Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (47)Книжкові видання та компакт-диски (56)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4Укр)325.154.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Молчанова Ю.В. 
Агробіологічна і технологічна оцінка нових технічних форм винограду селекції ІВіВ ім. В.Є.Таїрова: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Ю.В. Молчанова ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання виділення на підставі агробіологічної та технологічної оцінки 12 нових стійких гібридних форм технічного винограду селекції Інституту винограду і вина ім. В.Є.Таїрова перспективних для сортаменту винограду України і селекційних цілей. Встановлено ступінь стійкості проти морозу та порівняльну стійкість вегетативних і генеративних органів куща проти мілдью, оїдіуму, гнилі ягід і чорної плямистості - найбільших грибних хвороб у степовій зоні півдня України. Визначено особливості варіювання головних селекційних ознак і рівень їх стабільності. Доведено принципову можливість виділення серед нових гібридних форм високопродуктивних, придатних для виготовлення якісних сухих вин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-275.11-47 + П26-275.9-47 + У9(4Укр)325.154.2
Шифр НБУВ: РА317079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Миргородська Л.О. 
Грошова оцінка виноградників різних сортів і її використання для підвищення ефективності виноградарсько-виноробної галузі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.О. Миргородська ; Крим. держ. аграр. ун-т. — Сімф., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено методичні питання оцінки виноградників різного сортового складу за кінцевим продуктом та аналізом особливостей розвитку виноградарства і виноробства Криму. Уточнено методику грошової оцінки виноградників технічних і столових сортів, проаналізовано грошову оцінку сортів у трьох природно-виноградарських районах Криму. Розглянуто використання методики для оптимізації сортового складу виноградників, орендних відносин, перерозподілу прибутку між виноградарями і виноробами, оподаткування. Зроблено розрахунки стосовно визначення розміру капітальних вкладень для інвестицій у виноградарсько-виноробну галузь до 2015 року, доведено їх окупність і одержання економічного ефекту від даних вкладень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.154.2 + У9(4УКР)306.752.5
Шифр НБУВ: РА309350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Тінтулов Ю.В. 
Державне регулювання розвитку виноградарства та виноробства в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Ю.В. Тінтулов ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2004. — 19 с. — укp.

На основі вивчення загальних тенденцій ринкового розвитку агропромислового комплексу України розкрито особливості та наслідки ринкових трансформацій у виноградарсько-виноробному підкомплексі, опрацьовано основні положення концепції ринкового розвитку виноградарсько-виноробного комплексу, що включають державні регулювальні механізми. На підставі всебічного наукового аналізу державного регулювання АПК у розвинутих країнах, узагальнення підсумків базових ринкових перетворень в АПК України і системи державного управління та регулювання виноградарсько-виноробного підкомплексу України розроблено пропозиції щодо його подальшого удосконалення шляхом впровадження основних положень законодавства розвинутих країн. Досліджено кон'юнктуру та тенденції розвитку виноградарсько-виноробного підкомплексу в країнах світу, що є головними виробниками вина, за умов глобалізації та лібералізації ринків, зростання конкуренції на світових ринках вина. Проаналізовано та запропоновано сценарії розвитку виноградарсько-виноробного підкомплексу України та національного ринку вина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.5 + У9(4УКР)325.154.2 +
Шифр НБУВ: РА329861

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Прохорчук С.В. 
Економічні засади забезпечення фінансової стабільності виноградарсько-виноробного підкомплексу регіону в умовах трансформації до СОТ: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / С.В. Прохорчук ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Розкрито особливості, закономірності та фактори забезпечення фінансової стабільності підприємств виноградарсько-виноробного підкомплексу регіону за умов трансформації до СОТ. Досліджено теоретико-методичні аспекти фінансової стабільності, напрями фінансової стабілізації та інструменти її забезпечення, сучасний стан і проблеми розвитку виноградарства та виноробства України. Розглянуто методичні підходи до визначення системи оцінювання фінансової стабільності. Обгрунтовано механізм забезпечення стабільного й ефективного функціонування в цілому. Вісвітлено шляхи державного регулюваняя та державної підтримки підприємств підкомплексу. Розроблено інвестиційний проект забезпечення фінансової стабільності за рахунок підвищення ефективності виробництва винопродукції в ТОВ "Кам'янка Глобал Вайн" Бериславського району, що на Херсонщині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.5-93 + У9(4УКР)325.154.2-93
Шифр НБУВ: РА373528 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Голозубова Н. В. 
Інтеграція як форма економічного партнерства між постачальниками сировини та виноробними підприємствами: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. В. Голозубова ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Наведено основні результати комплексного дослідження теоретико-методичних і практичних проблем розвитку інтеграції у виноробстві. Досліджено сучасні тенденції розвитку виноробних підприємств і виявлено основні проблеми їх функціонування. Встановлено залежність результатів їх діяльності від діяльності та стану сировинних результатів. Вивчено сфери технологічного процесу виробничої продукції. Запропоновано механізм застосування трансферних цін у виробництві, який сприятиме вирішенню матеріальної зацікавленості всіх партнерів інтегрованого формування та установленню паритетних відносин між різними сферами технологічного процесу виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.154.2 + У9(4УКР)306.752.5
Шифр НБУВ: РА380116 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Карташова О. Г. 
Підвищення ефективності виробництва виноградарсько-виноробних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. Г. Карташова ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Визначено сутність поняття "ефективність виробництва" за умов кризових трансформацій на підставі вивчення й узагальнення існуючих концепцій, точок зору й аналізу соціально-економічної ситуації. Розроблено методику оцінювання ефективності виробництва виноградарсько-виноробних підприємств (ВВП), обгрунтовано методологічні та методичні підходи до оцінювання існуючих резервів її підвищення в Україні. Досліджено сучасний стан ефективності виробництва ВВП, визначено резерви й обгрунтовано основні напрями її підвищення. Обгрунтовано шляхи впровадження інноваційної моделі техніко-технологічного розвитку ВВП, розроблено практичні рекомендації та пропозиції щодо підвищення ефективності їх виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.154.2 + У9(4УКР)306.752.51
Шифр НБУВ: РА383957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Кулешова Г.М. 
Підвищення конкурентоспроможності продукції виноградарсько-виноробного підкомплексу АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Г.М. Кулешова ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2006. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність та значення конкуренції та конкурентоспроможності, особливості конкурентоспроможності продукції виноградарсько-виноробного підкомплексу АПК, основні методичні підходи щодо оцінки рівня конкурентоспроможності винограду (за рівнем рентабельності та прибутку на 1 га) і винопродукції (за рентабельністю продаж). Виявлено фактори, що значною мірою впливають на конкурентоспроможність винограду і винопродукції. Проведено економічний аналіз ринку продукції виноградарства і виноробства Миколаївської області, виявлено існуючі недоліки та невикористані резерви, оцінено конкурентоспроможність винограду та продуктів його переробки. Проаналізовано попит на продукцію виноградарсько-виноробного підкомплексу, з урахуванням результатів якого розроблено подальшу стратегію його розвитку. З метою підвищення конкурентоспроможності підкомплексу обгрунтовано: основні напрями вдосконалення сортименту виноградних насаджень та винопродукції, перспективний план оптимальної структури виноградників технічного напрямку в підприємстві, створення спеціалізованого маркетингового центру, формування політики ціноутворення на сировину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.5-823.2 + У9(4УКР)325.154.2-823.2 + У9(4УКР-4МИК)306.752.5-823.2 + У9(4УКР-4МИК)325.154.2-823.2 +
Шифр НБУВ: РА342433

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Дрягін В.Б. 
Рівень нагрузки винограду сортів Ркацителі, Мускат Оттонель, Трамінер рожевий в умовах нижньої передгірської зони Криму при використанні врожаю для приготування виноградного сиропу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / В.Б. Дрягін ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2001. — 16 с. — укp.

Вивчено особливості росту кущів сортів Ркацителі, Мускат Оттонель, Трамінер рожевий, наведено оцінку величини та якості врожаю для приготування виноградного сиропу. Встановлено зв'язки та розраховано рівняння залежності сили росту кущів, показників продуктивності та якості винограду від величини навантаження. Визначено економічну ефективність вирощування винограду для приготування сиропів за різними рівнями навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-468.1(4УКР-4КРИ) + У9(4Укр)325.154.2
Шифр НБУВ: РА317150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Тарасюк А.В. 
Розвиток виноградарсько-виноробyого підкомплексу регіону в умовах ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / А.В. Тарасюк ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено та науково обгрунтовано концептуальні засади і практичні рекомендації щодо шляхів підвищення ефективності функціонування підприємств виноградарсько-виноробного підкомплексу. Визначено складові реалізації цих шляхів, показано доцільність їх використання у практичній роботі. Проаналізовано стан виноградарства та виноробства й особливості функціонування ринку винограду та продукції його переробки на Херсонщині. Обгрунтовано необхідність розширення агропромислової інтеграції. Запропоновано створювати агропромислові об'єднання з замкнутим циклом вирощування винограду та виготовлення продукції його промислової переробки. Доведено, що для ефективного функціонування виноградарсько-виноробного підкомплексу України доцільно застосовувати принципи регіонально-продуктової спеціалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.5 + У9(4УКР)325.154.2 +
Шифр НБУВ: РА335435

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Удахін В.В. 
Розвиток інтегрованих структур у виноградарсько-виноробному виробництві: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / В.В. Удахін ; Укр. н.-д. ін-т продуктивності агропромисл. комплексу. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено сучасний стан виноградарства та виноробства, тенденції його подальшого розвитку. Запропоновано методику вимірювання тісноти інтеграційних зв'язків виноградарсько-виноробного об'єднання, яка відображає ступінь взаємодії всіх учасників виробничо-збутового ланцюга з урахуванням внутрішньосистемного обороту товарно-матеріальних цінностей, фінансових потоків, організаційно-правового оформлення прав власності й управління, рівня потенціальної синергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.154.2 + У9(4УКР)306.752.5
Шифр НБУВ: РА373027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гаркуша О.М. 
Стратегія відновлення і високоефективного функціонування виноградарсько-виноробного підкомплексу АПК України в умовах ринкової економіки: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / О.М. Гаркуша ; Миколаїв. держ. аграр. акад. — Миколаїв, 2002. — 34 с. — укp.

Висвітлено теоретико-методологічні та практичні стратегії оновлення та високоефективного функціонування виноградарсько-виноробного підкомлексу АПК України. Розглянуто сутність, значення та історичні аспекти розвитку підкомплексу, трансформацію його складу й управління, розвиток і сучасний стан виноградарства та виноробства, методичні підходи до оцінки їх економічної ефективності. Розроблено концепцію ефективного функціонування підкомплексу. Обгрунтовано стратегію створення високоефективного виноградарства та виноробства на основі інтенсифікації виробництва з урахуванням раціонального розміщення виноградарства, оптимізації сировинних зон винзаводів, удосконалення сортового складу насаджень і асортименту винопродукції, ефективного розвитку насадництва, покращення матеріально-технічної бази та технології виробництва продукції підкомплексу. Запропоновано методологічні підходи до визначення закупівельних і трансферних цін на виноград різних ампфелографічних сортів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)306.752.5 + У9(4Укр)325.154.2
Шифр НБУВ: РА318666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Короткова О.В. 
Формування економічно сталого та конкурентоспроможного розвитку виноградарських і виноробних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Короткова ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні та практичні засади щодо забезпечення економічно сталого та конкурентоспроможного розвитку виноградарських і виноробних підприємств АР Крим. Досліджено сутність і значення економічно сталого розвитку АПК та конкурентоспроможності його продукції, а також їх особливості стосовно виноградарства та виноробства. Запропоновано здійснювати оцінку рівня економічної сталості розвитку галузей виноградарсько-виноробного підкомплексу за такою системою показників: по виноградарству в цілому - за індексами урожайності насаджень, цукристості зданого на переробку винограду та рівнем рентабельності галузі; ампелографічних сортах винограду - за індексами їх урожайності, цукристості та виходу цукроодиниць з 1 га; по виноробству - за індексом рентабельності реалізованої продукції. Удосконалено систему показників економічної ефективності виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.154.2-13 + У9(4УКР)306.752.5-13 +
Шифр НБУВ: РА366946

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Гаркуша О.М. 
Формування організаційно-економічних основ високоефективного розвитку виноградарства в умовах ринкових відносин: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.М. Гаркуша ; Миколаїв. держ. аграр. акад. — Миколаїв, 1999. — 19 с. — укp.

Досліджені теоретичні і методичні основи економічної ефективності аграрного виробництва. На базі проведеного по господарствах Миколаївскої області аналізу розроблені організаційно-економічні рекомендації по формуванню високоефективного виноградарства. Серед них - пропозиції по: розміщенню насаджень по мікрозонах; поглибленню спеціалізації виробництва; кооперації і оптимізації сировинних зон винзаводів; вдосконаленню ціноутворення на виноград і винопродукцію; покращанню фінансування і кредитування виноградарських господарств, їх реструктуризації, ринку продукції, матеріального стимулювання працівників тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.154.2

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського