Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (31)Книжкові видання та компакт-диски (24)
Пошуковий запит: (<.>U=П255.1-2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Кондратенко П.В. 
Адаптація яблуні в Україні: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.07 / П.В. Кондратенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням оптимізації вирощування промислових насаджень яблуні в Україні. За допомогою розроблених комп'ютерних програм надано з кліматичної, економічної, грунтової та технологічної точок зору комплексну оцінку регіонів України, яка дозволить за умов низьких ресурсозатрат вирощувати високопродуктивні насадження. Уточнено групування грунтів за ступенем їх придатності для вирощування яблуні. Проведено оцінку існуючих інтенсивних промислових садів, яка дала можливість визначити недоліки в закладанні та догляді за ними. Розкрито роль сорту в адаптації яблуні. Запропоновано нові способи вирощування та розміщення вегетативних підщеп за основними промисловими зонами виробництва. Показано вплив пестицидного навантаження на мікроорганізми грунту, а також оцінено перспективні препарати для захисту яблуневих насаджень від шкідників і хвороб відповідно до умов будь-якої місцевості. Визначено лежкість плодів зимових сортів та їх мікробіоту в саду та за умов холодильника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-28(4УКР),022 + П255.1-4(4УКР),022
Шифр НБУВ: РА310280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гулько Б.І. 
Господарсько-біологічна оцінка клонових підщеп яблуні в умовах західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Б.І. Гулько ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Вивчено 25 форм клонових карликових та напівкарликових підщеп яблуні в маточнику конкурсного випробування за умов західного Лісотепу України. Значну увагу приділено дослідженню процесів росту та розвитку надземної частини та кореневої системи відсадків. За комплексом господарсько-біологічних показників та економічною ефективністю виділено карликові та напівкарликові підщепи, перспективні для виробництва та подальшого вивчення в розсаднику та саду. У маточнику конкурсного випробування істотно переважали контроль карликові підщепи Д 70-456, Д 70-49, 62-396 і напівкарликові 54-118, 64-194, 71-3-150. З метою вдосконалення технологій вирощування відсадків клонових підщеп вивчено вплив загущених схем закладання маточника на параметри їх росту, розвитку кореневої системи, вихід стандартних відсадків та економічну ефективність їх продукції в таких насадженнях. Обгрунтовано переваги загущеного садіння та застосування тирси для підгортання маточних кущів, яке сприяє покращанню проходження процесу коренеутворення та полегшує проведення технологічних операцій. Рекомендовано для виробництва кращі форми клонових підщеп. Встановлено оптимальні схеми закладання маточника та придатність підщеп для вирощування в загущених насадженнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА322806

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Красуля Т.І. 
Господарсько-біологічна оцінка нових сортів яблуні в умовах південного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Т.І. Красуля ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 23 с. — укp.

Наведено результати дослідження придатності інтродукованих і створених в Інституті зрошуваного садівництва УААН сортів і гібридних форм яблуні для вирощування у південному Степу України. Виділено сорти та гібриди, які відзначаються високою та стабільною врожайністю, відмінною якістю плодів, стійкістю проти хвороб і несприятливих біо- та абіотичних факторів довкілля, придатністю для створення інтенсивних насаджень у південному Степу. Для перспективних сортів селекції ІЗС УААН підібрано кращі сорти-запилювачі. Результати дослідження застосовано у процесі планування сортового складу насаджень спеціалізованими садівничими та фермерськими підприємствами регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА332110

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кузьмінець О.М. 
Господарсько-біологічна оцінка перспективних сортів яблуні у маточно-живцевому саду: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / О.М. Кузьмінець ; Ін-т садівництва УААН. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень особливостей росту та продуктивних можливостей популярних в Україні сортів яблуні в маточно-живцевому саду моделі Інституту садівництва Української академії аграрних наук (ІС УААН), запропоновано деякі елементи технології їх вирощування. Здійснено групування сортів за фенотиповими ознаками, живцевою продуктивністю, зимостійкістю, якістю живців, стійкістю до комплексу грибних хвороб, економічною ефективністю. Встановлено різноякісність бруньок в апікальній, медіальній і базальній частинах пагонів, одержаних з маточно-живцевого насадження, за ступенем визрівання, морозостійкістю і ємністю. На підставі удосконаленої методики вивчено ступінь розвитку бруньок залежно від умов формуванння та сортових особливостей і визначено вплив різноякісності бруньок на вихід стандартних саджанців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-2 + П255.1-45 +
Шифр НБУВ: РА343685

Рубрики:

      
5.

Слободяник Л.М. 
Господарсько-біологічні особливості інтродукованих сортів яблуні в інтенсивних насадженнях Правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Л.М. Слободяник ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2009. — 18 с. — укp.

Наведено результати дослідження придатності дев'яти інтродукованих сортів яблуні на підщепі М.9 для вирощування за умов Правобережного Лісостепу України. Встановлено фенологічні фази, особливості росту надземної частини дерев, продуктивність насадження, зимостійкість, лабораторні посухо- та жаростійкість, рівень ураження хворобами та пошкодження шкідниками. Проведено товарне та дегустаційне оцінювання плодів, визначено вміст основних хімічних компонентів та щільність м'якуша. Визначено економічну й енергетичну ефективність вирощування плодів яблуні, встановлено кореляційну залежність між показниками росту та плодоношення, сумою вищого та першого товарних сортів і параметрами хімічного складу. Виділено високопродуктивні та перспективні для вирощування за умов Правобережного Лісостепу України інтродуковані сорти яблуні (Відмута, Голден Делішес, Рейндерс, Гранні Сміт), визначено ефективність їх вирощування на підщепі М.9.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-2 + П255.1-39 +
Шифр НБУВ: РА368523

Рубрики:

      
6.

Шевчук Л.М. 
Особливості формування якості плодів яблуні у південному Поліссі України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Л.М. Шевчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Встановлено, що окремі метеорологічні фактори (періоду червень - вересень) впливають на динаміку нагромадження та вміст біологічно активних сполук в яблуках у період знімальної стиглості. З'ясовано взаємозв'язок процесів, що відбуваються у плодах у період росту та під час холодильного зберігання, та їх дію на лежкість і технологічність яблук. Визначено найбільш оптимальне співвідношення суми активних температур та опадів в останньому місяці перед збиранням урожаю. Зазначено, що дане співвідношення забезпечує добру лежкість плодів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-28(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА324444

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Опалко О.А. 
Регенераційна здатність сортів, гібридних сіянців, клонових підщеп та декоративних форм яблуні в зв'язку з їхніми господарськими властивостями: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / О.А. Опалко ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Удосконалено методику оцінювання та формулу розрахунку посттравматичної регенераційної здатності вегетативних сортів яблуні. Виявлено переваги препарату нафтилоцтового походження "Помоніт Р-10" у порівнянні з іншими рістрегулювальними чинниками для підвищення регенераційної здатності стеблових живців яблуні. Розроблено нову методику оцінювання та формулу розрахунку регенераційного індексу генеративних органів яблуні після імітування весняних приморозків. Установлено рівні залежності окремих господарських властивостей сортів і гібридних сіянців яблуні від їх регенераційної здатності, а також виконано порівняльне оцінювання їх продуктивності та економічної ефективності вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-2 +
Шифр НБУВ: РА325295

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського