Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (42)Книжкові видання та компакт-диски (54)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П342.92$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Лоза І.М. 
Еколого-біологічна характеристика осиково-березових кілків Придніпров'я, їх охорона та раціональне використання: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / І.М. Лоза ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено екологічну роль осики та берези у формуванні лісових екосистем степової України. Розглянуто закономірності розповсюдження зазначених деревних порід в основних типах ландшафту. Проаналізовано історію досліджень грунтів та складу деревної рослинності осиково-березових кілків. Значну увагу приділено особливостям заселення осикою лісових еродованих суглинків та рекомендовано створення штучних фітоценозів за участю осики з метою закріплення грунту. За умов заплав степових річок екологічна роль осики та берези полягає у піонерному заселенні заростаючих озер та боліт, на грунтах, непридатних для існування більш вимогливих деревних порід. Проаналізовано хімічний склад грунтів кілків та досліджено хімізм грунтових вод. Наведено характеристику екологічної ролі осики та берези у формуванні кілочних лісів за умов дюнно-улоговинного ландшафту піщаних терас. Визначено склад рослинності та хімічні характеристики грунтів, що відрізняються зволоженістю. Розглянуто процеси гумусонакопичення у піщаних грунтах під деревною рослинністю, а також запропоновано заходи щодо раціонального використання ресурсів осиково-березових кілків на пісках. На солонцевій терасі виявлено сукцесійну динаміку фітоценозів та едафотопів осикового кілка з прогнозуванням їх подальшої еволюції. Побудовано генетичний ряд зміни типів лісу в часі відповідно до зміни гідрологічного режиму. Проаналізовано склад органічної речовини. Встановлено, що методи математичної статистики дозволили виявити тенденції у розподілі хімічних компонентів на підставі грунтового профілю. Доведено необхідність охорони та раціонального використання осиково-березових кілків як унікальних природних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.9-658.12-043,022 + П342.92 осинові
Шифр НБУВ: РА309325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ткачук В.І. 
Наукові основи підвищення продуктивності та стійкості соснових насаджень у Правобережному Поліссі України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.03 / В.І. Ткачук ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2005. — 37 с. — укp.

Проведено дослідження сучасного стану соснових лісів Правобережного Полісся України. Наведено дані про рівень лісистості, територіальний розподіл та структуру лісових насаджень регіону за їх функціональним призначенням. Досліджено динаміку соснових лісів за їх продуктивністю та відповідністю умовам місцезростання. Розроблено напрямки оптимізації структури сосняків, підвищення їх продуктивності та стійкості. Встановлено вплив режимів вирощування культур сосни звичайної на її ріст та сортиментну структуру. Визначено закономірності впливу кліматичних умов на динаміку радіального приросту. На підставі багаторічних досліджень вперше для регіону вивчено зміни лісопатологічного стану соснових лісів і з'ясовано причини їх виникнення. Проаналізовано специфіку функціонування лісоосушувальних систем Правобережного Полісся України, наведено оцінку санітарного стану соснових насаджень на осушених землях і встановлено особливості їх росту і продуктивності у разі використання лісоосушувальних систем різного ступеня деградації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-4(4УКР) + П342.921(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА334811

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Лавний В.В. 
Особливості формування ясеневих насаджень Західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / В.В. Лавний ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено характеристику еколого-біологічних та лісівничих особливостей ясена звичайного. Проаналізовано сучасний стан ясеневих насаджень в умовах Західного Лісостепу України. Досліджено ріст і продуктивність ясеневих деревостанів, залежності між параметрами крон і ростом дерев за товщиною стовбурів та закономірності формування горизонтальної і вертикальної структури ясеневих деревостанів. На цій підставі розроблено програми управління ростом ясеневих деревостанів за товщиною стовбурів з метою забезпечення отримання потрібних сортиментів у запланований вік головного рубання. Подано практичні рекомендації лісівникам щодо проведення лісівничих заходів у ясеневих насадженнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.92 ясеневі
Шифр НБУВ: РА308098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Цибулько В.А. 
Підвищення продуктивності соснових лісів Київського Полісся шляхом створення лісових культур на основі генетично покращеного насіння: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / В.А. Цибулько ; Укр. НДІ лісового госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Науково обгрунтовано підвищення продуктивності соснових лісів Київського Полісся шляхом використання кращих природних популяцій та клонових плантацій, сортовипробування природних та штучних сортів-популяцій методами лісової селекції. На підставі дослідження генетичних резерватів встановлено, що для збереження генофонду сосни звичайної необхідне створення штучних насаджень з потомств плюсових дерев, кандидатами в які відібрано 121 дерево. У клонових насіннєвих плантаціях сосни звичайної Київської лісової науково-дослідної станції відібрано чотири кандидати в штучні сорти-популяції, які призначені для лісовирощування на Поліссі України. На підставі аналізу шишок та насіннєвого матеріалу природних та штучних популяцій сосни звичайної Київського Полісся встановлено існування значного поліморфізму за такими ознаками, як форма апофізу шишок, їх колір та насіння, яке можна використовувати в наукових селекційних роботах. Визначено високу якість насіння зі штучних популяцій. Встановлено, що вирощування садивного матеріалу з генетично покращеного насіння доцільніше проводити за умов закритого грунту. Виявлено, що всім природним та штучним популяціям на початковій стадії онтогенезу притаманна мінливість росту, яка залежить від спадкових властивостей та впливу умов навколишнього середовища. Зазначено, що лісові культури, створені з генетично покращеного насіння, у віці 20 - 24 років суттєво перевищують контроль за висотою; перевищення за діаметром несуттєве, що вказує на більшу залежність приросту діаметрів від умов росту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.921(4УКР3) + П381.1-45(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА330465

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Терентьєв А. Ю. 
Система моделювання прогнозу росту штучних соснових лісостанів Полісся України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.02 / А. Ю. Терентьєв ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльну характеристику чистих і мішаних деревостанів сосни звичайної Полісся України та вдосконалено їх поділ з метою підвищення точності прогнозування основних таксаційних показників. Досліджено зміну та змодельовано динаміку основних таксаційних показників штучних чистих і мішаних деревостанів сосни звичайної Полісся України. Розроблено динамічну бонітетну шкалу та таблиці ходу росту для модальних чистих і мішаних деревостанів сосни звичайної. Запропоновано систему моделей прогнозу ходу росту основних таксаційних показників чистих і мішаних лісостанів сосни звичайної для актуалізації лісового фонду України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.921 + П381.1-46
Шифр НБУВ: РА375534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Манойло В.О. 
Соснові ліси пристепових борів Лівобережної України та оптимізація їх вирощування: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / В.О. Манойло ; Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено ріст, продуктивність і стан культур сосни звичайної залежно від інтенсивності, строків і технології проведення рубок догляду за тривалих багатосекційних дослідів Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації. Досліджено особливості структури та формування природних соснових лісостанів і процесів природного поновлення сосняків у Ізюмському пристеповому бору. Розроблено пропозиції щодо застосування диференційованих режимів рубок догляду у штучних соснових молодняках за умов середньопагористого рельєфу. Уточнено діапазони інтенсивності проріджувань і прохідних рубок. Доповнено рекомендації щодо оптимізації режимів таких рубок залежно від типів лісорослинних умов. Установлено, що в різновікових соснових лісостанах природного походження відповідно до особливостей будови та процесів природного поновлення доцільно застосовувати вибіркові та поступові системи рубок у поєднанні з засобами зі сприяння природному поновленню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.921(4УКР) + П342.921(4УКР) + П342.921(4УКР)
Шифр НБУВ: РА345830

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Манюк В.В. 
Структура, типологія, динаміка і відновлення дібров Дніпровсько-Орільського природного заповідника: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / В.В. Манюк ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 21 с. — укp.

Установлено межі сучасного поширення лісів формації дуба звичайного у степовій частині р.Дніпро, оцінено значення Дніпровсько-Орільського природного заповідника у збереженні синтаксономічного біорізноманіття заплавних дібров. Базуючись на результатах вивчення гідроедафотопів, екологічного аналізу флори та біометричних параметрів біогеоценозів та з використанням постулатів лісової типології О.Л.Бельгарда, запропоновано уточнену й доповнену схему типології дібров для умов степової частини долини Дніпра. Здійснено реконструкцію поширення дібров у надпорожистій частині долини, проаналізовано причини й масштаби змін їх меж і структури, обгрунтовано пропозицію щодо внесення певних типів до Зеленої книги України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.11-425 + П342.925 +
Шифр НБУВ: РА336642

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського