Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (28)Книжкові видання та компакт-диски (26)
Пошуковий запит: (<.>U=П212.2-314.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Іванів М. О. 
Агроекологічна оцінка гібридів кукурудзи різних груп стиглості в умовах Південного Степу: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / М. О. Іванів ; ДВНЗ "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2011. — 20 с. — укp.

Визначено особливості росту, розвитку та рівень продуктивності рослин кукурудзи на товарних посівах залежно від рівня грунтово-екологічного градієнта, а також вплив кількісних ознак гібридів кукурудзи різних груп стиглості на урожайність зерна. Вивчення основних параметрів гібридів дозволило економічно й енергетично обгрунтувати доцільність використання гібридів кукурудзи з певними адаптивними параметрами за умов зрошення південного регіону України. Визначено гібриди кукурудзи, що мають підвищену адаптивну здатність до умов зрошення Південного Степу. Оптимізовано гібридний склад кукурудзи з метою надання рекомендацій виробництву щодо використання певного типу гібриду для одержання максимальної економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314.8
Шифр НБУВ: РА380571 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Цицюра Я.Г. 
Вихідний матеріал для селекції гібридів кукурудзи з інтенсивною віддачею вологи зерном: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Я.Г. Цицюра ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку вологості зерна у самозапилених ліній та гібридів кукурудзи, створених на їх основі. Оцінено інтенсивність висихання зерна на 30 - 72-й день після цвітіння качанів 44-х самозапилених ліній кукурудзи різного еколого-географічного походження та 98-ми простих гібридів кукурудзи. Проаналізовано традиційні та розроблено ряд комплексних критеріїв оцінки вихідного та гібридного матеріалу кукурудзи за ознаками швидкого висихання зерна. На підставі запропонованих критеріїв наведено класифікацію ліній та гібридів кукурудзи за типами висихання зерна. Виділено та вивчено ряд цінних швидковисихаючих самозапилених ліній, на основі яких створено високопродуктивні швидковисихаючі гібриди кукурудзи. Проаналізовано генетичний аналіз ознаки "вологість зерна", що дозволило визначити частку впливу генотипу на ознаку швидкого висихання зерна. Розглянуто вплив на швидкість висихання зерна якостей рослини і кліматичних факторів, що дало змогу виявити процеси висихання зерна за польових умов. За результатами досліджень визначено основні принципи підбору батьківських пар для одержання інтенсивно віддаючих вологу гібридів зерна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314.8
Шифр НБУВ: РА316517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Климчук О.В. 
Вихідний матеріал для селекції гібридів кукурудзи, вирощуваних в умовах монокультури Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.В. Климчук ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення селекційного матеріалу кукурудзи стосовно придатності до вирощування за умов монокультури. Проведено оцінювання 50-ти самозапилених ліній кукурудзи різного еколого-географічного походження та створених 86-ти простих гібридів, на підставі результатів якого проведено групування селекційного матеріалу кукурудзи різних груп стиглості за рівнем урожайності зерна та стійкості до шкідників і хвороб у монокультурі. Виявлено господарсько-цінні ознаки, за якими доцільно виконувати добір вихідного матеріалу кукурудзи, стійкого до умов монокультури. Вивчено та виділено лінії самозапилення, які характеризуються комплексним поєднанням господарсько-цінних ознак у генотипі, придатністю до вирощування за умов монокультури та є цінним вихідним матеріалом для селекції високоврожайних гібридів кукурудзи за даних умов. За результатами досліджень сформульовано основні принципи підбору батьківських компонентів і характер наслідування простими гібридами високої зернової продуктивності та стійкості до шкодочинних організмів за умов монокультури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314.8 +
Шифр НБУВ: РА355609

Рубрики:

      
4.

Липовий В.Г. 
Вплив технологічних прийомів на продуктивність гібридів кукурудзи в системі силосного конвеєра в умовах центрального Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / В.Г. Липовий ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив добрив, густоти рослин і способів сівби на урожайність й якість силосної маси гібридів кукурудзи, які дозрївають у різний час. Встановлено оптимальну норму добрив, що сприяє підвищенню урожайності силосної маси та збору сухої речовини, а також оптимальну густоту рослин для кожного способу сівби даних гібридів кукурудзи. Проведено порівняння чотирьох способів сівби (широкорядний з міжряддям 70 і 45 см, стрічковий за схемою 46х24 см і 46х12х12 см).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314.8-491(4УКР) + П222.1-47(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Воскобойник О.В. 
Добір вихідного матеріалу за ознаками скоростиглості при селекції ранньостиглих гібридів кукурудзи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.В. Воскобойник ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2007. — 18 с. — укp.

Наведено результати вивчення константних самозапилених ліній кукурудзи різних генетичних плазм і простих гібридів, створених на їх базі, щодо реакції на строки сівби як фону для добору ранньостиглих генотипів. Установлено закономірності успадкування ознак батьківських компонентів гібридами. Визначено, що самозапилені лінії відрізняються за типами втрати вологи зерном. Рекомендовано найбільш раціональну схему одержання гібридів з інтенсивною вологовіддачею у процесі дозрівання. Виявлені ознаки взаємопов'язані зі скоростиглістю гібридів. Доведено необхідність використання строків сівби як фактора добору за різноманітними ознаками. На базі експериментально виділеного вихідного матеріалу створено ранньостиглі гібриди кукурудзи, а саме: "Дніпровський 196СВ", "Сурський 197МВ" та середньоранній "Міф 227МВ".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314.8 +
Шифр НБУВ: РА350000

Рубрики:

      
6.

Шевченко 
Оптимізація процесів формування продуктивності різностиглих гібридів кукурудзи при застосуванні гербіцидів в північному Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Олександр Михайлович Шевченко ; Інститут зернового господарства УААН. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314.8(4УКР) + П212.2-272.53(4УКР)
Шифр НБУВ: РА359752

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ахмед Абу Аль-Фатух Мухаммед Хамуда 
Продуктивність гібридів кукурудзи в залежності від добрив і густоти стояння рослин в умовах Єгипту: Автореф. канд. с.-г. наук. 06.01.09 / Ахмед Абу Аль-Фатух Мухаммед Хамуда ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Встановлено особливості формування продуктивності гібридів кукурудзи місцевої та зарубіжної селекції залежно від густоти посіву та рівня мінерального живлення на зрошуваних землях провінції Шарпія Арабської Республіки Єгипет (АРЄ). Проведено дослідження особливостей росту, розвитку та продуційного процесу різних за походженням гібридів кукурудзи (єгипетської, американської та української селекції). Визначено оптимальні площі грунтового, світлового та повітряного живлення рослин, а також мінерального, у процесі використання органічних та мінерльних добрив та їх поєднань, наведено оцінку якісних показників зерна. Обгрунтовано економічну доцільність вирощування різних гібридів кукурудзи за умови оптимальної густоти посівів та рівнів мінерального живлення на зрошуваних землях АРЄ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314.8 +
Шифр НБУВ: РА331852

Рубрики:

      
8.

Ковальчук І.В. 
Удосконалення моделей простих міжлінійних гібридів кукурудзи, адаптованих до умов Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / І.В. Ковальчук ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Досліджено селекційну цінність самозапилених ліній кукурудзи вітчизняної та зарубіжної селекції, створено на їх основі та вивчено 72 простих міжлінійних гібридів у двох пунктах випробування; кращі з них рекомендовано для подальшого вивчення та впровадження у виробництво за умов Лісостепу України. Проведено класифікацію робочої колекції самозапилених ліній кукурудзи за комбінаційною та адаптивною здатністю та виділено джерела господарсько-цінних ознак. Встановлено, що ефективним методом виділення високоврожайних вихідних батьківських форм за умов Лісостепу України є добір за масою качана (r = 0,59 - 0,78), масою 1000 зерен (r = 0,34 - 0,75), висотою прикріплення нижнього господарсько-придатного качана (r = 0,50 - 0,59) та тривалістю вегетаційного періоду (r = 0,48 - 0,71). Доведено можливість поєднання в одному генотипі високої врожайності та стабільності шляхом схрещування самозапилених ліній інтенсивного типу з високостабільними. Досліджено дію гетерозису на окремі ознаки та властивості простих гібридів, вивчено закономірності формування цих ознак, характер їх успадкування від вихідних батьківських форм та їх зв'язок з урожайністю гібридів за умов Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314.8(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського