Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (38)Книжкові видання та компакт-диски (40)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П128$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Забалуєв В.О. 
Едафо-фітоценотичне обгрунтування формування та функціонування стійких агроекосистем на рекультивованих землях Степу України: Автореф. дис... д-ра с.- г. наук: 03.00.16 / В.О. Забалуєв ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 40 с. — укp.

Вперше встановлено едафічні та фітоценотичні чинники, що обумовлюють стійкість та високу продуктивність агроекосистем на рекультивованих землях. Удосконалено вчення про біоекологічну роль і спрямованість геохімічних, агрохімічних та агрофізичних процесів, які відбуваються у трансформованих едафотопах степової зони України у разі довготривалого сільськогосподарського використання. Вперше розроблено принципи керування зміною домінантів складного багаторічного агрофітоценозу залежно від динаміки властивостей штучних едафотопів під час їх біологічного освоєння. Обгрунтовано необхідність удосконалення технології рекультивації земель сільськогосподарського призначення шляхом збільшення тривалості стабілізації спланованих відвалів і введення в технологію рекультивації земель стабілізаційно-фітомеліоративного періоду. Вперше запропоновано структурно-функціональні параметри раціональних моделей техноземів для сільськогосподарської рекультивації залізорудних шламосховищ. Визначено найбільш пристосовані до умов літоземів види багаторічних сільськогосподарських культур, які у складі бобово-злакових агрофітоценозів забезпечать високу довготривалу продуктивність і фітомеліоративний вплив на едафотоп. Розроблено основні елементи технології утворення та вирощування багаторічних бобово-злакових агрофітоценозів з високою довготривалою продуктивністю на рекультивованих землях без покриття родючим шаром грунту. Встановлено залежність рівня урожайності сільськогосподарських культур від параметрів штучних едафотопів на рекультивованих залізорудних шламосховищах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П128(4УКР) + П065.8(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335470

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Андрієнко Г.Г. 
Моніторинг гетероциклічних пестицидів в сільськогосподарських культурах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Г.Г. Андрієнко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Підтверджена залежність фізико-хімічних властивостей гетероциклічних пестицидів, які широко застосовуються для захисту сільськогосподарських рослин від хвороб, шкідників і бур'янів, від полярності їх молекул, тобто величини дипольних моментів. Визначено дипольні моменти групи гетероциклічних пестицидів оновленого асортименту, розроблені методи їх визначення, вивчена динаміка вмісту та встановлені показники їх розпаду в рослинах та грунті. Показано, що основною характеристикою детоксикації пестицидів є константа швидкості розпаду. Встановлена ступінь небезпеки та дана екотоксикологічна характеристика їх застосування в різних грунтово-кліматичних зонах України. Доведено, що використання помірно небезпечних гетероциклічних пестицидів з малими нормами витрат є раціональним прийомом їх безпечного застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П128,022

Рубрики:

      
3.

Барановський М.М. 
Трипси лісостепу України: еколого-фауністична характеристика, шкідливість, векторні властивості та агроценотичний контроль: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.16 / М.М. Барановський ; УААН. Ін-т агроекології та біотехнології. — К., 2003 — укp.

Уперше за умов Лісостепу України проведено комплексне визначення видового складу різних екологічних груп трипсів біоценозів і агроценозів та розроблено рекомендації щодо визначення економічного порогу шкідливості рослиноїдних видів трипсів з урахуванням екологічної структури (співвідношення між рослиноїдними та хижими видами трипсів) цих груп та чисельності різних видів трипсів в них. Виявлено трофічні зв'язки 214-ти рослиноїдних і хижих видів трипсів. Вивчено закономірності динаміки їх чисельності, з'ясовано роль спеціалізованих хижих видів трипсів у зниженні чисельності популяції фітофагів та визначено рівень їх ефективності у процесі генезису популяції рослиноїдних трипсів. Досліджено формування видового складу трипсів агроценозів зернобобових і пасльонових культур, бурякових висадків, соняшнику та круп'яних культур (гречки, проса). Виявлено особливості сезонної динаміки чисельності трипсів на висадках моркви, на зелених овочевих і плодово-ягідних культурах у полезахисних лісонасадженннях, а також трофічні зв'язки цих комах. Розвинуто проблему визначення втрат урожаю основних польових культур у результаті пошкодження їх трипсами. Виявлено особливості динаміки чисельності тизаноптерофауни на різних сортах гороху, сої, люцерни, бурякових висадків, соняшнику, гречки та проса. Вивчено особливості біології фітофагів та їх ентомофагів польових, овочевих і декоративних культур, вирощуваних за умов відкритого та закритого грунту Лісостепу України на біоцентотичному та популяційному рівнях продовж сезону та за роками. Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено вплив окремих агротехнічних заходів на процеси саморегуляції тизаноптерофауни в агроценозах основних польових культур, доведено можливість передачі трипсами ізолятів вірусів тоспогрупи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П128(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325800

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського