Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (27)Книжкові видання та компакт-диски (26)
Пошуковий запит: (<.>U=П26-27$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Молчанова Ю.В. 
Агробіологічна і технологічна оцінка нових технічних форм винограду селекції ІВіВ ім. В.Є.Таїрова: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Ю.В. Молчанова ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання виділення на підставі агробіологічної та технологічної оцінки 12 нових стійких гібридних форм технічного винограду селекції Інституту винограду і вина ім. В.Є.Таїрова перспективних для сортаменту винограду України і селекційних цілей. Встановлено ступінь стійкості проти морозу та порівняльну стійкість вегетативних і генеративних органів куща проти мілдью, оїдіуму, гнилі ягід і чорної плямистості - найбільших грибних хвороб у степовій зоні півдня України. Визначено особливості варіювання головних селекційних ознак і рівень їх стабільності. Доведено принципову можливість виділення серед нових гібридних форм високопродуктивних, придатних для виготовлення якісних сухих вин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-275.11-47 + П26-275.9-47 + У9(4Укр)325.154.2
Шифр НБУВ: РА317079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Кузьменко Є. І. 
Вміст важких металів у грунті та їх вплив на ріст і розвиток виноградної рослини: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.08 / Є. І. Кузьменко ; Нац. акад. аграр. наук України, Нац. наук. центр " Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова". — О., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Досліджено вміст важких металів (ВМ)- Pl, Cu, Zn, Fe у грунті виноградників і виноградних насадженнях, розташованих поблизу автошляхів. Вивчено вплив ВМ на ріст і розвиток виноградної рослини, а також проведено пошук матеріалів для зниження їх негативного впливу. Встановлено, що за умов антропогенного забруднення ВМ їх вміст у грунті й органах виноградної рослини не перевищує встановлені норми гранично припустимих концентрацій (ГПК). З'ясовано, що за умов штучного забруднення грунту ВМ у дозі 5 ГПК їх вміст у вегетативних органах значно вище норми, проте в гронах винограду не перевищує ГПК. Показано, що за таких умов пригнічується ріст і розвиток рослин. Вперше експериментально досліджено, обгрунтовано та встановлено можливість використання цеоліту та торфу для знаження негативного впливу ВМ у процесі вирощування саджанців винограду за умов Північного Причорномор'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.518 + П26-272.5
Шифр НБУВ: РА386031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Мананкова О.П. 
Дія гібереліну на морфофізіологічні ознаки та плодоутворення винограду: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / О.П. Мананкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено дію гібереліну на морфофізіологічні ознаки та плодоутворення різних сортів винограду: Кардинал, Мускат янтарний, Мускат гамбурзький, Бєлградський безнасінний, Чауш, Кишмиш чорний, Кишмиш білий, Карабурну, Каберне-Совіньон, Сапераві, Бастардо магарачський, Тербаш, Ізабелла, Кокур червоний. Зазначено, що під впливом гібереліну у виноградної рослини збільшуються довжина стебла, площа листової пластинки, підсилюється спіралізація вусиків та їх здерев'яніння, зростає маса грона, покращується плодоутворення. Доведено, що залежно від концентрацій препарату, термінів та методів застосування гібереліну врожайність усіх дослідних сортів підвищується на 30 - 100 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-272.537.8
Шифр НБУВ: РА316466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Брановицька Т.Ю. 
Дія гібереліну на ріст, розвиток та деякі біохімічні показники сортів винограду Бастардо магарацький, Каберне Совіньон, Сапераві: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Т.Ю. Брановицька ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено вплив гібереліну на насіннєві сорти винограду: Бастардо магарацький, Каберне-Совіньон, Сапераві за умов Південного берега Криму. На підставі проведених досліджень встановлено, що гіберелін сприяє посиленню ростових процесів під час обробки ним через 10 днів після цвітіння винограду в концентрації 40 мг/л. Багаторічна обробка гібереліном також стимулює ріст пагонів. Показано позитивний вплив гібереліну на врожайність винограду. Гіберелін не впливає негативно на плодоношення винограду на другий і наступні роки обробки. Внаслідок дії гібереліну показано збільшення загального вмісту вільних амінокислот. Виявлено, що екзогенний гіберелін сприяє підвищенню якості винограду. Показано господарську та економичну доцільність використання гібереліну на даних сортах винограду. Розроблено рекомендації щодо обприскування виноградних плантацій розчином гібереліну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-272.537.8
Шифр НБУВ: РА314681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Каменева Н.В. 
Застосування органічних кислот і солі для підвищення врожаю, якості ягід і вина сортів Пино сірий і Бастардо магарацький в умовах південного степу України: Автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.01.08 / Н.В. Каменева ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2001. — 19 с.: мал. — укp.

За умов Одеської області вивчено вплив органічних кислот і солі титану на ріст, розвиток і продуктивність винограду сортів Пино сірий і Бастардо магарацький, схильних до високого цукронакопичення. Обгрунтовано можливість спільного застосування бордоської рідини, органічних кислот і солі титану для позакореневого підживлення з метою одержання високо кондиційного врожаю, а надалі якісних виноматеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-272.539(4УКР-4КРМ)
Шифр НБУВ: РА314517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Сарахан Є.В. 
Розробка і удосконалення методів оцінки посухостійкості винограду та прийомів послаблення дії посухи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Є.В. Сарахан ; Нац. наук. центр "Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова" УААН. — О., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено агробіологічні та фізіолого-біохімічні показники винограду за підвищених температур та умов нестачі вологи у грунті. На підставі результатів експериментальних досліджень установлено, що під впливом посухи пригнічується ріст і розвиток листків, зменшується діаметр виноградної лози та вміст вуглеводів у тканинах пагонів, співвідношення цих показників є чуттєвим до дії стресору. Розроблено й удосконалено методи оцінювання посухостійкості виноградної рослини. Обгрунтовано необхідність і показано ефективність додавання до грунту абсорбентів за умов незрошуваного землеробства. Доведено, що у разі вирощування виноградних саджанців на підщепах Ріпарія <$Etimes> Рупестріс 101-14 та Берландієрі <$Etimes> Ріпарія Кобер 5 ББ, доцільно використовувати абсорбенти води теравет і гумітаб. Рекомендовано оптимізовувати режим вологості грунту у процесі вирощування щеплених саджанців винограду з використанням методик визначення фізіологічного стану рослин за методом індукції флуоресценції хлорофілу з використанням приладу "Флоратест".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-27 +
Шифр НБУВ: РА360887

Рубрики:

      
7.

Зеленянська Н.М. 
Розробка прийомів підвищення якості прищепної і підщепної лози винограду на основі препаратів з біологічною активністю: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Н.М. Зеленянська ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова". — О., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено питання впливу фізіологічно активних препаратів "Гумісол" і "Реаком" на урожайність, якість і регенераційну здатність підщепної та прищепної лози винограду. Досліджено різні строки, кількість обробок і концентрації робочих розчинів даних препаратів. Установлено, що найбільш ефективним є дворазове та триразове обприскування кущів підщепних і технічних сортів винограду розчином гумісолу розведення 1:10 і 1:20 та розчином реакому розведення 1:100. Відзначено, що такі обробки забезпечували посилення процесів біосинтезу у тканинах листків і пагонів оброблених маточних рослин винограду протягом вегетації. Це сприяло більшому накопиченню пластичних речовин у визрілій лозі, що покращувало її якість і регенераційну здатність. Щепи, виготовлені з оброблених протягом вегетації чубуків, відрізнялись інтенсивнішим коренеутворенням, а за подальшого розвитку у шкілці - кращими агробіологічними показниками розвитку вегетативної маси та кореневої системи. За цих варіантів збільшувався вихід стандартних саджанців зі шкілки у середньому на 4,7 - 11,0 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-27 + П26-27
Шифр НБУВ: РА338646

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського