Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (60)Книжкові видання та компакт-диски (61)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П214.16-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Данкевич Є.М. 
Агроекологічне обгрунтування вирощування ріпака ярого в умовах Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Є.М. Данкевич ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2003. — 18 с. — укp.

Удосконалено технологію вирощування ріпаку ярого на дерново-підзолистих грунтах за умов радіоактивного забруднення зони Полісся з метою виробництва екологічно чистої конкурентної в ринковому середовищі продукції. Проаналізовано параметри формування врожаю ріпаку ярого залежно від агротехнічних прийомів його вирощування, визначено вплив чинників інтенсифікації (добрива, способів обробітку грунту) на зміну кількісних параметрів ценозу, морфологічних показників рослин на формування максимальної їх продуктивності. Установлено критерії впливу способів обробітку грунту та доз мінеральних добрив на ріст і розвиток, формування структурних елементів та їх зв'язку з урожайністю ріпаку ярого, закономірності надходження елементів живлення, радіонуклідів і важких металів у продукцію. За результатами дослідження розроблено удосконалену технологію вирощування ріпаку ярого за умов радіоактивного забруднення, яка грунтується на економічному та енергетичному аналізах ефективності виробництва продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-4(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА325270

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Лис Н.М. 
Вплив способів основного обробітку грунту на продуктивність ріпаку озимого в умовах Передкарпаття: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / Н.М. Лис ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень впливу різних способів основного обробітку грунту на показники родючості дернового опідзоленого грунту, забур'яненість, ріст, розвиток і врожайність ріпаку озимого. Проведено економічний і енергетичний аналіз певних способів обробітку грунту. Установлено, що способи безполицевого обробітку підвищують щільність його орного шару, показники якого протягом вегетації ріпаку озимого знаходяться у межах оптимальних значень і не впливають на ріст і розвиток культури. З'ясовано, що застосування різних способів основного обробітку грунту під ріпак озимий зумовлює перерозподіл поживних речовин в орному шарі, поверхневий і дрібний обробітки дещо перевищують вміст рухомих фосфатів, обмінного калію та мінерального азоту у шарі грунту 0 - 10 см на період сходів даної культури. За рахунок зниження витрат пального та непоновлюваної енергії способи безполицевого обробітку дозволяють скоротити загальні витрати на проведення основного обробітку грунту. Розглянуто результати економічного та біоенергетичного оцінювання вирощування ріпаку озимого за умов Передкарпаття залежно від системи мінерального живлення та способів основного обробітку грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-4 +
Шифр НБУВ: РА358896

Рубрики:

      
3.

Вишнівський П.С. 
Оптимізація елементів технології вирощування ріпаку ярого в північному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / П.С. Вишнівський ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Проаналізовано та оцінено параметри формування врожаю ріпаку ярого залежно від агротехнічних прийомів його вирощування, визначено вплив факторів оптимізації (строків, способів сівби, норм висіву насіння, добрив) на зміну кількісних параметрів ценозу, морфологічних показників рослин та формування їх максимальної продуктивності. Визначено критерії впливу строків та способів сівби, норм висіву насіння, різних доз мінеральних добрив на ріст та розвиток, формування структурних елементів та їх зв'язку з урожайністю ріпаку ярого, ефективність застосування гербіциду раундап на його посівах. Надано економічну та енергетичну оцінку ефективності застосування факторів оптимізації технології вирощування ріпаку ярого. За результатами досліджень розроблено технологію його вирощування, яка грунтується на економічному та енергетичному аналізах виробництва продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА322401

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Боднар М.В. 
Оптимізація заходів посівного та збирального комплексу як напрямок реалізації продуктивності та якості насіннєвої й товарної продукції сучасного генофонду озимого ріпаку в південному Степу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / М.В. Боднар ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2005. — 16 с. — укp.

Установлено строки збирання, оптимальні стосовно урожайності, виходу олії, посівних якостей насіння та його врожайних властивостей. Визначено вплив репродукції сортів і поколінь гібридів на величину врожаю та технологічні якості товарної продукції озимого ріпаку. З'ясовано критерії впливу строків сівби та норм висіву нових сортів і гібридів німецької селекції на ріст і розвиток рослин, формування наземної біомаси, структурних елементів та урожайність. Надано економічну та біоенергетичну оцінку ефективності застосування зазначених елементів агротехніки. За результатами досліджень розроблено та рекомендовано для виробництва вдосконалену технологію збирального та посівного комплексу сучасного генофонду озимого ріпаку для зони південного Степу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337866

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Каричковська Г.І. 
Особливості удобрення азотом ріпаку ярого на чорноземі опідзоленому Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Г.І. Каричковська ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського" УААН. — Х., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше за умов правобережного Лісостепу України для чорнозему опідзоленого розроблено систему удобрення ріпаку ярого, яка передбачає внесення азотних добрив весною під передпосівну культивацію та забезпечує максимальний приріст урожаю насіння, високу окупність добрив та значний чистий прибуток. Встановлено закономірність впливу різних форм, строків та способів внесення азотних добрив на зміни азотного режиму грунту, його біологічну активність, водний режим, забур'яненість посівів, динаміку наростання вегетативної маси та формування врожаю насіння ріпаку ярого та його якість. Обгрунтовано доцільність застосування розробленої системи удобрення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-434(4УКР)
Шифр НБУВ: РА330997

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Носенко В. Г. 
Особливості формування продуктивності ріпаку ярого в умовах Правобережного Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / В. Г. Носенко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто особливості формування ріпаку ярого залежно від факторів технології вирощування. Встановлено вплив норм висіву насіння та доз удобрення на продуктивність та якісні показники сортів і гібридів ріпаку ярого. Досліджено вплив природних умов та агротехнічних заходів на протяжність міжфазних періодів ріпаку ярого. Уперше за умов Правобережного Лісостепу України з'ясовано особливості реакції сортів на фактори зовнішнього середовища, оптимальні норми удобрення та норми висіву в процесі вирощування ріпаку ярого на олію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-4
Шифр НБУВ: РА382485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Гойсюк С.О. 
Продуктивність озимого ріпака залежно від сортових особливостей та агротехніки вирощування в умовах південної частини Західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / С.О. Гойсюк ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2003. — 20 с. — укp.

Визначено кращі сорти озимого ріпака для одержання найбільш підвищеного збору харчової олії з одиниці площі та реалізації на світовому ринку. Встановлено оптимальний спосіб сівби озимого ріпака для умов зони та розроблено систему удобрення озимого ріпака з метою підвищення екологічності насіння та зменшення частки використання мінеральних (синтетично одержаних) добрив у технології вирощування культури. Надано оцінку сортовим особливостям рослин озимого ріпака за динамікою формування фотосинтетичних показників та водоспоживання за умов регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327103

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Губенко Л.В. 
Продуктивність ріпаку ярого залежно від комплексної дії мінеральних добрив та бактеріальних препаратів в умовах північного Лісостепу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Л.В. Губенко ; Нац. наук. центр "Ін-т землеробства УААН". — К., 2008. — 21 с. — укp.

Наведено результати досліджень особливостей процесів росту, розвитку та формування врожайності ріпаку ярого залежно від елементів технології вирощування, а саме: системи удобрення, що передбачає раціональне використання мінеральних добрив шляхом перенесення частини азотних з метою підживлення за фази бутонізації рослин, а також обробку насіння перспективними бактеріальними препаратами на основі активних штамів азотфіксувальних і фосформобілізувальних мікрооганізмів та підживлення рослин новими макро- та мікроелементними добривами "Цеовіт" за умов Північного Лісостепу. Комплексне застосування елементів технології сприяє кращому розвитку ріпаку ярого, збільшує площу листкової поверхні, а також збільшуючи нагромадження сухої речовини та підвищує продуктивність. Установлено, що інокулювання насіння бактеріальними препаратами на основі азотфіксувальних і фосформобілізувальних мікроорганізмів і підживлення рослин комплексними добривами "Цеовіт" сприяє одержанню додаткового врожаю. Установлено вплив мінеральних добрив на формування врожайності і показники якості насіння. Надано економічну й енергетичну оцінку технології вирощування ріпаку ярого. За результатами досліджень удосконалено дану технологію, що дозволило одержати врожай насіння за умов північного Лісостепу на рівні 3,5 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356813

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Іщенко А. В. 
Удосконалення елементів технології вирощування ріпаку ярого в умовах чорноземів південних України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / А. В. Іщенко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2011. — 19 с. — укp.

Встановлено для богарних умов Південного Степу України реакцію сортів ріпаку ярого на строки сівби за різних норм висіву та дози мінеральних добрив. Удосконалено технологію вирощування культури шляхом оптимізації взаємодії факторів "сорт - строк сівби - норма висіву", "сорт - доза добрив". Набули подальшого розвитку питання формування елементів продуктивності рослин, врожайності й якості насіння, енергетичної й економічної ефективності вирощування ріпаку ярого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-4(4УКР-9ПІВ)
Шифр НБУВ: РА378963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Новак А.В. 
Умови вирощування та продуктивність ріпаку ярого після різних попередників у правобережному Лісостепу України: Автореф. дис. канд. с.-г. наук: 06.01.01 / А.В. Новак ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

Встановлено вплив різних попередників на умови вирощування та урожайність насіння ріпаку ярого. Представлено результати досліджень стосовно впливу таких попередників, як пшениці озимої, ячменю ярого, гороху, кукурудзи на зерно, цукрових буряків, соняшнику, ріпаку ярого на зміну агрофізичних показників родючості грунту, його поживний режим і біологічну активність, забур'яненість посівів та формування врожаю і його якості. Визначено місце ріпаку ярого в польовій сівозміні господарств різних форм власності на землю, що забезпечить підвищення рентабельності вирощування насіння цієї олійної культури. Розраховано економічну ефективність вирощування ріпаку ярого залежно від досліджуваних попередників. За результатами досліджень розроблено і рекомендовано виробництву кращі попередники ріпаку ярого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-419(4УКР) + П214.16-47(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА328075

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Вихованець В. Я. 
Шкідливість бур'янів та заходи захисту посівів ріпаку озимого в умовах Прикарпаття України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.13 / В. Я. Вихованець ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Встановлено кореляційну залежність між основними погодними елементами зони й урожайністю насіння ріпаку озимого, а також між забур'яненістю посівів і продуктивністю рослин ріпаку озимого. Вивчено вплив забур'яненості на ріст, розвиток, продуктивність і якість насіння ріпаку озимого. Рекомендовано заходи захисту посівів ріпаку озимого від бур'янів. Захист посівів потрібно розпочинати у перші фази росту та розвитку, а також весною, відразу після відновлення вегетації. На полях з високою потенційною та фактичною забур'яненістю доцільно використовувати передпосівне внесення бутизану - 2,0 л/га та весняне - галери - 0,3 л/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-467
Шифр НБУВ: РА379477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Солоненко В.М. 
Шкодочинність бур'янів та заходи захисту посівів ріпака ярого від них у правобережному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.13 / В.М. Солоненко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Відзначено, що у зоні правобережного Лісостепу України в агроценозах ріпака ярого формується змішаний тип забур'яненості, домінуючими засмічувачами посівів є малорічні види бур'янів. Вивчено структуру їх видового складу. Установлено поріг шкодочинності бур'янів, визначено критичний період їх конкурентних відносин з культурою та оптимальні строки знищення. Визначено кількісні втрати урожайності насіння ріпака ярого залежно від тривалості його сумісної вегетації з бур'янами та ефективності заходів їх знищення у посівів культури, а також підібрано високоефективні гербіциди та їх суміші, високо селективні до даного бур'яну. Відзначено, що їх застосування створює сприятливі умови для росту та розвитку ріпака, обумовлює приріст урожайності культури в межах 1,1 - 4,6 ц/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-467(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327186

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського