Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (197)Книжкові видання та компакт-диски (176)
Пошуковий запит: (<.>U=П212.2-31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванів М. О. 
Агроекологічна оцінка гібридів кукурудзи різних груп стиглості в умовах Південного Степу: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / М. О. Іванів ; ДВНЗ "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2011. — 20 с. — укp.

Визначено особливості росту, розвитку та рівень продуктивності рослин кукурудзи на товарних посівах залежно від рівня грунтово-екологічного градієнта, а також вплив кількісних ознак гібридів кукурудзи різних груп стиглості на урожайність зерна. Вивчення основних параметрів гібридів дозволило економічно й енергетично обгрунтувати доцільність використання гібридів кукурудзи з певними адаптивними параметрами за умов зрошення південного регіону України. Визначено гібриди кукурудзи, що мають підвищену адаптивну здатність до умов зрошення Південного Степу. Оптимізовано гібридний склад кукурудзи з метою надання рекомендацій виробництву щодо використання певного типу гібриду для одержання максимальної економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314.8
Шифр НБУВ: РА380571 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Грабовський М. Б. 
Адаптація вихідного матеріалу кукурудзи плазми Лакауне до умов степової зони України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / М. Б. Грабовський ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2006. — 17 с.: рис. — укp.

Проведено оцінку та добір вихідного матеріалу кукурудзи, одержаного на базі плазми Лакауне згідно з його морфобіологічними ознаками та адаптивності за контрастних умов середовища. Висвітлено перспективність використання середньої та пізньостиглих ліній різних генетичних плазм (Ланкастер, BSSS) як донорів цінних ознак. Представлено варіювання ефектів загальної комбінаційної здатності. Визначено адаптивну спроможність, стабільність самозапилених ліній та їх тесткросів. Доведено можливість одночасного добору на базі даного генетичного матеріалу скоростиглих форм з високою комбінаційною здатністю та низькою вологістю зерна. Виділено лінії з широкою нормою реакції та синтезовано гібриди з високим адаптивним потенціалом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-31(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342833

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Сатарова Т.М. 
Андрогенез та ембріокультура у кукурудзи in vitro: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.20 / Т.М. Сатарова ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2002. — 41 с.: рис. — укp.

Визначено генетичні, екологічні, цитологічні та морфологічні особливості індукції андрогенезу у культурі пиляків різних генотипів кукурудзи, охарактеризовано процеси калусогенезу та регенерації у культурі пилкових ембріоїдів та особливості рослин-регенерантів андрогенетичного походження. Доведено, що здатність до індукції андрогенезу у культурі пиляків кукурудзи визначається різним співвідношенням адитивних і домінантних ефектів, а також взаємодією неалельних генів, причому умови зовнішнього середовища здатні впливати на наявність та силу прояву генних ефектів. Вперше проаналізовано вплив генотипу та віку незрілих зародків кукурудзи на проростання за умов in vitro. Створено біологічні технології одержання андрогенних рослин кукурудзи у культурі пиляків in vitro та додаткових генерацій рослин протягом року за рахунок використання ембріокультури in vitro.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-31 + Е50*332.26 +
Шифр НБУВ: РА322117

Рубрики:

      
4.

Макарчук О.С. 
Використання інбредних ліній та тестерів різної генетичної структури в селекції кукурудзи на гетерозис: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.С. Макарчук ; Нац. наук. центр "Ін-т земл-ва УААН". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено питання підбору компонентів гібридизації для одержання гетерозисних гібридів, оцінювання вихідного матеріалу щодо комбінаційної здатності з використанням тестерів різної генетичної структури. Виділено самозапилені лінії та гібридні комбінації, які характеризуються комплексом ознак, що формують вегетаційний період та індивідуальну продуктивність. Проведено групування ліній за мінливістю загальної тривалості вегетації та продуктивностї зерна. Визначено загальні тенденції для формування зв'язків вегетаційного періоду й індивідуальної продуктивності самозапилених ліній. Установлено особливості формування взаємозв'язку періодів вегетації у тест-гібридів. Значною мірою він залежить від тривалості аналогічних періодів у материнської форми, виявлено відсутній зв'язок з тривалістю у батьківських ліній. З використанням тестерів, до складу яких входять лінії різних зародкових плазм, визначено ефекти ЗКЗ та константи СКЗ самозапилених ліній. Установлено вплив певних тестерів і самозапилених ліній на формування врожайності, ефекти гетерозису (істинний і гіпотетичний) і коефіцієнт домінування. Показано особливості прояву комбінаційної здатності та вплив тестерів на врожайність тест-кросних гібридів. Запропоновано критерії добору тестерів для оцінювання селекційного матеріалу на підставі прояву гетерозисного ефекту та показників комбінаційної здатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-31 +
Шифр НБУВ: РА359691

Рубрики:

      
5.

Цицюра Я.Г. 
Вихідний матеріал для селекції гібридів кукурудзи з інтенсивною віддачею вологи зерном: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Я.Г. Цицюра ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку вологості зерна у самозапилених ліній та гібридів кукурудзи, створених на їх основі. Оцінено інтенсивність висихання зерна на 30 - 72-й день після цвітіння качанів 44-х самозапилених ліній кукурудзи різного еколого-географічного походження та 98-ми простих гібридів кукурудзи. Проаналізовано традиційні та розроблено ряд комплексних критеріїв оцінки вихідного та гібридного матеріалу кукурудзи за ознаками швидкого висихання зерна. На підставі запропонованих критеріїв наведено класифікацію ліній та гібридів кукурудзи за типами висихання зерна. Виділено та вивчено ряд цінних швидковисихаючих самозапилених ліній, на основі яких створено високопродуктивні швидковисихаючі гібриди кукурудзи. Проаналізовано генетичний аналіз ознаки "вологість зерна", що дозволило визначити частку впливу генотипу на ознаку швидкого висихання зерна. Розглянуто вплив на швидкість висихання зерна якостей рослини і кліматичних факторів, що дало змогу виявити процеси висихання зерна за польових умов. За результатами досліджень визначено основні принципи підбору батьківських пар для одержання інтенсивно віддаючих вологу гібридів зерна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314.8
Шифр НБУВ: РА316517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Климчук О.В. 
Вихідний матеріал для селекції гібридів кукурудзи, вирощуваних в умовах монокультури Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.В. Климчук ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення селекційного матеріалу кукурудзи стосовно придатності до вирощування за умов монокультури. Проведено оцінювання 50-ти самозапилених ліній кукурудзи різного еколого-географічного походження та створених 86-ти простих гібридів, на підставі результатів якого проведено групування селекційного матеріалу кукурудзи різних груп стиглості за рівнем урожайності зерна та стійкості до шкідників і хвороб у монокультурі. Виявлено господарсько-цінні ознаки, за якими доцільно виконувати добір вихідного матеріалу кукурудзи, стійкого до умов монокультури. Вивчено та виділено лінії самозапилення, які характеризуються комплексним поєднанням господарсько-цінних ознак у генотипі, придатністю до вирощування за умов монокультури та є цінним вихідним матеріалом для селекції високоврожайних гібридів кукурудзи за даних умов. За результатами досліджень сформульовано основні принципи підбору батьківських компонентів і характер наслідування простими гібридами високої зернової продуктивності та стійкості до шкодочинних організмів за умов монокультури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314.8 +
Шифр НБУВ: РА355609

Рубрики:

      
7.

Хроменко В.О. 
Вихідний матеріал для селекції скоростиглих гібридів кукурудзи в умовах центрального Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.О. Хроменко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Зібрано та вивчено колекцію самозапилених ліній кукурудзи за основними морфобіологічними та господарчо цінними ознаками. Проведено класифікацію ліній за довжиною вегетаційного періоду. Визначено лінії та гетерозисні комбінації, здатні ефективно використовувати умови росту та забезпечувати високі, стабільні врожаї зерна. Оцінено стійкість самозапилених ліній до холоду за природних умов і на спеціально створених ділянках холодостійкості. Посів проведено в ранні строки (у другій половині березня) за жорстких агрометеорологічних умов. Стійкі до високих температур зразки відібрано в найбільш чутливій фазі викидання волотей. Відібрано посухостійкі лінії, у яких розрив між цвітінням волотей і качанів у період посухи сладає не більше 1 - 2-х днів. Результатом добору холодо- та посухостійких зразків є колекція ліній, які широко використовуються у практичній селекції у разі створення нових гібридів. Установлено кореляційні залежності між продуктивністю, її елементами та іншими ознаками. Стабільною продуктивністю незалежно від умов вирощування характеризуються лінії ЧК 2, ЧК 3, Чк 45, СМ 7, Бг 1081, які належать до стабільних ліній. Виділено лінії з підвищеним вмістом білка, олії з крохмалю, а саме: ЧКР 8, ЧК 4354, ЧК 4204, ЧК 930, ЧК 45. Вони є цінним вихідним матеріалом для створення гібридів кукурудзи з високою якістю зерна. Використовуючи кращі лінії колекції, створено 20 нових гібридів кукурудзи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351673

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Липовий В.Г. 
Вплив технологічних прийомів на продуктивність гібридів кукурудзи в системі силосного конвеєра в умовах центрального Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / В.Г. Липовий ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив добрив, густоти рослин і способів сівби на урожайність й якість силосної маси гібридів кукурудзи, які дозрївають у різний час. Встановлено оптимальну норму добрив, що сприяє підвищенню урожайності силосної маси та збору сухої речовини, а також оптимальну густоту рослин для кожного способу сівби даних гібридів кукурудзи. Проведено порівняння чотирьох способів сівби (широкорядний з міжряддям 70 і 45 см, стрічковий за схемою 46х24 см і 46х12х12 см).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314.8-491(4УКР) + П222.1-47(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Парій М.Ф. 
Генетична система контрольованого розмноження кукурудзи на основі генів функціональної чоловічої стерильності: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / М.Ф. Парій ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено генетичну систему контрольованого розмноження кукурудзи на основі генів функціональної чоловічої стерильності. На підставі дослідження мінливості рівня експресивності гена Vg та ідентифікації специфічного домінантного гена модифікатора, а також аналізу ознаки "стерильність - фертильність" визначено, що чинниками стерильності є домінантні алелі гена Vg і гена модифікатора Enh(Vg) за умови наявності гомозиготності генотипу. Проаналізовано взаємодію генів adl, tk, Tu з геном Vg та встановлено їх значення у процесі розмноження стерильних форм з геном Vg. З'ясовано роль домінантного алеля гена Vg у формуванні господарсько-цінних ознак. Встановлено, що його присутність у більшості генотипів не впливає на зниження висоти рослин та насіннєвої продуктивності. Виявлено зменшення збиральної вологості насіння у форм з домінантним алелем гена Vg. На базі використання запропонованої генетичної системи створено нові способи одержання гібридного насіння та лінії для їх практичної реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-31 +
Шифр НБУВ: РА334857

Рубрики:

      
10.

Доменюк 
ДНК-маркери локусів кількісних ознак кукурудзи: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.22 / Валерій Петрович Доменюк ; НАН України; Інститут молекулярної біології і генетики. — К., 2003. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-312
Шифр НБУВ: РА327112

Рубрики:

      
11.

Воскобойник О.В. 
Добір вихідного матеріалу за ознаками скоростиглості при селекції ранньостиглих гібридів кукурудзи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.В. Воскобойник ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2007. — 18 с. — укp.

Наведено результати вивчення константних самозапилених ліній кукурудзи різних генетичних плазм і простих гібридів, створених на їх базі, щодо реакції на строки сівби як фону для добору ранньостиглих генотипів. Установлено закономірності успадкування ознак батьківських компонентів гібридами. Визначено, що самозапилені лінії відрізняються за типами втрати вологи зерном. Рекомендовано найбільш раціональну схему одержання гібридів з інтенсивною вологовіддачею у процесі дозрівання. Виявлені ознаки взаємопов'язані зі скоростиглістю гібридів. Доведено необхідність використання строків сівби як фактора добору за різноманітними ознаками. На базі експериментально виділеного вихідного матеріалу створено ранньостиглі гібриди кукурудзи, а саме: "Дніпровський 196СВ", "Сурський 197МВ" та середньоранній "Міф 227МВ".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314.8 +
Шифр НБУВ: РА350000

Рубрики:

      
12.

Марочко В.А 
Добір вихідного матеріалу при гетерозисній селекції кукурудзи на харчові цілі: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.А Марочко ; Ін-т зерн. гос-ва УААН. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні встановлено особливості технологічних якостей зерна вихідного матеріалу кукурудзи, призначеного для виробництва крупи, встановлено їх залежність від консервації ендосперму. Визначено фізико-механічні показники зерна кукурудзи, які впливають на вихід крупи різних фракцій. Вперше встановлено характер генетичного контролю консистенції ендосперму та вмісту каротиноїдів у зерні ліній і гібридів кукурудзи різних підвидів. Створено гібриди кременистим і кременисто-зубоподібним зерном, які рекомендовано використовувати у харчовій промисловості, зокрема для виробництва шліфованої і крупної крупи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-31 +
Шифр НБУВ: РА365653

Рубрики:

      
13.

Боденко Н.А. 
Добір та оцінка вихідного матеріалу на посухо- та жаростійкість для селекції середньостиглих гібридів кукурудзи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Н.А. Боденко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

Проведено добір та оцінку середньостиглих форм - ліній різних генетичних плазм (Ланкастер, Айодент, Т22, Міндсенпустіфехе) на посухо- та жаростійкість за продуктивністю, морфобіологічними показниками за різних умов вологозабезпеченості (густота стояння рослин 40 та 60 тис./га). Визначено реакцію самозапилених ліній та їх тесткросів на загущення посіву залежно від їх генетичного походження. Показано варіювання ефектів загальної комбінаційної здатності в ліній, що досліджувалися, за роками вивчення та за густотами вирощування рослин. Доведено необхідність використання фізіологічних методів на ранніх етапах селекційного процесу для своєчасної диференціації вихідного матеріалу на посухо- та жаростійкість. Одержано гетерозисні комбінації з широким адаптивним потенціалом. Запропоновано нові високоврожайні гібриди для практичного використання у виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-317 +
Шифр НБУВ: РА326179

Рубрики:

      
14.

Кожухова Н.Е. 
Дослідження молекулярно-генетичного поліморфізму геному кукурудзи методом полімеразної ланцюгової реакції: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.26 / Н.Е. Кожухова ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології та генетики. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням використання основних підходів ДНК-профілювання (довільно праймована полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) та SSR-ПЛР ) для дослідження молекулярно-генетичного поліморфізму кукурудзи, зокрема, для ідентифікації та диференціації генотипів. Проведено порівняльний аналіз дискримінаційної сили біохімічних та молекулярних маркерів. Вивчено характер успадкування ампліконів, отриманих різними методами ПЛР. Запропонована тест-панель із шести SSR-локусів для визначення "гібридності" простих гібридів кукурудзи. Проведено кореляційний аналіз ампліконів і агрономічно важливих ознак за кількісними показниками двох років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-31,022

Рубрики:

      
15.

Лавриненко Ю.О. 
Еколого-генетична мінливість кількісних ознак зернових культур та її значення для селекції в умовах зрошення: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.05 / Ю.О. Лавриненко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2006. — 36 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано перспективні напрями селекції зернових культур за умов зрошення та створено новітній селекційний матеріал з різноманітними утилітарно-важливими показниками. Встановлено закономірності генотипової та модифікаційної мінливості селекційно- та біологічно-важливих ознак зернових культур (пшениці та кукурудзи) за умов зрошення. Удосконалено методи створення оригінального вихідного матеріалу та синтезовано на його основі нові генотипи для умов зрошення південної частини Степу України. Визначено особливості успадкування ознак, які є складовими адаптивного та урожайного потенціалів нових генотипів кукурудзи в послідовних генераціях самозапилення. Створено нові генетичні джерела цінних кількісних ознак, доведено перспективність їх застосування у синтетичній селекції. Удсконалено параметри морфотипу, з використанням яких розроблено моделі гібридів для конкретних агротехнічних умов вирощування. Запропоновано методи експресної ідентифікації генотипу за фенотипом на основі морфологічних ознак. Конкретизовано виробничі та селекційні вимоги щодо гібридів кукурудзи різних груп стиглості, які забезпечують програмовану норму реакції. Результати наукового дослідження впроваджено у селекції, а створені гібриди - у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-31 + П212.2-31 +
Шифр НБУВ: РА343882

Рубрики:

      
16.

Поліщук В.В. 
Експериментальна оцінка інбредних ліній кукурудзи для селекції гібридів, адаптованих до умов Лісостепу України: Автореф. дис. канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.В. Поліщук ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Проведено оцінку нового вихідного матеріалу вітчизняної і зарубіжної селекції за основними господарсько-цінними ознаками, створено на їх основі 189 гібридів, кращі з яких рекомендовані для подальшого вивчення за умов Лісостепу України. Встановлено прояви комбінаційної здатності, адаптивності і стабільності інбредних ліній, а також виділено кращі пункти для оцінювання і добору аналізованих ліній. Підтверджено достовірні позитивні кореляційні зв'язки між кількістю днів від сходів до цвітіння качанів та повною стиглістю (r=0,52-0,77), збиральною вологістю та масою 1000-і зерен (r=0,51-0,33) та між стурктурними показниками качана: діаметром та масою 1000-і зерен (r=0,56-0,47), вагою качана та масою 1000-і зерен (r=0,39-0,57). Встановлено, що наявність тісних взаємозв'язків між цими показниками дає підстави рекомендувати їх в селекцію на ранньостиглість та урожайність. Підібрано умови стерилізації, прописи стерилізаторів та живильних середовищ для мікроклонального розмноження експлантів кукурудзи в культурі in vitro. Виділено кращі інбредні лінії для створення ранньостиглих гібридів кукурудзи за умов Лісостепу України, проведено оцінку кращих гібридних комбінацій за комплексом господарсько-цінних ознак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-317(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА328205

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Олешко О.Г. 
Ідентифікація самозапилених ліній кукурудзи, створених на базі різних генетичних плазм: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.Г. Олешко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2007. — 17 с. — укp.

Вперше проведено дослідження за комплексом селекційних ознак нових самозапилених ліній кукурудзи, створених на базі вихідного матеріалу, одержаного від схрещування елітних середньопізніх і ранньостиглих ліній різних генетичних плазм (Ланкастер, Айодент, Рейд (BSSS), Лакауне). Підтверджено перспективність використання такого вихідного матеріалу для селекції ранньостиглих і середньоранніх самозапилених ліній кукурудзи. Визначено характер розщеплення за різними господарсько-цінними ознаками самозапилених сімей другого циклу селекції. Експериментально встановлено можливість одержання більш скоростиглих аналогів ліній плазми Ланкастер у послідовних генераціях самозапилення. Наведено оцінку адаптивної здатності та стабільності нових гібридів за комплексом показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-31 +
Шифр НБУВ: РА350891

Рубрики:

      
18.

Зінченко В.О. 
Мінливість та селекційна цінність різних генерацій самозапилення гібридів кукурудзи в умовах зрошення південної зони Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.О. Зінченко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314(4УКР).022
Шифр НБУВ: РА311831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Кожухова 
Молекулярні маркери в дослідженні геному кукурудзи (Zea mays L.): автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.22 / Наталія Едуардівна Кожухова ; НАН України; Інститут молекулярної біології та генетики. — К., 2008. — 38 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-31
Шифр НБУВ: РА361472

Рубрики:

      
20.

Шевченко 
Оптимізація процесів формування продуктивності різностиглих гібридів кукурудзи при застосуванні гербіцидів в північному Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Олександр Михайлович Шевченко ; Інститут зернового господарства УААН. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314.8(4УКР) + П212.2-272.53(4УКР)
Шифр НБУВ: РА359752

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського