Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (72)Книжкові видання та компакт-диски (64)
Пошуковий запит: (<.>U=П214.11-31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Попов В.М. 
Використання молекулярно-генетичних маркерів в генетико-селекційних дослідженнях соняшнику: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / В.М. Попов ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено внутрішньовидову мінливість ізоферментних систем і можливості їх використання в селекції та генетиці соняшника. Визначено характер спадкування і генетичного контролю анодної естерази, катодної кислої фосфатази, катодної естерази та НАД-залежної малатдегідрогенази за допомогою електрофорезу в поліакриламідному гелі. Встановлено генетичний контроль генів анодної та катодної естерази в листках. Розглянуто міжлінійний поліморфізм, проведено біохімічну паспортизацію та класифікацію інбредних ліній соняшника , а також встановлено рівень гібридності простих гібридів соняшнику за допомогою ізоферментних систем. Досліджено можливість використання ізоферментних маркерів для прогнозування ефекту гетерозису у соняшника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-31 + Е50*447.236
Шифр НБУВ: РА318191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Васін В.А. 
Генетична мінливість соняшника при обробці етилметансульфонатом зрілого та незрілого насіння: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / В.А. Васін ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення впливу етилметансульфонату (ЕМС) за концентрації 0,01 %, 0,1 %, 0,5 % за умов шести- та дванадцятигодинної експозиції на зріле насіння ліній соняшнику ЗЛ-9Б, ЗЛ-102Б, ЗЛ-169Б та за концентрації 0,01 %, 0,1 % шести- та дванадцятигодинної експозиції на незріле насіння ліній соняшнику ЗЛ-102Б, ЗЛ-169Б з метою встановлення мутаційної мінливості й одержання різноманітного матеріалу для поповнення колекції, а також добору селекційно-цінних форм. Серед мутантів, одержаних після обробки ЕМС незрілого насіння, виявлено рідкісні оригінальні мутації. Установлено, що у разі обробки незрілого насіння мутації виявлялись за варіантів з дванадцятигодинною експозицією. У окремих мутантних форм визначено анатомо-морфологічні відмінності та відмінності у жирно-кислотному складі олії. Вивчено успадкування окремих мутантних ознак. З'ясовано, що мутантні ознаки "whitish", "viridis" та "virescent", а також "бахрома" та "карликовість" у схрещуваннях з вихідними лініями успадковуються моногенно та рецесивно. Одержані мутантні форми є генетичними джерелами ознак, які є цінними для генетичної та селекційної роботи з даною культурою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-31 +
Шифр НБУВ: РА355157

Рубрики:

      
3.

Бабіч В.І. 
Господарсько цінні ознаки батьківських форм гібридів соняшнику селекції СГІ та їх контроль в процесі насінництва: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / В.І. Бабіч ; УААН. Селекц.-генет. ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення. — О., 2007. — 18 с. — укp.

Доведено, що для підвищення рівня стерильності материнських форм соняшнику на ділянках розмноженння та гібридизації нетипові форми наобхідно обов'язково видаляти вже у фазі появи 2-4-ї пари справжніх листків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-31 + П214.11-37 +
Шифр НБУВ: РА352728

Рубрики:

      
4.

Скворцов І.В. 
Депресія ознак інцухт-поколінь у різноманітних вихідних форм та створення ліній соняшнику: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / І.В. Скворцов ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано оптимальний варіант селекційної роботи зі створення та ранньої діагностики генетично цінних інцухт-ліній, який повністю відповідає сучасному рівню розвитку гетерозисної селекції соняшнику. Виділенно цінні для селекційної роботи вихідні гібридні форми соняшнику (Victor, NS-H-944), встановлено їх особливості. Встановлено динаміку прояву інцухт-депресії досліджених ознак інцухт-поколінь та інцухт-ліній залежно від вихідної форми, визначено строки початку їх стабілізації. Виявлено особливості створення інцухт-ліній, стійких до збудника несправжньої борошнистої роси залежно від вихідної форми. Виявлено основні кореляційні зв'язки між вихідними формами й інцухт-лініями соняшнику. Створено цінні інцухт-лінії соняшнику з високим рівнем комбінаційної здатності та стійкістю до збудника несправжньої борошнистої роси. На підставі визначених закономірностей впливу інцухт-депресії на основні господарсько цінні ознаки соняшнику показано ефективність створення та добору цінних інцухт-ліній даної сільськогосподарської культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-31 +
Шифр НБУВ: РА362128

Рубрики:

      
5.

Солоденко А.Є. 
Дослідження молекулярно-генетичного поліморфізму соняшника за допомогою аналізу довільно ампліфікованої ДНК: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.26 / А.Є. Солоденко ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології та генетики. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Представлений теоретичний та експериментальний матеріал по використанню аналізу довільно ампліфікованої ДНК для вивчення молекулярно-генетичного поліморфізму соняшника на між- та внутрішньовидовому рівнях. Уточнені філогенетичні взаємовідносини між 35 представниками роду Helianthus. Виявлені види, найбільш генетично близькі до культурного соняшника, як потенційні донори цінних господарських ознак. Проведено класифікацію селекційного матеріалу згідно рівня генетичних дистанцій. Дві пари батьківських ліній та їх гібриди використані для вивчення характеру успадкування ампліфікованих фрагментів ДНК. Проаналізовано зв'язок між молекулярно-генетичним різноманіттям батьківських ліній на рівні ДНК і такими показниками гібридів, як: врожайність насіння та олії, олійність, а також гетерозисом за даними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-31,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Трояновська А.В. 
Ідентифікація генотипів соняшника за допомогою ДНК-маркерів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.22 / А.В. Трояновська ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології та генетики. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Наведено теоретичні та експериментальні дані стосовно ідентифікації генотипів за допомогою ДНК-маркерів, зокрема SSR-локусів геному соняшнику (Helianthus annuus L.). За допомогою маркерів для мікросателітних локусів геном соняшнику визначено особливості алельного складу для кожного генотипу, а також для кожного центру створення цієї культури в Україні. На підставі даних SSRP-аналізу здійснено диференціювання досліджених генотипів, установлено наявність унікальних алелів, виявлено генетичні взамовідносини між досліджуваними генотипами соняшнику, запропоновано тест-систему для визначення типовості та гібридності селекційних форм, а також створено ідентифікаційні формули інбредних ліній і гібридів соняшнику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.22*44 + П214.11-312 +
Шифр НБУВ: РА357731

Рубрики:

      
7.

Лук'янчик Ю.І. 
Мінливість та успадкування ознак у вихідних форм і створення на їх основі гібридів соняшнику в умовах східної частини Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Ю.І. Лук'янчик ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення врожайності олійного соняшнику за умов східної частини Степу України шляхом створення адаптивних гібридів на базі установлених закономірностей успадкування та мінливості основних кількісних ознак у простих і традиційних гібридів, зокрема, стабільності великої продуктивності та якості продукції. Визначено, що реципрокний ефект має нерегулярний характер та виявлено його практичне значення лише для окремих гібридних комбінацій. Установлено рівень і взаємозв'язок адаптивності, реакцію на збільшення густоти стояння рослин батьківських форм і гібридів соняшнику. Створено нові високоврожайні гібриди соняшнику, а саме: "Айдар" і "Лиман", які є перспективні для поширення в Україні; "Степок" і "Вибір" проходять державну кваліфікаційну експертизу. Установлено оптимальну густоту стояння для батьківських форм соняшнику на ділянках гібридизації та фертильних гібридів у товарних посівах для різних груп стиглості за умов східної частини Степу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-317(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351674

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Сивенко В.І. 
Особливості створення ліній та гібридів соняшнику олеїнового типу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.І. Сивенко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано закономірності мінливості та успадкування вмісту олеїнової кислоти в олії у ліній і гібридів соняшнику. Зазначено, що вміст даної кислоти в олії коливається в межах від 10,18 до 96,03 % від загальної суми кислот. Розподілено лінії соняшнику на п'ять класів за даним показником, досліджено їх донорські властивості. Визначено особливості добору високоолеїнових ліній з комплексом господарсько-цінних ознак. Відзначено, що жирнокислотний склад олії стабілізується у ліній з восьмого покоління інцухту. Створено новий лінійний матеріал з підвищеним вмістом олеїнової кислоти в олії (84,4 - 93,8 %), високими донорськими властивостями та цінними господарськими ознаками: Х 516В, Х 519В, Х 521В, Х 522В, Х 526В, Х 527В, Х 528В, Х 529В. Наведено схему створення даних кислот і гібридів соняшнику. Доведено можливість створення простих міжлінійних та трилінійних гібридів з високим вмістом олеїнової кислоти в олії за використання відновника фертильності пилку олеїнового типу. Визначено вміст даної кислоти, який зменшується у другому поколінні, кислота зберігається на господарсько-цінному рівні (60 - 70 %). Проведено порівняльну оцінку гібридів олеїнового і лінолевого типів за основними господарсько-цінними ознаками та їх екологічною пластичністю. Створено гібриди "Еней", "Ант", "Дарій", "Псьол" за участю високоолеїнової лінії-відновника фертильності пилку Х 526В, які занесені в Реєстр сортів рослин України та рекомендовані до вирощування в зоні Степу і Лісостепу України, визначено їх показники за урожайністю (3,5 - 4,2 т/га) та олійністю (50 - 51 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-314.8 +
Шифр НБУВ: РА352882

Рубрики:

      
9.

Боровська І.Ю. 
Селекційна цінність ліній соняшнику за стійкістю до фомопсису та господарськими ознаками їх гібридів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / І.Ю. Боровська ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Уперше за умов східної частини Лісостепу України встановлено норму реакції самозапилених ліній національної колекції соняшнику за стійкістю до збудника фомопсису. Виділено найперспективніші лінії з високою загальною адаптивністю до факторів зовнішнього середовища і, зокрема з високою стійкістю до патогена. Установлено рівень і напрямок кореляційної залежності між стійкістю до фомопсису та цінними господарськими ознаками гібридів. З використанням методу індексації визначено селекційну цінність вихідного матеріалу соняшнику за рівнем прояву стійкості до фомопсису для гетерозисної селекції. З'ясовано складний генетичний контроль успадкування стійкості до фомопсису гібридами, який визначається комплементарною взаємодією обох батьківських компонентів і материнським ефектом, що потребує вивчення індивідуальних донорських властивостей батьківських форм соняшнику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-31 +
Шифр НБУВ: РА346068

Рубрики:

      
10.

Карапіра С.І. 
Селекція батьківських форм простих і потрійних гібридів соняшнику на адаптивність та комбінаційну здатність за господарськими ознаками: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / С.І. Карапіра ; УААН. Селекц.-генет. ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення. — О., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив умов середовища на рівень прояву та мінливості комбінаційної здатності ліній і материнських простих гібридів. Визначено особливості екологічної пластичності та стабільності простих і потрійних гібридів соняшнику. Обгрунтовано та рекомендовано для використання в селекційній практиці інтегральний критерій добору ліній і материнських гібридів - загальну комбінаційну здатність (ЗКЗ) за збором олії, що забезпечує найвищий приріст насіннєвої й олійної продуктивності у простих і потрійних гібридів соняшнику. Вперше за умов північного Причорномор'я досліджено особливості кореляційно-регресивних зв'язків ЗКЗ і специфічної комбінаційної здатності (СКЗ) материнських ліній і гібридів з ознаками продуктивності простих і потрійних гібридів соняшнику. Виявлено, що за середніми показниками адаптивності та стабільності потрійні гібриди поступаються простим. З'ясовано, що на індивідуальному рівні кращі потрійні гібриди за інтегральним критерієм продуктивності, адаптивності та стабільності практично не поступаються простим. Виділено та рекомендовано для використання в селекції кращі лінії та материнські прості гібриди з метою створення високопродуктивних простих і потрійних гібридів соняшнику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-317 +
Шифр НБУВ: РА352729

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського