Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (32)Книжкові видання та компакт-диски (40)
Пошуковий запит: (<.>U=П255.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Трохимчук В.А. 
Агробіологічна оцінка клонових підщеп груші в маточнику і полях розсадника в умовах правобережної частини західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.А. Трохимчук ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2004. — 19 с. — укp.

Наведено результати вивчення 10-ти форм вегетативно розмножуваних підщеп для груші в маточнику конкурсного випробування та 30-ти комбінувань даних підщеп з трьома сортами груші, внесеними до Реєстру сортів рослин України. За комплексом біологічних, господарських, технологічних та економічних показників виділено дві кращі форми - айву мліївську та ВА29, адаптовані до грунтово-кліматичних умов правобережної частини західного Лісостепу України та перспективні для вирощування високоякісного садивного матеріалу нових сортів груші, придатних для закладання сучасних насаджень інтенсивного типу. Досліджено проходження фізіологічних процесів у вегетативних органах підщеп у маточнику і саджанців у розсаднику. Визначено кращі сорто-підщепні комбінування в груші за сумісністю, а також несумісні у разі окулірування на досліджуваних підщепах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.2-4(4УКР) + П255.2-275(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА330497

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Спрягайло О.А. 
Біологічні особливості та продуктивність груші залежно від сорто-підщепних комбінувань в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / О.А. Спрягайло ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Уперше встановлено біологічні особливості та продуктивність одинадцяти сортів і елітних форм груші на сильно- та слаборослій підщепах. Визначено строки проходження основних фенологічних фаз залежно від умов вегетації, вивчено зимостійкість, стійкість до збудників парші та бурої плямистості стосовно даних сортів. Виявлено високу фізіологічну сумісність більшості досліджених сортів і форм з підщепами. Визначено продуктивність насаджень, хімічний склад, смакові якості та тривалість зберігання плодів. Виділено продуктивні, рентабельні сорти та форми груші - носії господарсько-цінних ознак. Науково обгрунтовано добір сортів з високою економічною ефективністю вирощування, адаптованих до культивування в Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.2-2(4УКР) + П255.2-453(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325537

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Долід А.В. 
Вплив сумісності сорто- підщепних комбінувань на фізіолого- біохімічні процеси та продуктивність груші: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / А.В. Долід ; Національний аграрний ун-т. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.2-312,022

Рубрики:

      
4.

Шахнович Н.Ф. 
Господарсько-біологічна оцінка клонових підщеп груші в умовах Закарпаття: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Н.Ф. Шахнович ; УААН. Ін-т садівництва. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Наведено результати комплексної оцінки клонових підщеп груші в маточнику та в полях розсадника низинної зони Закарпаття. Виділено високопродуктивні форми ІС 2-10, айву У та айву прованську у маточнику. У процесі вивчення особливостей росту сорто-підщепних комбінувань груші у плодовому розсаднику відібрано підщепи айви У, ВА-29, ІС 2-10 та айви прованської, що забезпечують високі фотометричні параметри росту, листкової поверхні та кореневої системи у сортів "Конференція", "Вижниця", "Кучерянка", "Яблунівська" та "Стрийська". Визначено спеко- та посухостійкість сортів і сорто-підщепних комбінацій. Встановлено параметри спектральних характеристик листя підщеп та сорто-підщепних комбінувань, які характризуються високим виходом саджанців з гектара з кроною та генеративними бруньками в третьому полі розсадника і є економічно вигідними. Основні результати наукового дослідження рекомендовано застосовувати в рослинницьких господарствах. Здійснено виробниче випробування та показано економічну ефективність вирощування клонових підщеп у маточнику та сорто-підщепних комбінувань у розсаднику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.2-453(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351247

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ходаківська Ю.Б. 
Господарсько-біологічна оцінка сортів груші у старшій віковій групі дерев в умовах Лісостепу та Полісся України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Ю.Б. Ходаківська ; УААН. Ін-т садівництва. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Встановлено, що сорти груші селекції Львівської ДСС та ІС УААН здатні формувати у зонах з помірними сумами ефективних температур, до яких належать Лісостеп і Полісся України, плоди високих товарних і смакових якостей на рівні сортів, створених у південних регіонах. Підтверджено високу толерантність досліджених сортів до найбільш шкодочинних хвороб, що забезпечує можливість вирощування екологічно більш чистої продукції, практично без застосування фунгіцидів. Доведено, що підвищена асиміляційна здатність здорового листового апарата сприяє зростанню рівня зимостійкості цих сортів. Визначено біологічний потенціал урожайності нових, перспективних сортів та елітних форм, посухо- та морозостійкості, стійкості проти грибних хвороб, товарності та якості плодів, вмісту в них основних органічних і біологічно активних речовин. Вперше у досліджених сортів груші виявлено залежність між величиною та формою пилкових зерен і кількістю хлоропластів у замикальних клітинах продихів епідермісу листків, плідністю сортів і фертильністю пилку. Виявлено високий ступінь кореляційної залежності між розмірами та кількістю продихів на одиницю листкової поверхні, а також рівнем посухостійкості, фотосинтетичної активності листя й урожайністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.2-36(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358524

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Кучер Р.А. 
Обгрунтування підбору маточно-насіннєвих форм груші для вирощування слаборослих підщеп у Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Р.А. Кучер ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 21 с. — укp.

На підставі комплексного вивчення за умов Лісостепу України шести слаборослих гібридних форм груші як маточно-насіннєвих рослин у саду та розсаднику виділено слаборослі насіннєві підщепи для груші, найбільш придатні для створення насаджень за основними біологічними та господарськими показниками. Визначено фенологічні фази, зимо- та стійкість до збудників парші і буруватості маточно-насіннєвих рослин залежно від екологічних умов вирощування. Встановлено високу фізіологічну сумісність слаборослих насіннєвих підщеп з сортами груші різного строку достигання. Досліджено основні фізіологічні процеси у листках підщеп та саджанців у розсаднику. Встановлено вплив підщепи на дані показники. Визначено продуктивність маточно-насіннєвих рослин за виходом насіння, підщеп і саджанців. Обгрунтовано виділення слаборослих насіннєвих підщеп з високою економічною ефективністю їх вирощування у Лісостепу України. За результатами наукового дослідження відібрано три слаборослі гібридні форми як насіннєві підщепи СМЛ 2-9, СМЛ 5-11 та СМЛ 7-21.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Малюк Т. В. 
Оптимізація азотного живлення інтенсивних насаджень груші на вегетативних підщепах в зрошуваних умовах півдня України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.04 / Т. В. Малюк ; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Показано визначальну роль системи азотного удобрення, гідротермічного режиму грунту та навантаження дерев урожаєм у регуляції інтенсивності та спрямованості азотмінералізаційних процесів у грунті. Запропоновано використовувати вміст нітратної форми азоту як показник, який характеризує азотний режим чорнозему південного важкосуглинкового за парового його утримання, та з метою діагностики потреб дерев груші в азоті. Показано зв'язок рівня азотного живлення з фотосинтетичною діяльністю рослин, формуванням головних якісних показників плодів і величиною відчуження азоту з обрізаною деревиною та плодами. Установлено, що роздрібне внесення невисоких доз азоту (N30 - N45), у тому числі шляхом фертигації, у періоди найбільшої потреби плодових культур у даному елементі забезпечує оптимальне співвідношення між ростовими процесами та врожайністю, покращання якості плодів, що разом з меншою інтенсивністю мінералізації його грунтових запасів і зниженням витратного навантаження може слугувати одним із механізмів збереження стійкості садового агроценозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.2-434 + П255.2-408
Шифр НБУВ: РА375564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського