані до умов літоземів види багаторічних сільськогосподарських культур, які у складі бобово-злакових агрофітоценозів забезпечать високу довготривалу продуктивність і фітомеліоративний вплив на едафотоп. Розроблено основні елементи технології утворення та вирощування багаторічних бобово-злакових агрофітоценозів з високою довготривалою продуктивністю на рекультивованих землях без покриття родючим шаром грунту. Встановлено залежність рівня урожайності сільськогосподарських культур від параметрів штучних едафотопів на рекультивованих залізорудних шламосховищах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П128(4УКР) + П065.8(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335470

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Мануїлова Г.М. 
Фітомеліорація девастованих ландшафтів в умовах Львівщини: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Г.М. Мануїлова ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2005. — 18 с. — укp.

Визначено оптимальні шляхи фітомеліорації девастованих ландшафтів за умов Львівщини. Досліджено сучасний агроекологічний стан природно-техногенних комплексів гірничодобувних підприємств та особливості формування на їх території стабілізованого рослинного покриву. Визначено флористичний склад рослинності кар'єрно-відвальних ландшафтів, еколого-біологічні та морфологічні особливості її елементів. Вивчено популяційну, просторову й екологічну структуру рослинних угруповань девастованих ландшафтів. Узагальнено еколого-ценотичну стратегію та встановлено тенденції розвитку флороелементів рослинності досліджуваної території. Проаналізовано особливості росту експериментальних лісових культур на відвалах гірничодобувних підприємств. Розроблено рекомендації щодо впровадження оптимальних шляхів фітомеліорації земель девастованих ландшафтів і повернення їх господарської цінності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П065.82(4УКР-4ЛЬВ) +
Шифр НБУВ: РА334840

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського