Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (31)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>U=П213.3-31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Кузь В.В. 
Ефективність складних схрещувань у створенні вихідного матеріалу в селекції гороху (IPisum sativum L.D): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.В. Кузь ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Висвітлено питання оцінки вихідного матеріалу у селекції гороху, порівняння ефективності застосування 2-, 4- і 8-компонентних схрещувань, динаміку доборів у гібридних комбінаціях різної складності та використання штамбових і детермінантних форм для одержання нового вихідного матеріалу у селекції на технологічність. Визначено параметри стійкого до вилягання сортотипу. Розроблено фенетичну структуру продуктивності сорту на базі еколого-генетичної моделі. Встановлено високу селекційну ефективність 4-компонентних гібридних комбінацій. Досліджено характер успадкування ознак детермінантності та штамбовості, а також одержано нові штамбово-детермінантні форми гороху. Виведено та запропоновано нові сорти гороху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-31 +
Шифр НБУВ: РА323535

Рубрики:

      
2.

Василенко А.О. 
Закономірності формування стійкості до вилягання різних за морфотипом сортів гороху: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / А.О. Василенко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено механічну щільність стебла у процесі вегетації рослин сортів гороху різних морфотипів і напрямків використання. Удосконалено метод визначення лінійної щільності стебла. Установлено динаміку мінливості механічної та лінійної щільності сортозразків різних морфотипів. Показано вплив морфометричних (лінійної щільності та діаметра стебла), хімічних (вмісту калію) та анатомічних (механічної щільності стебла) показників на формування стійкості до вилягання. Виявлено різний рівень кореляції між показниками, що формують продуктивність у сортозразків гороху різних напрямів використання. Установлено специфічність формування продуктивності у сортозразків гороху різних морфотипів і напрямів використання, а також прямий і непрямий вплив на продуктивність рослин гороху її складових. Визначено рівень адаптивного потенціалу різних за морфотипом і напрямками використання колекційних сортозразків гороху. Показано ефективність визначення цінного селекційного матеріалу та створення сортів гороху з високою продуктивністю та стійкістю до вилягання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-317(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351676

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Симоненко Ю.В. 
Подвійна трансформація як ефективний засіб для отримання трансгенних рослин гороху посівного (Pisum sativum L.): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.22 / Ю.В. Симоненко ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2000. — 24 с. — укp.

Удосконалено систему регенерації гороху посівного (Pisum sativum L.) шляхом органогенезу та проведено гістологічне вивчення процесів регенерації у вихідних і трансгенних лініях. Використано з метою генетичної трансформації "shooty" мутант Agrobacterium tumefaciens pGV2206 отримано трансгенні високорегенераційні лінії гороху для чотирьох комерційних сортових ліній: 912097, 912074, 911160 та 911136. Апробовано методики другого етапу подвійної генетичної трансформації регенераційних ліній гороху за допомогою A.tumefaciens та електропорації протопластів і вперше розроблено методику генетичної трансформації регенераційних ліній з використанням бомбардування мікрочастинками золота. З використанням даної методики трансформації за допомогою A.tumefaciens отримано фосфінотрицинстійкі рослини гороху та їх нащадки. Доведено успадкування введених генів до п'ятого покоління включно. Молекулярно-біологічний аналіз підтвердив трансгенну природу отриманих ліній та їх нащадків. За допомогою методу електропорації протопластів вперше отримано трансгенні рослини гороху, що містять ген стійкості до L-фосфінотрицину. Трансгенну природу трансформантів підтверджено молекулярно-біологічним аналізом. Наведено методику трансформації гороху шляхом бомбардування мікрочастинками золота та отримано канаміцинстійкі трансгенні фертильні рослини гороху, що містять ген gus. Молекулярно-біологічними методами доведено трансгенну природу отриманих ліній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-31,022
Шифр НБУВ: РА311375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Решетников М.В. 
Селекційна цінність вихідного матеріалу для створення сортів гороху з поліпшеною якістю зерна в східному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / М.В. Решетников ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

За умов східного Лісостепу України визначено селекційну цінність 223 колекційних зразків гороху з різним алельним станом гена R за комплексом показників якості зерна та продуктивністю. Виділено найбільш цінний вихідний матеріал для селекції сортів кормового, харчового та технічного призначення. Визначено донорські властивості сортів гороху за ознаками якості зерна та продуктивності, характер успадкування й особливості генетичного контролю даних ознак. Запропоновано шляхи створення сортів гороху з поліпшеною якістю зерна. Досліджено мінливість біохімічного складу насіння гороху в процесі достигання. Створено селекційні лінії гороху з поліпшеною якістю зерна: Л 1277, Л 1274, Л 1814.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-317(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шокало Н.С. 
Селекційна цінність форм гороху з різним типом стебла, листків і суцвіть в північному Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Н.С. Шокало ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2001. — 17 с. — укp.

У ході досліджень, проведених 1997 - 1999 рр. на Красноградській дослідній станції Інституту зернового господарства УААН, вивчено 135 сортозразків гороху різного морфотипу з комплексом господарськи цінних ознак. Виявлено сортозразки та комбінації схрещувань, які використовуються у ході селекції на продуктивність, холодостійкість, стійкість до ураження хворобами та шкідниками, а також до вилягання. Проведено оцінку ліній у гібридному та селекційному розсадниках, виділено кращі за продуктивністю для подальшої селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-311(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Скитський В.Ю. 
Створення вихідного матеріалу для селекції гороху на підвищену технологічність в умовах степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.Ю. Скитський ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Визначено параметри математичних моделей сортів гороху різних морфотипів за ознаками продуктивності та стійкості до вилягання. Обгрунтовано механізми формування високотехнологічних модельних параметрів. Виявлено різницю тривалості періоду сходи - цвітіння між сортами-еталонами та селекційними лініями, необхідну для визначення їх приналежності до конкретних груп стиглості за польових умов. Виявлено специфічність формування продуктивності у зразків залежно від типу будови листя, а також від їх приналежності до певної групи стиглості. Виділено зразки-джерела поєднання високого рівня ознак елементів структури врожаю з відносною їх стабільністю та підвищеною продуктивністю. Визначено особливості формування стійкості рослин до виляганння залежно від типу листка й ознак вегетативної та генеративної частин рослини. Виділено гібридні комбінації, які відповідають параметрам високотехнологічних і високопродуктивних сортів. Показано можливість удосконалення гібридів за умови оптимального розвитку в них елементів архітектоніки рослин. Доведено, що навантаження на плодовий вузол і його складові добре відтворюються в наступних поколіннях і мають несуттєву мінливість за різних погодно-кліматичних умов. Виділено селекційний матеріал з підвищеною технологічністю та передано на державне сортовипробування сорти гороху Комбайновий I, Степовик і Меліор. Сорти Комбайновий I і Степовик занесено до Реєстру сортів рослин України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-31 +
Шифр НБУВ: РА362127

Рубрики:

      
7.

Безуглий І.М. 
Створення вихідного матеріалу для селекції сортів гороху з детермінантним типом росту: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / І.М. Безуглий ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2004. — 16 с. — укp.

Виявлено закономірності онтогенезу детермінантних форм гороху різних моделей за умов східного Лісостепу України. Доведено перспективність використання детермінантів як вихідного матеріалу для селекції більш технологічних та продуктивних сортів гороху. Створено новий цінний вихідний матеріал для селекції детермінантних сортів гороху. Виявлено специфічність корелятивних зв'язків елементів продуктивності у гороху детермінантного та індетермінантного типів росту. Визначено орієнтовні параметри для оптимальної моделі детермінантного сорту гороху. Виведено у співавторстві на базі детермінантного вихідного матеріалу сорт гороху "Благодатний", який вивчається у державному сортовипробуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-31 +
Шифр НБУВ: РА330884

Рубрики:

      
8.

Рябуха С.С. 
Створення вихідного матеріалу для селекції стійких до збудників фузаріозу та аскохітозу сортів гороху в умовах східної частини Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / С.С. Рябуха ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Установлено видовий склад і динаміку популяцій збудників фузаріозу й аскохітозу гороху залежно від гідротермічних умов. Розроблено метод визначення стійкості зразків гороху до збудника фузаріозної кореневої гнилі, який полягає в інокуляції насіння гороху цими збудниками та передбачає вивчення мінливості морфометричних показників у одинадцятидобових рослин під впливом патогенів. Визначено широкий діапазон мінливості основних господарськи цінних ознак у стійких до фузаріозу й аскохітозу колекційних зразків гороху, що доводить необхідність ідентифікації стійких форм серед різноманітного колекційного та вихідного матеріалу. Проведено генетичний аналіз стійкості до збудників фузаріозу й аскохітозу. Виявлено специфічність кореляцій між селекційно цінними ознаками та стійкістю до збудників захворювань. За умов східної частини Лісостепу України створено новий високопродуктивний вихідний матеріал гороху з підвищеною стійкістю до фітопатогенів, який вкористовується у селекційному процесі. Виділено 10 нових стійких до фузаріозу та темноплямистого аскохітозу ліній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-317.5(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351675

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Баташова М.Е. 
Успадкування деяких маркерних ознак гороху та їх взаємозв'язок із продуктивністю: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / М.Е. Баташова ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі результатів проведених схрещувань і наступного гібридологічного аналізу розкрито особливості генетичного контролю певних ознак гороху, зокрема, ярусної гетерофілії (хамелеону) та люпиноїду. Уперше встановлено мінливість кількісних ознак вегетативних і генеративних органів гороху залежно від морфотипу його рослин. З'ясовано, що морфотип значною мірою впливає на величини та мінливість господарсько-корисних ознак. Вивчено закономірності прояву та мінливості генотипічних й екологічних коефіцієнтів кореляції між кількісними ознаками й індексами та встановлено, що кореляційні зв'язки змінюються залежно від морфотипу, умов року вирощування та ступеня гомозиготності досліджуваних гібридних генотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-31 +
Шифр НБУВ: РА340011

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського