Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (124)Книжкові видання та компакт-диски (110)
Пошуковий запит: (<.>U=П214.11-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Поляков О.І. 
Агробіологічні особливості вирощування сортів крупноплідного соняшнику у південному степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.І. Поляков ; Укр. акад. аграр. наук. Ін-т олійн. культур. — Запоріжжя, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням формування високопродуктивних посівів сортів крупноплідного соняшнику з великою масою насіння (понад 110 - 120 г) для умов південного Степу України. Відображено залежність продуктивності і показників якості насіння сортів крупноплідного соняшнику від способів основного обробітку грунту, строків посіву і густоти стояння рослин в умовах Запорізької області. Встановлено, що найбільш ефективно вирощувати сорти крупноплідного соняшнику Запорізький кондитерський та Донський крупноплідний по оранці (25-27 см) при ранньому і рекомендованому строках посіву з густотою стояння 25-35 тис. шт. рослин на 1 га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-406(2УКР-4ЗАП),022

Рубрики:

      
2.

Аксьонов І.В. 
Агробіологічні та агротехнічні особливості оптимізації прийомів вирощування соняшнику, рицини, сафлору в умовах південної підзони Степу України: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / І.В. Аксьонов ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2008. — 40 с. — укp.

Розроблено та здійснено оптимізацію агроприйомів технологій вирощування соняшнику, рицини, сафлору. Обгрунтовано агробіологічні особливості розвитку рослин олійних культур залежно від погодних умов вегетаційних періодів. Установлено залежність формування продуктивності та врожайності агроценозів даних рослин від впливу застосування агроприйомів технологічного циклу, а саме: обробітку грунту, строків і способів сівби, густоти стояння рослин, прийомів догляду за посівами. Варіювання й оптимізація агроприйомів дозволяє одержувати врожайність олійних культур за протиерозійного, мінімального обробітку грунту на рівні оранки та формувати врожайність гібридів і сортів на рівні 71 - 94 % від їх генетичного потенціалу. Установлено, що під впливом агротехнічних умов вирощування рівень врожайності визначається зміною співвідношення генеративних і вегетативних органів рослин, водним режимом грунту, реакцією гібридів і сортів на умови вирощування. На підставі даних, одержаних завдяки проведеним дослідам, доведено можливість безгербіцидного вирощування соняшнику, рицину, сафлору та зниження рівня використання енергоресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4(4УКР) + П214.12-4(4УКР) + П214.19-4 сафлора (4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356584

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кохан А.В. 
Агротехнологічні заходи підвищення продуктивності соняшнику в умовах південного Степу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / А.В. Кохан ; Ін-т зерн. гос-ва НААН. — Д., 2010. — 18 с. — укp.

Виявлено оптимальний спосіб застосування біодобрива Байкал ЕМ-1. Встановлено, що використання препарату є найбільш ефективним у разі внесення його в грунт за два тижні до сівби, а також за внесення його в грунт (20 л/га) з попереднім обробітком насіння (100 мл/т) і подальшим позакореневим підживленням. Зазначено, що дані варіанти значно переважали за продуктивністю контроль. Проаналізовано, що використання біодобрив дозволило шляхом активізації грунтової мікрофлори зберегти поживний режим грунту та покращити фітосанітарний стан посівів. Визначено, що розроблені агротехнологічні заходи дозволяють збільшувати чистий прибуток за вирощування соняшнику порівняно з контролем на 20-23 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА371920 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бондаренко М.П. 
Вплив агротехнічних прийомів на урожайність і якість насіння соняшнику в умовах північно-східного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / М.П. Бондаренко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Для умов північно-східного регіону України за адаптивними властивостями виділено найбільш продуктивні сорти та гібриди соняшнику із групи ультраранніх - сорт Прометей та гібрид Кий; ранньостиглих - гібриди Ковчег, Світоч та Одеський 122; середньоранніх - сорти Слобожанський, Білонасіннєвий та гібриди Одеський 123, Ной, Еней; середньостиглих - сорт Лідер. Рекомендовано мінімальний передпосівний обробіток грунту, що включає ранньовесняне боронування важкими боронами у два сліди з наступною передпосівною культивацією. Досліджено, що кращим строком сівби соняшнику є сівба через 10 днів після сівби ранніх ярих зернових культур, глибина загортання насіння - 4 - 5 см, а ширина міжрядь 45 - 30 см у разі густоти стояння рослин 60 тис./га. Виявлено позитивну дію застосування мульчі після появи сходів. Встановлено ефективну дію десикації у разі внесення реглону (1,5 л/га) у поєднанні з 20 кг/га аміачної селітри у фазу побуріння 50 % кошиків. Доведено, що дана удосконалена технологія вирощування соняшнику за умов регіону забезпечує одержання високих врожаїв у випадку зменшення собівартості продукції на 23,6 % у порівнянні з загальноприйнятою технологією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА323641

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Каплін О.О. 
Вплив попередників, способів обробітку грунту та мінеральних добрив на продуктивність скоростиглих гібридів соняшнику при зрошенні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / О.О. Каплін ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2005. — 16 с. — укp.

Завдяки здісненим польовим дослідам виявлено вплив певних агротехнічних заходів на біометричні показники рослин, фізичні властивості та поживний режим грунту, урожайність і якість насіння соняшнику, раціональність використання гібридами води, тепла та внесених мінеральних добрив. Проведено економічну й енергетичну оцінку технологій вирощування скоростиглих гібридів соняшнику в основному та проміжних посівах. Розраховано математичні моделі одержання оптимальних врожаїв скоростиглих гібридів культури в основних і проміжних посівах. Рекомендовано у разі розміщення соняшнику в сівозмінах на зрошуваних землях висівати скоростиглий гібрид "Візит", який має високий потенціал урожайності, більш ефективно використовує тепло, вологу та поживні речовини грунту. Зазначено, що для вирощування соняшнику в основних посівах (після попередника "озима пшениця на зерно"), і в ранніх післяукісних посівах (після озимих на зелений корм), слід застосовувати середній полицевий обробіток грунту на глибину 20 - 22 см. У післяукісних і післяжнивних посівах під соняшник як основний оброботок грунту доцільно застосовувати безполицевий обробіток на таку саму глибину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4 +
Шифр НБУВ: РА337572

Рубрики:

      
6.

Каплін С.О. 
Вплив рівнів водозабезпечення, добрив, густоти стояння рослин на врожай та якість соняшнику олеїнового типу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / С.О. Каплін ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2007. — 16 с. — укp.

Вперше за умов півдня України досліджено вплив фону живлення, густоти стояння рослин на врожайність та якість насіння соняшнику олеїнового типу гібриду Еней за наявності або відсутності зрошення. Удосконалено технологію вирощування соняшнику шляхом оптимізації основних агротехнічних факторів: водозабезпечення, фону живлення, густоти стояння рослин. Визначено чинники формування елементів продуктивності рослин, запропоновано методики прогнозування урожаю та визначення енергетичної й економічної ефективності вирощування соняшнику олеїнового типу гібриду Еней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-408 +
Шифр НБУВ: РА354346

Рубрики:

      
7.

Коміссал Ортенсіо Педро 
Вплив різних способів основного обробітку грунту на фізико-хімічні властивості чорнозему типового та продуктивність соняшнику в умовах Лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / Коміссал Ортенсіо Педро ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Розглянуто вплив різних способів безполицевого основного обробітку грунту на зміну показників родючості чорнозему типового, забур'яненість, ріст, розвиток та урожайність соняшнику. Проведено економічний та енергетичний аналіз способів обробітку грунту, які вивчено в досліді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-432(4УКР-4ХАР),022
Шифр НБУВ: РА308017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Олексюк О.М. 
Вплив способів сівби і густоти стояння рослин на урожайність гібридів соняшника в північній частині Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.М. Олексюк ; УААН. Ін-т зерн. госп-ва. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив способів сівби і густоти стояння рослин на ріст, розвиток надземної частини і кореневої системи, водоспоживання, споживання ФАР, продуктивність, урожайність, а також якість насіння гібридів соняшника різного морфотипу. Встановлено позитивну реакцію соняшника на звуження міжрядь з 70 до 15 см. Виявлено оптимальні густоти стояння рослин гібридів Харківський 62, Харківський 58, Одеський 123 та СФ 187 за умов сівби широкорядним способом (50 тис./га) і звичайним рядковим (60 тис./га).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-451.2(4УКР-4ХЕС),022 + П214.11-451.3(4УКР-4ХЕС),022
Шифр НБУВ: РА311373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: РІЗНЕ   
9.

Єрмак В.П. 
Обгрунтування способу сепарування насіння соняшника у повітряних потоках: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.05.11 / В.П. Єрмак ; Луган. держ. аграр. ун-т. — Луганськ, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Доведено, що найбільш біонічно обгрунтованим та найменш енерговитратним є спосіб сепарування насіння у горизонтальному поперечному (відносно напрямку руху падаючих у нього зверху насінин) повітряному потоці. Удосконалено новий спосіб сепарування шляхом постачання частини цього потоку назустріч падаючому з бункера зверху насінню. Теоретично обгрунтовано раціональну величину швидкості зустрічного потоку у вертикальному каналі, що складає 90...100 % Vкр найбільш питомо-легких із сепарованих насінин. Шляхом аналітичних розрахунків встановлено, що новий спосіб сепарування у порівнянні з звичайним (сепарування у горизонтальному чи вертикальному (аспіраційному) повітряному потоці), дозволяє розподіляти насінини з меншою різницею у питомій вазі. З метою забезпечення найвищої якості сепарування розроблено методику розрахунку основних раціональних геометричних та швидкісних параметрів та режимів. Визначено формулу імовірності зіткнення двох насінин під час проходження вертикального каналу з зустрічним потоком. Розроблено програму для ЕОМ, що дозволяє швидко розрахувати і удосконалити основні раціональні параметри сепаратора. Встановлено, що новий спосіб сепарування у порівнянні зі звичайним дозволяє отримати більш пологе розподілення питомої ваги насінин у сліді після сепарування, дає можливість рознести питомо-легкі у просторі подалі від питомо-важких, що виявляється у збільшенні загальної довжини сліду насіння після сепарування. Розроблено методику інженерного розрахунку геометричних параметрів сепаратора для практичної реалізації нового способу сепарування насіння у повітряних потоках, визначено економічний ефект його використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: 072.854.12 + П214.11-483 +
Шифр НБУВ: РА327874

Рубрики:

      
10.

Ткаченко О.В. 
Обгрунтування технологічних режимів сушіння насіння соняшнику вищих репродукцій і розробка обладнання для їх забезпечення: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.В. Ткаченко ; Тавр. держ. агротехнол. ун-т. — Мелітополь, 2009. — 20 с. — укp.

Підвищено ефективність виробництва насіння соняшнику репродукції шляхом застосування обгрунтованих технологічних режимів сушіння і розробленого обладнання для їх забезпечення. Запропоновано модель сім'янки соняшника як тришарового тіла з повітряним прошарком, що з'єднується каналом з атмосферою. Розроблено математичну модель, яка дозволяє визначити особливості моделі сім'янки, яка більш точно відображає морфологічну будову сім'янки. Використання розробленої моделі дозволило встановити оптимальні технологічні режими сушіння насіння соняшнику вищих репродукцій і конструктивні параметри контейнерної сушарки. За результатами виробничої апробації технології та дослідних зразків обладнання доведено покращання посівних якостей обробленого насіння й економічну ефективність впровадження контейнерної сушарки в насінницькі господарства у порівнянні з технологією на базі шахтової сушарки та результатами зберігання насіння в мішкотарі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-485 +
Шифр НБУВ: РА365166

Рубрики:

      
11.

Ленюк М.М. 
Оптимізація елементів технології вирощування соняшнику в Степовій зоні України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / М.М. Ленюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив програмованого внесення мінеральних добрив на формування урожаю з мінімальним вмістом шкідливих речовин. Визначено роль асоціативних азотофіксувачів на вражайність насіння соняшнику та можливість заміни мінерального азоту біологічним, а також вплив біостимуляторів, регуляторів росту та суспензованих рідких добрив (лактофолів) на продуктивність соняшнику. Встановлено вплив строків сівби на ефективність протруєння насіння на польову схожість, ступінь забур'яненості посівів - на продуктивність соняшнику. Розроблено систему заходів щодо догляду за посівами соняшнику з метою заміни гербіцидів механічним обробленням грунту. Перевірено результати досліджень за виробничих умов. Надано економічну та біоенергетичну оцінку досліджуваним агротехнічним заходам з оптимізації системи живлення соняшнику за посушливих умов півдня України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА322208

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Хомяк П.В. 
Оптимізація обробітку грунту в короткоротаційних сівозмінах із соняшником у південному Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / П.В. Хомяк ; Нац. наук. центр "Ін-т земл-ва УААН". — К., 2007. — 19 с. — укp.

За результатами трирічних досліджень впливу різних заходів і систем основного обробітку грунту у короткоротаційних сівозмінах за умов вирощування соняшнику на водно-фізичні властивості грунту та фітосанітарний стан посівів даної культури встановлено особливості формування продуктивності цієї та інших культур і сівозмін у цілому за умов південного Степу України. Розраховано економічну й енергетичну ефективність вирощування соняшнику за різних систем основного обробітку грунту у короткоротаційних сівозмінах та умов догляду за посівами. Розроблено технологію з диференційованою системою обробітку грунту на фоні оптимального удобрення у короткоротаційних сівозмінах, яка забезпечує високу продуктивність і економічну ефективність соняшнику та сівозміни у цілому. Основними елементами цієї технології є: вилучення зяблевого основного обробітку грунту у пару; ярусну оранку на 35 - 49 см під соняшник; збалансовану систему удобрення на заплановану врожайність; підгортання рослин соняшнику за другої культивації міжрядь. Зазначено, що впровадження цих елементів технології вирощування соняшнику забезпечує одержання 23,8 - 24,1 ц/га якісного насіння за високої рентабельності витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА354539

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Щеглов А.В. 
Підвищення ефективності технологічного процесу пунктирного висіву насіння соняшнику струминною пневмомеханічною системою: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / А.В. Щеглов ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Підвищено ефективність технологічного процесу висіву насіння соняшнику шляхом крокового формування початкового потоку та пневмоімпульсної подачі у грунт, що підвищує його рівномірність за умов зниження енергоємності. З використанням розроблених методик теоретично й експериментально досліджено операції процесу висіву під час крокового відбору, транспортування та пневматичного викиду насіння з присоски. За результатами проведених досліджень розроблено та виготовлено експериментальний зразок струминної пневмомеханічної системи, проведено його лабораторно-польові випробування та підтверджено ефективність запропонованого технологічного процесу висіву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-451.3 + П072.419.214.11-12 +
Шифр НБУВ: РА365176

Рубрики:

      
14.

Коваленко О.О. 
Продуктивність гібридів соняшнику залежно від строків сівби та густоти стояння рослин в північній підзоні Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.О. Коваленко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2005. — 19 с. — укp.

Показано особливості росту та розвитку надземної частини рослин, формування листкової поверхні, поглинання фотосинтетично активної радіації та накопичення абсолютно сухої речовини. Досліджено розвиток кореневої системи, процеси водоспоживання, зміни хімічного складу основної та побічної продукції. Проаналізовано процес формування основних господарсько-цінних ознак залежно від морфо-біологічних властивостей гібридів, строків їх сівби та густоти стояння рослин. Визначено економічну й енергетичну ефективність вирощування нових гібридів залежно від рівня урожайності та якості насіння. Встановлено, що найбільш пристосованими є гібриди Міхаіл і Ной. Обгрунтовано економічну й енергетичну доцільність їх вирощування за умов раннього, середнього та пізнього строків сівби та густоти стояння рослин 40 - 50 тис/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335472

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Кирнасівська Н.В. 
Регіональна оцінка і районування агрокліматичних ресурсів на території України з урахуванням продуктивності соняшнику: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / Н.В. Кирнасівська ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Наведено результати дослідження щодо динаміки врожайності соняшнику з імовірною оцінкою. Запропоновано методи розрахунків біокліматичного потенціалу з наступним їх районуванням на території України за природного та оптимального зволоження. Розглянуто залежність показників теплових ресурсів орного шару грунту та режиму зволоження грунтів з послідуючим їх районуванням на території України, з врахуванням мікроклімату. Розроблено модель клімат - врожай, адаптовану до соняшника, за допомогою якої виконано агрокліматичну оцінку та районування врожаїв цієї культури різного виду та рівня на території України. Надано кількісну оцінку оліїстості насіння та виходу соняшникової олії (кг/га) залежно від агрокліматичних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-47(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325394

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Гришин О.М. 
Ріст, розвиток і урожайність соняшника в післяукісних посівах в залежності від обробітку грунту, способів сівби і прийомів догляду: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.М. Гришин ; УААН. Ін-т зерн. госп-ва. — Д., 1999. — 17 с. — укp.

Вперше в умовах північної підзони Степу України вивчені обробіток грунту, страхові добавки до густоти посіву, прийоми догляду за післяукісним соняшником на гербіцидному і безгербіцидному фондах. Встановлено, що найбільші врожаї післяукісного соняшника формуються по оранці на 20-22 см при сівбі звичайним способом зі страховою добавкою насіння 40-60%, внесенні грунтового гербіциду або проведенні посходових боронувань. Досліджені особливості росту і розвитку рослин, їх виживання, формування кореневої системи, водоспоживання, забур'яненість, продуктивність, якість насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-458(2УКР-4ДНЕ),022

Рубрики:

      
17.

Шепель А.В. 
Розробка елементів технології вирощування гібридів соняшника різних груп стиглості в основних посівах при зрошенні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / А.В. Шепель ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вивчення продуктивності гібридів соняшника різних груп стиглості в основних посівах при зрошенні в умовах Півдня України. Встановлений вплив способів обробітку грунту, фонів живлення, строків сівби, загущення посівів на ріст, розвиток, урожай і якість насіння гібридів, які вивчаються. Визначено оптимальне співвідношення факторів, що забезпечує найбільш раціональне використання поливної води, найвищий біоенергетичний коефіцієнт і найбільший чистий прибуток. Розроблені математичні моделі отримання високих урожаїв насіння гібридів соняшника в основних посівах при зрошенні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4(2УКР-4НИК),022

Рубрики:

      
18.

Мринський 
Розробка елементів технології вирощування гібридного насіння (F1) соняшника при зрошенні в умовах півдня УкраЇни: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / Іван Миколайович Мринський ; Херсонський держ. аграрний ун-т. — Херсон, 2005. — 16 с.: табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА338240

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Бутенко А.О. 
Сортові особливості формування урожаю соняшнику в умовах Північно-Східної України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / А.О. Бутенко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень та рекомендації для виробництва щодо особливостей формування продуктивності сортів і гібридів соняшнику різних груп стиглості залежно від погодних умов. Представлено показники реакції генотипів у нормі на основні фактори вирощування: строки сівби, рівень мінерального живлення, густоту стояння рослин. Установлено найбільш оптимальні умови, які забезпечують максимальну продуктивність посівів соняшнику різних сортів у північно-східній частині України. Розроблено елементи сортових технологій вирощування соняшнику. Визначено характеристики його сортів і гібридів, а також оптимальну густоту стояння рослин залежно від їх стиглості. У разі зміщення строків сівби рекомендовано враховувати показник зрідженості даних рослин на початкових етапах розвитку. Запропоновано шкалу підбору сортів і гідридів соняшнику для умов зони північно-східного Лісостепу України, яка дає змогу коректувати технологію його вирощування. Здійснено розрахунки економічної доцільності зазначених технологічних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4(4УКР) + П214.11-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА336015

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Абу Ахмадіх Валід Ібрагім Хусеін 
Формування врожайності соняшнику, гороху і кукурудзи залежно від прийомів догляду за посівами в умовах північного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Валід Ібрагім Хусеін Абу Ахмадіх ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено особливості росту та формування врожайності польових культур з застосуванням агротехнічних та хімічних методів боротьби з бур'янами. Встановлено, що під час вирощування соняшнику високу технічну, господарську та економічну ефективність має варіант з внесенням 1,5 л/га фронт'єру (90 % к.е.) після сівби до сходів з заробкою бороною. У цьому разі знижується собівартість насіння, збільшується чистий прибуток на 158,2 грн/га з рентабільністю 133 %. Для вирощування гороху кращим виявлено варіанти з застосуванням 0,8 л/га півоту (10 % к.е.) у фазі 3 - 4-х справжніх листків, або 0,5 л/га півоту та боронування посіву. За цих умов собівартість зерна гороху зменшується, а чистий прибуток зростає на 270 грн/га із рентабельністю 180 %. Стосовно посівів кукурудзи встановлено, що більш ефективним є застосування 1,0 л/га фронт'єру та проведення однієї культивації грунту в міжряддях, чистий прибуток зростає на 305 грн/га. З'ясовано, що застосування вказаних гербіцидів у досліджуваних дозах тимчасово пригнічує розвиток бур'янів та мікрофлори грунту. Після збирання культур в урожаї на грунті наявність гербіцидів виявлено у допустимих кількостях, а активність та кількість мікрофлори в грунті нівелюються. Під час вирощування озимої пшениці після гороху, а ячменю після кукурудзи забур'яненість посівів вирівнюється, а продуктивність культур кращих варіантів має тенденцію до збільшення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР) + П213.3-4(4УКР) + П214.11-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324984

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського