Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (25)Книжкові видання та компакт-диски (34)
Пошуковий запит: (<.>U=П212.2-317$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Боденко Н.А. 
Добір та оцінка вихідного матеріалу на посухо- та жаростійкість для селекції середньостиглих гібридів кукурудзи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Н.А. Боденко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

Проведено добір та оцінку середньостиглих форм - ліній різних генетичних плазм (Ланкастер, Айодент, Т22, Міндсенпустіфехе) на посухо- та жаростійкість за продуктивністю, морфобіологічними показниками за різних умов вологозабезпеченості (густота стояння рослин 40 та 60 тис./га). Визначено реакцію самозапилених ліній та їх тесткросів на загущення посіву залежно від їх генетичного походження. Показано варіювання ефектів загальної комбінаційної здатності в ліній, що досліджувалися, за роками вивчення та за густотами вирощування рослин. Доведено необхідність використання фізіологічних методів на ранніх етапах селекційного процесу для своєчасної диференціації вихідного матеріалу на посухо- та жаростійкість. Одержано гетерозисні комбінації з широким адаптивним потенціалом. Запропоновано нові високоврожайні гібриди для практичного використання у виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-317 +
Шифр НБУВ: РА326179

Рубрики:

      
2.

Поліщук В.В. 
Експериментальна оцінка інбредних ліній кукурудзи для селекції гібридів, адаптованих до умов Лісостепу України: Автореф. дис. канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.В. Поліщук ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Проведено оцінку нового вихідного матеріалу вітчизняної і зарубіжної селекції за основними господарсько-цінними ознаками, створено на їх основі 189 гібридів, кращі з яких рекомендовані для подальшого вивчення за умов Лісостепу України. Встановлено прояви комбінаційної здатності, адаптивності і стабільності інбредних ліній, а також виділено кращі пункти для оцінювання і добору аналізованих ліній. Підтверджено достовірні позитивні кореляційні зв'язки між кількістю днів від сходів до цвітіння качанів та повною стиглістю (r=0,52-0,77), збиральною вологістю та масою 1000-і зерен (r=0,51-0,33) та між стурктурними показниками качана: діаметром та масою 1000-і зерен (r=0,56-0,47), вагою качана та масою 1000-і зерен (r=0,39-0,57). Встановлено, що наявність тісних взаємозв'язків між цими показниками дає підстави рекомендувати їх в селекцію на ранньостиглість та урожайність. Підібрано умови стерилізації, прописи стерилізаторів та живильних середовищ для мікроклонального розмноження експлантів кукурудзи в культурі in vitro. Виділено кращі інбредні лінії для створення ранньостиглих гібридів кукурудзи за умов Лісостепу України, проведено оцінку кращих гібридних комбінацій за комплексом господарсько-цінних ознак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-317(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА328205

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Мазур О.В. 
Селекційний матеріал для створення гібридів кукурудзи, придатних до механізованого обмолоту: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.В. Мазур ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2005. — 19 с. — укp.

За умов центральної частини Лісостепу Вінницької області проведено класифікацію вихідного матеріалу за міцністю прикріплення зернівки до стрижня качана кукурудзи. Встановлено кореляційний зв'язок міцності прикріплення зернівки до стрижня качана з іншими морфологічними та господарсько-цінними ознаками. Показано фактичну можливість поєднання ознак високої продуктивності та придатності до механізованого обмолоту качанів кукурудзи. Виявлено кореляційні зв'язки ознак, від яких залежить міцність прикріплення зернівки до стрижня качана, що дає можливість проведення непрямого добору. Проведено аналіз комбінаційної здатності за міцністю прикріплення зернівки до стрижня качана та досліджено характер успадкування даної ознаки. Виділено самозапилені лінії та гібридні комбінації з трьома типами обмолоту та найкращими врожайними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-317 +
Шифр НБУВ: РА335410

Рубрики:

      
4.

Рубан І.О. 
Селекція гібридів кукурудзи на стійкість до хвороб в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / І.О. Рубан ; Ін-т земл-ва. УААН. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-317.5(2УКР-4ЧЕК),022

Рубрики:

      
5.

Савченко С.П. 
Селекція кукурудзи за ознаками продуктивності, стійкості до вилягання та ламкості стебла: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / С.П. Савченко ; Нац. наук. центр "Ін-т земл-ва УААН". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено загальну та специфічну комбінаційну здатність, адаптивність і стабільність інбредних ліній кукурудзи за стійкістю до вилягання та ламкості стебла за умов Лісостепу України. Здійснено діалельні схрещування та встановлено високу селекційну цінність нових інбредних ліній селекції Уманського ДАУ - Ум 337, Ум 331 Ум 333 та Ум 324. Виявлено особливості домінування, а також успадкування ознак вилягання та ламкості стебла простих гібридів кукурудзи. Новий високопродуктивний гібрид КПС 170 СВ, для одержання якого материнським компонентом використано відібрану інбредну лінію Ум 331, успішно проходить Державне сортовипробування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-317.5 +
Шифр НБУВ: РА357286

Рубрики:

      
6.

Барсуков І.П. 
Створення вихідного матеріалу для селекції ранньостиглих гібридів кукурудзи зернового напрямку: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / І.П. Барсуков ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та здійснено практичне рішення задач стосовно підвищення ефективності створення вихідного матеріалу для селекції ранньостиглих гібридів зернової кукурудзи. Розроблено високорезультативні методи селекції та шляхи створення ультрараннього та ранньостиглого вихідного матеріалу з різних за вегетаційним періодом та походженням зразків. Установлено, що у селекційних програмах за умов створення ранньостиглих самозапилених ліній доцільно використовувати ультраранні гібриди з закритим родоводом. Виявлено, що найбільш продуктивні лінії одержують від інцухту експериментальних гібридів, створених з використанням ультраранніх і ранньостиглих форм. Доведено, що у разі схрещування ультраранніх з середньоранніми та середньостиглими зразками імовірність одержання ультраранніх ліній є досить низькою. Створено 116 константних самозапилених ліній кукурудзи, шість з яких залучено до колекції Центру генетичних ресурсів рослин України. Відзначено, що ці лінії характеризуються певним комплексом господарсько-цінних ознак, а також є доцільним їх використання для селекції ранньостиглих гібридів кукурудзи. На базі нових ліній створено ранньостиглі гібриди, які перевищують за врожайністю зерна стандарт Харківський 199 МВ на 0,3 - 0,7 т/га і мають нижчу його збиральну вологість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-317 +
Шифр НБУВ: РА337136

Рубрики:

      
7.

Бахмут О.О. 
Стійкість гібридів і сортів кукурудзи до кукурудзяного метелика та багаторічний прогноз його чисельності в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / О.О. Бахмут ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Визначено особливості біології кукурудзяного метелика залежно від ступеня стійкості гібридів і сортів кукурудзи до нього. Встановлено закономірності багаторічної динаміки його чисельності за умов Кіровоградщини. Розроблено математичну модель багаторічного прогнозу фітофага залежно від сонячної активності (чисел Вольфа). Удосконалено методику визначення втрат урожаю кукурудзи від комплексу шкідників за рахунок використання показника стійкості гібридів і сортів до кукурудзяного метелика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-317.5 + П468.67 + П412 +
Шифр НБУВ: РА322393

Рубрики:

      
8.

Балде 
Стійкість нових гібридів кукурудзи до сажкових хвороб в умовах північної частини Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / Жозе Алаже Балде ; Національний аграрний ун-т. — К., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-317.5(2УКР-4КИЕ),022
Шифр НБУВ: РА302305

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського