Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (152)Книжкові видання та компакт-диски (227)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>U=П071$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Рудий С.М. 
Вдосконалення пристроїв льонорозстилочних машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / С.М. Рудий ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання теоретичного й експериментального дослідження та удосконалення пристроїв для розстилання стрічки льону з її перевертанням і коткуванням. Використання відповідних пристосувань дозволило підвищити кількісні та якісні показники процесу збирання льону. Обгрунтовано основні параметри і раціональні режими роботи пристосувань для перевертання і розстеляння стебел льону. Випробування розробленого пристосування підтвердили його роботоздатність і ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.216.1-12
Шифр НБУВ: РА313152 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Артюх О.М. 
Дослідження процесу дозованої роздачі кормів в годівниці кліткових батарей для утримання птиці та обгрунтування параметрів мобільного кормороздавача: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.М. Артюх ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т механізації та електрифікації сіл. госп-ва". — Глеваха, 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено питання механізації дозованої роздачі сухих кормів і вологих кормосумішей за умов клітково-батарейного утримання та обмеженої годівлі птиці. Викладено існуючі засоби механізації дозування та роздачі кормів за умов клітково-батарейного утримання птиці, проаналізовано роботи з цього напряму, виявлено недоліки й обгрунтовано конструкцію мобільного кормороздавача для забезпечення дозованої роздачі сухих і вологих кормосумішей за умов клітково-батарейного утримання та обмеженої годівлі птиці. Викладено методику інженерного розрахунку кормороздавача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.68
Шифр НБУВ: РА317097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
3.

Коваленко Л.Р. 
Електромагнітні технології та системи обробки біооб'єктів рослинництва у захищеному грунті: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.17 / Л.Р. Коваленко ; Харк. нац. техн. ун-т сіл. госп-ва ім. П.Василенка. — Х., 2010. — 24 с. — укp.

Розроблено установку та методику використання електричного та магнітного полів для активації поливальної води та живильних розчинів з метою підвищення продуктивності біооб'єктів рослинництва у захищеному грунті. Проаналізовано існуючі способи активації води та водних розчинів. Досліджено вплив електричного та магнітного полів на зміну фізико-хімічних властивостей води та розчинів мінеральних добрив. Вперше встановлено залежність pH та окиснювально-відновного потенціалу розчину від характеристик електричного та магнітного полів і складу розчину. Обгрунтовано режими, конструктивні параметри та методику розрахунку установки для електромагнітної обробки води та розчинів мінеральних добрив. Розроблено дослідні зразки обладнання, проведено їх випробування. Експериментально досліджено вплив поливальної води та розчинів добрив, оброблених магнітним та електричним полями, на ріст і розвиток біооб'єктів рослинництва у захищеному грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.240
Шифр НБУВ: РА371094 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Квітка С.О. 
Електромеханічний пристрій для системи електрообладнання дозування компонентів кормосумішей в кормоцехах тваринницьких ферм: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / С.О. Квітка ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2001. — 19 с. — укp.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень взаємозв'язку між коефіцієнтом поглинання пружних хвиль та витратою дрібно-фракційних компонентів кормосумішей з урахуванням гранулометричного складу, вологості, температури. Розроблено метод контролю витрати компонентів кормосумішей в безперервному потоці на основі поглинання енергії пружних хвиль потоком контрольованого матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П076 + П071.545.52
Шифр НБУВ: РА316591 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Міленін А.М. 
Енергозбереження тракторних агрегатів при збиранні коренеплодів цукрового буряка: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / А.М. Міленін ; Харк. нац. техн. ун-т сільськ. госп-ва ім. П.Василенка. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано закономірність зміни тягового коефіцієнта корисної дії трактора за безперервного завантаження коренеплодів цукрового буряка в кузов причепа (напівпричепа) транспортером бурякозбирального комбайна, яка дозволяє рекомендувати оптимальне завантаження трактора від причепа (напівпричепа). Експериментально визначено негативні крутівні моменти в елементах трансмісії тракторів серії ХЗ-150 К під час агрегування з завантаженими причепами 1ПТС-9+3ПТС-12, що призводить до підвищених динамічних навантажень тракторного агрегату. Розвинуто теорію управління трактором, яка дозволяє оцінити керованість тракторного агрегату у разі перерозподілу вертикальних навантажень за осями. Удосконалено теорію тягово-зчіпних властивостей трактора стосовно визначення за критерієм енергозбереження основних параметрів тракторних агрегатів під час роботи за умов підвищеної вологості грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.215.2 + П072.842.152 +
Шифр НБУВ: РА349089

Рубрики:

      
6.

Панцир Ю.І. 
Енергопотоки та енергозбереження на підприємствах по виробництву продукції свинарства: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / Ю.І. Панцир ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено структури енерговитрат на свинарських підприємствах різної виробничої потужності, проведено біоенергетичну оцінку технологій за допомогою коефіцієнта біоенергетичної ефективності, з використанням експериментальних даних отримано регресійну модель та оптимізаційний функціонал мінімізації питомих енерговитрат. Обгрунтовано параметри та розроблено інформаційно вимірювальну систему контролю та технічного обліку енерговитрат, особливістю якої є можливість управління технологічними режимами відповідно до поточного стану біотехнічної системи. Наведено рекомендації щодо зниження питомих енерговитрат для свинарських підприємств з промисловою технологією відгодівлі свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.65 в641
Шифр НБУВ: РА317560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Гарасимчук І.Д. 
Енергоспоживання системами створення мікроклімату в пташниках- бройлерниках: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / І.Д. Гарасимчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано математичну модель процесу теплоспоживання під час створення мікроклімату, яка дозволяє оптимізувати просторове розміщення технологічного обладнання в об'ємі пташника та режим його роботи за критерієм мінімуму енергозатрат. За удосконаленою методикою проведено оцінку енергоспоживання під час створення мікроклімату в промислових пташниках та обгрунтовано енергетичну ефективність зміни чинників, які суттєво впливають на енергоспоживання системами створення мікроклімату. Розроблено технологічну та технічну структури інформаційно-вимірювальної системи контролю та обліку, яка дозволяє реалізувати розподілений контроль за параметрами мікроклімату й енергоспоживанням у пташнику-бройлернику. Обгрунтовано заходи щодо зниження питомих енергозатрат для створення мікроклімату в промислових пташниках для трьох прийнятих технологій утримання курчат-бройлерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.68
Шифр НБУВ: РА317613 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Кравченко В. В. 
Інтенсифікація процесу утилізації насаджень кущових ягідників: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.11 / В. В. Кравченко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто результати дослідження, спрямовані на підвищення ефективності процесу утилізації насаджень кущових ягідників шляхом обгрунтування технологічної схеми та параметрів агрегата, що поєднує подрібнення гілок і кореневої системи кущів з їх одночасним закладанням у грунт. Запропоновано послідовний технологічний процес, який містить ударне відокремлення молотками гілок з частковим подрібненням їх цими ж молотками, розрізання гілок і коренів ножами грунтової фрези на частки з довжиною, що відповідають агротехнічним вимогам, і кінцеве закладання подрібненої деревини у грунт. На піставі теорії ймовірностей встановлено взаємозв'язок між ступенем подрібнення гілок молотковим барабаном і параметрами фрези. Огрунтовано раціональний ступінь подрібнення гілок молотковим барабаном і ножами фрези з забезпеченням мінімальних енерговитрат. Визначено вплив основних кінематичних і геометричних параметрів робочих органів молоткового барабана на довжину подрібнених частинок гілок, виготовлено дослідний зразок агрегата.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П25-468.2 + П071.25
Шифр НБУВ: РА384439 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Примак О.І. 
Історія становлення та розвитку наукових основ автоматизації технологічних процесів у птахівництві: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / О.І. Примак ; УААН. Держ. наук. с.-г. б-ка. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Висвітлено історико-науковий аспект розвитку автоматизації технологічних процесів у птахівництві та сформульовано аксіоми та наукові принципи стосовно даної проблеми. Розроблено періодизацію розвитку автоматизації технологічних процесів у птахівництві як галузі науки та техніки. Запропоновано визначення поняття наукового центру з автоматизації технологічних процесів у птахівництві. Проаналізовано науково-педагогічну спадщину засновника наукового центру з автоматизації технологічних процесів у птахівництві академіка І.І.Мартиненка. З'ясовано чинники його становлення та розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.68 г +
Шифр НБУВ: РА353072

Рубрики:

      
10.

Лісовенко Т.О. 
Науково-технічні нововведення у тваринництві України у XX - на початку XXI ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / Т.О. Лісовенко ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди. — Переяслав-Хмельниц., 2010. — 22 с. — укp.

Вперше комплексно висвітлено історію розвитку засобів механізації обслуговування худоби під час годівлі. Встановлено хронологію та періодизацію розвитку даних машин вітчизняного виробництва. На підставі вивчення патентних матеріалів СРСР і України розкрито основні напрями удосконалення у XX ст. технічних засобів обслуговування тварин під час годівлі. Проаналізовано засоби механізації даного процесу за законами гомологічних рядів і стадійного розвитку техніки. Удосконалено циклічну схему створення та впровадження технічних об'єктів за етапами їх становлення. Визначено провідні тенденції, закономірності та перпективні напрями розвитку вітчизняних технічних засобів обслуговування тварин під час годівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П5(4УКР) г + П071.6(4УКР) г
Шифр НБУВ: РА370553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Андрійчук В.А. 
Науково-технічні основи підвищення ефективності опромінювальних установок для світлокультури рослин: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.07 / В.А. Андрійчук ; Харк. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Розроблено науково-технічні основи побудови засобів створення змінних світлових полів, виготовлено та апробовано за виробничих умов їх експериментальні зразки. Запропоновано метод визначення ефективності джерел випромінювання для світлокультури рослин і створено автоматизовану технічну систему для його реалізації. Наведено математичні моделі опромінювальних пристроїв змінного опромінення з круглосиметричним і несиметричним світловим розподілом, на основі яких розроблено аналітичний метод світлотехнічного розрахунку опромінювальних установок. Визначено раціональні режими роботи та запропоновано систему керування установкою змінного опромінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.2 +
Шифр НБУВ: РА324279

Рубрики:

      
12.

Мироненко В.Г. 
Науково-технічні основи розробки засобів механізації з керованою якістю виконання технологічних процесів у рослинництві: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.11 / В.Г. Мироненко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 40 с. — укp.

Висвітлено теоретичні передумови та розроблено загальну методику удосконалення технологічних процесів і машин у рослинництві на основі використання засобів оперативного керування якістю виконання робочих операцій. Описано алгоритми та моделі оперативного керування і критерії оптимізації даних процесів. Розкрито методичні основи створення й оцінки ефективності відповідних технічних засобів. Наведено рекомендації та визначено конструктивно-технологічні параметри засобів оперативного керування основними механізованими процесами рослинництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.2 +
Шифр НБУВ: РА342268

Рубрики:

      
13.

Лисиченко М.Л. 
Низькоенергетичні лазерні електротехнології в тваринництві: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.16 / М.Л. Лисиченко ; Харк. нац. техн. ун-т сіл. госп-ва ім. П.Василенка. — Х., 2006. — 40 с. — укp.

Висвітлено питання передумов, технологій і технічних засобів щодо підвищення продуктивності сільськогосподарських тварин і птиці за умов впливу на них низькоенергетичного лазерного випромінювання (НЕЛВ). З'ясовано місце та задачі низькоенергетичних лазерних електротехнологій (НЕЛЕТ) у системі оптичних електротехнологій. Проведено кількісний аналіз існуючих гіпотез молекулярно-клітинних механізмів взаємодії НЕЛВ з біологічними об'єктами (БО) з метою визначення найбільш прийнятної щодо використання. Розглянуто процес лазерної обробки на засадах дослідження умов розповсюдження НЕЛВ у біологічному середовищі залежно до рівня їх організації. Теоретично обгрунтовано параметри та розроблено систему вимірювання надслабкого світіння БО після лазерної обробки. Досліджено вплив НЕЛВ на БО з метою визначення параметрів НЕЛЕТ на етапі репродукції, вирощування та утримання промислового стада у тваринництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.6 +
Шифр НБУВ: РА344072

Рубрики:

      
14.

Аббасов Зияд Мехрали огли 
Обгрунтування комплексу машин для смугової технології вирощування баштанних культур: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.11 / Зияд Мехрали огли Аббасов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 37 с.: рис. — укp.

Науково обгрунтовано та розроблено технологічний комплекс машин для смугового вирощування баштанних культур. На базі теоретичних і експериментальних досліджень обгрунтовано та розроблено нові технологічні схеми та параметри робочих органів комплексу машин для виконання технологічних операцій: внесення мінеральних та органічних добрив у смуги; зарівнювання борозни одночасно з оранкою смуги; внесення пестицидів одночасно з передпосівною культивацією, стрічково-гніздовий посів із синхронним порційним внесенням гербіцидів, міжрядний обробіток і вибіркове збирання плодів. Розроблений комплекс машин забезпечує ступені зменшення затрат праці, питомих капітальних вкладень і приведених витрат - 75,1; 42,2 та 31,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.234 + П241-43-451.3-480
Шифр НБУВ: РА313891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Катюха Д.А. 
Обгрунтування конструктивно-технологічних параметрів робочих органів знаряддя для міжрядного обробітку овочевих культур на крапельному зрошуванні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / Д.А. Катюха ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2007. — 21 с. — укp.

Вирішено науково-прикладну задачу підвищення якості міжрядного обробітку грунту у посівах овочевих культур за крапельного зрошення шляхом розробки нової конструкції робочого органу культиватора й обгрунтування його параметрів на базі моделювання розподілу вологості за шириною міжряддя. Створено динамічну модель зміни вологості грунту залежно від відстані до зрошувальної трубки та математичну модель руху бур'яну по лезу криволінійної культиваторної лапи за умов змінної вологості грунту. Установлено закономірності стабільності руху культиваторної лапи по глибині залежно від розподілу бур'янів за шириною міжряддя. Обгрунтовано безпечну траєкторію руху криволінійної поворотної лапи у процесі заглиблення. Визначено раціональні параметри робочого органу знаряддя для міжрядного обробітку овочевих культур у разі крапельного зрошування. Економічно доведено доцільність використання культиваторів з розробленими робочими органами для боротьби з бур'янами у міжряддях за умов даного зрошування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.234 +
Шифр НБУВ: РА348674

      
16.

Грушецький С.М. 
Обгрунтування конструкції і параметрів лемішно-полицевого картоплекопача з барабанним сепаратором картопляного вороху: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / С.М. Грушецький ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2008. — 20 с. — укp.

З метою зменшення механічних пошкоджень бульб з одночасним забезпеченням якісних показників процесу сепарації картопляного вороху розроблено конструкції лемішно-полицевого картоплекопача з барабанним сепаратором, оптимізовано його параметри та режими роботи. Запропоновано математичні моделі руху тіла по лемішно-полицевій поверхні та по сепаратору, а також процесу сепарації трикомпонентного картопляного вороху. Одержано теоретичні й експериментальні залежності впливу конструктивних і кінематичних параметрів функціонування машини та сепаратора на якісні показники їх роботи. Складено алгоритм технологічного розрахунку картоплекопача. Експериментально визначено емпіричні коефіцієнти математичної моделі для суглинку середнього. Визначено раціональні параметри процесу сепарації, з урахуванням яких обгрунтовано оптимальні параметри та режими роботи барабанного сепаратора. Експериментально встановлено аналітичні залежності показників якості роботи сепаратора та потужності на його привід і загальної потужності на агрегатування від режимів роботи, доведено адекватність запропонованої математичної моделі. Проведено економічне оцінювання ефективності використання нової конструкції лемішно-полицевого картоплекопача з барабанним сепаратором.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.215.1-35 +
Шифр НБУВ: РА359574

      
17.

Пастухов В.І. 
Обгрунтування оптимальних комплексів машин для механізації польових робіт: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.11 / В.І. Пастухов ; Харк. нац. техн. ун-т сіл. госп-ва ім. П.Василенка. — Х., 2004. — 38 с. — укp.

Обгрунтовано можливість використання для всебічної оцінки ефективності функціонування технологічних комплексів машин таких критеріїв, як витрати ресурсів, реалізація біопотенціалу рослин, стан екосистеми. Вперше запропоновано метод прийняття рішення про оптимальний комплекс машин за умов невизначеності з урахуванням статистичної достатності реалізації моделювання технологічного процесу. Обгрунтовано нову систему критеріїв як теоретичну основу для прийняття рішення про оптимальний технологічний комплекс машин. Розроблено теоретичний метод одержання достатньої кількості статистично надійних показників порівняння комплексів на підставі дослідження результатів їх експериментальних випробувань та імітаційного моделювання. Доведено залежності впливу дії машинних агрегатів на реалізацію біопотенціалу рослин та погіршення стану екосистеми. Удосконалено імітаційну математичну модель функціонування машинних агрегатів під час виконання польових робіт щодо визначення фактичних витрат ресурсів і часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.21 в641.0 +
Шифр НБУВ: РА346255

Рубрики:

      
18.

Сенчук М.М. 
Обгрунтування основних параметрів і розробка технічних засобів для переробки вермикомпосту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / М.М. Сенчук ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т механізації та електрифікації сіл. гос-ва" (ННЦ "ІМЕСГ"). — Глеваха, 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Запропоновано технологічні рішення механізованої переробки вермикомпосту. Розроблено технічні засоби для відділення черв'яків від вермикомпосту, створено методику їх інженерного розрахунку. Проведено енергетичний та економічний аналізи технологічного процесу переробки вермикомпосту. Встановлено, що механізовані технології доцільно використовувати для багатотоннажного виробництва біогумусу у вермигосподарствах потужністю не менше 1 000 т на рік, що забезпечить собівартість виробництва у межах 67,45 - 135,05 грн/т. В результаті експериментального впровадження запропонованих технологій у ВТБ "Дослідницьке" одержано збільшення біологічної врожайності цукрових буряків на 41 ц з гектара, коефіцієнт енергетичної ефективності використання товарного біогумусу - 6,75, економічну ефективність внаслідок внесення біогумусу - 210 грн/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.23 вермикомпост + П071.696
Шифр НБУВ: РА330976

Рубрики:

      
19.

Сарана В.В. 
Обгрунтування основних параметрів подрібнювача гілок ущільненого саду: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / В.В. Сарана ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності утилізації зрізаних гілок плодових дерев в ущільнених садах шляхом обгрунтування технологічної схеми та параметрів робочих органів пристрою для їх подрібнення. Теоретично й експериментально визначено раціональні режими його роботи. Визначено залежності якості подрібнення гілок та енергоємності процесу від частоти обертання роторів, питомої маси валка та поступальної швидкості агрегату. Виготовлено макетний зразок подрібнювача. З'ясовано, що у даному випадку затрати питомої роботи на процес подрібнення становлять 10,6 кДж/кг. Показано, що впровадження нової технології утилізації зрізаних гілок у садах ущільненого типу з використанням розробленого подрібнювача деревини сприяє зменшенню витрат праці в 1,4 рази, палива у 2,6 рази, експлуатаційних витрат в 1,9 рази у порівнянні з традиційною технологією спалювання деревини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.235 +
Шифр НБУВ: РА346607

      
20.

Кравченко І.Є. 
Обгрунтування параметрів вертикального робочого органу гичковидаляючого пристрою: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / І.Є. Кравченко ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2009. — 19 с. — укp.

Висвітлено характер зміни траєкторії та миттєвих швидкостей руху гички після сходження з лопаті та визначено дальність її польоту та ширину смуги розкидання. Встановлено межі раціональних параметрів і режимів роботи гичковидаляючого пристрою, які забезпечують якісне виконання технологічного процесу за мінімальних енерговитрат. Проведено виробничі випробування розробленого гичковидаляючого пристрою, та встановлено техніко-економічні показники його роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.215.2-12 +
Шифр НБУВ: РА369200
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського