Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (57)Книжкові видання та компакт-диски (41)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П140$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Суслов О.А. 
Агроекологічні аспекти використання мікробних препаратів у ланках польової сівозміни східного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г наук: 03.00.16 / О.А. Суслов ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано можливості підвищення продуктивності ланок польової сівозміни шляхом використання мікробних препаратів для предпосівної інокуляції насіння за умов східного Степу України. Показано їх екологічну безпечність та істотні переваги у порівнянні з агрохімікатами. Виявлено, що застосування мікробних препаратів у ланках зернопросапної сівозміни без використання мінеральних добрив забезпечує підвищення урожаю у зернових одиницях до 10 ц/га. Показано позитивний вплив інокуляції на поліпшення структурних показників продуктивності сільськогосподарських культур та якість рослинної продукції. Встановлено, що застосування мікробних препаратів знижує поширення хвороб рослин. У разі використання мінеральних добрив виявлено тенденцію щодо зменшення вмісту рухомих форм азоту та фосфору у прикореневій зоні інокульованих рослин. Показано доцільність застосування мікробних препаратів, що сприяють перевазі процесів синтезу органічної речовини у прикореневій зоні сільськогосподарських культур над її мінералізацією. Відзначено, що низькі додаткові витрати та висока ефективність застосування мікробних препаратів зменшують собівартість сільськогосподарської продукції та підвищують рівень рентабельності її виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П058-82(4УКР) + П141.8(4УКР) + П140.5(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА340445

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Багорка М.О. 
Агроекологічні особливості родючості змитих грунтів в підзоні чорноземів звичайних: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / М.О. Багорка ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2002. — 21 с. — укp.

Досліджено агроекологічні особливості родючості змитих грунтів схилів різної експозиції та господарського призначення в підзоні чорноземів звичайних у зв'язку з їх генезисом і морфологією. Зазначено, що за допомогою індикаторних культур (гороху, ячменю) можна оцінити родючість грунтів схилів за профілем. На підставі даних про кількісний та якісний склад гумусу, азоту, фосфору, калію, фізико-хімічні властивості та ферментативну активність орних і цілинних грунтів схилів і плакору виявлено залежність між рівнем родючості грунтів схилів та еклогічними умовами. Встановлено, що в процесі грунтоутворення в грунтах схилів відбувається перерозподіл мікроелементів у грунтовому профілі: накопичення в гумусово-акумулятативному горизонті та акумуляція розчинної форми мікроелементів, зумовлена зміною кислотно-лужних умов. Доведено, що ефективна родючість грунтів схилів і плакору за профілем, виражена продуктивністю гороху та ячменю, визначається, переважно, орним шаром. За тривалого використання гумусово-перехідних горизонтів і породи продуктивність зазначених культур підвищувалася на 70 - 90 %, інколи вдвічі, що свідчить про мобілізацію поживних речовин грунту. Зроблено висновок, що споживання горохом та ячменем макро- та мікроелементів залежить від вмісту та доступності їх в грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П064.62(4УКР) + П140.88(4УКР)
Шифр НБУВ: РА318369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Ласло О.О. 
Соціальні та екологічні особливості стану агроекосистем (на прикладі Полтавського регіону): автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.О. Ласло ; УААН; Ін-т агроекол.. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Вперше обгрунтовано та доповнено науково-методичні підходи визначення стану соціально-економічного розвитку регіону. Встановлено доцільність агроекологічного районування для визначення найсприятливіших територіальних зон для вирошування продукції рослинництва на екологічно стабільних територіях. Підтверджено значення екологічної свідомості сільського населення у формуванні збалансованого розвитку агросистем. Удосконалено методику оцінювання рівня екологічної свідомості населення аграрного сектору за модифікованою шкалою. Виявлено, що 34 % респондентів мають досить низький рівень екологічної свідомості, що дало змогу визначити напрям у реформі екоосвіти з використанням формальних і неформальних підходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*807*801.4(4УКР-4ПОЛ) + П140(4УКР-4ПОЛ) +
Шифр НБУВ: РА368190

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Коковіхін С. В. 
Теоретичні основи та агроекологічне обгрунтування заходів оптимізації продукційних процесів рослин у зрошуваних агрофітоценозах Південного Степу України: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.09 / С. В. Коковіхін ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 37 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано напрями оптимізації продукційних процесів польових культур за умов зрошення півдня України за рахунок підвищення ефективності використання фотосинтетично активної радіації та теплових ресурсів, диференціації елементів технології вирощування, одержання під час мінімальних енергетичних і ресурсних витратах високої урожайності й якості рослинницької продукції. Досліджено динаміку споживання вологи рослинами залежно від гідротермічних умов вегетації, фаз розвитку та рівня вологозабезпечення. Визначено особливості продукційного процесу рослин у зрошуваних агрофітоценозах залежно від диференціації елементів технології вирощування. Встановлено статистичні залежності між продуктивністю рослин і вологозабезпеченістю залежно від комплексної дії природних і технологічних факторів. Розроблено моделі формування врожаю за умов зрошення. Проведено економіко-енергетичне оцінювання даних технологічних заходів і на цій основі обгрунтовано необхідність інтенсифікації рослинництва за рахунок розвитку зрошення на півдні України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П140.8(4УКР)
Шифр НБУВ: РА377228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ревтьо М. В. 
Формування високопродуктивних агрофітоценозів багаторічних трав на землях, вилучених із обробітку, в південному Степу: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / М. В. Ревтьо ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження, проведені за умов природного зволоження південного Степу України з вивчення закономірностей формування високопродуктивних агроценозів багаторічних трав на основі костриці східної та люцерни і розробки технологічних прийомів підвищення їх урожаю та продуктивного довголіття за рахунок зміни норм висіву даних компонентів. Розглянуто на темно-каштанових грунтах вплив норм висіву люцерни сортів Веселка та Полтавчанка та костриці східної на зміну видового ботанічного складу сіяних агроценозів і продуктивні властивості рослинних угрупувань та якість трав'яного корму. Наведено результати досліджень з визначення впливу застосування різних доз азотних добрив за звичайного рядкового та широкорядкового способів сівби на врожай насіння костриці східної. Встановлено залежність урожаю насіння культури від азотного живлення. Визначено, що приріст урожаю насіння костриці східної у разі застосування азотних добрив забезпечується за рахунок формування більшої кількості генеративних пагонів, маси волоті та маси насіння в волотях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П140 + П221
Шифр НБУВ: РА376990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського