Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (166)Книжкові видання та компакт-диски (195)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П215.2-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ященко Л.А. 
Агрохімічне обгрунтування підвищення продуктивності цукрових буряків на лучно-чорноземному карбонатному грунті Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Л.А. Ященко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати досліджень впливу тривалого застосування добрив у типовій зерно-буряковій сівозміні Лісостепу на поживний режим лечно-чорноземного грунту, зміну вмісту гумусу, сполук азоту та калію у метровому шарі. Встановлено, що найбільш стабілізувальну дію на вміст гумусу, сполук азоту та калію у грунті за дві ротації сівозміни мало сумісне застосування органічних і мінеральних добрив. Наведено дані про вміст свинцю, кадмію, цинку та міді у грунті та рослинах цукрових буряків за тривалого внесення добрив. Доведено, що кількість досліджуваних елементів знаходиться значно нижче гранично-допустимих концентрацій і не призводить до забруднення продукції. З урахуванням агрохімічних та агроекологічних показників грунту розрахована його еколого-агрохімічна оцінка. Проаналізовано вплив різних норм і способів внесення добрив на окремі фізіолого-біохімічні процеси у рослинах цукрових буряків, їх урожайність та якісні показники. Вивчено дію позакореневого підживлення калій-магнієвими нітратними солями на активність цукросинтезувальних ферментів. Визначено ефективність внесення добрив в основне удобрення та позакореневого підживлення як додаткового заходу на лучно-чорноземному карбонатному грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-43(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324218

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Іващенко О.О. 
Біологічні особливості бур'янів і удосконалення захисту від них посівів цукрових буряків: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.13 / О.О. Іващенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Запропоновано новий напрям вирішення наукової задачі захисту посівів цукрових буряків, суттю якого є встановлення біологічних особливостей основних видів бур'янів в агрофітоценозі та закономірностей формування продуктивності даних буряків залежно від технологічних прийомів контролювання забур'янення за умов центрального Лісостепу України. Головним фактором, що визначає ступінь забур'янення посівів, є надходження енергії ФАР до поверхні грунту. За умов зниження рівня освітлення на 97,3 % від повного забезпечення світлом кількість бур'янів становила лише 4,8 % від максимальної. Найбільш чутливими до зниження рівня інтесивності енергетичного забезпечення є види Aarathus retroflexux L., Chenopodium album L., Solanum nigrum L. Нова система захисту посівів цукрових буряків від бур'янів, що враховує довготривале порушення у них процесів фотосинтезу, дозволяє у 2 рази та більше знизити витрати гербіцидів. У видів Gallinsoga parviflora Cav., Chenopodium album L. за умов внесення на посівах генетично модифікованих гібридів цукрових буряків гербіциду "Раундап-біо" за норм 2,0; 1,0; 0,5; 0,25; 0,125 л/га серед рослин, що вижили та дали потомство, виявлено стійкі мутанти з гіпоанеуплоїдним, гексаплоїдним і пентаплоїдним станом геному. Продуктивність посівів цукрових буряків з використанням нової системи захисту від бур'янів становила 103,3 - 104,8 %. Рентабельність її застосування гербіцидів перевищувала традиційні на 14,9 - 19,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-467 +
Шифр НБУВ: РА349730

Рубрики:

      
3.

Марущак 
Біологічні особливості бур'янів роду Chenopodium і захист від них посівів буряків цукрових у Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.13 / Олександр Валентинович Марущак ; Національний ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.72 + П215.2-467
Шифр НБУВ: РА365520

Рубрики:

      
4.

Потьомкін В.О.  
Біологічні особливості та контролювання березки польової в посівах зерново-бурякової сівозміни: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.13 / В.О. Потьомкін ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання особливостей біології бур'янів родини берізкових за умов центрального Лісостепу та північного Степу України. Висвітлено вплив механічних знищень надземної частини рослин на їх ріст і розвиток, можливості контролювання бур'янів родини берізкових у посівах зерново-бурякової сівозміни агротехнічними та хімічними засобами. Викладено особливості росту і розвитку берізки польової за природних та агроценотичних умов, взаємний вплив рослин берізки польової та культурних рослин, запасання та використання пластичних речовин рослинами за природних умов і за їх механічних пошкоджень. Розроблено для практичного використання методи хімічного контролювання на основі вивчення дії гербіцидів та особливостей транслокації діючої речовини у підземну частину рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-467 + П215.2-467 +
Шифр НБУВ: РА342682

Рубрики:

      
5.

Костік С.О. 
Вплив агротехнічних факторів на врожай та якість коренеплодів цукрових буряків: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / С.О. Костік ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2007. — 16 с. — укp.

Визначено найбільш ефективну глибину оранки, фон живлення, строки сівби та густоту стояння рослин цукрових буряків для їх вирощування на півдні України за умов зрошення. Встановлено, що максимальний урожай коренеплодів цукрових буряків (855 - 869 ц/га) та збір цукру з 1 га (132,5-133,0 ц) забезпечує внесення органо-мінеральних добрив за другого строку сівби й густоти стояння рослин 110 тис./га. У даних варіантах мінімальним виявився коефіцієнт водоспоживання, максимальним - чистий прибуток з 1 га (6 362 - 6 615 грн). Встановлено, що внесення органо-мінеральних добрив забезпечує поліпшення водно-фізичних властивостей і біологічної активності грунту, а також утворення сприятливого фону живлення для вирощування цукрових буряків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-408 +
Шифр НБУВ: РА354348

Рубрики:

      
6.

Кожукало В.Є. 
Вплив мембрано-активних адаптогенів на ферменти вуглеводного обміну цукрових буряків: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / В.Є. Кожукало ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням впливу передпосівної обробки насіння біологічно активними речовинами на ферменти вуглеводного обміну цукрових буряків. У роботі розглянуті можливості спрямованого впливу нових синтетичних регуляторів росту на продуктивність даної культури. Встановлено, що досліджувані біологічно активні речовини - ематон та тримекс - збільшують активність сахарозофосфатсинтази в листках цукрових буряків протягом вегетації та призводять до кількісних змін у складі цукрів. Виявлені розбіжності у дії етамону і тримексу на ферменти метаболізму сахарози в коренеплоді цукрових буряків, які обумовлені відмінностями в морфологічній активності препаратів. Отримані експериментальні дані є теоретичною передумовою для розробки рекомендацій виробництву по створенню оптимальних технологічних регламентів застосування етамону і тримексу в практиці сільського господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-445,022

Рубрики:

      
7.

Казюта А. О. 
Вплив передпопередників на продуктивність цукрових буряків у короткоротаційних сівозмінах лівобережної частини Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.01 / А. О. Казюта ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2011. — 21 с. — укp.

Розглянуто вплив восьми передпопередників (чорний пар, горох, чина, сочевиця, вико-вівсяна сумішка на зелену масу, соя на зелену масу, квасоля, кукурудза на силос) на умови росту та розвитку цукрових буряків, на їх врожайність і якість у сівозмінах короткої ротації за умов лівобережної частини Лісостепу України. Наведено показники економічної й енергетичної ефективності вирощування буряків за умов різних перших культур короткоротаційних сівозмін. З'ясовано, що найбільш рентабельно для господарств під час використання сівозмін короткої ротації є вирощування цукрових буряків у ланках із чорним паром, горохом на зерно та вико-вівсяною сумішкою на зелену масу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-419
Шифр НБУВ: РА379277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Пилипенко С.О. 
Вплив різних способів основного обробітку грунту на продуктивність цукрових буряків в Лівобережному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / С.О. Пилипенко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив різних способів основного обробітку грунту під цукрові буряки у зерно-паро-просапній сівозміні за умов Лівобережного Лісостепу України на основні агрофізіологічні властивості грунту, динаміку запасів продуктивної вологи, поживний режим, біологічну активність, забур'яненість і продуктивність посівів цукрових бряків. Здійснено розрахунок економічної та енергетичної ефективності досліджених способів обробітку. Застосування безполицевого обробітку погіршувало деякі показники умов росту культури, підвищувало забур'яненість посівів і призводило до зниження врожайності, економічної та енергетичної ефективності. З урахуванням результатів досліджень рекомендовано як основий обробіток грунту під цукрові буряки на чорноземі типовому у Лівобережному Лісостепу України використовувати полицевий у системі комбінованого обробітку у сівозміні з урахуванням ефективності обробітків під інші культури. За цього краще знищуються бур'яни, забезпечується вищий баланс азоту у порівнянні з безполицевим обробітком, а також відсутня гетерогенність орного шару за вмістом поживних речовин та активізується мікробіологічна діяльність грунту, що створює кращі умови для росту та забезпечується одержання більшого врожаю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА357160

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Сергєєва Ю.А. 
Вплив строків поливів на продуктивність та якість буряку цукрового на півдні України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / Ю.А. Сергєєва ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Вивчено водоощадні режими зрошення та сорти й гібриди цукрового буряку, залежно від району зони південного Степу України. Виявлено вплив даних факторів на фенологічні та морфологічні показники рослин, динаміку накопичення сирої та сухої маси, фотосинтетичний потенціал і чисту продуктивність фотосинтезу, на ступінь поширення й розвиток хвороб буряку цукрового, поживний режим грунту, поливний режим та інтенсивність споживання вологи рослиною протягом вегетаційного періоду, окупність витрат зрошувальної води прибутком з урожаю, рівень урожайності та якості коренеплодів і вихід цукру. Оцінено економіко-енергетичні витрати щодо вирощування цукрового буряку залежно від сортового складу за водоощадних режимів зрошування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-408(4УКР)
Шифр НБУВ: РА316602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Вишневська Л.В. 
Вплив тривалого застосування добрив у сівозміні на родючість чорнозему опідзоленого Правобережного Лісостепу та продуктивність гібрідів буряка цукрового: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Л.В. Вишневська ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив доз і видів застосування добрив на поживний режим грунту та формування врожаю коренеплодів буряка цукрового, а також на закономірності й особливості процесів росту та розвитку рослин на чорноземі опідзоленому Правобережного Лісостепу України. Наведено результати досліджень щодо впливу тривалого (протягом 40-ка років) застосування добрив у польовій сівозміні, метеорологічних умов року та біологічних особливостей гібридів на продуктивність буряка цукрового. Встановлено вплив застосування добрив на динаміку вмісту основних елементів живлення в органах рослин буряка цукрового, площу їх листової поверхні. Визначено господарський і відносний винос основних елементів живлення врожаєм. Обгрунтовано вплив органічних і мінеральних добрив за умов їх окремого та поєднаного застосування на технологічні показники якості коренеплодів. З'ясовано, що застосування еквівалентної кількості мінеральних добрив знижує врожайність коренеплодів на 6 - 21 % залежно від гібриду. Оцінено економічну ефективність вирощування гібридів буряка цукрового за тривалого застосування добрив у сівозміні. Рекомендовано підбирати гібрид для кожного поля залежно від рівня родючості грунту та рівня удобрення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-43 + П215.2-314.8 +
Шифр НБУВ: РА365487

Рубрики:

      
11.

Пілярський В.Г. 
Вплив умов зволоження, добрив та густоти стояння рослин на продуктивність буряку цукрового в умовах півдня України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / В.Г. Пілярський ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 17 с. — укp.

Для умов південного Степу розкрито вплив диференціації умов зволоження та фонового внесення добрив за методом оптимальних параметрів сумісно з позакореневими підживленнями комплексними добривами на врожайні та якісні показники цукрових буряків. Розглянуто положення щодо впливу на показники сумарного водоспоживання та середньодобового випаровування, динаміку вмісту макроелементів у грунті, ростові й продукційні процеси рослин, природних та агротехнологічних чинників за поверхневого способу поливу, а також за умов оптимального режиму зрошення дощуванням. Охарактеризовано елементи технології вирощування буряку цукрового на зрошуваних землях південної частини Степової зони України, заходи ресурсозбереження, а також реакцію нових гібридів інтенсивного типу на збільшення густоти стояння рослин. Наведено комплексну економічну й енергетичну оцінки розробленим елементам технології вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-47
Шифр НБУВ: РА370710 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Грищенко О.М. 
Врожайність і якість цукрових буряків при сівбі інкрустованим насінням: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.М. Грищенко ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Вивчено інтенсивність росту та розвитку цукрових буряків за період їх онтогенезу, формування урожайності коренеплодів високої якості під час використання для сівби насіння, інкрустованого хімічними препаратами. Встановлено, що за використання для інкрустації посівного матеріалу протруйників, рекомендованих для використання на цукрових буряках, не знижується польова схожість насіння, підвищується інтенсивність росту і розвитку рослин, зростає урожайність коренеплодів і покращується їх якість. Рекомендовано проводити сівбу цукрових буряків інкрустованим насінням з використанням високоефективних інсектицидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-44 +
Шифр НБУВ: РА327094

Рубрики:

      
13.

Карнаух О.Б. 
Глибина основного обробітку чорнозему опідзоленого під цукрові буряки в умовах південного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / О.Б. Карнаух ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Доосліджено вплив поверхневого, мілких, середнього і глибоких зяблевих обробітків під цукрові буряки на умови вирощування, врожайність та якість коренеплодів. Встановлено можливість за умов південного Лісостепу України на чорноземних грунтах зменшувати глибину основного обробітку грунту під цукрові буряки з 30 - 32 до 20 - 22 см практично без зниження врожайності коренеплодів. Збір цукру за даних умов був дещо вищим, що зумовлено кращими технологічними показниками якості коренеплодів. Зазначене зменшення глибини основного обробітку найбільш економічно та енеогетично доцільне.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-432.3(4Укр-4Чек),022
Шифр НБУВ: РА309534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Кеньо І. М. 
Ефективні елементи технології вирощування картоплі ранньостиглої у тимчасових плівкових укриттях Криму: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.06 / І. М. Кеньо ; НААН України, Ін-т овочівництва і баштанництва. — Х., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше за умов Криму визначено оптимальну масу садівних бульб і спосіб їх передсадівної підготовки. Рекомендовано сорти картоплі для вирощування в тимчасових плівкових укриттях. Наукового обгрунтовано строки садіння та профіль поверхні грунту, визначено оптимальну схему розміщення рослин картоплі та висоту тимчасових плівкових укриттів. Встановлено кореляційні зв'язки між урожайністю та строком садіння, а також урожайністю, висотою та кількістю стебел у кущі. Розраховано економічну та енергетичну ефективність запропонованих елементів технології вирощування картоплі ранньостиглої у тимчасових плівкових укриттях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-455
Шифр НБУВ: РА384456 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Цигода В.С. 
Ефективність глибин зяблевої оранки під цукрові буряки на фоні тривалого застосування різних систем удобрення на чорноземі опідзоленому Правобережного Лісостепу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.С. Цигода ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2001. — 21 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив різної глибини зяблевої оранки на фоні тривалого застосування різних систем удобрення під цукрові буряки на умови вирощування, питання підвищенню врожайності та якості коренеплодів. Встановлено, що за умов Правобережного Лісостепу України на чорноземі опідзоленому важкосуглинковому з метою поліпшення агро-фізичних і фізико-хімічних показників родючості, зниження забур'яненості та підвищення продуктивності цукрових буряків, доцільно періодично проводити поглиблення зяблевої оранки до 40 см, особливо на фоні тривалого застосування органо-мінеральної або органічної систем удобрення в сівозміні з обов'язковим рядковим внесенням фосфорних добрив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-4(4УКР) + П040.173(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Новак Ю.В. 
Ефективність застосування різних видів органічних добрив під цукрові буряки на чорноземі опідзоленому Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Ю.В. Новак ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознав. та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Умань, 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено, що застосування під цукрові буряки різних видів органічних добрив сприятливо впливає на показники вмісту гумусу та поживний режим грунту, біологічну активність і водно-фізичні параметри грунту. Доведено, що зі збільшенням вмісту гумусу в грунті від 2,86 % до 3,68 % застосування соломи як органічного добрива у поєднанні з зеленою масою сидеральної післяжнивної редьки олійної сприяє поліпшенню умов для гумусонакопичення. Відзначено, що застосування соломи та зеленої маси післяжнивної редьки олійної підвищує врожайність коренеплодів цукрових буряків і вихід цукру, а в післядії - зерна ячменю ярого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.2(4УКР) + П215.2-43(4УКР) + П034.17(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320685 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Шам І.В. 
Зміна структури бур'янового компонента агрофітоценозів ланки сівозмін східного Лісостепу під впливом агротехнічних та хімічних факторів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.13 / І.В. Шам ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено зміни видового і кількісного складу насіння бур'янів у грунті, формування бур'янових угрупувань у посівах сільськогосподарських культур ланки сівозміни, проаналізовано вплив тривалого застосування короткоротаційних сівозмін, способи основного обробітку грунту та доз органо-мінерального удобрення. Визначено вплив даних факторів на продуктивність та економіко-енергетичні показники ланки сівозміни. Досліджено ефективність дії хімічної системи захисту посівів цукрових буряків від бур'янів. Доведено ефективність системи хімічного захисту посівів цукрових бур'яків від бур'янів, яка включає три послідовні обприскування гербіцидами по сходах культури. Наведено розрахунки енергетичної та економічної ефективності ланок сівозмін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.75 + П215.2-467 +
Шифр НБУВ: РА353611

Рубрики:

      
18.

Гаврилюк Л.Л. 
Моніторинг пестицидів в агроценозі цукрового буряка: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Л.Л. Гаврилюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Проведено системний аналіз післядії застосування комплексу пестицидів в агроценозі цукрового буряка. Розроблено алгоритм визначення різнополярних пестицидів в рослинах та грунті, який дозволяє моделювати методики визначення пестицидів за величиною дипольних моментів молекул, виключаючи трудомісткий експеримент. Побудовані модифікаційні моделі оцінки екологічного ризику застосування пестицидів при вирощуванні цукрового буряка в лісостеповій зоні України, які дозволяють перетворити хімічний метод у раціональний, ефективний та екологічно безпечний прийом інтегрованого захисту від шкідливих організмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-467.52,9(2УКР-4КИЕ),022 + П215.2-467.52,9(2УКР-4КИЕ),022

Рубрики:

      
19.

Липитан Р. М. 
Наукове обгрунтування захисту посівів буряків цукрових від повторного забур'янення в Правобережному Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.13 / Р. М. Липитан ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено дослідження виникнення повторного забур'янення посівів буряків цукрових та його впливу на продуктивність рослин культури за умов достатнього зволоження. Встановлено можливість досягнення необхідного рівня домінування рослин культури у другу половину вегетаційного періоду шляхом формування достатньої густоти посіву (5 - 6 шт./м рядка), ефективного знищення первинного забур'янення гербіцидами та надійного й екологічного фітоценотичного контролювання повторного забур'янення посівів буряків цукрових за рахунок зниження енергії ФАР біля поверхні грунту не менше як до 5 - 6 % від прямого її потоку. За умов енергетичного дефіциту сходи рослин бур'янів у даний період не здатні істотно впливати на рівень урожайності посівів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-467
Шифр НБУВ: РА382305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Голій О.В. 
Обгрунтування процесу та параметрів знаряддя для механічного знищення бур'янів у посівах цукрових буряків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.В. Голій ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т механізації та електрифікації сіл. госп-ва" (ННЦ "ІМЕСГ"). — Глеваха, 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено наукові засади процесу механічної вибірковості видалення сходів рослин під час обробітку грунту на посівах буряків. Запропоновано модель взаємодії пружинного зуба з грунтом, в якому є наявною коренева система сходів рослин. Синтезовано робочий елемент - пружинний зуб, з застосуванням якого реалізується процес механічної вибірковості видалення сходів рослин. Уперше розроблено математичну модель руху пружинного зуба оригінальної конструкції у грунті. Наведено розрахункові моделі його прогину та переміщення у грунті. Одержано аналітичні залежності процесу взаємодії пружинного зуба з елементами опору (сходи рослин, грунт). Виведено аналітичні залежності для визначення конструктивних і експлуатаційних параметрів пружинного зуба та борони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-467 + П072.2-1 +
Шифр НБУВ: РА338954

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського